Norbiho update. Ako sa vám darí?

elina313
30. jún 2011

Ahojte kočky, máte niektorá skúsenosť s Norbi update ?
Skúste poradiť, čo ste jedli, ako sa vám darí dodržiavať čas jedenia a budem rada, ak sa pridajú aj kočky, ktoré práve začínajú ... ja idem skúsiť tiež 😉

gebeente77
30. jún 2011

Eli, ja vyskusam tiez, no len si tiez musim nastudovat system, ako sa stravovat 🙂 a zacnem asi tiez od zajtra - rano sup na vahu a uvidime 😀 v sobotu si zabehnem maratonik kratsi a mozno sa hned budem citit lepsie 🙂

elina313
autor
30. jún 2011

@gebeente77 no ja som tiež odhodlaná, na beh som sa dohodla v pondelok - večer, keď nakŕmim a nakojím šelmičku 🙂 , ťahám aj maminu na to, dnes musím tie potraviny doštudovať čo a ako a zajtra sa rozbieham na plno. Včera som začala, ale ten pitný režim 😠 😠 😠
Snažím sa schudnúť s kočkami vo fóre Priberanie po pôrode, oni tiež chudnú vlastne zdravým životným štýlom, akurát v Norbi update mi to príde také prehľadné ... takže budem pokračovať s nimi, ale skúsim tento systém 🙂 možno ich konečne prekvapím výsledkom 😀
Takže od zajtra začíname 😎

gebeente77
30. jún 2011

@elina313 hadam to dovtedy stihnem nastudovat - chystam sa na nakup do tesca, tak by som uz mala nakupit tak 😉 len u mna bude problem s tym pecivom po 12:00 🤐

elina313
autor
30. jún 2011

podľa mňa to nebude také zlé, dáme si polys. chlebíky 😀

gebeente77
30. jún 2011

no moja segra to prezuva uz asi 3 roky, ine neje, ziadne ine pecivo 😖 a moje dieta to tiez miluje 😉 len ja si ho dam tak raz za pol roka
🙂

elina313
autor
30. jún 2011

@gebeente77 ja to tiež mám rada 🙂 aj moja babuľka, takže v pohode 🙂 inak môžem potvrdiť, že ak sa správne stravujem a večer jem bielkoviny so zeleninou a dodržujem pitný režim - spľasne mi brucho a váha ide dolu.... ešte sa večer zničím behom a keď si umyjem zuby už viem že OFF - už netlačím 😀 😀 😀

gebeente77
30. jún 2011

no ved uvidime ako nam to pojde 🙂 ci vydrzim, lebo ja fakt nijake diety nemusim, ale myslim ze toto sa celkom da 🙂

ma_bu
30. jún 2011

-5kg 🙂

blazena2
30. jún 2011

Ahojte pridavam sa k vam,ja som teraz mesiac drzala ducanovu dietu a schudla som 5kil no uz mi je z nej zle a mam depky 😀

elina313
autor
30. jún 2011

@ma_bu gratulujem a za aké obdobie ? držíš sa stále ?

elina313
autor
30. jún 2011

@blazena2 takú nepoznám, ja nie som za diéty, ale za zdravé stravovanie, diéta, je len do času a nakoniec človek aj tak priberie späť... dúfam, že ty nie a podarí sa dosiahnuť cieľ 🙂

elina313
autor
30. jún 2011

@gebeente77
@blazena2

Nie je to dieta,ale zivotny styl.!Norbiho tajomstvo alebo zbohom drastickým zázračným dietám!Ja som schudla a chudnem dalej

