Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
27. jún 2011

@katja78 dufam ze mozem zareagovat aj ja aj ked ste otazku adresovali @manof -ovi. Ja len kratko k vasej poznamke
"Výška horúčky môže, ale aj nemusí odrážať závažnosť infekcie, závisí to aj od celkového zdravotného stavu pacienta (teda aj od stavu jeho imunity), prípadných pridružených ochorení a orgánových postihnutí. Nedá sa paušálne tvrdiť - čím vyššia horúčka, tým lepšia prognóza." - ano suhlasim. Na druhej strane podotknem, ze hypotermia pri sucasnej zavaznej infekcii nevesti vobec nic dobre.

"Ale napr. taká rubeola prebieha vždy s príznakmi. Na to si stačí otvoriť učebnicu infektológie."

Ja neviem ale otvorila som ucebnicu, rovno dve a pise sa:
"jen asi polovina nákaz sa projeví zjevným onemocněním - zarděnkami." (Bednář, Lékařská mikrobiologie, Marvil 1999.)
"nákaza prebieha až v 60% prípadov inaparentne." (Vademecum medici, Osveta Martin 2003)
Infektologiu sa mi nechce hladat na povale😅
Tak ja neviem, teraz komu mam verit? 😅 😅

katja78
27. jún 2011

@denduska - moja chyba, bola už pokročilá nočná doba. Mala som na mysli osýpky, aj keď i tu sa pripúsťa tzv. mitigovaný priebeh. Na podstate mojej primomienky to nič nemení. To, čo podmieňuje závažnosť/nezávažnosť infekcie nie je len výška teploty, ako som písala. Práve zmienená veta, že je dôležitý celkový zdravotný stav pacienta, pridružené ochorenia, orgánové postihnutia, vysvetľuje aj to, prečo hypotermiu pri súčasnej závažnej infekcii vídať hlavne u geriatrických polymorbídnych pacientoch. U detí je vzácna.
Verte hlavne svojmu úsudku, na základe vedeckých faktov, ktoré sú zhromaždené najmä v odborných lekárskych učebniciach. Aj teraz ste po nej siahli.

denduska
27. jún 2011

@katja78 aha, tak potom ok. No tak ja po tych rokoch doma si radsej vsetko, co vypustim z ust, resp. "z prstov", predtym overim 😅

manof
27. jún 2011

@katja78 No, súdiac podľa času napísania asi skôr dobré ráno, než dobrý večer.

Ospravedlňujem sa, že v preklade brožúrky od Dr. Kummera nemáme odkazy na literatúru. Už niekoľko mesiacov sa neviem dokopať k tomu, aby som ich tam doplnil.

Takže k prvému citovanému odstavcu sú tieto odkazy (verím, že si to ste schopná dohľadáť sama):
1. Alm JS, Swartz J. Atopy in children of families with an anthroposophic lifestyle. Lancet 353, 1485-1488 (1999);
2. Flöistrup H, Swartz J. et al. Allergic disease and sensitization in Steiner school children. J Allergy and Clinical Immunology (2006); 117, 59-66 (PARSIFAL-Studie)
3. Shaheen SO, Aaby, P, Hall AJ, Goudiaby A.: Measles and atopy in Guinea-Bissau. Lancet 347; 1792-1796

K druhému citovanému odstavcu sú takéto odkazy:
1. Velicer CM, Heckbert SR, Lampe JW, Potter JD, Robertson CA, Taplin SH. Antibiotic use in relation to the risk of breast cancer. JAMA. 2004 Feb 18;291(7):827-35
2. Chang ET, Smedby KE, Hjalgrim H, Schollkopf C, Porwit-MacDonald A, Sundstrom C, Tani E, d’Amore F, Melbye M, Adami HO, Glimelius B. Medication use and risk of non-Hodgkin‘s lymphoma. Am J Epidemiol. 2005 Nov 15;162(10):965-74. Epub 2005 Sep 28
3. Krone B, Kölmel KF, Grange JM, Mastrangelo G, Henz BM, Botev IN, Niin M, Seebacher C, Lambert D, Shafir D, Kokoschka EM, Kleeberg UR, Gefellern UR, Pfahlberg A. Impact of vaccinations and infectious diseases on the risk of melanoma-evaluation of an EORTC case-control study. European Journal of Cancer 2003; 39:2372-2378
4. Lemann D. Fieberkrankheiten und Tumorentstehung – ein altes Thema im Licht neuerer naturwissenschaftlicher Forschung, Der Merkurstab 1992;45:193-199.

