Odmietli ste očkovanie?

katalin251
22. máj 2012

Odmietla som ockovanie mojho dietatka,podpisala som u doktorky do karty,ze nesuhlasim s ockovanim.Dala mi papier,ktory mam vyplnit a podpisat a doniest jej.Ako ste vy postupovali?vyplnovali ste tiez nejake dotazniky?

evittam
9. sep 2017

@susie16 A nie nebola som ockovana voci kiahnam. Ziadnym.

kvieta
13. sep 2017

@susie16
Je rozdiel medzi vericelou a variolou.

Varicela je ľahšia forma kiahní, ktoré poznáme ako ako dnes vyskytujúce sa, poväčšine ho deti s dobrou imunitou zvládnu bez väčších problémov.
Existuje možnosť prevencie formou očkovania, čo by mali zvážiť rodičia s detičkami s oslabenou imunitou, vážnejšími zdr. problémami, ako aj ich starších súrodencov,po konzultácii s dr.

Variola, tzv. pravé kiahne, sú už vďaka očkovaniu eradikované v r.1979, t. zn. sú už vykynožené, nevyskytujú sa, nedá sa nimi nakaziť. Existujú tuším iba v dvoch labákoch vo svete, prirodzené šírenie je nemožné.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Kiahne

@evittam nezabúdaj na to, že aj Ty si bola v tejto téme začiatočník a aj dnes, po rokoch pôsobenia prispievania hoci "iba " na MK, nie všetky Tvoje vyjadrenia sa stotožňujú s realitou, preto netreba dehonestovať nových prispievateľov.

Kiež by si takto stále sfúkla peterka, keď sa kefne😉

kvieta
13. sep 2017

@kvieta Ja ešte proti pravým kiahňiam očkovaná som😉

evittam
14. sep 2017

@kvieta Ja nikoho nedehonestujem. Len upozorňujem. Ja ak niecomu nerozumiem tak nepíšem podobne komenty. A Peterko mi je naozaj ukradnuty. Nemam s nim nic spolocne. Ked ta bavi ho "sfukavat" tak sa realizuj.
Ku kiahnam som sa uz vyjadrila.

anicka766
24. máj 2018

@kuratko ahoj uz preslo od toho podpisu 6 rokov. Ako ste dopadli, ake nasledky mal tvoj podpis u lekara. Dakujem

kuratko
25. máj 2018

@anicka766 zaplatili sme si 300€ pokutu a žijeme ďalej. :D

kubko111
25. máj 2018

Ste blázni, ale trpieť za to budú vaše deti. Odvolávate sa na konšpiračný web - slobodavockovani, plný nezmyslov. Čítajte radšej názory odborníkov.
https://www.etrend.sk/ekonomika/ockovanie-kolek...

Ktorý lekár má deti nezaočkované ?

evittam
25. máj 2018

@kubko111 Poznám pár lekárov co neockuju, a ja sa našťastie nedrzim konšpiračných teorii ale konzultujem s lekármi.😉

kvieta
25. máj 2018

Ja nepoznám nikoho, kto neočkuje. Pediny mojej dcéry som sa na rovinu opýtala, koľko má neočkujúcich mamičiek: a nie je to ani taký počet, koľko máme prstov na jednej ruke (sme okresné mesto).
Som presvedčená o tom, že dieťaťu, ktoré má NÚ po očkovaní, teda po vysporiadaní sa imunitného systému s oslabeným vírusom, by pri stretnutí sa s chorobou, teda pri stretnutí s vírusom v plnej jeho sile, hrozili... ako to napísať... Nie hrozili... Je väčší predpoklad, že dieťa, ktoré má problémy po vakcíne s oslabenými vírusmi, môže mať väčšie problémy pri napadnutí chorobou, v jej priebehu, a aj horšie následky po jej prekonaní - logické: úmerne so silou vírusu stúpa aj ničivá sila.
Ono sa doteraz dobre "pľulo" na očkovanie, keď sa choroby nevyskytovali. Vezmime si napr. také osýpky. Ako je možné, že sa tu desiatky rokov nevyskytovali, keď očkovanie je vraj neúčinné (ide o to ktorú vek. skup. chránime) a odrazu, s pribúdajúcou skupinou neočkujúcich rodičov, teda AV, krivka výskytu týchto chorôb stúpa?

Všetci lekári a vedci, ktorých ja poznám, sú za očkovanie. Chytajú sa za hlavu, keď počujú AV...

moonlight1210
25. máj 2018

S ustupom tychto ockovanych chorob ustupili aj ine sprievodne choroby, ktore tieto virusy tiez sposobovali. Vyskytovali sa na pomer chorych len v malom meritku, ale boli to vazne choroby. Teraz sa vyskytuju velmi malo. V podstate sa na ne “zabudlo” a takmer vobec sa nespominaju. Ale preco by sa s rizsirenim ockovanych chorob v ramci prirodzeneho ockovania nakazenim sa nemali tiez zas nerozsirit?stale tu su a takto zas len dostanu sirsi priestor, ktory uz nemali.

jenrevienspas
29. máj 2018

@manof Poďme na tie argumenty pekne poporiadku.
Viem, že sme na starej téme, ale našiel som ju až teraz, tak som sa chcel vyjadriť k medicínskej stránke veci. Som študentom medicíny na 2. lekárskej na Karlovke a potom, čo moja sestra odmietla dať zaočkovať svoje deti som sa rozhodol, že sa o túto problematiku začnem zaujímať.
Začnime zoznamom štúdií, čo ste s nami zdieľali - povedal som si, že konečne je tu niekto na druhej strane, kto za zaujíma o vedu a výskumy a našiel štúdie, ktoré potvrdzujú škodlivosť vakcín. Ideme teda preskúmať ten zoznam.

Prvá štúdia - prístupná tu - https://www.jpeds.com/article/S0022-3476(99)700... - Gastrointestinálne odchýlky u detí s autismom - záver tejto štúdie v originálnom znení - Unrecognized gastrointestinal disorders, especially reflux esophagitis and disaccharide malabsorption, may contribute to the behavioral problems of the non-verbal autistic patients. The observed increase in pancreatico-biliary secretion after secretin infusion suggests an upregulation of secretin receptors in the pancreas and liver. Further studies are required to determine the possible association between the brain and gastrointestinal dysfunctions in children with autistic disorder.
Preklad : Nerozpoznané gastrointestinálne poruchy, najmä refluxná ezofagitída a disacharidová malabsorpcia, môžu prispieť k problémom správania u autistických pacientov. Pozorované zvýšenie pankreaticko-biliárnej sekrécie po infúzii sekretínu naznačuje zvýšenú reguláciu sekretínových receptorov v pankrease a pečeni. Ďalšie štúdie sú potrebné na určenie možného spojenia mozgu a gastrointestinálnych dysfunkcií u detí s autistickou poruchou.
Ani slovo o vakcínach a autisme, čo ma donútilo položiť si otázku či ste akúkoľvek z tých štúdií vôbec čítali. Ale aj tak pokračujem.

Druhá štúdia: http://mercola.fileburst.com/PDF/5.Furlano.pdf
Cieľ tejto štúdie: We have reported colitis with ileal lymphoid nodular hyperplasia (LNH) in children with regressive autism. The aims of this study were to characterize this lesion and determine whether LNH is specific for autism.
Jednoducho a bez odborných výrazov: Skúmali či je nejaká súvilosť medzi hyperpláziou (=zväčšením) ileálnych (ileum je časť tenkého čreva) lymfatických uzlín a autismom.
Výsledok: Immunohistochemistry confirms a distinct lymphocytic colitis in autistic spectrum disorders in which the epithelium appears particularly affected.
Imunohistochémiou (spôsob farbenia preparátov v histológií - náuke o tkanivách) sa zistilo že u detí s autismom sa naozaj vyskytuje lymfocytická kolitída (nahromadenie bielych krviniek v hrubom čreve).
Kde je tu akákoľvek zmienka o vakcíne? Nie je tu žiadna.

Pokračoval som teda ďalej, ale pri 7tej štúdií o dysregulovanej odpovedi vrodenej imunity u detí s autismom ma to fakt prestalo baviť. Žiadne relevatné informácie, ktoré by podporovali Váš argument. A potom bum, narazím na zlato. Odkiaľ máte ten zoznam, čo ste tu hodili.
https://leftbrainrightbrain.co.uk/2013/05/07/st...
Ukázalo sa, že ten zoznam má na stránke Andrew Wakefield a nazvime toho človeka pravým menom - podvodník a BÝVALÝ britský gastroenterológ, ktorému zobrali licenciu práve potom, ako zverejnil mnohokrát vyvrátenú štúdiu (za ktorú bol pekne podplatený 400 000 tisíc librami od právnika, ktorý chystal žalobu na farmaceutické spoločnosti).
No a na úplne zaklincovanie Vášho nezmyselného zoznamu mi dovoľte zoznam štúdií, ktoré VYVRACAJÚ akúkoľvek spojitosť medzi vakcínami a autismom.
http://www.immunize.org/catg.d/p4026.pdf
Na rozdiel od Vás som tam tie štúdie prezrel a hneď prvá z nich
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25562790
má jasný záver: V tejto štúdii neboli nájdené žiadne presvedčivé dôkazy
o spojitosti vakcíny MMR / zvyšovania dávky thimerosalu
so zvýšeným rizikom vzniku ASD.

Teraz predtým ako budem pokračovať a prečo tu vôbec píšem. Ja sám som človek skeptický a už som prezrel veľa štúdií o vakcínach a dovolím si tvrdiť, že o imunitnom systéme mám aký taký prehľad, aby som mohol tým štúdiam rozumieť. Nikto nehovorí, že vakcíny sú bez vedľajších účinkov a každému normálnemu doktorovi s aspoň štipkou zdravého rozumu je jasné, že môžu nastať okolnosti kedy by sa očkovať nemalo - napr. keď má dieťa oslabenú imunitu - vtedy by som ja osobne s očkovaním počkal a v prípade autoimunitnej choroby by som ho samozrejme ani vôbec neodporúčal.

Existuje totiž kolektívna imunita - uvediem príklad. Máme 2 skupiny po tisíc ľudí. V prvej nemá nikto proti chorobe imunitu a v druhej je 95 percent zaočkovaných a zvýšných 5 percent zaočkovaných byť nemohlo (napr. majú AIDS, prípadne inak oslabený imunitný systém). Cez prvú skupinu sa nám patogén rozšírili ako oheň ale cez druhú už nie - skrátka tých 5 percent nie je dostatok hostiteľov pre vírus. Zoberme si trebárs záškrt - proti tomu máme očkovanie. Záškrt má úmrtnosť 10 - 25%. V prvej skupine práve zomrelo 100 - 250 ľudí - predpokladajme, že všetci prišli do kontaktu s baktériou - teda 1000 ľudí ochorelo na záškrt a zo 10-25% zomrelo. V druhej by to číslo bolo značne nižšie - len 50 ľudí je nezaočnovaných. Teda 10-25% z 50 je o dosť nižšie číslo nemyslíte? Ale v realite by ani tých nezaočkovaných 50 ľudí neochorelo vďaka kolektívnej imunite. Nezaočkovaní sa pohybujú medzi 950 zaočkovanými. Takže ktokoľvek, kto príde do kontaktu s baktériou so zaočkovaných ľudí ju už nebude prenášať lebo je voči nej imúnny. Teda v realite by sa možno nakazilo 10 ľudí. Teda očkovaním zdravých detí sa ochraňujú deti, ktoré očkované byť nemôžu, pretože akonáhle preočkovanosť stúpne nad isté percento choroba nebude mať dostatok hostiteľov a šíriť sa nebude.
http://rocs.hu-berlin.de/D3/herd/
Tu sa krásne môžete pohrať so simuláciou a vidieť ako to funguje v praxi - dajte najskôr preočkovanie nula a potom 95%.

Celkom veľkú odbočku som spravil, ale je to na podporu môjho argumentu, že hoci vakcíny majú vedľajšie účinky stále je to mnohonásobne lepšia varianta oproti tomu, aby sa prestalo očkovať.
Späť k tomu prečo píšem - od ľudí proti očkovaniu som zatiaľ počul minimálne množstvo vierohodných argumentov, prečo prestať očkovať lebo väčšina z ich argumentov vznikla štýlom - niekto mi raz povedal, .. . Chcem teda veci uviesť na pravú mieru.

A poďme ďalej vyvracať Vaše 'argumenty'.
Laura Hewitson a jej štúdia - ach jaj. Aký nonsens a koľkokrát som ju ľuďom vyvracal.
Pri tejto štúdií bola kontrolná skupina z len 3 opíc. Ich mená boli pravdepodobne Chybná veda, Žiadna veda a Čo-je-vôbec-experiment? Pri akejkoľvek štúdií je veľmi dôležitá kontrolná skupina teda oproti čomu Vaše výsledky porovnávate. Nech sa autorka tej štúdie neurazí, ale tvrdiť niečo na základe kontrolnej skupiny z 3 opíc je to isté ako keby som si ja spravil kontrolnú skupinu z mojich 3 imaginárnych kamarátov. Tu prihadzujem článok, ktorý spomína, čo všetko s tou štúdiou bolo zle a odkazuje takisto na ďalšie štúdie a verte, že ich je viac ako 1, ktoré s touto citovanou štúdiou nesúhlasia.
http://www.thinkingautismguide.com/2012/05/whac...

Ďalej tvrdíte, že bolo zistené, že u detí s mitochondriálnou dysfunkciou môže očkovanie spôsobiť autismus na základe tejto štúdie: Jon S. Poling, Richard E. Frye, John Shoffner, Andrew W. Zimmerman: "Developmental Regression and Mitochondrial Dysfunction in a Child With Autism", J Child Neurol February, 2006, 21(2):170-172
Neviem ani kde začať s tým, ako chybná Vaša interpretácia výsledku tejto štúdie je. Najskôr o čom vôbec bola: Bola o prípade JEDINEJ pacientky - konkrétne 19 mesačného dievčatka, ktorá po zaočkovaní dostala horúčky, odmietla kráčať a bola u nej zistená regresia vo vývoji. Teda dôvod na paniku, pretože to bolo po očkovaní, nie? Ani zďaleka.

Za prvé, úplne každý liek/vakcína môže mať vedľajšie účinky - čo je dôležité je, že v priemere liek/vakcína pomôže oveľa viac ľudom ako spôsobí vedľaljšie účinky a tuto si treba uvedomiť, že to bol prvý zistený prípad na svete! Teda stále máte v praxi väčšiu šancu, že Vaše dieťa trafí blesk. A ruku na srdce, určite celé dni neriešite, že Vaše dieťa môže trafiť blesk a ako tomu predísť, aj keď to má väčšiu šancu ako tento jeden prípad.

Za druhé dievčatko, už je teraz v poriadku! Ešte dokonca samotná štúdia hovorí, že "Urine organic acids and serum amino acids have been normal at ages 3 and 6 years. Childhood Autism Rating Scale scores since beginning kindergarten have been under 30." Ešte pre doplnenie - dievčatko normálne chodí do škôlky a jej skóre na stupnici autismu bolo pod 30, čo znamená, že autismus skrátka ani NEMÁ.

Po tretie, prečo toto dievčatko tuto reakciu malo sa v štúdií so sto-percentou pravdepodobnosťou určiť nepodarilo - zistila sa u nej však mitochondriálna dysfunkcia a v tejto štúdií sa zaoberajú tým, že je to práve mitochondriálna dysfukncia, ktorá môže spoôsobovať autismus (doteraz nevieme, čo presne autismus spôsobuje, aj keď zopár indikácií máme) z prostého dôvodu - mitochondrie vyrábajú akúkoľvek použiteľnú energiu v tele a pokiaľ je porucha mitochondrií tak logicky tá energia vo forme ATP bude chýbať. A ktorá časť tela potrebuje veľmi veľa energie v malom veku? Mozog. Teda vôbec to nie je, ako vy tvrdíte, že vakcína spôsobila autismus, ale skôr nepriamo prispela k demonštrácií jeho príznakov u dieťaťa s mitochondriálnou dysfunkciou, ktoré ako uviedli v štúdií je v poriadku.

Teda pokiaľ Vaše dieťa nemá mitochondriálnu dysfunkciou táto štúdia Vás absolútne nemusí zaujímať.

Ideme dalej. A zase thimerosal - viete, že táto látka sa nenachádza v žiadnej detskej vakcíne na Slovensku? Teda či thimerosal spôsobuje autismus ani riešiť netreba lebo už vo vakcínach nie je? A ako vysvetlíte fakt, že hoci sa pridával už od roku 1930 do vakcín za tých pár desiatok rokov nespravil z populácie samých autistov? Zistíte, že niektoré štúdie hovoria, že existuje link medzi thimerosalom a neuro-degeneratívnymi ochorenia ale oveľa väčšia väčšina takýto link nepreukázala. Napr.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC30... - rovno citujem relevatnú časť "Furthermore, because an association between thimerosal and autism has not been established, this theory should no longer be a concern." Preklad - Vzhľadom na to, že asociácia medzi thimerosalom autismom nebola zistená, táto teória by nemala spôsobovať žiadne obavy."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15342825 - Bum, ďalšia štúdia, čo to vyvracia.
Kebyže chcem, dám Vám tu takých linkov desať, ale spam tu robiť nebudem. Už aj bez toho bude tento príspevok nekonečný.

Teda záver všetkých mojích drístov je, že thimerosal vo vakcínach nemáme a SPOĽAHLIVO nebolo preukázané, že autismus spôsobuje.

To meno pri ďalšej štúdií mi bolo nejak povedomé. Gayle Delong. Prečítajte si o nej niečo - http://americanloons.blogspot.cz/2015/11/1531-g...
Skrátim Vám čítanie - kto vôbec je? DeLong is not a scientist but a faculty member in the Department of Economics and Finance in the Zicklin School of Business, Baruch College/City University of New York. Áno, čítate dobre. Ekonómka tvrdiaca, že vie niečo o vakcínach. To je ako keby som ja začal tvrdiť, že viem niečo o právach. Neštudujem práva - teda aj keby som chcel niečo tvrdiť - chýba mi až 5 rokov relevatného vzdelania. Pokiaľ teda chcete zakladať Vaše tvrdenie na štúdií, od ekonómky, ktorá okolo medicíny ani nepreletela tak Vám tlieskam. Bravo. Zatiaľ predvádzate perfektnú vedu.

Na vyvrátenie odkazujem iba na dokument vyššie s 26 štúdiami, ktoré akúkoľvek spojitosť s vakcínami a autismom vyracajú.

Brian J. Richmand - tuto už si hovorím len, keď čítam názov že - I smell some proper bullshit.
Už v nadpise je slovo hypotéza (hypothesis), teda načo sa tým vôbec zaoberať pokiaľ nie ste vo výskume? Tiež sa nezaoberáte hypotézami, že zem je plochá, ako to tvrdia Flat Earthers. A v tomto bode už ma to nebaví tu štúdiu ani čítať a k menu Brian J. Richmand nájdem iba
https://www.wcl.american.edu/community/faculty/...
Aha, takže právnik. No ten toho bude vedieť, ako sa robí veda v medicíne. Tlieskam.
Opäť odkazujem na link 25 štúdií a keď chcete verte, že nájdete viac, čo spojenie medzi autismom a vakcínami vyvracajú.

Ďalšia štúdia - teraz o fragmentoch DNA spôsobujúcich mutáciu ľudských génov. Kriste Pane (ospravedlňujem sa za expresíva,ale až mi rozum neberie to množstvo bludov, čo sa tu dočítavam). DNA v bunke sa nachádza v jadre. Jadro má jadrovú membránu a ešte aj bunka samotná má cytoplasmatickú membránu. Máme tu teda dve SELEKTÍVNE membrány (také čo si vyberajú, čo cez ne prejde). Teda na to aby sa stalo, čo táto autorka tvrdí by sa tá DNA musela dostať : 1. cez bunečnú membránu 2. cez jadrovú membránu 3. nejak sa pričleniť k existujúcej DNA v bunky 4. toto by sa muselo stať, pre štasticky signifikantné čísli buniek - bavíme sa od niekoľko desiatok tisíc vyššie. Ak by niekto chcel podrobnejší článok -
https://respectfulinsolence.com/2015/08/24/more...
Ak by ste chceli viac čítať o problémoch s touto štúdiou: https://rationalcatholicblog.wordpress.com/2014...

Pokiaľ by mal niekto nejaké otázky, kľudne mi napíšte, čo viem sa budem snažiť vysvetliť.

Teda predtým ako sa dostávame k Vašej štúdií "vraj na záver" môžeme spraviť bilan.
Zatiaľ ani jeden presvedčivý dôkaz o škodlivosti vakcín. Uznávam, tá posledná štúdia, je už aspoň od vyskumníčky kmeňových buniek, avšak je vysoko nepravdepodbná a má obrovské množstvo teoretických medzier.

Po tých rokoch je už link nefunkčný, ale dobré správy - Štúdiu mám!
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC31... Hľa!
Štúdia od bývalého neurochirurga. No tak to už bude niečo. Nie. Nie. A ešte raz nie. Viete o čom tá štúdia je?
Immunoexcitotoxicity as a central mechanism in chronic traumatic encephalopathy—A unifying hypothesis
Laicky povedané skúma ako toxické látky neustálou excitáciou neurónov (stálym vyvolávaním nervových vzruchov) môžu byť jedným z centrálnych mechanizmov vzniku chronickej traumatickej encephalopathie - celkom ťažké na strávenie - poďme to dešifrovať. Chronická zo slova chronos teda čas - teda chronická (stála, taká čo trvá dlho) traumatická (úrazová) encephalopathia (encephalon - mozog, pathia - choroba). Nechce sa mi hovoriť o čom tá štúdia fakt je - je síce veľmi zaujímavá, ale pre nás je podstatné to že tam slovo vakcína ani nie je spomenuté nájdeme tam len slovo mercury - ortuť - thimerosal? Aha počkať ten už predsa vo vakcínach dávno nie je. Absolútne nevidím ako tá štúdia podporuje Vaše tvrdenie.

S tou knihou sa obťažovať nemusíte, slovo vakcína tam je asi 7-krát a už ju mám a preštudujem. Aj keď už z názvu Cellular and Molecular Biology of Autism Spectrum Disorders - je jasné, že sa zaoberajú príčinami autismu - wow. Nechápem koľkokrát viete prísť s tým istým argumentom a prezentovať ho ako vedu. Vakciny a autismus = nezmysel! Alebo chcete tvrdiť, že tisícky vedekých tímov, čo sa tým nezávisle od seba zaoberali sa všetky pomýlili? No to asi ťažko.
Teda vedecká stránka Vášho argumentu je preč. Zakaždým vyťahujete zo štúdie jednu vetu napr. ortuť je neurotoxín (ako z poslednej štúdie) a potom odvodzujete a spájate ďalej s vakcínami a autismom. Áno, ortuť je neurotoxín. To sa vie už roky. Nič nové. Preto sa už nedáva do vakcín. Samozrejme vidím, že nikto z tých 206 ľudí si ani len neprezrel, čo ste vlastne citovali za zdroje, aj keď už len s trochou vyhľadávania sa dá spojitosť každej s Vašou filozofiou neočkovať vyvrátiť.

To čo ma však hnevá najviac je to, ako na tejto stránke útočíte na doktorov, ako keby o očkovaní nič nevedeli - to nie je pravda. Sám som Vám úspešne vyvrátil všetky Vaše zdroje a to som len študent. Doktor teda o tom bude vedieť ešte viac ako ja. Čo si myslíte, že sa potom 6 rokov na vysokej robí a prečo každý nemôže byť doktor? Drvivá väčšina doktorov sa nimi stali preto, lebo naozaj chcú pomáhať ľuďom a robia to podľa ich najlepšieho vedomia a svedomia a je jasné, že Vám počas jedného sedenia nemôžu vysvetliť to, čo sa naučili za 6 rokov a počas ich praxe tak, aby ste to pochopili. Nechápem, prečo radšej neprenecháte zdravotnú stralistvosť ľuďom, čo to študovali 6 rokov a potom ešte ďalších pár makali na atestáciu a denne im prejdú cez ruky stovky pacientov. Teda zobudiť by ste sa mali vy, pretože naozaj nie je ŽIADNA známa etiopatogenéza autismu z očkovania. A teraz sa mňa nehnevajte, ale naozaj 95 percent toho, čo čítam na stránkach o očkovaní sú medicínske bludy. Pokiaľ niekto má vedľajšie účinky z vakcíny treba s tým okamžite za doktorom aby sa to mohlo riešiť a neskôr zaznamenať a preštudovať a aby mohlo pracovať na čo najväčšej minimalizácií vedľajších účinkov. A teraz chytím jeden prípad od mojich známych na ilustráciu toho, čo robíte. Mamička, ktorá nemala dievčatko nezaočkované proti osýpkam na ne ochorelo. Žiaľbohu toto dievčatko nemalo šťastie na dobrý priebeh infekcie a rozvinulo sa to až na encephalitídu (zápal mozgových blán) a z toho následok bola trvalá mentálna retardácia. Dievčatko teda bude celý život trpieť sa zlé rozhodnutie jej mamy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Epidemiology_of_m...

Tuto si prečítajte, že pokiaľ preočkovanosť naozaj klesne pod kritickú hranicu tá epidémia vypukne. To je proste fakt. Je to zoznam epidémií osýpiek a nabádam Vás k tomu, aby ste si radšej každú z tých epidémií poriadne preštudovali.

A teraz k Slobode v očkovaní. Pane Bože, veď vy ju už prakticky máte! Žiaden doktor Vás nevie donútiť k tomu aby ste si dieťa dali zaočkovať proti svojej vôli maximálne Vás môže nahlásiť, dostanete pokutu a to je všetko. Teda keď na to pozriem pragmaticky za menší poplatok tú slobodu v očkovaní máte. Tak naozaj nechápem o čo Vám ide. To s tým vitamínom C a záškrtom - no keby ste videli dieťa so záškrtom určite by Vás takéto komentáre typu vitamín C to všetko vyrieši prešli. Áno, zistilo sa, že vitamín C absorbuje toxín diphthérie, ale to bolo u morčiat - u ľudí to ešte nemáme na isto zistené a určite by sa to ako liečba v 100 percent prípadoch aplikovať nedalo - možno ako doplnok liečby áno, ale zázračný liek na záškrt to nie je.

Suma sumarum - Očkovanie spochybniť neviete a aj keby áno, chcelo by to aby ste navrhli nejakú alternatívu - ono je ľahko kritozovať to, čo už je a riešenie na problém nevymyslieť. Dovoľte mi sa Vás teda spýtať - Aká je Vaša alternatíva k očkovaniu? Ako inak by sa malo zabrániť šíreniu infekčných chorôb medzi novorodencami, keď lepší spôsob nemáme? To sa máme vrátiť späť do čias, kde úmrtnosť novorodencov bola 1:10? Alebo ako?

Ďakujem všetkých čo to dočítali až sem a poprosil by som @manof aby si nabudúce poriadne prezrela zdroje a viacej si zistila a načítala o veciach a prestala citovať štúdie, ktoré majú nulovú spojitosť s jej argumentom, predtým ako začne šíriť takéto misinformácie.

Drops the mic.

shia
13. máj 2021

@jenrevienspas "Teda pokiaľ Vaše dieťa nemá mitochondriálnu dysfunkciou táto štúdia Vás absolútne nemusí zaujímať." - a ako pan samozvany odbornik viem, ci ju moje dieta ma? to ze si student mediciny ti este nedava vsetky plakety sveta, mam jedno dieta, ktore absolutne nemalo ziadnu reakciu na ziadne ockovanie (dievca) a druhe(chlapec) mi po 1.MMR prestal rozpravat, spravanie, gatro a imuno problemy atd...budes sa chodit ty osobne starat o tie deti rodicom domov a podpises sa pod to? Skus sa viac rozpravat so svojou sestrou, preco sa tak rozhodla, alebo s rodicmi, ktorych deti teraz lezia v tazkych stavoch po ockovani (odporucam zajdi niekedy na kramare, tam ti mamicky porozpravaju, co im ockovania prizabili deti a lezia am v tazkych stavoch a nevdeia im pomoct, vlastna skusenost) a potom skus znovu napisat svoje kopirovane clanky do seminarky...

jenrevienspas
12. jún 2021

@shia Keby sa neočkovalo tak tam tých ochrnutých detí s problémami neleží niekoľko, ale je ich plná nemocnica. To či dieťa má alebo nemá mitochondriálnu dysfunkciu sa prejaví príznakmi, ktoré sa manifestujú v drvivej väčšine prípadov už v skorých rokoch. Ako presne nebudem rozvíjať, v literatúre aj na Internete je k tomu kopa informácii, ale povedzme že hlavne budú kongnitívne príznaky a svalové, keďže to sú tkanivá s najväčšími energickými nárokmi a počtom mitochondrií. Ako vieš, že tvoje dieťa ju nemá? Jednoducho - že je zdravé.

Nikto nehovorí, že očkovanie je bez vedľajších účinkov - ale je úplne jasné pri porovnaní s rizikami ochorenia na danú chorobu, že celkovo je oveľa bezpečnejšie. Už také nevinné osýpky vedia spraviť pneumóniu u dieťaťa a to nie je žiadny bezprobémový stav a stáva sa to aj relatívne často (circa 8 percent detí, čo dostanú osýpky).

Plakety sveta mi to, že študujem medicínu nedáva to je samozrejme, ale nikde som toto ani nepísal 🙂. Iba tým naznačujem, že som sa témou zaoberal oveľa dlhšie a do hĺbky ako daná autorka a moje znalosti sú pravidelne testované. Reagujem podráždene na komentár autorky, ktorá o téme absolútne nič netuší a len tu prilepila zoznam štúdií z antivax stránky, ktoré dokopy nič poriadne nehovoria a fakt, že očkovanie je oveľa menej rizikové, ako nechať rôzne choroby kolovať vôbec nevyvracia. Tu si treba uvedomiť, že buď sa zaočkujem alebo tú chorobu dostanem - ako teraz s covidom napr. A ohrozovať svoje vlastné deti nezaočkovaním a ešte aj okolie k tomu je absurdné, hlavne keď sa vie veľmi dobre, čo všetko choroby proti ktorým sa očkuje môžu spôsobiť.

Neviem, čo všetci máte s článkami do seminárky a podobnými blbosťami. Ten koment som pred pár rokmi písal niekoľko hodín, pretože som čítal štúdie, ktoré tam dotyčná uviedla. Nebolo to súčasťou žiadnej práce, ale od antivaxu ani žiadne faktické komentáre nečakám.