POTREBNÉ PRÍSADY

Rado by som sa s Vami podelila o dietu , ktora skutocne zabera a pokiala neverite ako ja zo zaciatku, tak sa naozaj oplati vyskusat.Ja som schudla 10kg a moja svokra neuveritelnych 25.Mozem Vam povedat, ze uz mi liezli na nervy vsetky novinky v chudnuti.Po precitani knihy norbiho tajomstvo som pochopila , ze vlastne mozem jest vsetko, ale zalezi na tom kedy.Nizsie uvadzam priklad stravovania.Rada by som pomohla vsetkym zenam , ktore trpia nadvahou a nechcu sa v jedle obmedzovat ono to skutocne funguje BABY NA POZIADANIE UVEDIEM PRIKLAD MOJHO STRAVOVANIA POMOCOU ´KTOREHO CHUDNEM..SKUSIM NAPISAT JEDLA , KTORE SI PAMATAM RAŇAJKY:JA SA SNAZIM PRAVIDELNE CCA 8-9 HOD.VACSINOU MAM CHUT RANO NA SLADKE , TAK SI DAM MLIECNU RYZU ,ALEBO JOGURT S ROZKOM .A INOKEDY PRAžENICU Z 2 VAJEC ,ALEBO NA TVRDO UVARENE SO ZELENINKOU A CIERNYM ROZKOM.PROSTE TO JE JEDNO , ZHRUBA CO ZVYKNETE RANAJKOVAT DESIATA :JA NEPOTREBUJEM , LEBO BY MI NECHUTIL OBED ,ALE KTO CHCE TAK MOZE AJ TYCINKU, JA SI NIEKEDY DAM AJ COKOLADKU OBED:CCA 12-13 HOD ZELENINOVA POLIEVKA, MASOVY VYVAR ,PROSTE POLIEVKY AKEKOLVEK. LEčO, VARENE MASKO, GRILOVANE KURCA BEZ KOZE SO ZEMIAKMI ,RYZOU.JA ODPORUCAM KLUDNE OBEDOVAT AKO DOTERAZ . OLOVRANT :VACSINOU ZJEM NEJAKU POMAZANKU S NATIERKOU, ALE UZ LEBO PO 15:00 ZIADEN CHLIEB ANI MUKA ,ANI RYZA A NI ZEMIAKY.NAMIESTO CHLEBA SI DAVAM TIE RACIO CHLEBICKY VECERA:SALATY S KURACIM MASOM.ALEBO MASO SO ZELENINKOU ,ZAPEKANE KURACIE MASO PROSTE CO VAS LEN NAPADNE, KTORA MATE CO RADA.DOLEZITE ,ABY TAM NEBOL CUKOR,MUKA , ZEMIAKY...A KLUDNE SA MOZE JEST AJ PO 18:00..

POSTUP PRÍPRAVY

Môžeme jesť od 6,00 do 22,00 hod.

Môžeme jesť všetko, koľko nám chutí. O 12,00 hod končíme jesť Cukry a múku.

Od 6,00 do 15,00
Môžeme jesť všetko, koľko nám chutí. O 12,00 hod končíme jesť Cukry a múku.A po 15,00 hod nejeme zemiaky a ryžu.

Od 6,00 do 22,00
Môžeme jesť všetko, koľko nám chutí. Po 12,00 bez cukru a múky, po 15,00 bez zemiakov a ryže.

V noci telo spracováva tuky uložené v tele, lebo nemá po 15,00 cukor, múku, zemiaky, ryžu. V noci chudneme najviac.
Je vhodné mať o 11,30 – 12,00 prvý obed a o 14,30- 15,00 druhý obed.
Pamätajte na: pravidelnosť, Čas, 5 x strava, vytrvalosť, nehladovať, podporiť cvičením

(6,00 - 12,00)banán, Becherovka, likér, vyprážané strúhanka, lekvár, čokoláda, zákusky, cestoviny, aj do polievky, sladké nápoje, džús, ďatle, figy, fašírky, hranolky, chipsy, ľadový čaj, koláče, ovocné jogurty sladené, kakao s cukrom, knedle, krupica, kompóty, lekvár, lasagne, ochutené mlieko, bravčová masť, husacia, med, nanuky, zmrzlina, paštéty, pomazánky, ovocné polievky, ovocná ryža, kečup, strapačky, saláma, slanina, vyprážaný syr, šľahačka, šampus, ovocné šťavy, zemiakové guľky,..

(6,00 – 15,00)ananás, marhule, broskyne, egreš, fazuľa suchá, celozrná múka, cestíčko, graham, ryža, hrušky, lahôdková klobása, kukurica, kečup nesladený, majonéza, maslo, mandarínka, melón č, ž, mandle, orechy, mango, musly, nektarinky, pukance, puding - škrob zemiakový, plnená paprika, hráškový prívarok, pomaranče, slanina údená, syry tavené, semienka, tekvicové, smotana aj do kávy, šľahačka, tlačenka, tvaroh mastný, víno biele muškát, pivo, zemiaky, umelé sladidlo...

