Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty

dadka212
23. jún 2012

ahojte, zakladám novú tému, aby to bolo prehladnejšie, takže ak má niekto zaujímavé recepty sem s nimi, ja skopírujem tie, čo mám zozbierané 🙂

lucula73
31. aug 2012

@natalii6 ahoj,toto je akurát tema,kde máš samé recepty na korpusy a plnky...čítala si vobec?hneď na prvej strane máš aj korpus.......napr. "mramorový",aj krém vhodný pre dieťa.napr. ten tvarohový alebo pribináčikový ho volajú.....aj na predch. strane je úplne hore napísaný 😉 ,tri strany prečítať snářď nie je tak veľa 😉 😉
a poťahovú hmotu .ak máte obchod s cukr. potrebami tak tam,alebo z netu objednať........a postavičky si robime sami 🙂

lokalistin
31. aug 2012

JABLKOVE MUFFINY
2male jablka
210gr pr.cukru
2 cl skorice
280gr hl.muky
1,5 cl sody bikarbony
stipku soli
100gr masla
1vajicko
250ml cmaru?
1vanilkovy cukor

Jablka ostruhat a nakrajat na male kococky(alebo nastruhat).posypat 2 lyzicami cukru a 1clskorice
Muku 150gr cukru, sodu, sol, mäkke maslo, vajicko, cmar a vanilkovy cukor zmiesat.Pridat do toho jablcka a urobit hladke cesto.
trubu vyhriat 180°.naplnit formicky posypat zbytkom cukrua skorice a piect asi 18 minut.
Vytiahnut nechat este asi 5 minut v plechu oddychnut,vytiahnut a servirovat.

Prekladala som to z nemciny dufam,ze je to zruzumitelne

natalii6
31. aug 2012

@lucula73 dakujem este som si ju celu nepreluskla ale pozriem 😉

kaja73
31. aug 2012

@rough aky vysoky je potom ten cokoladovy korpus-ten s cca 21cm priemerom?
Hodi sa do neho kombinacia coko-nutelova s dzemom? Alebo to uz bude moc cokoladove?

lucula73
31. aug 2012

@natalii6 nemáš zač,v podstate som ti odpovedala,to je kombinácia,ktorú nielen ja,ale veľa dievčat robí pre detičky najčastejšie,ten krémik je fakt výborný,s akýmkoľvek ovocím 😉

rough
31. aug 2012

@kaja73 ja ho robievam do 24 cm formy a vyjde mi tak na 7-8 cm. Obvykle ho plnim."svetlou plnkou" aby bol pekny v reze, ale som toho nazoru, ze cokolady nie je nikdy dost🙂 je vsak pravda, ze samotny korpus je dost sladky, tak.sa k nemu hodi ostrejsia alebo sviezejsia chut. Ja davam tvarohovo slahackovu s ovocim, pripadne mascarpone krem.

kaja73
31. aug 2012

@rough a davas aj daku polevu navrch?

rough
31. aug 2012

Cokoladovu🙂)) nuz a zacinam sa pohravat s hmotami, tak som minule dala z mmf.

jper
2. sep 2012

BAVAROISE KRÉM: 3x žloutek, 250ml mléka, 35g cukru krupice, 100g čokolády, 3 plátky želatiny, 200ml smetany ke šlehání, 1/2 vanilkového lusku
V mléce povařit žloutky s cukrem a dření z vanilkového lusku (nejlépe nad parou, nemá přesáhnout 85°C) do horkého hustého krému přidat čokoládu, rozpustit a 3 plátky nabobtnalé želatiny. Jde toto dělat i s ovocem, když dáte do googlu bavaroise recept, tak vyjedou švédské, nizozemské apod.recepty. Vše je téměř stejné. Jedna paní má recept i na mmb http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30058
Já dělám do dortů kombinaci bílé a hořké (až 70%) čokolády.

pristela
2. sep 2012

marlenka bez valkania :
40 dkg hladkej múky, 1 hera, 3 celé vajcia, 1 pl sody bikarbony, 3 pl medu, 30 dkg krupicového cukru Plnka: 1 Salko, 30 dkg masla, 5 dcl mlieka, 2 vanilkové,alebo karamelové pudingy

POSTUP PRÍPRAVY

Vo vodnom kúpeli si roztopíme 1 Heru. Vyberieme z kúpela, pridáme 3 cele vajcia, dobre zamiešame. Pridáme cukor, sodu bikarbonu, med, hladkú muku . Všetko dobre zamiešame. Cesto naberačkou odobrieme a roztierame na papier, aby prečnievalo za vyznačený okraj( plytký tanier si obreslíme ceruzkou) . Pri pečení dávame pozor, lebo cesto sa pečie veľmi rýchlo. Pečieme pri 165°C.Po upečení ho obrežeme do požadovaného tvaru tak, že priložíme tanier a nožom obrežeme. Takto postup opakujeme 8 x. (ak ostane tak aj viac krát kým neminieme všetko). Odrezky si odkladáme a nakoniec na jemno popučíme - použijeme na posypanie koláča.
Plnka:
Salko varíme asi 1 hodinu v tlakovom hrnci...ak nemáme tak 2 1/2 hodiny a dolievame vodu ,aby bolo ponorené. Necháme vychladnúť.
Z mlieka puding. práškov urobíme puding a necháme vychladnúť.
maslo vymiešame so salkom a pridávame puding.
Zmes natrieme na pláty až do spotrebovania. povrch tiež potrieme a posypeme popučeným korpusom a posypeme orechami.

