Operácia žlčníka

tinika
28. jan 2012

Dobrý deň, v minulých dňoch som mala prvý žlčníkový záchvat a zistili mi žlčníkové kamene, akú mam držať diétu, reps. čo môžem jest, čo ma čaká pri operáacii a čo po nej, kolko po operácii ešte musím držať diétu a kedy uz možem začať pridávať postupne riadnu stravu? Po operácii sa vraj priberá :( a ja uz teraz potrebujem schudnúť. vďaka

jessennykvet
16. dec 2016

@miia16 ja som pila po tyzdni nesku. A teraz dve tri denne 🙂

iwet7
17. dec 2016

@gabikase jem uplne vsetko, ziadne problemy po operacii nemam. ale mne to aj dr. pred operáciou hovoril, ze asi rychlo nabehnem na normalny rezim, kedze mne zlcnik v podstate aj ked som ho mala nefungoval.

lennnyka
17. dec 2016

@miia16 teraz som si pozerala poriadne je to spagat ano☺
Mas 4 rezy?
Ja nad pupkom mam 4stehy a hned nad tym mam taku vacsiu hrcu.mas to tiez?
Ja uz stresujem ci nemam pruh😯
Kavu som vyskusala vcera lebo na nu jedinu mam chut, nescu a trosku mlieka ale len malu salku a v pohode.dnes tiez som mala😀
V pondelok idem stehy vyberat.tak sa spytam na tu hrcu.ale mam aj 37,2 teplotu malu vkuse.
Poobede ideme na paci pac koncert tak dufam,ze to dam do konca.
Ja tiez nepeciem budem na oblatkach s medom a piskotach s bananom xixi
Mne mamca a ocino velmi pomaha.mas super svokru

miia16
17. dec 2016

@lennnyka ano mam 4 rezy..najvacsi nad pupkom a to aj najviac boli..tiez mam nad tym hrcu...som myslela ze je to uz pruh..no to bude asi este zvnutra opuch...chce to cas..ale pre istotu sa opytaj a daj vediet...ja som strasne na sladke a zatial som sa nic neodvazila si dat...iba mandarinky a jablka jem...a vsade sami mikulaskovia co dcerka podostavala..uf ked inak pevnu volu nemam teraz ju veru mam...lebo tie bolesti nestoja za to 🙂 zatial som jedla iba krupovu polievku..samej sa mi ani varit nechce...
Treba mi vela zehlit..len sa bojim aby som sa nenamahala...
Drzim palce na koncerte..ja pochodim doma 10 min a som unavena..a to pritom som predtym nachodila s malou kilometre..chodila na spinning..crossfit a teraz som jak lazar😅

miia16
17. dec 2016

@lennnyka pozeram ze si tiez z PP..tu ta operovali????

tinika
autor
17. dec 2016

@lennnyka ja jem uplne vsetko aj slaninu, je mi tazko velmi vynimočne :D si asi chcela pisat niekomu inemu alebo? lebo ja som po operacii 4 roky :D a pribraal som v dalsom tehotenstve a po nom ako vzdy .( čo ma trapi teraz je diastaza a pruh :(

gabikase
17. dec 2016

Ja som po operacii necele dva tyzdne a uz fungujem v pohode ale prvych par dni to bola katastrofa, bolesti som mala ani z postele som sa nemohla postavit. Teraz uz som skusila medovniky aj linecke, aj sladke a v poriadku zatial, jedlo si pripravujem na olivovom oleji a vyhybam sa kapuste, cibuli, cesnaku a roznym koreniam, vsetko na prirodno ale po mesiaci uz zacnem normalne vsetko 🙂 a co sa tyka rezov tak ja mam styri dierky, jednu pod pupkom, dve na pravom boku a jednu hore v strede, neviem ale preco mam styri kazdopadne hoja sa mi dobre len ta pod pupkom je taka ako keby tam bola hrcka a mam tam modrinu ale snad sa to napravi stehy mi brali v stredu a odvtedy uz sa citim lepsie 🙂 Praveze ked nemam zlcnik mi zacalo strasne travit, stale som hladna by som jedla vkuse :D ale davam si pozor hlavne aby som sa neprejedla a rano zvyknem pit caj vacnej mladosti taky bylinkovy co mi znami poradili 🙂 Drzim palce vsetkym aby sa vsetko dalo co najskor do poriadku 🙂

