Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

sylvusa
5. mar 2009

kat4, u nás povedal že je 1 milion pohyblivých a 90 % patologických, z toho mi vyplýva asi 10% pohyblivých, nám robili morf. a bolo 35 % v roku 2007 , tak som z toho celá blbá. Naprv sa robí IVF a potom ICSI. Nám povedal, že bude robiť v skúmavke, prečítala som si a to je IVF. Ja som by som bola radšej za ICSI. To sa mi jednoduchšie.

pipimiska
5. mar 2009

sylvusa,IVF je tak ako hovoris oplodnenie mimo tela v ,,skumavke,,mne to robil doktor tak ,ze najprv vybral vajicka,manzel dal zatial spermie a potom doktor posudil ci treba urobit aj to ICSI .podla poctu vybranych vajicok a poctu spermii...
manzel mal v tom case 97 percent patologiu

koira
5. mar 2009

Ahoj holky, musim vas trochu povzbudit..manzel mel pred Profertilem pohyblivost 1%...a po trech mesicich ji mel 13%...a vubec celkove se mu tozlepsilo az 10krat...vim ze to neni jeste uplne nejlepsi..ale pokrok tu je 😉

sylvusa
5. mar 2009

môj bere profertil od decembra a je marec, a výsledky zlé, predtým bral macu
pipimiska, a ako časovo je to náročné, môžeš mi viac toho napísať ako to prebieha, aj sa podarilo

sylvusa
5. mar 2009

mne ani pohyblivosť nenapísal, len tú patológiu, v roku 2007 jemu napísali pohyblivosť a morf. a teraz úplne inak to napísali, som z toho nešťastná

pipimiska
5. mar 2009

sylvusa,nie nepodarilo a bola som uz dvakrat..
co sa tyka profertilu po vyse troch mesiacoch sme boli tiez na kontrolu ale v postate sa to velmi nezlepsilo mozno 3 percenta..ale to sa neda moc posudit,pretoze spermiogram nikdy nieje rovnaky a to sa mohlo stat aj bez profertilu..teraz ho uz bere viac ako pol roka..
a co myslis casovo narocne to IVF?

sylvusa
6. mar 2009

myslím, tým strávenie u lekára. Koľkokrát si chodila lekárovi. Bojím sa aby mi to zamestnávateľ toleroval. A môžem sa spýtať ako je to finančne. Koľko stojí prvý pokus, keď to hradí poisťovňa.

jaanulienka
6. mar 2009

ahojte popomiska mas pravdu ze spermiogram nie je nikdy rovnaky. Manzel mal pri prvom spermiograme len 20 mil. spermiii a o 2 tyzdne 65 mil a to nic nebral no diag. je slabo pohyblive spermie takze ideme na IVF

pipimiska
6. mar 2009

sylvusa,ja som bola pred vyse dvoma rokmi takze si uz presne nepamatam,v kazdom centre to je ine,ja som na schvalenie poistovne cakala skoro mesiac,urobili vysetrenia ako hormonalny profil a vytery koli pohlavnym chorobam,poslali nas genetiku,na vysledky sa cakalo vyse mesiaca,a spermiogram tiez urobili..a potom sa uz ide na vec ,menstruacia ,pocas cyklu viac krat ultrazvuk,. papanie hormonov niekedy v strede mesiaca odber vajicok pod narkozou a odber spermii od manzela..a o dva dni transfer,ak by si si nedala predlzenu kultivaciu..

financne je to rozne v kazdom centre moze ta to vyjst okolo 700 az 900 ,1000 eur.podla toho ake lieky si vyberies,ci si das predlzenu kultivaciu,ci vam budu robit aj ICSI ,ci vam ponuknu aj ,,lepidlo na embrijka,,zavisi...

