Novinka: Zmeny kategórií v bazáre

viz
19. aug 2010

Chceme aby bazár na modrom koníkovi dobre slúžil mamičkám a budúcim mamičkám. Preto momentálne pracujeme na jeho vylepšeniach, ako vyhľadávanie a aj ďaľších zmenách. Najpodstatnejšie z nich sú:

- Odstránenie niektorých kategórií ktoré neboli relevantné (napr. šperky, darčeky, elektronika, parfumy, ...).

- Vylúčenie komerčnej inzercie, predaja nového tovaru, "sprostredkovania" tovaru a služieb z bazáru. Takýto typ služieb si môžeš zadarmo spropagovať v našom katalógu firem (https://www.modrykonik.sk/katalog/). Ľudia si ťa nájdu aj tam. Ak chceš na svoje veci viac upozorniť, informovať o akcii / novinkách daj si u nás graficko-textovú reklamu kde platíš (pár cenov) iba za kliknutia záujemcov. http://reklama.asmira.sk/ppc/?bzfr

Viac o tom, ako by mal bazár fungovať nájdeš v častých otázkach o bazári: https://www.modrykonik.sk/ako-funguje/bazar/
Všetkým ktorých sa zmeny dotkli alebo ešte len dotknú kontaktujeme osobne internou poštou.

Na záver, budem sa opakovať: Ak máš svoje veci súvisiace s tehotenstvom, materstvom, výchovou detí ktoré Tebe už neposlužia ... miesto kde ich predať je modrykonik.sk.

atrami
20. aug 2010

@viz , mám otázku. Ak mám v inzerátoch knihu venovanú ručným prácam, a je vymazaná, je to vlastne porušovanie pravidiel. Ak chce niektorá mama, otecko naučiť svoje dieťa ručným prácam, to predsa súvisí s výchovou detí, tak by tento inzerát mal ostať.

viz
autor
20. aug 2010

@atrami ano je to krajny pripad. A takychto pripadov je velmi vela. Niekde vsak treba urcit hranicu - a kategoria je o tehotenstve, materstve, rodicovstve.

emminka
20. aug 2010

Myslim si,ze tiez nebolo treba vyradit predaj noveho oblecenia.Predsa aj maminy na MK sa chcu pacit a pekne obliekat.Je to az taky problem a zataz pre server,ze je o par stoviek inzeratov viac?Alebo v com je problem.?

atrami
20. aug 2010

@viz , všimla som si , že za správu MK zodpovedá 5 mužov a len jedna žena. Viem, že treba určiť niekde hranicu. Lenže nie každá, žena má pohodové tehotensto a často je jedinou možnosťou kontaktu s inými PC. Namiesto toho, aby ste nám uľahčovali čakanie, sú to len samé zákazy, príkazy, obmedzovania.
Čo takto nová stránka- Modrý koník-moje hobby ? Málo oteckov sem prispieva a tu by sa skor našli.
Vyradiť nový tovar? My sme napríklad všetko neznosili a ostali nám, to je dovod na vyradenie z inzerátov?

viz
autor
20. aug 2010

precitali ste si caste otazky https://www.modrykonik.sk/ako-funguje/bazar/ ? su tam aj caste odpovede 🙂 @atrami napr. citujem:

"....ak si mamička a zostalo ti niečo, čo si však nikdy nepoužila (je to teda "nové"), inzerát si kľudne pridaj. Je to v poriadku. Takýto tovar však označ ako "nepoužité" alebo "nenosené", keďže "nové" sa používa na oznečenie tovaru priamo od predajcu, nie z druhej ruky."

@emminka - je mnoho sposobov kde a ako robit "biznis" s vecami pre deti a mamicky (ci uz na tomto servri, alebo inych). Bazar na modrom konikovy by vsak mal byt miestom kde mamicka moze predat svoje veci.

atrami
20. aug 2010

@viz , no vidím, že veľa mamičiek malo pravdu. V tomto smere sa odpovede nedočkám. Mám pocit, že táto stránka sa uberá zlým smerom. Podľa vás má žena právo vydať sa, starať sa o dom- zveľaďovať ho a starať sa o deti a manžela- to je charakteristika povinností ženy pred 2. sv. vojnou.
Ak má žena iné záujmy, no koniec 😠 , treba jej to zatrhnúť.
V mojom prípade zmazanie inzerátov na predaj kníh a oznam, že kategória ručné práce bude zrušená.
Téma, kde bolo možné napísať sťažnosti na MK samozrejme uzamknutá.
Čo takto zamknúť aj témy, ktoré sa netýkajú deti, manžela, rodiny.