lennnyka
19. dec 2016

@miia16 ahoj áno V Pp ma operovali
Aj teba?
Dnes som bola stehy vyberať V pohode ani som necítila.
Hrcka nad pupkom sa zahoji.
Ja má stále zvýšenú teplotu...
Poslali ma na usg mi našli 3x3cm nieco

lennnyka
19. dec 2016

@miia16. Ako je stiknuty žlčník.
Dali mi Atb A vo štvrtok kontrola usg a keď bez zmeny tak ležať.
Má porazí☹
Strašne chcem byť doma na Vianoce☹
Keby som vedela objednám sa so zlcnikom až po Vianociach.
Je mi strašne

miia16
19. dec 2016

@lennnyka juj tak to mi je luto..sakra..snad to bude ok...a budes doma na Vianoce
Ano aj mna operovali v PP ale akutne..
Vo stvrtok pojdem vyberat stehy na chirurgiu...kedy si tam sla? Cakala si dlho???

lennnyka
19. dec 2016

Aj ja idem vo stvrtok.rano o 7:30 tam mam byt.
Dnes som sla na 8.a raz dva ma vzali.poobede s vysledkami som cakala 2hodky skoro lebo mi nevedeli najst papiere co som im dala.nakoniec ich vzal jeden muz s jeho papiermi co bol v cakarni tiez.
Velmi chcem byt doma s drobatkom mojim.
Stretneme sa mozno v cakarni nie?😉
@miia16

miia16
19. dec 2016

@lennnyka no mozno ano..ja asi pojdem okolo 8.00 🙂 tak nech vsetko dobre dopadne 😉

raffaella
18. apr 2017

@miia16
@lennnyka ahojte dievcata, tiez som po laparoskopii zlcnika, operovali ma min. stvrtok. Pisem vam kvoli tomu, ze obe spominate ze sa vam nad pupkom vytvorila ta hrca. Mne sa to vytvorilo tiez, ale zistila som to az ked ma prepustali, nebol tam doktor, iba sestra a ona ze je to v poriadku. Len ako som prisla domov, tak si to skumam a mna asi porazi, lebo to vyzera ze mam pruh. Lebo ked zakaslem, tak sa to zvacsi, ked si lahnem tak to nemam. Proste typicky priznak pruhu. Ja som velmi vracala po narkoze a bojim sa, ze sa mi to stalo akurat vtedy.
Vy obe pisete ze ste to mali, prosim vas, zmizlo vam to? A ak ano, po akej dobe? Ja idem v piatok na vyber stehov, ale dovtedy ma asi mrle zozeru 😉
Dakujem vam za odpoved.

miia16
18. apr 2017

@raffaella juj mne to zmizlo do 2-3tyzdnov...nebolo tonhned veru. Tak drzim palce nech to nie je pruh...daj vediet

raffaella
18. apr 2017

@miia16 dakujem pekne, tak len musim byt trpezliva asi. Slak ma porazi ak budem musiet na dalsiu operaciu...ale tak uvidim ako v piatok na kontrole. Dakujem este raz 😉

zuzukaja
24. jún 2017

Baby má niekto takúto skúsenosť.
Som po operácii žlcnika od 3/2017 a mne byva veľmi často ťažko od zaludka,pocit na zvracanie.vtedy ani jesť poriadne nemôžem,nedarí sa mi pribrať.schudla som za trištvrte roka 8kg.
Myslela som že po operácii mi bude lepšie,ale je to horšie ;(
Mesiac po operácii som bola na kontrolné gastro lebo som mala stále kyslosť v ústach a tazobu.povedal mi že mi nedoviera pažerák,dal mi lieky Pantomyl, že do mesiaca by to malo byt ok.
Lieky som brala 3 týždne a urobilo sa mi množstvo modrín na nohách,tak mi kázali vysadiť.
Kyslosť už prešla,ale ťažkosť na žalúdku ostáva.. pár dni ok a potom zase ..
pijem čisté aloe,beriem probiotiká,davam si vcelku pozor na stravu.