"dovolím si tvrdiť, že toto sú zovšeobecnenia hodné bulvárneho plátku a nemajú žiadnu výpovednú hodnotu"

Ďalšie Vaše obvinenie bez akejkoľvek konkretizácie?

"A takisto si vlastne protirečia s ďalšou Vašou spolupracovníčkou, MUDr. Elekovou, ktorá si protirečí aj sama."

Ja som si veľmi dobre vedomý, že názor Dr. Kummera je v niektorých ohľadoch odlišný od názoru Dr. Elekovej. Presnejšie: Dr. Eleková je viac proti očkovaniu než Dr. Kummer.

No a čo má byť? Očakávala ste jednotnú dogmatickú ideológiu hodnú náboženskej sekty?
Smola. Názory sú rôzne a na stránke http://slobodaVockovani.sk dávame priestor všetkým názorom - aj tomu Vášmu, ak nám napíšete nejaký článok. Veľmi radi ho zverejníme.

To, čo sa snažia pro-vakcinační fanatici vytvoriť, je ilúzia, že sú tu dva tábory - antivakcinační iba laici a provakcinační všetci lekári. Pritom ani jedno z toho nie je pravda - sú aj antivakcinační lekári. Táto umelo vytváraná polarizácia je nástrojom demagogickej propagandy, v podstate vojnového štváčstva aplikovaného na oblasť medicíny. V skutočnosti je ale paleta názorov oveľa širšia.

Dr. Kummer napr. zrejme odporúča očkovanie proti tetanu či záškrtu, ale až po uplynutí prvého roku života. Dr. Eleková je zjavne aj proti tomu. OK, nevadí. Čím viac názorov, tým väčší výber. Vec nie je čierno-biela a ak niekto tvrdí, že áno, tak je demagóg. Takže vyzývam Vás, napíšte pre http://slobodaVockovani.sk nejaký článok, ale nie anonymne, ak si za svojimi slovami naozaj stojíte, a ja ho rád uverejním. Môže to byť čokoľvek, čo sa týka očkovania. Trebárs aj kritika Dr. Kummera či Dr. Elekovej.

Otázky na Dr. Elekovú jej hneď pošlem, nech sa k nim vyjadrí. Jej odpoveď si dovolím zverejniť na http://slobodaVockovani.sk

manof
27. jún 2011

@katja78
Ešte k Dr. Elekovej:

Keby ste si trošku pozornejšie pozrela jej stránku, tak by ste si všimla na úvodnej stránke:
http://homeopatie.elekova.cz/
text: "navštivte mé nové stránky http://lecivacesta.webnode.cz"

Na úvodnej stránke:
http://lecivacesta.webnode.cz/
je červeným a hneď pod hlavičkou, aby to nikto neprehliadol, napísané:
"Od 1.2.2011 otevírám novou ordinaci praktického lékaře!! Podrobnosti viz Aktuality."

V aktualitách potom nájdete podrobnosti:
http://lecivacesta.webnode.cz/news/otevreni-nov...

Takže stačí pár klikov a pozorné oko, a mám dôkaz, že v tejto veci nehovoríte pravdu - a to som sa Dr. Elekovej ani nemusel nič pýtať.

Inak naozaj nechápem, prečo neustále zdôrazňujete, že ten či onen lekár sa venuje (aj alebo výlučne len) nejakému holistickému (celostnému) spôsobu liečby a nielen krátkozrakej alopatii, ktorá v skutočnosti je s kresťanstvom (ktoré údajne vyznávate) vyslovene nezlučiteľná.

Nemôžem si pomôcť, ale protirečíte si, sama sebe.

Alebo to je "boj o zákazníka" (tetokrát @bubu100 ) za každú cenu? Aj za cenu hovorenia ľahko preukázateľných neprávd či za cenu protirečenia si?

natty53
27. jún 2011

@maggie2 Dr. vybavena, zas si myslela,ze to budem prepisovat, ale nedala som sa a trvala som na svojom. takze nemala na vyber a povedala,ze tuto temu so mnou uzatvara a na nic ma uz prehovarat nebude 🙂

manof
27. jún 2011

Komentár:
"Ďalšie Boha-pusté klamstvá prof. MUDr. Svetozára Dluholuckého, CSc. - tentokrát o hepatitíde B":
http://www.slobodavockovani.sk/news/dalsie-boha...