Mrkvový korpus:
CESTO: 1,5 h (hrnčeky) hnedého cukru** 4 vajíčka** 3/4 h oleja** 2h polohr.múky** 2 čaj.lyž- soda bikarbona** 2 čaj.lyž. prášku do pečiva** 1/4 č.lyž. soli** 1 č.lyž. škorice** 4h strúhanej mrkvy(ja dávam takých 5 väčších mrkiev)** 3/4 h nasekaných vlašských orechov***

POLEVA: 113g masla** 226g Lučiny** 1 3/4 h prášk.cukru** 1 vanil.cukor
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5795

alebo:
Mrkvovy
300 g múky (tu v UK pouzivame muku v ktorej je uz pridaty prasok do peciva, takze neviem aku pouzijes na SK)
1/4 lyžičky prášku do pečiva
1/4 lyžičky sody bikarbony
1 lyžička mletej škorice
1/2 lyžičky mletého klinčeka
1/4 lyžičky strúhaného muškátového orieška
štipka soli
4 vajcia
335 ml slnečnicového oleja
450 g krystaloveho cukru
125 g strúhanej mrkvy
140g sekaných vlašských orechov
2 lyžice vriacej vody

Mozes to dat do dvoj nadob alebo jednej (23 cm) Vymastis maslom a pokryjes spodok s papierom na pecenie a boky vysypes mukou, ale to uz urcite poznas ;o)

Daj dohromady múku, prášok do pečiva, sódo bikarbonu, korenie a soľ.

Oddeľ 2 zo 4 vajec.

Vo veľkej mise spolu vymiesaj olej a cukor. Pridajte celé 2 vajcia jeden po druhom, riadne vymesiaj zmes pred pridaním dvoch žĺtkov. Potom pridaj strúhanu mrkvu a nasekané vlašské orechy. Potom pridaj vriacu vodu.

V inej mise vyslahame 2 bielky a postupne ich vlozime do cesta.

Bud rozdelis zmes medzi dve nadoby alebo iba do jednej a pecies 45 min alebo dovtedy kym nieje spajdla cista po zapichnuti do stredu kolaca ;o)

Nepise na kolkatke to piect ale to ty uz na to prides, lebo kazda truba je odlisna.

luciahromadkova
2. sep 2012

@pristela dakujem 🙂

muriel293
4. sep 2012

@dadka212 na ten pribináčikový krém idú tie ole pudingy iba tak že klasika do toho vysypať a miešať?? bo na tú trasenú mandarínkovú tortu idú tak len vysypať a šlahať s ostatnými surovinami...

muriel293
4. sep 2012

čafte ja som zatiaľ torty plnila iba šlahačkovo čokoládovým krémo klasika čo sa rozpustí jeden deň v šlahačke a na druhý sa vyšlahá a potom ešte veľmi často robím krém z trasenej torty je veľmi dobrý taký ľahký zatiaľ chutil všetkým okrem jednej známej tej ževraj v ňom dačo chýbalo
dáte tam
dve šlahačkové smotany,dva mandarínkové kompoty aj so šťavou a dva pudingy creme ole bez varenia vanilkové-toto všetko sa má spolu triasť ale ja to šlahám šlahačom je to tak jednoduchšie a rýchlejšie 🙂 mňam mňam 😎

muriel293
4. sep 2012

na piatok idem robiť ďalšiu tortu a asi vyskúšam ten pribináčikový krém nech je trochu zmeny,dúfam že sa podarí

zuzinka2312
4. sep 2012

Ahojte holky. Peču dorty a chtěla bych vyzkoušet nějaký jiný korpus...
Máte nějaký dobrý vyzkoušený recept? 🙂

aduskatt
4. sep 2012

@zuzinka2312 v tejto teme mas dost receptov, si nejaky vyber a ak chces diskutovat, na to sluzi https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ tato temicka, tak sa presun k nam🙂) tu su len recepty, aby sme sa neprehrnali potom debatami, ked nieco rychlo treba najst 🙂

jper
4. sep 2012

@pristela k medovníku - vadilo mi, že je málo medový - dávám 6PL medu a cukru 180g - může být i méně. Ale je i tak méně sladký než většina jiných. Zkus někdy.

eliska3
5. sep 2012

ahojte, chcela by som vyskúšať ten pribináčikový krém do torty a na jednu vrstvu dať maliny (ak zoženiem). Ktorý korpus, či čokoládový alebo obyčajný je lepší k tomuto krému? A nemáte náhodou skúsenosť s jedlým obrázkom, či ak dám pod oplátku tento krém, či sa to moc neroztečie? Lebo také to špeciálne lepidlo nemám. Dík

aduskatt
5. sep 2012

@eliska3 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ pod sa pytat tutok🙂) skor sa dozvies, tato tema je cisto len na recepty🙂

muriel293
5. sep 2012

@dadka212 ten čokokorpus je lahodný 🙂 ďakujem za receptík!

1slniecko131
8. sep 2012

ahoj kočky nemáte niektorá recept na fondán na poťahovanie??

anibas
8. sep 2012

@1slniecko131 úplne prvá strana tejto diskusie 😉

diduska
8. sep 2012

@dadka212 chcem sa spytať či tym jogurtovym kremom potierate aj povrch torty,lebo ja som to urobila a ten stuzovač sa mi akoby pozrážal na velke hrudky a tortu som mala rozmoknutu a s bublinami..dakujem

aduskatt
8. sep 2012

@diduska nemozes dat pod potah jogurt, alebo slahacku, to ti roztopi. Pre dalsie otazky, prosim, presun sa sem do diskusie 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

makda
8. sep 2012

GAŠTANOVO-SMOTANOVÁ PLNKA: * 250g gaštanové pyré * 1 vanilk.cukor * 1-2 PL pr.cukor * 125g maslo * 200g kyslá smotana * Vynikajúca, u nás preferovaná.

lokalistin
12. sep 2012

LONDYNSKE REZY

Cesto:
300g muka polohruba (ja som dala hladku nemala som polohrubu)
200g malsa
120g pr.cukru
0,5 balicka PDP
4-6ks zltok

Plnka:
300g pikantny lekvar(podla chuti ja som chcela ribezlovy ,ale zabudla som kupit tak bol malinovyO)chutil super

Na vrch:
4-6 ks bielky
200gr cukor praskovy
200g vlasske mlete orechy
1bal.vanilkovy cukor
1 hrst sekane vlasske orechy(ja som nedala)

Postup:
Z muky,pdp, cukru a zltok urobime v mise cesto,nechame ho asi pol hodiny v chladnicke postat. Potom ho na pomucenej doske rozvalkame a prelozime na plech. Na plechu ho rovnomerne potrieme lekvarom.
Z bielok,cukru a van.cukru uslahame tuhy sneh, primiesame mlete orechy a masu vylejeme na lekvarom potrete cesto. Vrch este mozeme, ale nemusime posypat sekanymi orechami. Pecieme pri 180° 20-25 minut.(po vlozeni do rury vrchne vyhrievanie vypneme)-to stoji v recepte ja som to tak robila,ale nakoniec som zapla to neviem ako sa to vola-ten teply vzuch s ventilatorom.

AMARETTTINI MUFFINS S MARCIPANOM(velmi dobre)

80g Amarettini Kekse
50g Marzipanu
190g hl.Muky
1,5 cl PDP
0,5 cl sody bikarbony
1 vajicko
40g cukru
60ml oleja
180ml Amaretto
120ml cmaru

Postup:
Trubu vyhriat na 180°.Amarettini kekse dat do sacku a valkom rozmrvit.Marcipan nakrajat na kusky.Muku,rozmrvene kekse,PDPa sodu zmiesat.Vajce,cukor,olej,Amaretto a cmasr zmiesat a pridat suche ingrediencie.Pridat marcipan.Naplnit plech alebo kosicky a pierct asi 20 Minut.

Ja som to robila takto ale v recepte je menej pouzitych do cesta tych keksov a zbytkom dekorovali a dali do cesta len 80ml amaretta a zbytkom tie muffiny polievali,ale ja som to robila tak ako je napisane hore a boli fakt super.

DOBRU CHUT!

voskovaeva
17. sep 2012

@jper a tu slahacku davas kam??ci len na ozdobu??a toto mnozstvo kremu ti vyjde asi na aku velku tortu??a tie maliny si davala priamo na ten krem nerozmrznute?? 🙂 😒 nepustilo ti to potom potahovku??

jper
17. sep 2012

@voskovaeva šlehačku vmícháš nakonec, jak ten vaječný krém zchládne. Maliny dávám zmrzlé buď do teplého vaj.krému nebo rozmrzlé už na krém. Kvůli potahovce dělám dycky mantinely z másla. Je to vidět na kroji, dám sem fotku.

luciamili
17. sep 2012

@dadka212 hm?to sa mi páči..a ta šlahačka sa vyšlaha???asi vyskušam.. 😉