kat4
6. mar 2009

Sylvusa: pocas IVF más nárok na PN (ak chces), smaozrejme, tam sa Ti to výrazne odrazi na výplate, ale to je asi druhoradé...
My osobne boli zatiaľ 2x v centre. Raz na konzultáciíí takej prvej (mužovi urobili spermiogram), potom sme si zohnali nejaké vyšetrenia u nás doma. Potom sme poslali papiere na schválenie do poistove (teda poslali sme to vyplnené do centra a oni do poistovne). Po schválení poiťovňou sme išli už na konzultáciu s koordinátorokou (a mužovi robili ten trial wash), kde nám dali recept na lieky, vysvetlili celý postup, co nám budú robit. A teraz zacneme so stimulaciou. Pocas nej uz budeme chodit do centra casto - hlavne posledné dva týždne stimulácie (mám dlhý protokol, ktorý má asi väčšina báb), budem musieť chodiť do centra cca každý druhý-tretí den, tam ale plánujem už byť na PN.

sylvusa
6. mar 2009

Ja som teraz doma, a hľadám si prácu, a teraz nájsť aleb nie, keď aukurát budem chodiť po lekároch. Nastúpim a pôjdem hneď na PN.

kat4
6. mar 2009

No to je dilema... to ti nezávidím... ide o to, kedy Vám to IVF vychádza... u nas ubehlo od zistenia, ze máme zlý spermiogram az po zaciatok stimulácie (to bude 15.3) pol roka... Kým sme zohnali všetky vysetrenia, poistovna schválila ziadost... Ale zase, ak Vam to poistovna schváli, máte myslím rok na to, aby ste postúpili zákrok. No a je na Vás, kedy sa presne rozhodnete íst do toho. Aj ná sa v centrea pýtali, ci chceme zacat hned, alebo neskor - napriklad po lete... takze ak by si si nasla robotu, pockaj, kym ti skonci skusobna doba a potom sa do toho pusti... moznosti je vela... je to len na Vás, kedy Vám vyhovuje zacat so stimuláciou

sylvusa
6. mar 2009

už by som najradšej začala, uvidíme, do centra sa dá objednať aj v sobutu a nedelu. Ale to asi le na konzultáciu a na zákroky asi nie.

pipimiska
6. mar 2009

sylvusa,to sa neda nacasovat len na vykendy,prosto pocas cyklu ti vyjde vzdy iny den,ked raz ti zacne cyklus tak tam su priblizne urcene dni kedy ta potrebuje vidiet,vyber vajicok sa tiez neda presne na vykend naplanovat a ani transfer

sylvusa
6. mar 2009

ja už mám porobené vyšetrenie, ale také ako interné, to asi budem potom vybavovať, ale zase byť pol roka doma a čakať to je tiež blbé, mne to vychádza až o tri mesiace po kým nám príjmu, a začne sa celý proces robiť bo bude až jún, júl, no hroné.

sylvusa
6. mar 2009

pardón - nás príjmu a hrozné!!!!! nepozerám, čo píšem!

pipimiska
6. mar 2009

to co znamena ze uz mate porobene vysetrenia,ake?myslis v centre?

sylvusa
6. mar 2009

čo mi robil gynekológ - krv, hormonálny profil a iné, to sa neráta, v centre má muž len spermiogram

bambuliatko1
8. mar 2009

Babulky, neviete prosim zlozenie Profertilu, tzn. co presne to obsahuje a kolko? Dakujem 😵

lauritka
8. mar 2009
bambuliatko1
8. mar 2009

Lauri 😵

peto7
9. mar 2009

Ahojte ja som tu novy a chcel by som sa spytat či mi vie niekto poradit alebo už bol v Gyn.Fin centre v Bratislave chceli by sme tam aj s priatelkov ist a ako to tam prebieha kolko sa plati a tak či to je bolestive,za odpovedevelmi pekne dakujem Peto 😵 🙂 😉

