Ktoré očkovania sa môžu spraviť naraz?

cukor
13. mar 2011

Môže sa prvé očkovanie hexavakcínou a proti pneumokokom vykonat v ten istý den? som objednaná s dcerkou presne na jej 4 mesiace na ockovanie a chcem vediet ci sa to môze ockovat v jeden den.zdá sa mi to trosku vela.

alama
13. mar 2011

ahoj, dava sa to v 1 den - hexa do jednej a pneumokok do druhej nozicky. Aj my sme to tak mali. Reakciu mal len maly - dva dni mal zvysenu teplotu, do 38 stupnov. Drzim palce, nech to mala dobre znasa.

kaja73
13. mar 2011

Bežne sa to tak robi,ale riziko vedlajšich učinkov sa tym zvyšuje.Lekari na to upozornit nezvyknu,pretože to takto maju robit.Jedna noha hexa,druha prevenar-inak ten je napr. na listine prisne sledovanych liečiv vo Francuzku,v Japonsku je pozastaveny pre podozrenie z umrti deti a my sme jedina krajina v EU, čo ho ma povinny.Hlinik sa nachdza aj v jednej aj v druhej vakcine-a hladina toxicity sa tym padom niekolkonasobne prekračuje.

ela2710
13. mar 2011

ahoj ano robi sa to tak, ze sa ckuje do oboch noziciek a budu ho ockovat do oboch dokopy 3 krat, my sme uz na jednej hexe boli, reakciu sme nemali - ani teplotu, ani nic, a teraz 16-teho ideme na druhe, takze dufam, ze zas budeme bez reakcie, ale je mi tych deticiek luto, do dvoch noziciek, a ten plac ☹

winona24
13. mar 2011

@cukor áno robí sa to tak...ale ja som napr.odmietla pichať malej naraz dve vakcíny....a dr neprotestovala....jedna vakcína je "záhul" na organizmus...nieto dve....
my sme našťastie očkovanie znášali na výbornú...žiadna reakcia....
ak nerátam očkovanie proti TBC....tam boli komplikácie.....nebudem rozpisovať aké....nechcem plašiť....

držím palce....

nicky182
13. mar 2011

ahoj, no takto sa to vacsinou robi, my sme to dobre zvladli - bez reakcie, bez teploty ....sestricka dcerke tak super pichla, ze skoro ani neplakala 😀 Neboj sa, vsetko dobre dopadne 🙂 Ak budes mat pocit, ze miesto po vpichu je teple - horuce, daj na to babatku studeny obklad ....pa

mircalla
13. mar 2011

Uplne bez reakcie, ale moj nazor na ockovanie je velmi negativny, ☹ ☹
Absolutne nechapem tie kvanta roznych ockovani u nas, je to choreeeeeee
Ja mam z toho vzdy nervy. Ano, bezne sa to tak robi, ale je to spravne? Stalo sa uz po ockovaniach vselico, nechcem strasit

jaruska6
13. mar 2011

Ja to počujem prvý krát .Malý má za sebou už väčšinu očkovaní,tiež môj názor na ne je veľmi negatívny.My sme však chodili do poradne pichať najpr Infanrix hexa vakcínu a o 2 týždne Prevenar,nikdy nie obe naraz.

katren
14. mar 2011

´my sme dostali obidve naraz, na ockovania nemam ziadne reakcie.....a k dr. chodime len na ockovania, neboli sme este ani raz chorucki 😉

petraw
14. mar 2011

áno môže, mne tak očkuje vždy, prvé očkovanie sme teplotovali asi 2 dni ale tie ostatné boli úplne v poho 😉

modra1
15. mar 2011

Rozdelila som tie očkovania, najprv hexa a po 3. týždňoch prevenar a na ten mi vždy zareagovala exzémom. Očkovania odsúvam ako sa dá, dúfam, že čím väčšie dieťa, lepšia imunita, lepšie sa telo vyrovná s očkovaním. Zároveň pred každým očko dodržiavam režim probiotiká (tie užíva aj tak stále), Fenistil 3 dni pred a 3 po a posledne som jej dávala aj homeopatiká Thuja occidentalis, užíva sa spolu 4 dni, 1 deň pred očko, v deň očko a 2 dni po. Každý deň sa dávajú 2-3 guličky. Môj názor na očkovanie je hádam z toho jasný, ☹.

bobocka
15. mar 2011

my sme boli ockovani v jeden den a maly to uplne v pohode zvladal. 🙂 nasa pediatricka vravi,ze je lepsie to dat v jeden den.ono su o tom kadejake polemiky-ked sa da v jeden den,je to vacsia zataz na organizmus,no je to len jedna zataz,ak sa to rozdeli na dve davky a teda hexa a 3 tyzdne na to prevenar,tak je to sice mensia,no dvojita zataz pre dietatko.2x sa musi s ockovanim vysporiadat,kdezto ked a to da naraz,tak je to jednorazova zataz.dve strany mince.kazda maminka nech sa rozhodne podla vlastneho pocitu,ze ktora cesta je najvhodnejsia pre jej dieta.my mame za sebou uz vsetky povinne ockovania co su do 2 rokov( a jedno nepovinne proti rotavirom co sa dava v 3 a 6 mesiaci) a vsetko ok 🙂 drzim palce 🙂
mimochodom thuyu som aj ja dala ale len raz pri tom poslednom mmr ockovani,lebo je to ziva vakcina a senzacne to je.ziadna teplota a len miniaturny vysyp(fakt par bodiek malilinkych) co maly ani nepostrehol a do 2 dni bol prec.ale davkovanie som mala ine ako @modra1 . ja som sa radila s homaopatmi a davkovanie bolo 5 guliciek den pred ockovanim,5 guliciek v den ockovania a 5 guliciek den po ockovani a 5 guliciek 7 dni po ockovani

bambulkabambulkova
5. apr 2011

ahojte prosim vas poradte mi uz mali ma 4 mesiace a 1tyzden a este ho stale neockovali len v nemocnici razz,,,dneska sme boli u doktorky a ze asi v piatok a to preto ze mal zelenu stolicu zobrali mu vyter je na UM nevadi ze ho budu tak pozde ockovaaat?????A ze este mam aj platit 12eur idem zmenit doktorku a ze mam davat nutrilon 2 akoze ved ma len 4mesiace ah som na nerviiiii 😒 😒 😒 😒 bojim sa nie ze sa mu stane daco ked ho tak pozde zaockuju napiste mi internu postu

vld21
7. apr 2011

U nas po prvej davke 2 dni teploty a plac, potom navrat spat vo vyvoji min. o mesiac (subjektivny odhad) a dodnes (3. tyzden od ockovania) vodova stolica (pred ockovanim v pohode, objektivny stav!). 😖 Lekarka samozrejme nepripusta mozny suvis s ockovanim. Dalsiu davku hexavakciny chceme odsunut aspon po 1. roku veku dietata. Prevenar chceme odmietnut uplne. Mozno niekedy, po ziskani komplexnejsich informacii, svoj postoj este prehodnotime...