musko
27. jún 2011

@manof - To, čo sa snažia pro-vakcinační fanatici vytvoriť, je ilúzia, že sú tu dva tábory - antivakcinační iba laici a provakcinační všetci lekári. Pritom ani jedno z toho nie je pravda - sú aj antivakcinační lekári. Táto umelo vytváraná polarizácia je nástrojom demagogickej propagandy, v podstate vojnového štváčstva aplikovaného na oblasť medicíny. V skutočnosti je ale paleta názorov oveľa širšia.
Pod toto sa podpisujem-presne si to vystihol a úplne s tým súhlasím

tean
27. jún 2011

mierne OT, ale info o elektromagnetickom ziareni sa hodi:
http://dsl.sk/article.php?article=10988&title=

katja78
27. jún 2011

@manof - ďakujem za zdroje, preštudujem.
Prosím Vás, kedy som Vás obviňovala bez akejkoľvek konkretizácie? Môžete ma citovať? Z mojich príspevkov tu na MK?
Nečakám od Vás jednotnú dogmatickú ideológiu hodnú náboženskej sekty. Veda nie je ideológia. Chcela by som fakty. Nie vedecké skúmanie duchovna. Prečo si myslíte, že klasická medicína sa s kresťanstvom vylučuje? resp. prečo chcete nasilu spájať to, čo sa dá rozumom pochopiť s tým, čo rozumom nemožno vysvetliť?
Nežiada sa mi podporovať Váš web, a neviem, prečo máte zdání, že tu bojujem o zákazníka. Nepredávam ani vakcíny, nie som pediater, ani PL. Myslím, že ak tu niekto niečo predáva, tak ste to Vy. Ide mi o obejktivitu a skutočné fakty, nie ich skresľovanie.
S tým "preklikaním sa" na oznam o otovrení ambulancie celostnej medicíny MUDr.Elekovej nemáte celkom pravdu, na druhý link sa nedá kliknúť, len ho celý vypísať. Osobne sa mi zdá, že pani doktorka mala ako homeopat malý zisk, tak pod nálepkou celostného praktického lekára potebuje viac pacientov, na ktorých by jej ešte svojou troškou prisievali aj zdravotné pisťovne.

manof
27. jún 2011

@katja78
Boj o zákazníka bola otázka, nie konštatovanie.

Mnou citovaný Váš výrok očividne je obvinenie bez konkretizácie. Mám tú citáciu zopakovať?

Podobne ste obvinila mňa z demagógie, ale keď som Vás žiadal o vysvetlenie, kde konkrétne som sa dopustil demagógie, tak som sa dočkal odpovede, že na "neosobnom" verejnom fóre to nebudete písať. Problém je, že ste to nenapísala ani do súkromného mailu.

Alopatia je nezlučiteľná s kresťanstvom napr. preto, že morálka je v nej na vedľajšej koľaji. Mohli by sme spomenúť napr. pokusy nacistických lekárov-alopatov v koncentračných táboroch, pestovanie vakcinačných vírusov a všeličoho iného na bunkových tkanivách pochádzajúcich z umelo potratených detí, ignorovanie bezpečnostných rizík amalgámu, Vioxxu, Conterganu, DTwP vakcín, MMR vakcín s Urabe kmeňom príušníc atď., odporúčanie očkovať tehotné ženy proti chrípke navzdory neexistencii dôkladných bezpečnostných štúdií na tehotných ženách, falšovanie vedeckých štúdií (napr. Pfizer tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/odhalenie-w... ) a dalo by sa ešte poriadne dlho pokračovať.

Druhý zásadný rozpor je opak celostného prístupu. Tzn. typický alopatický lekár má klapky na očiach a hľadí si predmet svojho záujmu (napr. cukrovka, ak je diabetológ) a akonáhle sú známky problému z jeho špecializácie (napr. cukrovky) preč, je preňho problém vyriešený. Už ho vôbec nezaujíma (nevravím, že všetkých, ale prevažnú väčšinu), že napr. predpísaním určitého lieku proti cukrovke spôsobí pacientovi infarkt (viď aféra okolo výrobkov (nemám chuť ich nazvať liekmi) proti cukrovke Avandia, Avandamet, Avandaryl od známeho výrobcu vakcín GlaxoSmithKline - http://www.crainscleveland.com/article/20110118... ). Už som tu spomínal bývalého kolegu, čo sa vyjadril, že stále je chorý a už prešiel snáď všetky oddelenia nemocnice s výnimkou gynekológie a patológie. Toto je presne ukážkový prípad, ako niekto dopadne, keď sa spoľahne na typický alopatický prístup.