kat4
9. mar 2009

Ahoj, ja osobne som bola v Gyn-Five (www.novedieta.sk) a isla som z tade placom. Nikdy viac sa tam nevarátim. Nadutí personál (nielen doktor ale aj recepčná...)... Dlho sme tam cakali...Neosobné, hnus.... Boli sme aj v Martine a to bolo totalne iný prístup. Tak chodíme do martina (sanatorium Helios) a je to tam super, pritom do Martina máme horšiu cestu ako do BA, ale stojí to za to.
Ako to tam prebieha? Objednás sa, prides a oni Ta vysteria, vseko Ti vysvetlia (hovorim o Martine, v Blave mi nevysvetlili nic a ked som sa opytala, ze kolko budeme doplacat, tak mi doktor vynadal, že náš problém predsa nie sú peniaze, ale neplodnost a ze cennik je na internete a mam si ho pozret... co na tom, ze mu nerozumies...V Martine mi vysvetlili uplne vsetko, kolko budem stat, ako to prebieha a podobne.
Samozrejme, vsetko vyssie uvedene je len moj sukromny nazor a pocit, s ktorym nemusia iní suhlasiť...

scarlet
15. mar 2009

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - 14. MAREC 2009:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

PEIGE: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
ANDREA: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
SLAVI (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
BUBLINKAJASMINKA: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
BARCA28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka
KUKULKAJA: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - 19.11.2007 sa jej narodilo bábo
ALTEA: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
ANDULIK:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info
ZEN, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam.kúra nezabrala, tt pred plánovaným IVF/ICSI,bábo by malo byť už na svete
LOSS, 33r.: tt po LSK prirodzene, 3xpotrat, 14.5.2008 sa jej narodilo dievčatko
TOFIK, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, adopcia
GIMULKA, 25r.: M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre, 4.7.2008 sa jej narodil chlapček
TIGR21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vit.kúra, kontrolný SPG v norme, tt pred plánovanou LSK - bábo by malo byť na UŹ svete
PEJTY,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tt prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete
SASULKA28: 37, genetika, tehotná prirodzene? - bábo by malo byť už na svete
MARTNMARTIN: 32, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu - bábo by malo byť už na svete
MEGGIETN: 30, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete
KATULA, 26r.: 30 prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kys.listová) - 8.10.2008 sa jej narodil synček
IVA79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, tehotná po IVF/ICSI - narodila sa dcérka 😀 😀 😀

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

K.BETT (GENNET)- 26r., 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné
VERACRUZ, 29r.(FERTICENT): 25, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné
CICUSKA: 17, 3.IUI neúspešné, 1.IVF úspešné - dvojičky
LUSILIA, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, genetika, v 05/2008 1.IVF/ICSI - úspešné
PETKAERDAL, 25r.(FERTICENT): 18tt, M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), 2.IVF zastavené, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI - neúspešné, 4.IVF úspešné - čaká 2 bábatká
JMISA: 20tt- tehotná po 2.IVF+ICSI, M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné
BABULKA123, 30r. (GYN-FIV): 16tt po 2.IVF+ICSI, M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, 1.IUI, 1.IVF/ICSI
ADENKA: 16tt po mužovom užívaní vitamínov + MACA, M-oligoteratozoospermia
DICINKA1, 29r. (GYNCARE-KE): 12tt po 2.IVF, M- asthenoteratozoospermia, 1x IVF/ICSI
CIKYTA, 29r. (HELIOS), Ž: endometrióza, užíva Proveru a Decapeptyl, M: zlý SPG (morfol.), 1.IVF/ICSI 10.3.2008 neúspešné, 2.IVF/ICSI 5.7.2008, čaká bábo 😀 😀 😀
KATY2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, MESA/TESE, 4/2008 IVF/ICSI bez ET, 1.KET neúspešný, 2.KET úspešný 😀 😀 😀

