Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

cucuska
1. mar 2007

jimynka ja osm potratila 2x. poď do témy missed v tehotenstve je nás tam viac a hodíme reč.

emjee
1. mar 2007
aurra
1. mar 2007

ahoj jimynka, ja som potratila 3x, ja som uz presla roznymi vysetrania, a posledne bolo imuno v prahe, nemam vysledky ale asi tam bude pricina, ty si kolko krat o to prisla? a ake vys.si absolvovala?

ika_ba
1. mar 2007

ahoj jimynka ,
ja som potratila 2x, vzdy v druhom mesiaci, robili mi vysetrenie krvi, ci nemam zvysenu zrazanlivost a potom nam este robili genetiku, vysledky dopadli dobre, takze u mna sa pricina nezistila

jimynka
autor
2. mar 2007

ahojte,
ja tiez dva krat, bola na hematologii, tam zistovali trombofilne mutacia a antifosfolipidove protilatky,v nemocnici mi robili infekcne vysetrenie ako toxoplazmoza a tak, potom geneticke testy,cakam na vysledky, a tiez som pocula to tej imunulogii v prahe - tan som este nebola.A tiez mi brali krv na hormony stitnej zlazy... a to je vsetko.
aurra, a ake vysetrenia ti este robili? mozes to konkretne rozpisat?
dievcata,a ako dlho mate mat pauzu v snazilkovani? co psychika?

tucniacik
2. mar 2007

tak ja sa pridam, minuly rok som 2x potratila, v 6tt a 7tt, to com som nasla na internete - vysetrenie ktore sa zvyknu robit su tieto:

Infekčne - toxoplazmóza, rubeola, cytomegalovirus,bruceloza,listerioza
Reprodukčná imunulógia – /Praha,Plzen/
- protilátky proti trofoblastu
- imunitná zábrana uhniezdenia zárodku v maternici
Genetika
Hematologia – mutácie vrodené a mutacie ziskane
- antifosfolipidový syndrom, hladina homocysteinu
histeroskopia a kultivácia z dutiny maternice
Ster na chlamýdie, mykoplazmy a ueraplazmy
Štítna žlaza - TSH, T3, T4

ja mam asi tak polovicu z nich spravenu, a doktor mi nie ze odporucil ale vyslovene zakazal pol roka otehotniet...vy ste na tom ako?

aurra
2. mar 2007

mam spravene vlastne vsetky vysetrenia co vypisala tucniacik, a zatial ziadne nepotvrdili tie potraty, teraz cakam na vysledky z prahy, asi tam bude pricina,

cucuska
2. mar 2007

ani mne nezistili nič takže som pripravená na tretie tehotenstvo. už sa tešim toto dotiahnem do konca určite 😀
baby moc vám držim palce

kafulienka
2. mar 2007

baby,
a ktora ste mali spontanne potraty bez cistenia?

tucniacik
5. mar 2007

kafulienka,man prvy krat necistili,ale to preto, ze v maternici a nic nebolo a hcg bolo nizke a klesajuce... druhy krat ma cistili,ale zbytocne,lebo som zacala krvacat dva dni pred zakrokom, a mala som velke bolesti a vsetko som to odkrvacala uz predtym... bud rada ak ta necistili,aspon nenesies riziko ze ti tam nieco mohli "pokazit",ale daj si skontrolovat na sone maternicu, ci je fakt cista a ci tam nic neostalo...
cucuska, drzim palce, ja este mesiac a cakam a tiez ideme na to...a tiez dufam ze treti krat to uz vide...

miima
11. mar 2007

caute baby,ja som tesne po druhom missed, som uz z toho zufala.Po prvom lekari vraveli ze je to caste a netreba hladat priciny.Urobila som si hormonalny profil,bol ok.v druhom tehotenstve som brala Duphaston a aj tak to nepomohlo.Teraz by som rada absolvovala genetiku,hematologiu a chcem sa spytat na reprodukcnu imunolog.v Prahe.Ako sa tam dostat? Zatial mi o tom ziaden lekar nehovoril.Do dalsieho tehotenstva mam cakat 3-6mesiacov,ale asi na to po 3mes. este nebudem mat odvahu.Uz teraz sa bojim... Drzim Vam vs. palce nech Vam to klapne.pa

mimusiacik
11. mar 2007

🙂 Bambulky,zajtra sem urcite nakukne sonkaj z temy Zazraky se deji z OZ BOCIAN z Ke,bola v Prahe pred svojim 5 IVF,dnes ma doma 6m Simonka ,ved mrknite na temu a citajte,urcite Vam zajtra napise (skuste jej hodit otazku i do IP).Nech Vam jej inf.budu osozne...papa...drzte sa dievcence! 🙂 😵 😅

aurra
13. mar 2007

mimusiacik, a to v tej prahe jej nasli pricinu? mne ten doktor tiez vravel, ze maju vysoku uspesnost ak sa prave v tom najde pricina, ja som tam bola pred dvoma tyzdnami, vysledky este nemam, ale strasne sa bojim, mala som 3x missed ab.

cucuska
26. mar 2007

po akom čase po viacnasobnom potrate sa Vám podarilo otehotnieť??????

adetka
26. mar 2007

cucuska... mne po dvoch potratoch v priebehu jedneho roka (januar a december)... az o poldruha roka... ked som to uz necakala...

cucuska
26. mar 2007

čiže si rok čakala?? nejaja som mimo. To robí ten časový posun xixixi

adetka
26. mar 2007

nieee... ja som sa rok snazila... vlastne sme necakali vooobec... 😀

cucuska
26. mar 2007

aha prepáč. hovorím so mimo. aj si postupila nejake vysetrenia??? a ak smiem kolko mas rokov????

adetka
26. mar 2007

akurat na toxoplazmozu som isla po prvom spontannom... a to som si ho musela doslova vyzobrat... moj vtedajsi gynekolog (dlho nim uz nebol)... mi povedal, ze na vysetrenia posiela po tretom, stvrtom spontannom... 😠 idiot... teraz mam 33 rokov... pri prvom spontannom som mala 29 a tristvrte...

cucuska
26. mar 2007

takze ja som bola na roznych a nikde s nič nepotvrdilo. takze teraz sa snažime a čakáme

tribitka78
26. mar 2007

cucuska, ako? netestovala si sa??? 🙂

cucuska
27. mar 2007

nie tribit. mrška dorazila 😉

ikke
17. máj 2009

animasoul • snž • 15. máj 2009 o 16:48
neviete mi uz fakt poradit co robit, som zufala_..

bettynka222 • 15. máj 2009 o 17:02
kolko si mala potratov? a v kolkom tyzdni?

marsi28 • snž • 15. máj 2009 o 17:09
ahoj animasoul, mne hrozi 2.potrat. stale som v neistote. Ked som sa po 1. neuspechu pytala dokiho preco, nedostala som ziadnu odpoved. Teraz som si vsimla, ze vela dievcat po neuspechoch skusa rôzne vysetrenia: genetiku, imunologiu, hematologiu...Mas uz nieco take za sebou?

bettynka222 • 15. máj 2009 o 17:13
ja som pocas druheho tehu bola na genetike. kym prisli vysledky, potratila som zas. mamvrodenu trombofiliu...

bettynka222 • 15. máj 2009 o 17:14
teda chcela som napisat, ze som bola na hematku, ale bolo to geneticke vysetrenie

marsi28 • snž • 15. máj 2009 o 17:16
bettynka na to vysetrenie si bola u nas na Slovensku ci v CR?

bettynka222 • 15. máj 2009 o 17:27
marsi ahoj. na slovensku - v nemocnici. ja osm mala dva potraty a navyse sme s hematologickou zistili, ze cela nsa rodina (s otcovej strany) to asi ma. napriklad stara mam mala 5 mozgovych prihod, plucnu meboliu, tri potraty, krstna zomrela v styridsiatke na infarkt, potraty mala tiez, stary otec zomrel 51 rocny na mnohonasobny infarkt...
no ale ked uz to viem, aspon na mna daju pozor
a preco CR? ved ten test si v CARe mozes zaplatit aj tu, nie? al eja som bola v nemocke

marsi28 • snž • 15. máj 2009 o 17:49
bettynka, ja len ze holky v inej teme pisu, ze sa objednavaju na geneticke testy, ale ze tie sa robia len v Prahe alebo Brne. Preto som sa pytala. Otehotnies normalne a mas problem donosit? Ci navstevujes nejake CAR.

bettynka222 • 15. máj 2009 o 22:15
marsi baby chodia do prahy asi na imunologicke testy - kvoi protilatkam proti spermiam, zarodocnym obalom a troboflastu (z toho sa neskor vyvinie placenta). na to su najlepsi odbornici naozaj v prahe a vraj aj v kosiciach - ale tam nerobia tie protilatku proti troboflastu a hlavne tie sa daju zistit len do mesiaca od potratu. fiha, som si tu toho tusim dost nastudovala za tie dva mesiace po mojich potratoch
no a co sa tyka genetickych testov, tie robi kazda nemocnica. ale robia sa az po dvoch - troch potratoch. teda tak to v cechah aj u nas preplaca poistovna. ale ked si ich chces na vlastnu ziadost dat spravit, tak si ich predsa mozes zaplatit aj tu. nemusis sa trepat az do prahy.
ja tehotniem v pohode, len hned v 6 tt potracam. trombofilia vacsinou sposobuje potraty takto skoro, alebo potm aj v 5 mesiaci. to zavisi. moze sposobit placentarny infarkt, odlucovanie placenty, prasknutie placenty, v zaciatocnom stadiu pomaly rast sliznice maternice a samozrejme tvorbu zrazenin v maternici. a navyse nam moze vzniknut tromboza - preto musime byt pocas tehu sledovane na hematku. ja som to doteraz nevedela a moje utrapy vzdy prisli nastastie v tom skorsom stadiu. ale su tam baby, ktorym sa to prejavilo omnoho neskor
ved chod pozriet do trombo temy...je nas tam dost a ked si pozries nase pribehy, tak uvidis, ze sa lisia aj tyzdne, v ktorych potracame. ja som o tom mojom potracani viac pisala tusim v teme o kyretazi.
nie do CARu nechodim. my sme este len vysadili HAK (ktora je s mojou diagnozou dooost nebezpecna - no ale vtedy som to nevedela, ze to mam), treti cyklus bez HAK som bola tehu, potom potrat, zase tehu, potrat a teraz prisla prva ms

kacarina • snž • Dnes o 14:02
betty, naozaj to mas nastudovane, som sa aspon dozvedela vselico od teba teraz, tiez teraz skumam a hladam info, som po 2. potrate ... zatial dakujem, idem skumat dalej

fyalynka
17. máj 2009

ahojte zienky, vidim, ze nas je naozaj dost (urcite ovela viac ako by sme si bez tychto zlych skusenosti vedeli
predstavit), co sme si presli tymto trapenim ☹ Ja som potratila 2x 😔 Posledny kyret som absolvovala len
predvcerom, takze moja rana je uplne cerstva a bude sa hojit este velmi dlho 😢 Velmi sme dufali, ze prvy x
to bola iba nahoda, ze uz sa to nezopakuje, ale bohuzial... Vtedy na to prisli v 11tt, ze malinke sa nevyvija a
ma velkost tak 7tt plodu a teraz to dr. zistila na kontrole v 9tt, pricom v 6tt nam uz bilo srdiecko ☹
Vzorka z kyretu isla na genetiku, vysledky budu tak o dva mesiace, potom ma este cakaju vysetrenia na
hematologii. Uvidime, ci sa na nieco pride, ale pokym nebudeme vediet kde je pricina, bojime sa dalsieho
tehu 😔

vsetkym nam tu prajem vela sil a stastia, aby sme sa aj my raz dockali krasneho zdraveho miminka 😵

bettynka222
17. máj 2009

ahoj fyalynka ☹
pamatas si na mna. pisala som ti ked som potratila prvykrat. len s tym zakrokom to prehnali, lebo tam uz ´bolo dalsie tehu, tak som o to zase prisla....
moja je mi velmi luto ze sa to zase stalo. co hovoril elias? este si unho nebola. kedze u mna sa to tak straaasne natahovalo (posledna ms bola 9.februara), tak ani ja som sa k nemu na kontrolu nedostala. inak mne medzitym zistili tu trombofiliu..pamatas, pisala som ti ze sa bojim, ze ju mam. mam o nej uz dost infosiek, aj lekara co sa specializuje na trombo tehu. ak nudes chciet nejake infosky, daj vediet 😎
drz sa a bud silna!!!!!!

vavenka
17. máj 2009

Ahoj fyalyn, velmi ma mrzi ze si si to musela prezit znova ☹ ale neboj, casom to preboli, ja som na tom podobne ako betty, po dvoch potratoch mi zisitili trombofiliu - teda vysoku zrazanlivost, mam zmutovane tri geny, takze od februara si picham injekcie na riedenie krvi....Aj ked, zacinam mat pomaly pochybnosti, lebo v juni to bude uz rok od druheho potratu a zatial sa nam nedari znova otehotniet.....

bettynka222
17. máj 2009

ahoj vavenka. tak presne toho sa bojim aj ja. teraz, ked sa uz na vsetko prislo, tak zas nebudem moct otehotniet alebo sa stane problem niekde inde...
a hlavne ma desi to, ze nam povedia, tak teraz mate lieky a snazte sa....tak to si neviem predstavit ako sa da takto planovane otehotniet... 😖

fyalynka
18. máj 2009

vavenka, bettynka dakujem vam za podporu 🙂
betty, jasne ze si ta pamatam, ved sme si popisali dost 😉 U Eliasa som nebola, lebo ked zistil ze som tehu,
poslal ma spat k mojmu predoslemu gynek. lebo ze on ma vela pacientiek ☹ Takze ja k nemu nechodim 😖
Ako dlho trvalo kym ste mali vysledky z hemato? Mne dr. hovorila, ze ma posle na hemato az tak po dvoch
cykloch ms, to su teda dva mesiace cakania a este ktovie kolko trva kym su vysledky....no dlhe cakanie na
odpoved 😒 Tiez mam ten strach co vy, ze ci sa nam znova podari otehu...prvy x to vyslo na sup, druhy x po
4 mesiacoch. Tie potraty su urcite velkym zasahom pre maternicu a vsetko, tak mam strach. V nemocke sa ma
snazili "ukludnovat", ze mali pacientky ktore potratili aj 5-6 x kym donosili 😕 no hrooooza 😲

vavenka
18. máj 2009

Fyalyn presne, prvykrat sa to podarilo hned, druhykrat po pol roku a teraz sa vobec nedari, je to na porazenie...
Ja som mala vysledky z hemato tusim za 4 tyzdne.....

marsi28
18. máj 2009

ahoj, prechadzam si rôzne temy a tato ma zaujala. Som prave na PNke. Mala by som byt este tehu, ale... uz 5 den spinim, slabo krvacam. Po rozhovore s dokim som zobrala len 4 Duphastony a mam kludovy rezim doma. Vravel, ze som este len na zaciatku (4tt) tak ak sa to ma udrzat, tak sa to udrzi a ak nie tak sa to vyplavi.Som nestastna. Presne to sa mi stalo aj v dec.08 A ani s otehotnenim som to nemala take jednoduche. Mam za sebou IVF(umele oplodnenie). Dnes rano som si robila test, su tam este //, ale ja uz nevladzem cakat.