(6,00 – 22,00) aníz, artičoky, baklažán, bazalka, brokolica, bryndza, bravčové chudé, cesnak, cesnaková smotanová omáčka, cesnakový nárez, cibuľa, citrón, minerálka, čaj, cvikla, cviklový šalát, cukina, čalamáda, černice, čučoriedky, Coca-cola light, dyňa, divina, tvaroh nízko-tučný, fazuľa, fazuľka zelená, fanta - light, grep, gulášová polievka bez múky a zemiakov, hovädzie mäso, huby, polievka, chren, jablko zelené, jahody, jogurt biely, káva, kefír, kola -light, kokos, kapusta akákoľvek, karfiol, kareláb, kel, kôpor, kapor, kačica, klobása suchá domáca, kuracia polievka, kurča dusené grilované, prsia na brokolici, na ananáse, so syrovou omáčkou, lečo, langusta, mak, malina, mrkva, mlieko, morčacie mäso, olivy, paprika, aj v octe, šalát, paradajka, patizón, petržlen, pšeničné klíčky, šrot, praženica, vajíčko, párky - bez múky, sója, polievka mäsová, zeleninová, so smotanou, pstruh, redkvička, repa, ríbezle, ringloty, rasca, ryby, šalát, syr Ementál, Eidam, Parmazán, Feta, ovčí, smotana nízko tučná, sviečková, slivky, sezam, sója, kocky, fašírky, grécky šalát s Fetou, špenát, šošovica, šunka, teľacie mäso, tekvica, tvaroh nízko tučný, tuniak, treska, Tofu, uhorky, rýchlo kvasené, voda, vajcia, višne, víno červené suché, zajac, zubáč, zelenina, želatína,...

ovocie
skupina č. 3, všetky druhy ovocia.
skupina č. 2, ananás, marhule kyslé, broskyne, egreš, hrušky, mandarínka, melón žltý, červený, mango, nektarinky, pomaranče. Ak sú sladké, radšej jesť do 12,00.
skupina č. 1, zelené jablko kyslé, jahody, citrón, černice, čučoriedky, grep, kokos, malina, olivy, ríbezle, ringloty, slivky, višne.

Teda čo môžeme jesť večer

Zeleninová polievka bez zemiakov, múky, bez cestoviny. Môžeme ju zahustiť smotanou.
Mäsodusené, varené, na prírodno, zapečené so syrom tvrdým, s akoukoľvek zeleninou, bez hrášku a kukurice, so syrovou omáčkou, smotanou,
Ryby- na akýkoľvek spôsob,
Mäsová polievka, bez cestoviny, so zeleninou a mäskom, prípadne tvrdý syr,
Jogurty biele, ako príloha ku šalátom,
Pomazánky, bryndzová, tvarohová so smotanou, smotana, zeleninové, vajíčková,
Mlieko, acidofilné, kefír, sójové mlieko,
Víno červené suché, Pšeničný polystyrén ako náhrada chleba.
Tvrdý syr, šunka, klobása suchá, párky bez múky, sardinky, tuniak, šunka v aspiku,tlačenka, slanina,
Šaláty,zelenina, kapusta, cibuľa, grécky šalát, uhorkový so smotanou, šalát s tuniakom,
Vajcia, na mäkko, na tvrdo, plnené pomazánkou, praženica,
Falošná tatárska omáčka: smotana, 50 ml olej,2-3 malé lyžičky horčice, malá cibuľka na jemnučko, soľ, korenie – peper.

Večera:
- zeleninová polievka s kapustou a paradajkovým pretlakom,(ako Boršč) zahustená smotanou.
- V alobale zapečené mäso s paprikou, paradajkou, cibuľkou, olej, soľ, korenie
- Kuracie prsia na prírodno, zeleninový šalát, jogurt,
- Karfiol ako mozoček, smotana s horčicou, zelenina,
- Polystyrénový chlebík, bryndzová pomazánka s pažítkou, olivy,
- Kura zapečené na kyslej kapuste (pod aj nad kurčaťom - naporciované, nasolené, urobíme vrstvu kapusty, keď je napol hotové, polejeme smotanou s vajíčkom, soľ, korenie)
- Zeleninový šalát s tuniakom- Grilované kurča, obloha,
- Varené mäso na cibuľke a na červenej paprike,
- Paprikáš so smotanou,
- Prsia na ananáse
- Zapečené mäso na prírodno so syrom (tvrdým),
- Mäso na hríboch, na smotane,
- Mäso na prírodno so syrovou omáčkou,
- Grécky šalát, tvrdý syr,
- Mäsový vývar so zeleninou a mäsom z polievky,
- Vajcia na tvrdo plnené pomazánkou, zelenina, tuniak
- Kapustnica bez zemiakov
- Syrová roláda
- Ryby
- Hríby, /nie vyprážané/

lubka83
30. jún 2011

Tak ahojte kocky, ja som zacala uz v pondelok, len vcera sa mi to podarilo trochu porusit, takze som si povedala, ze pokracujem dalej, ja som bola aj v tom update obchodiku, predavaju tam aj chlieb, len je to 1/2 za cca 2 eura, co je dost, ale mozno po vyplate kupim a otestujem, co tam mali mliecne vyrobky, tie boli cenovo dobre, puding 0,34 a tak podobne, cestoviny predavaju, aj rozne kolaciky, tusim tam bola aj zmrzlina, pani v obchode mi vysvetlila, ze su to vlastne potraviny bez "aditiv" a ze v chlebe a tak podobne sa snazia nahradzat muku co najviac vlakninou a pod. Ale bola som tam len raz, takze neviem este v tom nemam uplne prehlad, ale paci sa mi to. Dostala som aj jedalny listok od nich, co si mozem objednat, ale ona povedala, ze to je aj na inspiraciu. No, tak uvidim... ale na objednavanie obedov a celodenneho jedla sa nejak nechcem dat, ja si radsej varim doma sama, aj muzovi, rada viem, co v potrave je 🙂 teda, sice v praci neviem, co v tom je, ked jem v praci, ale tam nam varia dobre a ja si vyberam jednoduche jedla, tak myslim, ze ked to zjem do tej 12,00 tak to moze byt fajn.. myslim... Ale som rada, ze ma konecne nieco nadchlo, lebo vacsnia diet ma skor odstrasi tym, co mozem a co nemozem..

zofrinka
30. jún 2011

Ahojte babenky, beriete ma medzi seba!!! Akúúúúúúúúútne potrebujem zhodiť, už sa na seba nemôžem kukať!!!!!!! ☹

iguskova
30. jún 2011

ahojte, aj som sem došla 🙂 začnem aj ja, potrebujem zhodiť 10kg. Od druhého pôrodu sa ma držia ako kliešť a nerada hladujem. Som rada, že sa tu budeme podporovať, hlavne bez zbytočných podpichování niektorých osôbok ako na MMB 😉

elina313
autor
30. jún 2011

@lubka83 ja neplánujem nejako nakupovať ich produkty - je to pre mňa drahé, ale skúsim po domácky niečo vymyslieť 🙂

elina313
autor
30. jún 2011

@zofrinka - jasné že berieme
@iguskova ahojte kočky, vitajte, takže sa spolu budeme motivovať - teším sa 🙂 🙂 🙂 😉

trojmamka
30. jún 2011

ahojte mamule tak idem do toho s Vami knihu mi štípol muž 😀 tak vidím,že pôjdeme do toho dvaja.90DD sklamala moja štítna žľaza sa rozhodla pre opačný spôsob zmeny váhy tak muž šiel za mesiac 15 dolu ja 3 hore.Tak pevne verím Norbimu,že tú moju štítnu porazí .

gebeente77
30. jún 2011

@zofrinka Zofrinka, jasne ze berieme - ja som dnes absolvovala nakup racio chlebikov, musli, musli tyciniek a ako prehresok - racio chlebiky s jogurtom, na vecerne vyjedanie 😀 uvidim ako to zajtra dopadne, ten moj pokus 😉

andrea8898
30. jún 2011

Zdravím všetky žienky,ktoré sa rozhodli,myslím si,pre niečo dobré pre svoje zdravie. Aj ja sa chcem pridať.Mňa naštartovala Erika z MMB, čo ma veľmi inšpirovalo a je super že sa tu môžeme vzájomne podporovať....