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

SCARLET,32r.(FERTICENT): M-oligoastenoteratozoospermia, Ž-mierne PCO, 3xpotrat (5tt+8tt+4tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, 3.potrat 10.7.2008 (4tt - tt prirodzene)
UFO (FERTICENT): 2.IVF(2xGYN-FIV-2xET,1x FERTICENT- potrat v 16tt), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
MAJUSKA81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
PROM,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI, 3.KET neúspešný
IKA_BA (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
OCH (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia
ZUZANKARO, 34r.: (ISCARE): M: oligoteratozoospermia, 1.IVF neúspešné, 2.IVF bude na jeseň 2008
MARHULKA88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
SINTERKA,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
AURRA, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
ADUS22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
BRIRTA (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
FCIELKAFCIELKA, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET
DOMCEK, 30r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI (1.IUI-potrat 4tt, 2.IUI.-neúspešné, 3.IUI-MA v 8.tt
DOMCEK111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné žiadosť na 1.IVF
JANKAKR, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
SMEJKA, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
MAJOLENKA1, 25r. (HELIOS)- M-ťažká oligospermia
NINNA78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
PIPIKA, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
MYSKA29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
GREGY, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
LARITA112, 28r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI-potrat v 4tt, 1.KET neúspešný, 2.IVF/ICSI-potrat v 6tt, 3.KET neúspešný, plán 4.KET - sme s tebou 😉
MISI76, 31r.(GYN-FIV): M-TESA/MESE, Ž-PCO, 1.IVF, KET v 3/2008 úspsešný-3 detičky, neprežili MISI, SME S TEBOU!!!!!!
LAURITKA, 35r.(SPLN v KE): 10tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, po 1.KET 4/2008 potrat 😢
KONKA, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
LOLKA,29r.(FERTICENT): M-asthenoteratozoospermia, užíval Profetil, teraz CEM-M, 2xpotrat (MA v 8tt, 12tt), plánuje 1.IVF v 6/2009 😕
LOPATA49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI
VOLEJIN, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
MARCELKASSV (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
EVA7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlepšený SPG, Profertil, Ž-vytvára prostiĺátky, IVF/ICSI čakáme výsledok
KUSPITKA, 23r. (GYNCARE-KE): M: TESE/MESE (žiadne spermie), 1.IVF/ICSI + 2.KET neúspešné, plán LSK a IUI s darcom (HIVF) 😨
SIVUSA, 27r.: M-oligoteratozoospermia, užíva Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, LSK, 1.IVF neúspešné
GOVINDA, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
SWIKA,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
TYNKA01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
DENISKA81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
MIKULKA: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
AJKA275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
ANNAVI, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
MURASEK, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
KULETKA, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
JANA24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
AMATERKA: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
LUBCEK, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
ZUZANKA, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
CVIRKO, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
rosienka, 34r. (zahraničie): M-oligoasthenoteratozoospermia, TESE, Ž: 1.IVF/ICSI v 10/07-neúspešné, 2.IVF/ICSI v 5/08-neúspešné, 1.HIUI-neúspešné, 2.HIUI - čakáme výsledok 😕
KUKULIK30, 30r.: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF-10/2005, 1KET-02/2006 (1 chlapček), 3.KET-neúspešný
BELLINDA: M-asthenoteratozoospermia (užíva CEM M)
SOLIDA: M - TESA/MESE, 1.IVF - neúspešné, chstá 2.IVF
JANULA18, 27r.: Ž: má 1 synčeka, užíva Clostylbegyt, predison, M-asthenozoospermia- vitam. kúra nezabrala, Profertil, 2.IUI neúspešné, plán IVF 😕
LUSINKAJ: 2.IVF (s darcom) - neúspešné

DIEVČATKÁ, TIE KTORÉ V ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ ID "SCARLET" (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU. AJ INFO OD NOVÁČIKOV BUDEM ČAKAŤ 😉

scarlet
15. mar 2009

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - 14. MAREC 2009:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