emminka
20. aug 2010

No nic babenky tak ja tu teda koncim.Od zaciatku to tu bolo same zakazy ,obmedzovania.(Nepis velke pismena,opakujuci inzerat automaticky fuc,a este ine).,Neviem ale mne sa zda ze Modry konik ide "dole vodou".Zacali so zmenami,ktore nam to tu neulahcuju ale naopak obmedzuju nas a myslim,ze som nasla urcite 2 lepsie bazariky....Tak horsa tam.Uz nechcem byt obmedzovana( preto prosim admina :zruste prosim moj bazarik celkom) DAKUJEM...

sima.p
20. aug 2010

Tiež ma to tu začína nejako štvať, každú chvíľu mám zablokovaný inzerát administrátorom pre nejaké pakoviny, pritom jeden takýto inzerát mi zablokovali po nejakom mesiaci, ked som z toho inzerátu aj niečo už predala, tak asi bol adresný, ked sa zneho predalo. Emminka tiež sa mi tu prestáva páčiť.

emminka
21. aug 2010

No ved ,ide o to,ze mne to uz tiez lezie na nervy.Mam 3 tyzdne nahodeny inzerat,,,,,nieco predane a pridem na stranku a hop Stopnuty adminom. Raz nepis vykricniky.,raz nepis velke pismena.,raz opakujuci sa inzerat to uz ma slo porazit.Ale co uz ......vraj to musime respektovat.Ale nechapem jednu vec Komu tu vadi ze predavam novy tovar?Co ten novy tovar zatazuje server viac ako pouzite veci?Ja to nechapem tu filozofiu,koho je to napad ...Poznam X bazarov na ktorych je ponukany aj novy tovar.A su to tiez bazariky pre deti.Ci uz mimi.... ci baby.....,ci mini.....alebo mamatata.,babat......,atd atd.,asi sa obratim tam,lebo ma nebavi byt stale niekym "diskriminovana" Ako som uz pisala ide to tu doooole vodou,Je to tu uz o nicom

emminka
21. aug 2010

a este by som sa chcela opytat,ked uz sa tu nemozu predavat nove veci,(nesuvisi to s materstvom) atd...OK chapem.,.,Tak by ste v pohode mohli vymazavat z fotoblokov fotky na ktory ch nie su deti.Na co tu maminky vkladaju fotky s vecami ktore nakupili pre svoje este nenarodene miminka.Koho to zaujima kto ma aku vybavu?????Kolko bude mat kociarov,kolko oblecenia a ineho.Nie?Myslim ze to tu tiez nepatri. 😒

latvia
21. aug 2010

@emminka vybava pre dieta suvisi s tehotenstvom

andzi
21. aug 2010

Ja s novými pravidlami bazára súhlasím a schvaľujem ich. Bolo tu totiž veľa zárobkuchtivých mamičiek - nemamičiek, ktoré nakupovali nové veci v Poľsku, Anglicku, všelikde a predávali za 2 až 3-násobné ceny na koníkovi. Nech sa páči, nech predávajú, ale nie v rámci bezplatnej občianskej inzercie, komerčná inzercia je všade platená.

atrami
21. aug 2010

Keď zmeny tak poriadne. To, že má niekto v bazáre 324 inzerátov z toho polovica je nový nenosený tovar,určite nie je súkromná inzercia.
Ak má niekto plný bazár síce tehotenských veci, ale s poznámkou-možete si vybrať s viacerých fariem, veľkosti nikomu nevadí. Úplne na hlavu.
Ale čo chceme od 5. chlapov.
Inzeráty mám odsledované som zvedvavá, či ponuky zmiznú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

emminka
21. aug 2010

Ja som mala v ponuke aj svetre pre tehotne maminky aj tie ste mi stopli.Tehotenske veci pre maminy zrejme s tehotenstvom nesuvisia,kdezto detske suvisia,je to tu vsetko na hlavu postavene.Robite tu zmeny,len aby sa nepovedalo,ze vedenie tejto stranky nic nerobi..Nezbadala som zatial nic,co by nam mamam malo ulahcit inzerciu na Modrom konikovi.Vsetky zmeny ktore sa udiali su este daleko daleko za inymi bazarikmi....tot moj nazor. ....

emminka
21. aug 2010

Mila maminka kto nechce ten predsa nekupi...Ked vie ze je to predrazene.tolko moj nazor....

emminka
21. aug 2010

@latvia Mila latvia ste tu slepy,alebo ja uz nicomu nerozumiem,ako to ze mne ste inzeraty stopli a ze je tu este vela predajcov ktory maju novy tovar?To tu neplati na vsetkych rovnaky meter?????Tak o com to to "tocite"?

danu
21. aug 2010

@emminka nikto ti nezakazuje a ani inym uzivatelom, aby ste predavali nove veci. Nove veci, mozete inzerovat v katalogu firiem, ktory je bezplatny. Bazar je zamerany na predaj pouzitych veci a potrieb, ktore chcu maminky predat.

