Má niekto dieťa s Naevus flammeus - oheň na tvári?

fliacik0103
24. máj 2011

Ahojte vsetci, ktorym sa narodili nadherne babenka vynimocne tzv. ohnom (flammeus naevus) na tvaricke, telicku...Budem rada, ak sa tato diskusia rozvinie, lebo na slovenskych strankach je toho dost malo a najma chybaju realne skusenosti...Moja dcerka ma ohen na pravej strane tvaricky a zvazujeme ako postupovat dalej..tak ak sem niekto zabludi, prosim piste.

nikus28
23. jan 2015

ahojte, mojej malej bol pri narodeni diagnostikovany naevus...- vraj by to mal byt....pochodili sme komplet po vysetreniach- kardio, neuro, usg, gastro, hemoto... vsetko o.k. konecne sme sa dostali na kozne a tam, ze nevedia ci to je neavus alebo nie..ze podla nich je to trauma z porodu- musel byt kliestovy..mala bude mat 4. mesace- nic jej nemizme, len sa to zvacsilo a viac to ma cervene ako na zaciatku..pri puceni, placi..atd.
ani mi nedali moznost poriadne sa na koznom opytat na to- nie som spokojna s pristupom...takze chcem ist na konzultaciu k inemu koznemu odbornikovi.Avsak chcem sa vas opytat, mate deticky s neavusom..ostatne vysetrenia ste mali ake? usg koze bolo v poriadku, alebo su tam zmeny v kozi, v cievach? dakujeeem)

sannika86
25. jan 2015

@nikus28 dobry vecer, ja mam cerku,taktiez ma 4mesiace a ma naevus po celej ruke,na prsniku a lopatke a aj na tvaricke..vysetrenia podobne ako mala vasa dcerka boli vsetky ok..mala je kvoli tomu sledovana na onkohematologii..ja s nou chodim ku primarke martinaskovej do presova..mne sa zda ze postupne jej to mizne, ale ako mi aj povedala primarka treba cakat a ziadne usg koze ani nic podobne nam nerobili..

nikus28
26. jan 2015

@sannika86 pozeram, ze ste z ke, to vas poslali do presova? my sme tiez boli pri primarke. Skoda, ze vam nerobili usg koze, vedeli by sme si porovnat vysledky..nase boli v poriadku. Nasej to nemizme zatial, mam pocit, ze sa to prave rozsirilo- ma to na pravej strane tvara a hlavicky, cela usnica, prava strana krku aj na brade trosku ma fliacik... budem dzrat prsty nech to vasej zmizne)

sannika86
26. jan 2015

mx sme sa do presova objednali sami,na odporucanie od jednej koznej..dobre ze spominate to usg koze,budem sa o tom infomovat🙂
bolo mi povedane on mnohych doktorov ze hemangiomi maju rozne fazy,cize raz mozu rast inokedy sa zmensovat,ale jazdopadne to treba sledovat..ja ju fotim take kazde dva tyzdne aby som to vedela porovnavat.. dakujem a takziez drzime palce nech je vsetko ok🙂

pod01
22. apr 2018

ahojte, ja mám tiež ohen na celej ľavej ruke. Mám 23 rokov a chystám sa na laserový zákrok. O Bratislave som počula, až na to že finančne je to drahšie tak super. Chcela by som sa ale spýtať, či máte niekto skúsenosť s Chironaxom v Piešťanoch? Ďakujem Vám pekne za odpovede

jmajernikova
3. júl 2018

@fliacik0103 dobrý deň, práve čítam príspevky na túto tému a veľmi by ma zaujímalo, či sa podarilo u Vašej dcérky odstrániť névus pomocou lasera. Ja mám synčeka, ktorý má červené fliačiky nad hornou perou. Nie sú veľkého rozsahu, ale je dosť citlivej povahy, už sa ma na to pýtal, čo to tam má (už bude mať 4 roky). Chcela by som to u neho konečne riešiť. A prečo až teraz? Lebo podľa lekárov to vraj zmizne do 1 až 5 rokov (aspoň mne to tak vraveli zakaždým, keď som sa na to pýtala). No podľa mňa, u syna to nemizne, je to stále rovnaké. V podstate som na otázku, čo to je, prečo to je, a či to zmizne, nikdy od lekárov poriadnu odpoveď nedostala. Vraj treba čakať. Až tu som sa dočítala o niečom inom.

jmajernikova
3. júl 2018

v Košiciach náhodou nemá niekto skúsenosti s pulzným farbivovým laserom?

vladka0612
28. júl 2019

@pod01 ahoj...bola si na Tom laseri...ja mám tiež oheň na celej ľavej ruke...chodila som do ke, ale výsledok ziadeb

pod01
28. júl 2019

@vladka0612 Zdravím, áno od novembra minulého roka chodím do Piešťan. Ak máte nejaké otázky, kľudne sa spýtajte, popríp. Vám môžem dať môj mail.

liluska1986
19. apr 2021

@pod01 dobrý večer, prepáčte že ruším, ale mala by som záujem o ošetrení a jeho výsledku, som z Trnavy, takže Piešťany by mi boli blízko;)
Veľmi pekne ďakujem

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pod01
13. aug 2021

@liluska1986 Dobrý deň. V Piešťanoch som bola niekoľkokrát na laseri ale po veľmi malých častiach kedže to mám rozsiahlejšie a finančne to je nákladné. Na niektorých miestach mi to zmizlo ale na väčšine len zbledlo. Cez leto tieto zákroky nerobia tak som to prerušila a odvtedy som tam už nebola, ale plánujem ísť do toho znova.

pod01
13. aug 2021

@vlcik1 ja po malých krôčikoch. Plánujem ísť znova na laser keďže som to prerušila. Na niektorých miestach mi to zmizlo, ale na väčšine len vybledlo. Keď budem mať za sebou väčšiu časť tak napíšem že či to pomohlo 🙂

pod01
13. aug 2021

@vlcik1 a vy ste boli na zákroku kde vám robili celú ruku či tiež len po častiach?
A vóbec nič? Ani vám to nezbledlo?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika6536
18. jan 2024

@olajvia dobrý deň, neviem či sa ešte dopytam po takom case, ale ako vám dopadol ten nevus na nozicke ?