Trápi má že sa nedarí pribrať,mala som však aj dosť stres od decembra do apríla,medzitým operácia zlcnika ešte .
Tak neviem či to chce čas, alebo ako to riešiť 😏
Už začínam byt z toho unavená,priberiem kilo,príde mi ťažko a je hneď dole 🤔😖
Čo som čítala,skor priberajú
ľudia po zlcniku ...

kikina84
24. jún 2017

@zuzukaja ja som také ťažkosti nemala..držala som diétu asi mesiac po operácii ale potom som sa zasa rozjedla.
A inak všetko ok..podľa mňa to norlamne nie je..ale každý organizmus reaguje inak..možno sa len dlhšie hojis a telo si zvyká..veď predsa je to dosť vážny zásah do organizmu..takže by som sa asi poradila s lekárom..a nech ti podrobia testy..

gaaaa
24. jún 2017

@zuzukaja Mne povedali,že po žlčníku býva pomalšie trávenie.Ja som bol a dobre a teraz mávam to čo ty a som 13r.po opke.

sima.p
15. aug 2017

@gaaaa ahoj, ak si dobre pamatam, uz sme sa niekde bavili o dr. Davidovi... Tebe zlcnik operovali v NR? Kedy? Ako tam bolo, aki su tam lekari? Mne dnes zistili v Sali kamene a mam sa ist objednat na operaciu...

gaaaa
15. aug 2017

@sima.p Ahoj.Mne uz davno v 2013.Nemozem sa stazovat.Ja som nemala ani bolesti.Kamoska bola pred nedavnom a tiez v pohode.Ja som dnes rano do Sali volala.

sima.p
16. aug 2017

@gaaaa a nevies za kolko od objednania dali kamoske termin operacie?

natalka71
17. sep 2017

@monikahorvathova pre boha to sa zle aj cita

vivi78
21. sep 2017

Ahojte zienky...ja mam bolesti na lavej strane pod rebrami a vystreluje mi to do chrbta pod lopatky. Bola som na CT-cku,mam zlcnikove kamene,ale to som uz vedela. Aj mi rastu,naposlednej sono cca rok do zadu som ich mala 7mm,teraz su uz 1cm. Chirurg mi povedal,ze sa to bude aj tak len zhorsovat,skor,xi neskor ich treba dat zoperovat,ale mozno,ze ked mi zlcnik vyberu,bolesti nezmiznu z lavej strany brucha. Zlcnik ma konkretne neboli,a odhodlat sa neviem na opku,bojim sa. Bolesti chrbta su ale neunosne ☹
Po opke su aj vyvody z tela neakymi hadickami?

zuzukaja
21. sep 2017

@vivi78 ja som maká vyvod, taky dren.iba 2 dni.. tadiaľ vyteká krv ktorá sa ešte hromadí v bruchu po ope.

sima.p
21. sep 2017

@vivi78 mna dnes prepustili domov po operacii, hadicku mi vybrali na druhy den poobede.

vivi78
21. sep 2017

@zuzukaja @sima.p neboli to,ked je to vnutri? Aj na vyvod mocu davaju? ☹

sima.p
21. sep 2017

@vivi78 vyvod mocu som nemala. Nie neboli to, ked je to vnutri, iba ked to vyberali, ja som myslela, ze mi aj srdce vytiahli, tak to zabolelo, ale bola to len chvilocka....

gaaaa
21. sep 2017

@vivi78 Mne hadicku vybrali hned na druhy den rano.To bola asi vacsia bolest nez cela opka ja som dr.ruku chytila a skoro zlomila ako ma to zabolelo🙂Ale dalo sa to vydrzat.A ked ti mozem odporucit daj si ich vybrat mojej babke kamene prepichli zlcnik a zomrela koli tomu.

vivi78
21. sep 2017

@gaaaa to mi je luto ☹
Budem musiet sa odhodlat kazdopadne. A kolko dni sa lezi v nemocnici? Moze byt,ze koly kamenom neviem ani priberat?

sima.p
21. sep 2017

@vivi78 v nedelu som nastupila, v pondelok ma operovali a dnes ma pustili domov.