Morfologický ultrazvuk

123iveta
6. mar 2014

Ahojte maminky, chcela by som Vás poprosit o radu , nech mam dusicku na mieste . Moj lekar ma poslal na morfologicky ultrazvuk po tom, ako mi na tripple testoch vysla zla hodnota :( Strasne som sa zlakla.....Tam mi vsak lekar povedal ze vysetrenie nemoze detailne spravit koli ulozeniu a velkosti plodu. V 18tt. Mam prist o dva tyzdne. :( Myslite si ze je normalne ked babo este nevedel detailne vysetrit? Strasne sa bojim ze nieco nieje v poriadku. Som zlaknuta z tych hodnot a potom aj to ze mi vysetrenie neurobil ☹ Bojim sa ze je male, ze nerastie alebo ja nevem co vsetko ma este napada :( DAKUJEM PEKNE ZA VASE ODPOVEDE!

violet11
6. mar 2014

Ahoj iveta, zlé hodnoty pri tripple testoch by som nepokladala za to najpodstatnejšie, určite si sa už dočítala že nie sú zrovna najpresnejšie. My sme boli aj v 12. aj v 18. týždni u dr.Grochalu v MT, všetko nám pekne pozrel, takže tripple testy ma ani nezaujímali. V tom 18 týždni nám povedal, že sme asi o týždeň menší tak bude pozerať len vrámci možností, myslím že je to úplne normálne a nemusíš sa tým trápiť o dva týždne budeš aspoň viac vidieť zo svojho babatka. Držím palce 🙂

beeee
6. mar 2014

ahoj, ja mam ist tiez na morfologicky ultrazvuk (uz sa tesim☹(((((), bolo mi povedane, ze ho najradsej robia v 20-21. tyzdni, to je najoptimalnejsi termin.

charluc
6. mar 2014

ahoj 🙂 aj kamoska bola po zlych hodnotach az v 20 tt na tento ultrazvuk a vyslo vsetko o.k. takze niesu az tak podstatne

afrika
7. mar 2014

@123iveta nebojkaj je to úplne bežné, že ti dr povedal nech prídete o 2 týždne neskôr. mne vyšli zlé triple testy, išla som hneď v ten deň k dr Grochalovi a tiež pozrel len čo sa dalo a objednal ma ešte o 2 týždne, aby mohol pozrieť aj zvyšok 🙂 🙂

123iveta
autor
7. mar 2014

Ďakujem Vám dievčatá !!! Dúfam , že nám budúci štvrtok povedia len samé dobré správy. Tie tripple ma dosť rozrušili a od vtedy stále stresujem samú seba :(

kiwi82
7. mar 2014

ahoj, tripple testy veľa ženám vychádzajú zle a nakoniec majú zdravé detičky. niektoré ženy aj odmietajú tieto krvné testy, lebo je o nich známe, že skresľujú. podrobný ultrazvuk 2D a 3D zachytí znaky Downovho syndómu. Nechápem ale prečo ti nevedel dr. urobiť ultrazvuk. asi nevedel pomerať tie NT hodnotky alebo neviem. my sme boli teraz súkromne za 35 euro na prvotrimestrálnom usg a tam nám dr. detailne pozrel všetko a ešte aj spočítal prstíky.... skús to vziať takou cestou, že si zaplať súkromníka s takýmto 3D ultrazvukom, on ti všetko pekne poukazuje. určite aj vo vašom okrese sa takýto odborníci nachádzajú. veľmi držím palce.

kiwi82
7. mar 2014

myslím, že teraz medzi 19-21 tt sa práve takýto druhotrimestrálny skríning robieva 😉

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka7234
14. júl 2022

@violet11 ahooj. Ja by som mala len takú malú otázočku. Ja som objednaná na morfo. teraz budúcu stredu. Nikde sa neviem dočítať že ako vyšetrujú. Či z dola alebo cez bruško. Ďakujem za odpoved ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre