Nesúdim ľudí podľa gramatiky

30lenka
31. máj 2012

Modry Konik bol zriadeny na pomoc mamickam s detmi.Preto, aby im ine poradili a povedali svoje skusenosti pripadne nazory. Nie nato, aby upozornovali a hladali v ich vetach chyby. Ked viem pomozem poradim.

1zuzinka12
31. máj 2012

@30lenka tak toto si úplne vystihla.Každému sa môže stať, že sa zmýli, ale niektoré sa asi považujú za samú dokonalosť

monuli1985
31. máj 2012

je kopec inteligentnych ludi,ktorym robi napriek tomu gramatika problem...no a co,ale otom tato stranka nieje...

lenkaaa000
31. máj 2012

Úplne s tebou súhlasím...MK nie je o gramatických chybách ale o pomoci...

30lenka
autor
31. máj 2012

@monuli1985 presne tak!
@lenkaaa000 😉

evil15
31. máj 2012

ja s tým mám problém a dodnes neviem veľa krát aké I/Y sa píše aj ked vybrané slová viem jak otčenáš tak v zápätí napíšem more chýb jednoducho ich neviem používať a už sa pokúšali mi to vysvetliť hoooooooooodne veľa ludí no proste GRAMATIKA je pre mňa veľká neznáma 🙂

sofia18
31. máj 2012

moja reč dievčata 😉 su tu mudrlantky možno im gramatika ide lepšie ale o detoch nemaju ani šajnu 😠

sofia18
31. máj 2012

@evil15 ja to tiež tlačim do hlavy cely zivot a teraz s dcerkou zas 😀 a vela krat napisem zle a co zabijem sa 😅

kacickah
31. máj 2012

Ja a moja slovenčina tak to je otras nie nadarmo som mala v škole s nej 3 😀 😀 😀 😀a čo kto chce pochopí a komu sa nepáči nech ide do kelu ja sa sem nechodím učit slovenčinu 😝 ak ma niekto bere tak takú aká som či s chybami alebo bez ných...............

30lenka
autor
31. máj 2012

boli ma hlava alebo boly ma hlava? rehot 😀 v podstate chepete vsetky 😀

zuzi0911
31. máj 2012

niektore to strasne prezivaju,ale myslim ze pochopi kazda

annaopialova
31. máj 2012

presne tak nik neni dokonaly kto chce nech precita kto nechce nech necita a hlavne nekomentuje kto ma aku gramatiku

monkka21
31. máj 2012

jej konecne tema pre mna.ja tiez neviem dobre gramatiku.tiez mam problemy s i/y.ale urcite nie som o to horsia matka ako tie co tu rypkaju do mamiciek ktorym to az tak nejde.

zuzi0911
31. máj 2012

ide o radu a nie o to kolko chyb mam vo vete. clovek ked pise niekedy ani nestiha kontrolovat

vroni
31. máj 2012

Ono to netreba prehanat oboma smermi. Mna nerusia preklepy a chapem, ze hlavne v rychlosti sa obcas zadari aj nejaka ta hrubica (aj mne), ale zasa su tu aj kandidatky, ktorych text je pre same chyby, preklepy a "jedinecne" zvraty totalne nezrozumitelny a necitatelny. Takato neznalost gramatiky a jazyka mi vadi (predpokladam, ze podiel cudziniek na tomto fore nebude velmi vysoky) Ale nerozumiem ani expertkam, ktore v diskusii o hnacke (napriklad) zacnu kritizovat interpunkciu ci diakritiku...
Inak som si vsimla, ze tie, ktore maju skutocne prisernu gramatiku (a do tejto diskusie sa zatial nezapojili 😝 ) su casto riadne expresivne, v takom pripade si tiez pomyslim svoje (nic zvlast lichotive 😀 )

miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivett1
31. máj 2012

ahoj, tak kočky, sorry, ja si o sebe myslím, že som inteligentná, tak bacha na mňa😀...ale trubka 😅 ...to som o sebe vyhlasovala, keď som mala 3 roky 😀 ...a pravdu povediac, čo sa týka gramatiky...tak tú neriešim...nie každý má na učenie - tej gramatiky a pravopisu -bunky...vlastne raz sa mi stalo, že som si neodpustila poznámku a možno "budúcej" pani učiteľke, som v dobrom napísala, že by si mala trošku doštudovať gramatiku a pravopis...inak vážne nekomentujem....a dúfam, že uznáte...učiteľka by predsa len mala vedieť písať a to spisovne...inak, preklepy...a sem-tam nejaká "hrubka" sa pritrafí aj mne, hlavne, keď sa ponáhľam a už po sebe nečítam...a uznám si to...ale, bohužiaľ v práci by som si to nemohla dovoliť 😕 ...písomný prejav (hlavne "listy"...) je súčasťou mojej práce, ach...ach

miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
30lenka
autor
31. máj 2012

@ivett1
@miskakyska to bolo len preto zalozene aby sa uvedomili ze tu to nie je o tom aby jedna druhu napominala ako pise

bodka13
1. jún 2012

som jednou z tých konkrétnych osôb z jednej diskusie 🙂 ale od dôležitej inteligentnej trubky mám ďaleko 😉
...v tej téme síce kritizujeme gramatické chyby a bavíme sa na preklepoch...ale nikdy nikoho nemenujeme 😉 nikoho neurážame ... keby sa tam dotyčná osoba aj spoznala,môže jej to pomôcť a chýb sa vyvaruje a možno preto nakúka do tej témy,aby sa o svojich chybičkách dozvedela
...myslím,že zakladateľka @30lenka skôr narážala na konkrétnu kritiku v akejkoľvek diskusii či otázke ,kde sa to veľmi často zvrhne na odpoveď "najskôr sa nauč písať..." a niektoré kočky sa rady pridajú ☹
...sama za seba môžem s čistým svedomím napísať,že ak chce niekto radu a viem poradiť tak radím a neriešim či niekde boli alebo boly 😉
...ešte ma napadlo,že na PC sa dá nastaviť aj kontrola pravopisu 🙂

miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkave
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkave
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkave
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz