Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

katkabg
12. sep 2016

Nechcem zakladat novu temu tak sa pytam tu,mala bude mat 7r.a v sobotu jej urobili to pichnutie do rucicky kvoli vakcine proti tuberkuloze,a v utorok mame dojst teda zajtra nech doktir pozrie miesto vpichu a podla toho sa uvidi ci treba ockovat.Chcem sa spytat dcerka to nema ani opuchnute ani cerveni,nic akoby ju tam ani nepichol.Podla coho zistuju co ju maju ockovat ci nie.Zajtra ma trening basketbalu a tak verim ze ocko mozno ani nebude treba.Neviem nemame ani cervebe tam ani nic.Dakumem za radu

tin007
12. sep 2016

@katkabg Ockovanie proti TBC je zrusene uz niekolko rokov. Netusim o akom teste a ockovani proti tuberkuloze pises.

katkabg
12. sep 2016

@tin007 ja zijem v bulharsku a tu sa este ockuje.Nomjaprv pichnu do rucky medzi dlanou a laktom a o par dni sa chodi k doktorovy nech zmera reakciu,a teraz nech kolko milimetrov to je v hranici kolko nad hranicou a co vtedy ked ziadna reakcia na to neni

tin007
13. sep 2016

@katkabg Skus zavolat do niektoreho z tychto kalametrizacnych stredisk, v SR este par je, kde je vykonavane ockovanie proti TBC na poziadanie, snad ti budu vediet poradit http://www.spfs.sk/kalmetizacne-pracoviska

katkabg
16. sep 2016

@tin007 takze netrebalo nas ockovat 🙂 ten test na rucicke bol v norme 🙂 tak som rada 🙂 a hned sme 15 teho nastupili do prveho rocniku s uuusmevom 🙂

kvieta
16. sep 2016

@katkabg Mne sa niečo marí, neviem to s určitosťou, že ak nie je reakcia na očko v mieste vpichu, tak sa preočkovávalo. Pamätám si, ako nás v škole takto "merali". Ale ako radí @tin007 , radšej si zavolaj.

majka11051990
27. sep 2017

Ahojte obnovujem tému očkovania TBC. V pondelok sme boli s malou na očkovanie a v utorok ráno to už mala červené a ako keby pľuzgier. Je to normálne? Lebo doktorka mi vravela že jej to môže hnisat ale až neskôr. Ďakujem za odpoveď

tin007
3. okt 2017

@majka11051990 Chod za doktorkou, ked nastala taka reakcia.

prevenar
4. okt 2017

@majka11051990 vsetko dolezite o TBC a vsetkom okolo ockovania najdes tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/