PEIGE: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
ANDREA: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
SLAVI (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
BUBLINKAJASMINKA: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
BARCA28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka
KUKULKAJA: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - 19.11.2007 sa jej narodilo bábo
ALTEA: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
ANDULIK:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info
ZEN, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam.kúra nezabrala, tt pred plánovaným IVF/ICSI,bábo by malo byť už na svete
LOSS, 33r.: tt po LSK prirodzene, 3xpotrat, 14.5.2008 sa jej narodilo dievčatko
TOFIK, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, adopcia
GIMULKA, 25r.: M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre, 4.7.2008 sa jej narodil chlapček
TIGR21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vit.kúra, kontrolný SPG v norme, tt pred plánovanou LSK - bábo by malo byť na UŹ svete
PEJTY,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tt prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete
SASULKA28: 37, genetika, tehotná prirodzene? - bábo by malo byť už na svete
MARTNMARTIN: 32, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu - bábo by malo byť už na svete
MEGGIETN: 30, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete
KATULA, 26r.: 30 prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kys.listová) - 8.10.2008 sa jej narodil synček
IVA79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, tehotná po IVF/ICSI - narodila sa dcérka
K.BETT (GENNET)- 26r., 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné - bábo by už malo byť na svete
VERACRUZ, 29r.(FERTICENT): 25, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné - 1 dieťatko 😀
CICUSKA: 17, 3.IUI neúspešné, 1.IVF úspešné - narodili sa dvojičky 😀 😀 😀
LUSILIA, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, genetika, v 05/2008 1.IVF/ICSI - úspešné - 6.1.2009 sa narodil chlapček 😀 😀 😀

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

DICINKA1, 29r. (GYNCARE-KE): 29tt po 2.IVF, M- asthenoteratozoospermia, 1x IVF/ICSI - úspešné
PETKAERDAL, 25r.(FERTICENT): 24tt, M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), 2.IVF zastavené, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI - neúspešné, 4.IVF úspešné - čaká 2 bábatká
JMISA: 22tt- tehotná po 2.IVF+ICSI, M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné
BABULKA123, 30r. (GYN-FIV): 18tt po 2.IVF+ICSI, M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, 1.IUI, 1.IVF/ICSI
ADENKA: 18tt po mužovom užívaní vitamínov + MACA, M-oligoteratozoospermia
CIKYTA, 29r. (HELIOS), Ž: endometrióza, užíva Proveru a Decapeptyl, M: zlý SPG (morfol.), 1.IVF/ICSI 10.3.2008 neúspešné, 2.IVF/ICSI 5.7.2008, čaká bábo
KATY2, 37r. (SPLN-KE): 21 tt, M-azoospermia, MESA/TESE, 4/2008 IVF/ICSI bez ET, 1.KET neúspešný, 2.KET úspešný

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

SCARLET,32r.(FERTICENT): M-oligoastenoteratozoospermia, Ž-mierne PCO, 3xpotrat (5tt+8tt+4tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, 3.potrat 10.7.2008 (4tt - tt prirodzene)
UFO (FERTICENT): 2.IVF(2xGYN-FIV-2xET,1x FERTICENT- potrat v 16tt), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
MAJUSKA81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
PROM,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI, 3.KET neúspešný
IKA_BA (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
OCH (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia
ZUZANKARO, 34r.: (ISCARE): M: oligoteratozoospermia, 1.IVF neúspešné, 2.IVF bude na jeseň 2008
MARHULKA88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
SINTERKA,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
AURRA, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
ADUS22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
BRIRTA (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
FCIELKAFCIELKA, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET
DOMCEK, 30r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI (1.IUI-potrat 4tt, 2.IUI.-neúspešné, 3.IUI-MA v 8.tt
DOMCEK111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné žiadosť na 1.IVF
JANKAKR, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
SMEJKA, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
MAJOLENKA1, 25r. (HELIOS)- M-ťažká oligospermia
NINNA78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
PIPIKA, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
MYSKA29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
GREGY, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
LARITA112, 28r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI-potrat v 4tt, 1.KET neúspešný, 2.IVF/ICSI-potrat v 6tt, 3.KET neúspešný, plán 4.KET - sme s tebou
MISI76, 31r.(GYN-FIV): M-TESA/MESE, Ž-PCO, 1.IVF, KET v 3/2008 úspsešný-3 detičky, neprežili MISI, SME S TEBOU!!!!!!
LAURITKA, 35r.(SPLN v KE): 10tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, po 1.KET 4/2008 potrat
KONKA, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
LOLKA,29r.(FERTICENT): M-asthenoteratozoospermia, užíval Profetil, teraz CEM-M, 2xpotrat (MA v 8tt, 12tt), plánuje 1.IVF v 6/2009
LOPATA49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI
VOLEJIN, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
MARCELKASSV (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
EVA7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlepšený SPG, Profertil, Ž-vytvára prostiĺátky, IVF/ICSI čakáme výsledok
KUSPITKA, 23r. (GYNCARE-KE): M: TESE/MESE (žiadne spermie), 1.IVF/ICSI + 2.KET neúspešné, plán LSK a IUI s darcom (HIVF)
SIVUSA, 27r.: M-oligoteratozoospermia, užíva Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, LSK, 1.IVF neúspešné
GOVINDA, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
SWIKA,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
TYNKA01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
DENISKA81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
MIKULKA: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
AJKA275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
ANNAVI, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
MURASEK, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
KULETKA, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
JANA24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
AMATERKA: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
LUBCEK, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
ZUZANKA, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
CVIRKO, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
rosienka, 34r. (zahraničie): M-oligoasthenoteratozoospermia, TESE, Ž: 1.IVF/ICSI v 10/07-neúspešné, 2.IVF/ICSI v 5/08-neúspešné, 1.HIUI-neúspešné, 2.HIUI - čakáme výsledok
KUKULIK30, 30r.: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF-10/2005, 1KET-02/2006 (1 chlapček), 3.KET-neúspešný
BELLINDA: M-asthenoteratozoospermia (užíva CEM M)
SOLIDA: M - TESA/MESE, 1.IVF - neúspešné, chstá 2.IVF
JANULA18, 27r.: Ž: má 1 synčeka, užíva Clostylbegyt, predison, M-asthenozoospermia- vitam. kúra nezabrala, Profertil, 2.IUI neúspešné, plán IVF
LUSINKAJ: 2.IVF (s darcom) - neúspešné

DIEVČATKÁ, TIE KTORÉ V ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ ID "SCARLET" (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU. AJ INFO OD NOVÁČIKOV BUDEM ČAKAŤ

larati
16. mar 2009

dobre ranko, pisala som uz prednedavnom, ze s priatelom by sme chceli babatko ale bohuzial po 1. spg nam doktor dal diagnozu oligoasthenoteratospermia. Uz mesiac papa Profertil, tak planujeme o 2 mesiace ist na druhy kontrolny spg.Rada by som sa spytala ci by ste mi nemohli odporucit nejakeho dobreho urologa al. doktora v Trencine al. okoli.S tym prvým dr. nemame dobre skusenosti. Alebo ci je lepsie zajst do CAR?

prom
16. mar 2009

ahoj scarlet, prosim mozes opravit moje udaje v statistike, ja som tehotna a to prirodzene. Manzel uzival vitaminy ... 🙂

wobludka
16. mar 2009

larati, jen ať papá 🙂
prom, jak se daří 😵 🙂 ?
My jdeme na kontrolní spg ve čtvrtek, bojim bojim 😔

mima263
16. mar 2009

wobludka, daj vedieť výsledok , no a veľa šťastia želám 😉

prom
17. mar 2009

wobludka ahoj, dneska idem na NT screening v 12. tyzdni, tak dufam, ze vsetko bude OK 😉
ako sa dari Vam? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre