Niečo medzi nebom a zemou. Ako vznikol Boh?

bobulka34
17. sep 2010

chcem nadviazat na nasu temu o smrti a anjeloch. Vedci hovoria o velkom tresku a tym padom, ze tymto sposobom prislo k zrodu vesmiru, ale pytam sa, vsetko musi vzniknut z niecoho. Z coho potom vzniklo to nieco prve, povedzme , ze Boh tvorca nekonecna. Ved aj ten musel nejako vzniknut. Nestve vas, ze zijete a vlastne nevieme co bolo ako bolo a co bude. Je to zvlastny pocit, v poslednej dobe ma dost premaha ta zvedavost.

sharlotta
17. sep 2010

@bobulka34 podla mna je zasadna chyba, ze ludstvo berie Boha, ako osobu. Moj osobny nazor je, ze Boh je vecna energia, ktora tu vzdy bola, nevznikla a nezanikne, len prechadza z jednej formy do druhej...Ja osobne nechcem vediet, co bude (z vlastnej skusenosti).

markiza
17. sep 2010

bud sa bavime o velkom tresku alebo o bohu, to su dve odlisne debaty

sharlotta
17. sep 2010

@markiza nemusia byt...medzi Bohom a velkym treskom ja osobne nevidim rozpor...Aj na velky tresk bola potrebna energia 😉

bobulka34
autor
17. sep 2010

aka bola tvoja skusenost? nieco magicke sa ti stalo?

ja viem ze su to dve temy. Ale kde sa vzalo to prve ta prva energia.

miriam11
17. sep 2010

zapojim sa do debaty.... mne pride zvlastne veta, ktoru vela ludi obcas povie: " Boh je vecny, Boh bol vzdy" Mozno ma niekto znenavidi za tieto riadky, ale ako moze byt nieco vzdy? Ako pise sharlotta uplne s nou suhlasim, ze podla mna je to energia. Krestania si to vykladaju podla seba ako im to uz odpradavna vyhovovalo, vsetky zmienky o Bohu, jezisovi atd.... (teraz som uz asi odbocila od zadanej temy), ale vsetko to s tym suvisi. Ludia ani nehladaju symboliku a tak to podla mna bolo myslene, Slnko, Mesiac, planety ..... ale ludia si sformovali Boha, Jezisa ako realneho cloveka, ktory tu bol vzdy, je, aj bude, ktory im pomoze, ked potrebuju... atd.atd.... ale nezijeme v dobe čarov a magie, ktora tu ani nikdy nebola ..... A co bude po smrti? Nic, uz to bude kazdemu jedno....

bobulka34
autor
17. sep 2010

miriam11, zrod planety a hviezd by sa dalo casom dokazat, svedcia o tom aj nejake pokusy - velky tresk v labor. podmienkach. Len ako vznikla pociatocna energia, ktora bola potrebna na vznik vesmiru, tu je to tajomstvo. Vela ludi ma rozne zazitky s duchmi a bytostami a pochybujem, ze vsetko su to len vymysly ich fantazie. A keby aj boli, muselo to vsetko mat niekde povod, len kde, nikto nevie a ani vediet nebude.
Ved papier je z dreva, drevo zo stromu, strom zo zeme, zem z vesmiru , vesmir z energie a energia?????

miriam11
17. sep 2010

vedci uz vela toho dokazali a urcite pridu aj na tuto vec 🙂

sharlotta
17. sep 2010

@miriam11 po smrti energia z nasho tela (tzv. dusa) zmeni svoju formu...a kedze existuje zakon zachovania energie...niekam ist musi 😉

latvia
18. sep 2010

@bobulka34 akurat som dnes zacala luskat knihu co som spominala v inej teme a zacinam v tom mat jasno....ohladne evolucie, velkeho tresku...vsetky darwinovske teorie ohladne evolucie boli spochybnene alebo vyvratene....otazka uz len ostava, co bolo este pred velkym treskom, ale to ti ziaden clovek, ani vedec priamo nepovie,lebo dokazy na to nikdy nebudu....

h.a.i.n.y
18. sep 2010

Konecne niekto kto sa zaujima o to o co ja ... mna tato oblast tiez velmi zaujima. Ja tiez nad tym rozmyslam ze ako vznikol vlastne vesmir? Aky je velky? Kto ho vytvoril? Kde ma hranice? Je to cele take nepochopitelne ....
Ja tiez verim na druhy svet lebo tiez mam osobnu skusenost takze viem ze duchovia nie su vymysel .. ale ako to funguje cele? Kde su ti duchovia? Preco sa nam objavuju? Kde maju svoje miesto?
A co sa tyka Boha tak tiez verim tomu ze ludia si uz toho kopec vymysleli .. ale urcite bude nieco na tom pravdy. Len ktory boh je teraz ten pravy? Lebo kazde nabozenstvo uctieva nejakeho ineho boha. Takze o tom potom.
Ale ide o vesmir ... ako vlastne vznikol? Co je za jeho hranicami? Na to sa uz prislo?