Ďalej je to neliečenie príčiny zdravotného problému, ale len potláčanie dôsledkov. Samozrejme, v niektorých prípadoch je nutné najprv vyriešiť dôsledky (ak tieto bezprostredne ohrozujú život pacienta), avšak aj tak by sa podľa mňa mala hľadať príčina problému. Avšak alopatická liečba rezignovala na hľadanie skutočných príčin zdravotných problémov (citujem z Vami odporúčaného článku http://www.rozmer.sk/sk/articles/show/248 ):
"Z pohľadu súčasnej medicíny, ktorá sa vyučuje na lekárskych fakultách, má choroba (takisto ako zdravie) objektívny podklad. To znamená, že ochorenie nie je len blud alebo nesprávne vnímanie skutočnosti, ale skutočná porucha v ľudskom organizme. Existujú, samozrejme, aj niektoré psychické choroby, pri ktorých sa v ľudskej psychike tvoria bludné predstavy a halucinácie, napríklad schizofrénia, keď však hovoríme o ostatných chorobách postihujúcich naše orgány, ako je rakovina, srdcový infarkt, artróza, cukrovka alebo astma, tak ich podstata nespočíva v bludnom vnímaní reality, ale v skutočnej poruche v postihnutom orgáne."

Pritom častokrát opak je pravdou. Ako som už vysvetlil v súkromnom maile, blud či bludná predstava môže byť napr. to, že môžem (s prepáčením) súložiť kedy chcem, s kým chcem, koľko chcem, ako chcem a nič sa mi nestane, keď som zaočkovaný/á proti HPV a HepB. To je ale brutálny omyl a ten je skutočnou príčinou toho, že dotyčná osoba napr. dostane syfilis. Po správnosti by lekári mali upozorňovať na veľké riziká spojené s neviazaným sexom, a nie tlačiť za každú cenu blbý Gardasil/Silgard či Cervarix, ktorý koniec koncov podporuje uvoľnené mravy - bez toho, že by spomenuli sexuálnu zdžanlivosť (alebo striedmosť, ak chcete), ako najlacnejšiu, najúčinnejšiu a najbezpečnejšiu prevenciu HPV. A to nepochybne je v ostrom rozpore s kresťanstvom.

Keby som veľmi chcel a mal na to dosť času, čo práve nemám, vedel by som tých zásadných rozporov napísať ešte viac, ale toto by na ukážku malo stačiť.

Čo sa preklikania týka, nehrajte sa, prosím, na nechápavú. Odhliadnuc od toho, že niektoré prehliadače (napr. Opera) z kontextového menu (po kliknutí na pravé tlačidlo myši) umožňujú prejsť na daný odkaz aj keď nie je normálne klikateľný (a presne to som urobil aj ja), určite Vám nerobí problém označiť myšou odkaz, stlačiť Ctrl-C a v riadku s adresou zase Ctrl-V.

Podstatné na tom je to, že keď chcem hovoriť o tom, ako na tom niekto momentálne je, tak si snáď pozriem jeho aktuálnu stránku a nie tú starú, ktorú už nejaký čas neaktualizuje. A to ste neurobila.

Čo sa týka trápneho osobného útoku na Dr. Elekovú, mohol by som pri troche snahy vymyslieť aj ja niečo na Vás - napr. že jej závidíte jej popularitu, rozhľad a pod. Ale potrebujeme tu vari takéto hlúpe invektívy? Pritom úplne umelo vykonštruované, pretože o finančnej situácii Dr. Elekovej neviete absolútne nič. Vlastne ani ja neviem, a to si s ňou už nejaký čas píšem.

manof
27. jún 2011

@katja78
Ešte by sme si mali ujasniť, že každý lekár, ktorý práve funguje ako lekár, niečo predáva - svoje služby, prípadne aj nejaký tovar k tomu. Službou môže byť napr. nejaké vyšetrenie, podanie vakcíny, či predpísanie lieku.

Zákazník pritom nie je len človek, ktorý si od poskytovateľa služby kupuje nejaký tovar, ale aj ten, na ktorého meno si poskytovateľ služby (lekár) u zdravotnej poisťovne vyfaktúruje svoje výkony.

Či už nahrávate sebe samej, alebo svojim rovnako zmýšľajúcim kolegom, to na veci v zásade veľa nemení.

A čo je na kresťanstve resp. duchovne všeobecne rozumom nepochopiteľné? Ja mám skôr pocit, že niekto asi je nechápavý, alebo pochopiť úmyselne nechce, než že by na duchovne bolo niečo nepochopiteľné.

