Máme sťahovať synovi predkožku v 16. mesiacoch?

stanislavao
20. jan 2011

Dnes sme boli so 16 mesačným synom v poradni a doktorka mu skúšala sťahovať predkožku. Neskutočne plakal. Potom povedala, že mu to zasa skúsi v troch rokoch, že potom to ide ľahšie. Máte niekto nejaké poznatky o tom, ako to má byť, či už v takomto malom veku. Teraz pri každom cikaní strašne plače, skŕča nožičky, lebo ho to zrejme štípe. Podla mňa tam má nejakú ranku.

kvojtanikova
20. jan 2011

jasne ze ho to boli, chudiatko, to sa predsa nema stahovat nasilu. No co uz, teraz jedine zahojit - skus uvarit repik a dat do vanicky nech si tam posedka v teplom kupeli, asi to budes musiet parkrat opakovat. Drzim palce. Nam nikdy predkozku nestahovali a chlapec ma 4 roky a ide mu to normalne.

evitkamalicka
20. jan 2011

my stahujeme od narodenia pri oboch

zuzka1.
20. jan 2011

nas dr poztel predkozku cca v 15. mesiacoch, potom v 24 na prehliadke, ze ma dierku dost velku, kolko ide bez bolesti nech stahujem ja, inak to nerieisl, ze po 3 rokoch to pozrie. ja nerisim, kolko ide, je to par mm

anjelicek26
20. jan 2011

Do troch rokov sa ma trosku uvolnit, do 5 rokov pretiahnut. Nic nerobit nasilu, lebo sa spravia zrasty a to konci na chirurgii potom. Predkozka sa uvolni, ako penis rastie a nie skor, dovtedy je to uplne v poriadku! Urcite nic nasilu nestahovat, len trolinka potiahnut dozadu pri umyvani, ak nejde, tak nejde a hotovo!

Tu ranku teraz musite pekne liecit, kupele v repiku, cikat do vody, ak sa spravia zrasty, bude zle!

katecameron
21. jan 2011

urcite sprav okamzite repíkovy kupel sedací poprípade mu zo striekackou rob preplach vstrekuj mu pod predkozku ten repíkovy odvar a mozes pouzit aj framikoinovu masticku tej doktorke treba plasnut po rukach ked toto spraví lebo teraz moze mat este vacsie problemy no dufam ze nie chudak maly

bikolka
21. jan 2011

S tymto sme sa trapili aj my a dokonca sme boli aj u urologa, ktory synovi predkozku stiahol.Bolelo ho to a vysledok bol, ze o par tyzdnov sa mu predkozka opat nedala stiahnut (pri pokusoch o stiahnutie sa branil a plakal ze ho to boli). S manzelom sme sa dohodli, ze to nebudeme riesit a pokial nebude mat s tym problem (zapal, zhorsene mocenie a pod.) nechame to na neho. A dnes ma skoro 7 rokov, pri kupani si predkozku stahuje sam pod tecucou vodou pokial mu to ide, co je uz celkom fajn. Neviem to presne posudit, ale zalud sa mu dost odhali. Keby som to mala znova riesit, tak by som tomu nechala volny priebeh, ziadne nasilu stahovanie ci uz doktorom alebo rodicom a riesila by som to iba v pripade problemov (ako je zapal pod.). A uz toboz nie u tak maleho dietata - 16 mesiacov je naozaj velmi malo. S liecenim raniek, ktore asi vas drobcek ma, suhlasim s tym co bolo napisane. Doktorke by som asi povedala, ze si nezelam, aby mu predkozku stahovala, ved nie je ani urolog a za to ze niektorym chlapcom to ide, dalsiemu to ist nemusi.

miriam25
21. jan 2011

presne ako tu niektore baby uz pisali. maly ma 3 roky a snazime sa kazdy druhy den aspon skusat trosku stahovat, ale bez bolesti, len kolko to same ide. maly to uz robi casto aj sam. on vie, pokial moze ist aby to nebolelo a pokial nema ziadny tazkosti, nevidim dovod riesit to nejako drasticky... mm vravel, ze ked sa s tym trosku "trenuje", nie je problem, ono sa to casom da pretiahnut viac a viac 😉 ale je to na tebe. hlavne aby sa tvoj maly teraz preliecil a potom by som uz k tej lekarke viac nesla. on zazil urcite dost velky a bolestivy sok, takze sa jej bude zrejme dost bat 😒

titkovamiriam
21. jan 2011

tiež som narodenia pri vsetkych,teraz to nechavavju na neskor a mam vela kamosiek co isli koly tomu aj na zakrok do nemocnice...