Opatovne prikladam podmienky a vysvetlenie

Chceme aby bazár na modrom koníkovi dobre slúžil mamičkám a budúcim mamičkám. Preto momentálne pracujeme na jeho vylepšeniach, ako vyhľadávanie a aj ďaľších zmenách. Najpodstatnejšie z nich sú:

- Odstránenie niektorých kategórií ktoré neboli relevantné (napr. šperky, darčeky, elektronika, parfumy, ...).

- Vylúčenie komerčnej inzercie, predaja nového tovaru, "sprostredkovania" tovaru a služieb z bazáru. Takýto typ služieb si môžeš zadarmo spropagovať v našom katalógu firem (https://www.modrykonik.sk/katalog/). Ľudia si ťa nájdu aj tam. Ak chceš na svoje veci viac upozorniť, informovať o akcii / novinkách daj si u nás graficko-textovú reklamu kde platíš (pár cenov) iba za kliknutia záujemcov. http://reklama.asmira.sk/ppc/?bzfr

Viac o tom, ako by mal bazár fungovať nájdeš v častých otázkach o bazári: https://www.modrykonik.sk/ako-funguje/bazar/
Všetkým ktorých sa zmeny dotkli alebo ešte len dotknú kontaktujeme osobne internou poštou.

Na záver, budem sa opakovať: Ak máš svoje veci súvisiace s tehotenstvom, materstvom, výchovou detí ktoré Tebe už neposlužia ... miesto kde ich predať je modrykonik.sk.

@emminka, plati tu na vsetkych rovnaky meter, ale inzeratov je nespocetne vela, cize ich stopujeme a informujeme uzivatelov postupne.

atrami
22. aug 2010

@danu , ak kontrolujete celý bazár a vštkých užívateľov, tak ste mali stopnúť celý predaj. Oni veselo ďalej predávajú aj veci, ktoré sú už vyňaté z bazáru. Pravdepodobne idete podľa abecedy a tí čo sú na začiatku, majú jednoducho smolu? Takže, kde je ten rovnaký meter?

MK je o tehotenstve, materstve a výchové detí. Ako má niekto naučiť svoje dieťa a z čoho, zasa z knižiek o výhove detí a tehotensve?

danu
22. aug 2010

@atrami uz som sa raz vyjadrila, ze inzeratov je nespocetne vela, takze nam to dlhsie potrva. Podla abecedy nejdeme.

atrami
22. aug 2010

No to som si už všimla. Inzeráty veselo pribúdajú ďalej. Čo má spoločné kniha o mačkách, zalúbené romány,knihy o záhrade s tehotenstvom......Tkaže inzeráty, ktoré mi boli zmazané si možem nahodiť znova, vlastne by to mal urobiť niekto iný. Porobte si v tom poriadok. MK už nieje to čo býval!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

danu
22. aug 2010

Viacere ste nam pisali ako sa da prilasit do Katalogu firiem resp., ze sa vam nedari prihlasit. Tu je vysvetlenie.

Uzivatelska a firemna cast su mometalne oddelene, je potrebna nova registracia do katalogu pod inym e-mailom, kt. sluzi iba na poslanie pripadneho zabudnuteho hesla k prihlaseniu, a inym nickom.... uvedomujeme si, ze je to nepohodlne, preto programatori pracuju na tom,a by stacil iba 1 nick do firemnej, aj uzivatelskej casti.

viz
autor
23. aug 2010

V katalogu firiem prave pribudla aj kategoria "Oblecenie pre dospelych"

juicyluu
26. okt 2010

ja uz som pisala ze mi chyba katerogia predcasne narodene alebo mensia velkost ako 50 ak by bolo mozne doplnit.

Tiez .. v niektorych inzeratoch je odfotene dietatko aby sa ukazala vec co sa predava, napr dupacky a niektore mamicky si tvaricku vymazu. Ja som tiez pouzila fotky mojho dropca a tvaricku som nevymazala, aj tak mam fotky vo fotoblogu. ako sa daju taketo fotky zneuzit? mala by som ich zmenit? napr fotit len oblecenie alebo zakryt tvaricku?

janocka
26. okt 2010

@juicyluu doplnanie velkosti riesi @viz , takze mu tento navrh posuvam.....

co sa tyka fotografii v bazari - o ziadnom nebezpecnestve zneuzitia fotografii z bazaru nevieme. Na prezentaciu tovaru, ktory predavas pouzivaj fotografie ake uznas za vhodne 😉

noci1209
Autor odpoveď zmazal
Zobraz