elina313
autor
30. jún 2011

@andrea8898 aj mňa naštartovala Erika z MMB, ale čo to čítam, že tam boli nejaké útoky ? tak to sa mi zdá úbohé ☹ ☹ ☹ ☹ dúfam, že sa tu toho nedožijeme a keď áno, tak kočky odporúčam úplne ignorovať a neodpovedať, takému človeku len vodu na mlyn ženiete, keď mu odpoviete 🙂 🙂 🙂 a my máme iný spoločný cieľ - nenecháme sa otravovať, jednoducho označíme príspevok ako nevhodný a nebudeme reflektovať 😝 😝 😝
Jááááááááááj ja som celý deň nezhrešila, strašne som pyšná ,ale pitný režim 😠 ten musím zajtra doladiť 🙂

gebeente77
30. jún 2011

Eli, ty si teda uz zacala dnes? ja poctivo az od zajtra 🙂 a co mas s pitnym rezimom? ja nemam problem, nefrologicky pacient od 3 rokov takze som sa naucila min. 2 litre tekutin denne 😀

ma_bu
30. jún 2011

Aj mňa inšpirovala Erika 🙂 Ja som sa snažila schudnuť už davno, ale bolo to tak , že som to striedala dieta nedieta a priberala a priberala...schudla som 2 a 3 pribrala a tak ďalej 😒 .... dlhšie som sa nevažila, citila som sa ako velryba, tak na čo kaziť naladu....
Od pondelu idem podľa Norbiho, dnes rano som zo zvedavosti vyskočila na vahu a 5 kg dole 🙂 ...tak neviem s presnosťou povedať kolko je to vďaka Erike 🙂 ...ale citim sa užasne a od zajtra sa idem hybať 😉

elina313
autor
30. jún 2011

hmm u mňa káva za deň a večer si spomeniem, že som ešte nepila ☹ ☹ ☹ proste mi to nejak nechýba, ale už mám zase svoju fľašu 1,5 l a to je moje meradlo. Zajtra musím od rána pekne sledovať vodičku 😉 Ja som začala predvčerom, ale večer som to zabila kláskom kukurice 😀 😀 😀 takže rátam od dnes 😉 a zajtra už bezpodmienečne naostro ! 1.7. !

elina313
autor
30. jún 2011

@ma_bu a kedy si začala, že už 5kg dole ? wááááááw - gratulujem !

gebeente77
30. jún 2011

@ma_bu Noooo, parada, ked za 4 dni dolu 5kg - ale to vlastne asi najskor zmizne z tela voda nie? a potom tuky, ci? 😕

smarti
30. jún 2011

Baby aj ja sa pridávam, pozerala som vás na MMB, ale je to tam neprehľadné, tu to bude omnoho lepšie. Dnes mám prvý deň za sebou, výrobky kupovať nebudem (nemám kde), ale podľa mňa sa to dá zvládnuť aj normálnou stravou, ktorú jeme podľa rozpisu. Písať ale nebudem každý deň, pri deťoch nie vždy stíham. Dnes som to zvládla v pohode, čo sa stravy týka, ale ja som pojedala blbosti a sladké hlavne poobede a večer. Doobedu nikdy nemám chuť na sladké. Takže som so sebou dosť bojovala, aby som si poobede nič také nedala. Ale verím, že po pár dňoch sa preorientujem. Zajtra akurát bude trochu problém, idem večer na oslavu 50tky, takže určite všetko poruším. Ale od soboty pokračujem. Akurát tu čítam, že píšete o racio chlebíčkoch a fitkách. Môže sa to len doobedu, nie? Akurát tie ryžové by sa snáď mohli do 15. Dobre som pochopila? Po 15 už ani tie, lebo sú z ryže. A musli len doobedu?

smarti
30. jún 2011

@ma_bu je to vôbec možné? -5? To je super, to je perfektná motivácia.

elina313
autor
30. jún 2011

Kočky dobrú nôcku ideme chudnúť spánkom, zajtra si dáme vedieť,aké menu sme vymysleli - hlavne na večeru 😉