boise
21. jan 2011

taku doktorku by som kopla do zadnice a este aj udala za ublizenie na zdravi...nic sa nesmie silit, takto mu sposobila mikrotrhlinky, z ktorych mozu vznikat zrasty...uvar ten repik a nech v nom posedi 😔 Chlapci si to cele rozbehaju aj bez pomoci "vysoko odbornych" pediatriciek... 🙄

andrejo
21. jan 2011

nam povedal doktorka ze od 2 rokov tak sme od 2 rokov pri kupani zacali a bez problemov.

ivett1
21. jan 2011

ahoj...tusim predvcerom som sa zapojila do podobnej diskusie tu na MK, lebo mam tiez chlapceka...my sa snazime pomalicky pri kupeli od cca 18 mesiacov (vtedy sme bolo na preventívnej prehliadke) a zatial sa nam dari...ale nasa pediatricka mi vyslovene zakazala robit nieco "nasilu" , takze som zostala mierne sokovana vo vasom pripade...teraz uz zostava len tvojmu malickemu nejako ulahcit a mamicky ti tu dobre poradili, najlepsi je repikovy kupel...a mozno, ak budes mat viac casu, by si mohla nakuknut aj sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/problem-so-stahovanim-predkozky/

alexandrah
21. jan 2011

sprosta lekarka, do 3 rokov sa to ma nechat na pokoji, by som sa jej pekne podakovala, ze malemu ublizila!!!

pink_lady
21. jan 2011

stahujeme od pol rocnej poradne...co viem tak urologovia su v tom nazore, ze treba pretahovat, viac menej jednotni

stvura
22. jan 2011

moj drobec si ju stiahol sam....tolko sa hral, az to povolilo. moja detska to do 2rokov neriesi, pri velkej prehliadke v 2. roku mi vypisala listok k urologovi, kedze maly ju uz mal navtedy dole, tak mi len napisal "potvrdenie" ze je vsetko ok.

bobocka
22. jan 2011

fuha,tak ta lekarka asi nema vsetkych doma 😠 nasilu sa to nesmie robit tak malym detom 😠 mala ti povedat,ze mozes zacat trenovat doma vo vani pri kupani a trosicku,jemnunko to skusat a ono to pomaly povoli.nie naraz mu to takto zosklbnut 😠 .vsak to nie je normalne.jasne,ze to treba prezriet,ale ak vidim,ze to tomu dietatu vadi a boli ho to,tak prestanem a nenecham to zajst az tak daleko ,aby tak velmo plakal 😠 .ono na toto sa roznia nazory.jedni tvrdia pretahobvat od 3 mesiacov a ini,nechat tak do troch rokov.ja som sa toho nedotykala, ale nasa doktorka to vzdy v poradni malemu pozrela ked bol malinky. a slo to krasne.mozno aj polcentimetra mu vykuklo a v pohode bez problemov.povedala,ze by sme s tym v buducnosti nemali mat problem.ale ze ked ho budem kupat,tak mu to mozem trosku stiahnut,len trosicku,nech to ostane precvicene.ked to ide tak ok,ak nie nechat tak.malemu to slo pekne a veru uz davno som mu to nepretiahla.fakt niekedy okolo roka naposledy a to ma pomaly 16mesiacov.teraz sa pojdeme ockovat,tak mu to iste doktorka pozrie,no ona to nikdy neriesi nasilu.vzdy len jemnunko pomalicky kolko vyda.nasilu sa to nesmie robit 😠 .ak to maleho este boli a ma to zacervenane,tak odporucam kupele v repiku.repik to vysusi a ma protizapalove ucinky.drzim palce a nabuduce az to bude tvoja doktorka na malom zas skusat,tak ju kludne zahriakni a nedovol jej to az tak velmo stiahnut.