Moja námietka bola v zmysle: prečo robíte niečo, čo v skutočnosti je v rozpore s Vaším (deklarovaným) náboženským presvedčením?

maggie2
27. jún 2011

@katja78 Myslím, že ani pán Ježiš netrval na tom, aby mu niekto vykal. Nemám dôvod Ti vykať, keď tu na internetovom fóre je obvyklé a zaužívané si medzi členmi tykať. Aké invektívy? Neviem, na čo sa tu hráš s tým vykaním. Rozumom nepochopiteľné je všeličo, Tvoja tvár mi kohosi črty veľmi pripomína.... ak si teda hodila autentický obrázok. Nikto tu nič nepredáva. Obchod so strachom je o niekoľko linkov vedľa. A ten obchod má renomované značky a renomovaných predajcov, keby ten svoj tovar aj riadne označili a upozornili na riziká všetko by bolo OK, keby pomocou štátu z ľudí nerobili idiotov a pokusné králiky, nemusela by tu byť táto diskusia.

alikaa
27. jún 2011

@prevenar pred par stranami si pisal, ze si presvedcil 2-3 rodiny o neockovani. Daj napad ako niekomu nadhodit tuto temu, aby ta rovno neodbil. Mam kamosku so skoro 3-mesacnym babatkom. Este ked bola tehotna som nacala temu, ci je potrebne tolko ockovat a ona horlivo obhajovala nase zdravotnictvo, ze toto je jedina dobra vec na nom, ze to tu mame zadarmo a v zahranici za to musia platit velke prachy. Vtedy som ju nechala tak. Teraz ich caka prve velke ockovanie. Ja som jej asi pred mesiacom poslala par linkov ohladne rizik ockovania, ale este nemala cas si ten mail otvorit... Nedavno mi volala, ze co ma cakat po ockovani, ako dlho byvaju teploty a pod. Tak som ani nevedela ako reagovat, len som jej povedala, nech si kukne ten mail co som jej davnejsie poslala a ze moj maly mal teploty a odporucila som jej nedavat paralen a panadol. Ockovanie maju o 2 tyzdne, na moj mail stale nemala cas, ale na druhej strane by som to s nou rada prebrala, len neviem ako zacat. Kazdy tyzden spolu kocikujeme a ked nadhodim trochu tuto temu, tak ona to ako keby nevnima, vacsinou pokracuje v teme, ktoru sme pred tym rozoberali. Tak neviem co by tak zabralo, aby si o mne nepomyslela, ze mi sibe, ale aby sa nad tym zacala zamyslat.

A inak neviete niekto ci sa uz schvalilo zrusenie TBC ockovania od buduceho roka?

paula_1
27. jún 2011

@denduska
@manof chcela by som sa opýtať jednu vec. svoje dieťa s vysokou pravdepodobnosťou nenechám zaočkovať týmto super namixovanými vakcínami čo u nás v SR máme 🙂, ale povedzme keď bude mať dieťa 1-2 roky a sa rozhodneme vycestovať za exotikou. mám sestru cestovateľku takže je to veľmi reálne, že niekam na koniec sveta za ňou zase pôjdeme... tak čo vravíte potom na očkovania proti exotickým chorobám? teraz ma napadá žltá zimnica, žltačky, besnota, cholera a iné... podľa toho kam pôjdeme a čo bude odporúčané.

jonas17
27. jún 2011

neviem, čo si mám o tom myslieť 😕 že si prestal pichať inzulín? 😕 😕 😕

https://www.youtube.com/watch?v=EY6Xu4JQ3kc
maggie2
27. jún 2011

@katja78 a okrem toho:
Lk 12, 2: Veď nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo.

A za to by si sa mala aj Ty zasadzovať. Ak je na jednom potentovanom príbalovom letáku napísané, že sa v istom promile prípadov môžu vyskytnúť aj tie najzávažnejšie reakcie ako je šokový stav, anafylaktický šok a podobne, tak je psou povinnosťou lekára, (Ty si tiež lekárka, tak to musíš vedieť) o tom rodičov predom informovať a nie to zatajiť. Navyše na zahraničných príbalových letákoch vakcín je i uvedené, že sa môžu objaviť i také vedľajšie účinky (od nezávažných až po najzávažnejšie) ktoré v príbalovom letáku uvedené nie sú. Takže aj o tom treba informovať. @manof nakoniec je z tých, ktorí obzvlášť sa venujú pátraniu po zložkách a chemikáliách, ktoré vakcíny obsahujú, prípadne ktoré boli pri ich výrobe použité (tie už dokonca výrobcoviaani uvádzať nemusia), čo sa Ti na tom nepáči, keď niekto hľadá pravdu, a nie len jeden, ale ako @musko správne potvrdila, mnohí, a to aj lekári, takže je omyl vytrubovať že kontroverzia je medzi laickou a odbornou verejnosťou - opakujem OMYL. Kontroverzia je HLAVNE medzi odbornou verejnosťou na všetkých úrovniach a vo všetkých smeroch, preto i mnohé západné štáty nemajú očkovanie povinné, lebo precedentné súdne verdikty z dávnejšej i nedávnej minulosti zo zahraničia sa zhodli na tom (berúc v úvahu dnešný stupeň a hranice poznania a vedy, že o očkovaní NEMOŽNO jednoznačne povedať že je vyložene prospešné, účinné, neškodlivé a to platí aj naopak.

maggie2
27. jún 2011

@paula_1 No ja by som sa za exotikou neťahala. Čo je pre Vás exotika? Lebo Maledivy a podobné destinácie sú v pohode, žiadne očkovania sa tam nevyžadujú. Do exotických krajín, kde je vyložená bieda alebo totalitný režim mi je vôbec proti srsti cestovať, jednak odmietam podporovať korupčnú alebo totalitnú politiku tamojších štátov svojou investíciou do dovolenky tam, a jednak by mi bolo trápne nechať sa obsluhovať ľuďmi ktorí žijú z ruky do huby v nejakých slumoch, v robote im navlečú biele rukavičky a dostanú za 12 hodín roboty žobrácku mzdu. Moje oči vidia, a darmo by som sa pokúšala kochať pohľadom na palmy a západ Slnka, keď za rohom možno tušiť ako sa predávajú deti nemeckým pedofilom ☹

paula_1
27. jún 2011

@maggie2 práveže pod exotikou si ja nepredstavujem tradičné dovolenkové destinácie ako sú maledivy... cestovali sme s batohom na chrbte napríklad mesiac po kolumbii a ekvádore a do kolumbie neviem ale či už boli povinné alebo odporučené ale očkovali sme sa proti zimnici a žltačke 😉 a niekto sa chodí nechať do krajín kde je bieda "obsluhovať" a niekto sa tam ide s týmy ľuďmi zžiť a niečo sa od nich naučiť....

maggie2
27. jún 2011

@paula_1 no ale my hovoríme o cestovaní s deťmi predsa nie? Nie o tom ako cestujú batôžkári mladí ľudia po Kolumbii a Eqatore. Ti poviem úprimne, naozaj sa na mňa nehnevaj, ale ťahať dieťa po takýchto výletoch, to je non sence. Naozaj, nehnevaj sa. A to nie vyložene kvôli chorobám, ale jednoducho je to podľa môjho názoru nezodpovedné, a pre deti úmorné a zničujúce. Deti (hovoríme o malých deťoch povedzme do 10 rokov) sa Ti vykašlú na pamiatky, na zžitie sa s ľuďmi a s kultúrou, pre nich je to utrpenie takéto trmácanie. Ver mi, pre decká je najlepšia dovolenka na jednom mieste, pláž, more, detské atrakcie, preliezky, zvieratká a podobne a nie poznávacie turistiky s batohmi na chrbte. Ale toť môj skromný názor ktorý má svoje opodstatnenie v dlhoročných skúsenostiach na vlastnej koži (nehovoriac o tom, že dnešná doba je naozaj zlá a keď už riskujem svoje ocitnutie sa v úplne cudzích končinách, pralesoch a zapadnutých krajoch, nebudem prenášať riziko ešte na svoje deti - a to myslím únosy a iné trestné činy, ktoré sa vedia udiať v takýchto krajinách)

scrabble
27. jún 2011

@paula_1 Ja mam skusenosti aj s naozajstnou exotikou. Ak by si chcela dat babo ockovat proti brusnemu tyfu a meningokokom musis pockat kym bude mat 2 roky. Preto ja osobne odporucam, ak sa jedna len o konicek, do takychto krajin s malym dietatom necestovat vobec.Su krajiny kde ked sa jedna len o dovolenku doockovania nie su nutne, ale pri pobyte dlhodobejsom uz je to odporucane riesit. My sme trosku iny pripad, lebo nas to zivi. Takze sa ani "exotike" nevyhneme. K ockovaniam: Pre pobyt v takychto krajinach je dobre mat zakladne povinne ockovania ( tetanus, difteria). Je taktiez vhodne aby dospelaci boli zaockavani aj proti hepatitide A +B. Detom staci doockovat A, lebo B maju v Hexe. Podla lokality pobytu je dobre dospelych a vacsie deti zaockovat proti brusnemu tyfu a meningokokovym infekciam. A vo velmi rozikovych oblastiach aj proti cholere. Moj manzel je tak nadopovany vakcinami ako malo kto na svete ☹ Ja som sa mnohym vyhla, lebo som bola tehotna a radsej som to riskla bez niektorych ockovani. Ale ja som sa s detmi nepohybovala tam kde manzel.

paula_1
27. jún 2011

@scrabble dakujem za odpoveď 🙂

maggie2
27. jún 2011

@scrabble @paula_1 našla som niečo staršie, aktuálne to ani nebude iné. Ale cestovať z batohom na chrbte v dolemenovaných štátoch s malým dieťaťom, mi nevychádza zrovna rozumné. Preboha, scrabble, a Tvoj manžel prečo sa takto dopuje vakcínami? Nebojí sa o zdravie?

Odporúčania podľa ročenky Svetovej zdravotníckej organizácie
"International travel and health" pre rok 2009

1. CHOLERA
Žiadna krajina (oblasť) očkovanie proti cholere nevyžaduje.
Očkovanie možno odporúčať pri pracovných pobytoch v oblastiach epidemického výskytu cholery.

2. ŽLTÁ ZIMNICA
Očkovanie sa vyžaduje od všetkých cestujúcich starších ako 1 rok pri cestách do krajín:
AFRIKA: BENIN, BURKINA FASO, KAMERÚN, STREDOAFRICKÁ REPUBLIKA, KONGO, POBREŽIE SLONOVINY, DEMOKRATICKÁ REPUBLIKA KONGO (predtým ZAIRE), GABON, , GHANA, LIBÉRIA, MALI, MAURETÁNIA (mimo tých čo prichádzajú z neinfekčných oblastí s pobytom kratším ako 2 týždne), NIGER, RWANDA, SV. TOMÁŠ A PRINCOV OSTROV, TOGO
JUŽNÁ AMERIKA: FRANCÚZSKA GUYANA

Očkovanie sa odporúča pri cestách do krajín (oblastí) endemického výskytu žltej zimnice:
AFRIKA: ANGOLA, BURUNDI, ČAD, ETIÓPIA, ROVNÍKOVÁ GUINEA, GAMBIA, GUINEA, GUINEA-BISSAU, KEŇA, NIGÉRIA, SENEGAL, SIERRA LEONE, SOMÁLSKO, SUDÁN, UGANDA, TANZÁNIA, ZAMBIA,
STREDNÁ A JUŽNÁ AMERIKA: BOLÍVIA (oblasť Beni, Cochabamba, Santa Cruz a časť subtropickej oblasti La Paz), BRAZÍLIA (oblasť Acre, Amapá, Amazonas, Goiás, Maranháo, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Minas Gerais, Pará, Rondonia, Roraima a Tocantis, Espirito Santo, Piaui, Bahia, Sao Paolo, Paraná, Santa Catarina a Rio Grande do Sul ), KOLUMBIA, EKVÁDOR, GUYANA, PANAMA (provincia Chepo, Darién a San Blas), PERU (pri návšteve džungľových oblastí pod 2300 m n.m.), SURINAM, VENEZUELA, TRINIDAD a TOBAGO

3. POLIOMYELITÍDA
Očkovanie sa odporúča cestujúcim starším ako 30 rokov, ktorí cestujú do krajín s výskytom poliomyelitídy (najmä krajiny južnej a juhovýchodnej Ázie)

4. INÉ
(Odporúčané očkovania osobám vo vysokom riziku nákazy vzhľadom na dĺžku pobytu, charakter práce, epidemiologickú situáciu a špecifiká miesta pobytu).

MENINGOKOKOVÁ MENINGITÍDA
Očkovanie sa odporúča pri: cestách do oblastí epidemického výskytu meningokokovej meningitídy (krajiny rovníkovej Afriky)
Očkovanie sa vyžaduje u pútnikov do Mekky (Saudská Arábia)

scrabble
27. jún 2011

@maggie2 Ja by som s " batohom na chrbte " do takychto krajins detmi tiez nesla.
A moj manzel je presvedceny, ze takto si svoje zdravie chrani. Bohuzial nikto nikdy nedokaze ci ma pravdu.
Ked zomrie ako 80 rocny stracek tazko povedat ci by sa bez ockovani dozil 100vky 😀 Ale keby v 50ke ochorel na malariu a zomrel by, bolo by jasne ze s ockovanim si mohol pozit dhsie. Preto su obhajcovia ockavonia vo vyhode 😠 ☹

maggie2
27. jún 2011

@scrabble veď ja mu prajem silné zdravie, mala som na mysli, či sa nebojí napríklad GBS a pod.

bubu100
27. jún 2011

Dobry vecer,
dakujem vsetkym ktory mi odpovedali. Celu noc som nemohla kvoli tomu spat. Dnes som si pozerala ten slavny ockovaci kalendar a na konci bolo ze kazdych 15 rokov sa vykonava ockovanie dospelich zaskrtom a tetanom, neviem nemam take informacie ze by sa niekto z rodiny alebo znamych dal ockovat, zaujimave ze nikto nikoho nenahana aby sa ockovalo. Este sa chcem spytat tu vakcinu ktora sa picha v 3 mesiaci babatku ste si kupovali alebo lekarka vam ju mala v ambulancii

katja78
27. jún 2011

@manof - nie, pán inžinier. Ja som Vám napísla 17.6.2011 o 12:41, ktoré Vaše tvrdenie je demagogické. Pozrite si to, prosím, spätne. Trochu podobne ako ja reagovala aj @denduska o 14:06.
- nebojte sa, nebola som v koncentrákoch, nikdy som nikomu nepodala liek z Vami vymenovaných a snažím sa nemať klapky na očiach. A na morálku nekašlem. Moje aj Vaše skutky, úmysly a slová bude súdiť Niekto iný a niekedy inokedy.
- takže lekári majú vyjsť do ulíc a hlásať monogamiu, rozdávať prezervatívy, vymiesť všetky bary a bordely, tajné úkryty narkomanov, pobrať im ihly, zabaviť drogy, vyhlásiť prohibíciu,....toto je tá celostná medicína? Skutočne to robia všetci alternatívni liečitelia? Priateľu, skúste hľadať vzťahy a súvislosti a potom menujte zodpovených. Ak ich ovšem nájdete.
Nemám problém svojmu pacientovi vysvetliť moje pohnútky k monogamii, snahe o celoživotnú vernosť, dokonca sa nehanbím za to, že naše manželstvo s mojim mužom sme začali ako panic a panna, neviem, čo je to prezervatív (iba teoreticky), nikdy sme nepoužívali antikoncepciu. Ale pacient/klient musí predovšetkým chcieť počúvať, ja mu svoje presvedčenie, hoci ho opodstatním reporodukčným zdravím, nemôžem nanútiť. Svedomie má každý človek, lekári, ani liečitelia ho sami vyliečiť nevedia.
- nehrám sa na nechápavú, len skutočne nechápem, prečo potom p.doktorka nezrušila svoju pôvodnú stránku alebo ju prinajmenšom neopravila? Ale fakt by ma to zaujímalo, pokiaľ to nie je tajné, prečo sa vracia k alopatii, keď na jej liečbe sa asi aj tak nič nezmení. Alebo žeby?
- Vy viete, kto som? Ponúkala som vo vašej diskusii niekedy nejaké svoje služby?

@maggie2 - je to môj ksicht, z r.2006. Ja Vás, žiaľ, nemám šancu poznať, a ešte raz by som Vás veľmi pekne poprosila, ak je to vo Vašich silách, o vzájomné vykanie. Napriek tunajším zvyklostiam.
Teraz ma môžte obviňovať z nejakej hry, keď sú dôkazy vymazané (21.6. o 22:07), pochybujem však, žeby všetci trpeli poruchou pamäte. Pár takých, ktorí majú dobrú pamäť, poznám, takže si dupte, koľko chcete. Nemajte mi, prosím, za zlé, že Vám nenastavím aj druhé líce.

musko
27. jún 2011

@maggie - to o 12:15 som citovala @manof-a - aby nedošlo k dezinformácii - azbudla som to dať do úvodzoviek - takže sa ospravedlňujem, ale ako píšem pod tým - plne s tým súhlasím a sama by som to tak pekne nenapísala

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katja78
27. jún 2011

@maggie2 - súdnym verditkom nerozumiem, tak ako Vy zrejme nechápete, že nežiadúci účinok sú všetky reakcie, ktorých príčinnú súvislosť s vakcínmi treba dokázať.