anaj_janka
18. sep 2010

@bobulka34 som rada, ze si dala túto tému 🙂 . V telke davali, bolo to asi minulý rok o vzniku zivota na Zemi. Jedinou odpovedou vsetkých vedcov bolo, ze musí niekto existovat "ako vyssia inteligencia", ktorá to takto vsetko pre nás pripravila a ziadna energia, sami vedci vyvrátili evolúciu, nakolko to mozeme aj my obycajný ludia vidiet okolo seba, ze veci a deje okolo nás sú stále vo vačšom "chaose" alebo variabilite. Čize na začiatku bol poriadok na Zemi, ktorý stanovil Boh - Otec, Pán Ježiš Jeho Syn a Duch Svätý. Ako je napísané: "Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to slovo bolo Boh. Ono bolo na počiatku u Boha. Ním vzniklo vsetko a bez necho nevzniklo nič z toho co jestvuje". Pán Boh nám preto nechal dve knihy na to aby sme vedeli, že On je živý a to vsetky krásy sveta, hviezdy ...(je napísané: "ktorý počíta počet hviezd a každú z nich volá menom") a Jeho Slovo (http://www.b-a-n.cz/noemova-archa.html - dôkazy o historických udalostiach v Bozom slove - ved posúd sama 😉 )
A to, že je duchovný svet je istejsie ako to, ze existuje ten nás reálny 😀 😀. Aj k tomu sa Bozie Slovo vyjadruje a nielen tomu, ale aj k budúcim veciam. Vsetko to tam je 🙂 🙂.

Len toto som chcela napísat a este aj hovorí, že: "hladajte pravdu a pravda vás vyslobodí". 🙂 🙂
tak ti prajem príjemné hladanie 😉

latvia
28. sep 2010

co keby sme sli krok po kroku ohladne faktov? ake dokazy su ohladne stvorenia zeme velkym treskom? je vobec pravda co do nas hustia ucebnice? 😝 mal ujo darwin pravdu? 😉

diddi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
28. sep 2010

@esmera ved to, ze vraj, ale nieje 😉 vedci ju uz davno vyvratili, len v ucebniciach nadalej kysne 😝

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
28. sep 2010

@esmera kto povedal ze cirkev logiku nepotrebuje? je vela knazov aj vedcov ktori nevidia rozpor medzi vedou a vierou. Ak niekto trva na tom ze svet vznikol za 7 dni tak ako to je napisane v biblii, treba sa zamerat na dotycneho a rozobrat oto s nim 😉 biblia nebola pisana doslovne.

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
28. sep 2010

@esmera nuz, o biblii hovorit nechcem, neovladam ju dobre 😝 preto by som radsej pokecala o vedeckych faktoch ohladne evolucie...lebo ak sa vyvrati evolucia, tympadom ti neostava nic ine len vyssia inteligencia 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
28. sep 2010

@esmera napriklad? nemam sajnu co ine by este mohlo existovat nez vyssie inteligencia 😅

filipal
28. sep 2010

@latvia ahaaa, tak vazne debaty! 😝
to som este nepocula, ze by Darwinova teoria bola vyvratena....skor to, ze ju v urcitej podobe uznava aj cirkev...

latvia
28. sep 2010

@filipal vyvracaju ju sami vedci ,nie cirkev 😉 a na zaklade vyvratenia vedeckym skumanim sa niektori stali veriacimi( nevravim ze krestanmi, proste zacali verit ze je tu vyssia inteligencia ktora ma v tom prsty )

filipal
28. sep 2010

@latvia my mame v program epeknu prvu hodinu, praveke zivocichy....
prvoky, trilobit, vodne zivocichy v praoceanoch....az po dinosauri ich vyhynutie, potom mamut, nas prapredok....
toto bolo vyvratene? lebo ja to ucim deti....inac to viem, ze na vyhynutie dinosaurov je viac nazorov, vedci sa nevedia zhodnut, ale najuznavanejsi je obrovsky meteorit, kt. vychylil zemegulu z osi - nasledkom coho bolo prudke ochladenie - rychla doba ladova, ktorej sa zivocichy neboli schopne prisposobit...
asi som riadny materialista, ze? 😝 😅 ja neviem, mne to pripada logicke....

filipal
28. sep 2010

@latvia my mame v programe peknu prvu hodinu, praveke zivocichy....
prvoky, trilobit, vodne zivocichy v praoceanoch....az po dinosauri, ich vyhynutie, potom mamut, nas prapredok....
toto bolo vyvratene? lebo ja to ucim deti....inac, to viem, ze na vyhynutie dinosaurov je viac nazorov, vedci sa nevedia zhodnut, ale najuznavanejsi je obrovsky meteorit, kt. vychylil zemegulu z osi - nasledkom coho bolo prudke ochladenie - rychla doba ladova, ktorej sa zivocichy neboli schopne prisposobit...
asi som riadny materialista, ze? 😝 😅 ja neviem, mne to pripada logicke....

filipal
28. sep 2010

coze???? dva krat! ? 😝

latvia
28. sep 2010

@filipal boli vyvratene / spochybnene: velky tresk (ci sko sa to vola), cely darwinov evolucny strom 😉

latvia
28. sep 2010

@filipal nevadi,opakovanie matka mudrosti 😉
ideme rozoberat postupne? 😎 rada by som podebatila, a vypocula si nazory