Opis našej finančnej situácie a problémov

mataklinec
9. nov 2011

Až teraz som mala dost času aby som si prečítala celú diskusiu a nedá mi napísat pár vecí na ujasnenie. Vopred vravím nechcem od žiadnej z vás už žiadnu pomoc, len chcem aby sa veci dali na pravú mieru, nedovolím aby somna niekto robil klamárku, ktorá žije z dobra iných a využíva už niekolko rokov dobrých ludí. TO JE KLAMSTVO!!!!!
Na každú vašu otázku odpoviem a som rozhodnutá svoju pravdu obhájit.
Zatial na úvod tolko:
Za manžela som sa vydala v r. 1997, hned po mature a v tom istom roku sa nám narodila naša 1. dcéra Martinka. Bývali sme v sociálnom byte kde nám často vypínali kôli neplatičom elektrinu a vyše roka sme žili bez teplej vody.Tam sa v r. 1999 narodil aj náš syn Robko. Povedali sme si že s dvomi malými detmi sa nedá žit v takomto prostredí . Manželovi rodičia bývali v malom domčeku v Dúbravach a my sme sa rozhodli pristavit malý domček na ich dvore. Manľel sám postupne z ich garáže urobil obytnú miestnost a pristavil kuchynku a kupelnu s wc.žili sme velmi skromne. Ked v r. 2006 sa manžel aj ja konečne zamestnal, náš život sa zmenil. Mali sme dostatok všetkého. V r. 2007 sa nám narodil syn Dávidko. Kedľe nás už bolo 5 ludí v jednej izbe, zobrali sme si úver z VÚB na pristavenie daląej izby a v pohode sme ho splácali. BOLO nám treba aj auto, tak sme si zobrali daląí úver. Ani nás nenapadlo že sa ocitneme tam kde sme teraz. Snom naších starších detí bola spoločná detská izba a my sme potrebovali kotolnu na kúrenie, takľe sme si zobrali úver na bývanie v Poštovej banke v hod. 100.000 Sk, s tým ľe sme zaloľili dom. Doteraz detská izba nie je dokončená, sú to len holé múry z tehál.
Zlom nastal ked v r. 12/2008 manľel nie z vlastnej viny priąiel o prácu. Bolo to uľ horąie , nemali sme začo platit úvery, museli sme pod cenu predat auto aby sme si mohli kúpit pec a radiatory na kúrenie.
Začali rást úroky, banky predali naąe úvery vymáhacím spoločnostiam a vąetko to ąlo dolu vodou ako je to práve teraz. Platíme kaľdý mesiac pravidelne úvery, ale len pomenąích sumách, avąak Poątová banka sa nám vyhráľa, ľe ak splátky nezvýąime na min. 80 eur, prídeme o dom. V tom čase som opat otehotnela, kedľe sme s manľelom veriaci , potrat by nás nikdy nenapadol a tak sa nám v r. 12/2009 narodila naąa Emília.
Momentálne žijeme len z mojho rodičovského príspevku 190eur mesačne + prídavky na deti. Manľel nikde nepracuje a ked mu niečo vyčítam, je agresívny, ked si aj nájde prácu, pracuje max. 3-4 dni a príde spat že mu nevyhovuje ubytovna, práca, kolektív,, proste vždy si niečo nájde. Odmieta sa vąak zaevidovat na ÚP a ja a moje deti ho nijako nevieme k tomu donútit. Práve včera došlo z Dovery aj upomienka na 179 eur.
Ide zima nemáme ani drevo ani uhlie na kúrenie. Mám velký dlh aj u p. starostu tu v Dúbravach za vodu, a ked ho do konca roka nevyplatím, chcú nás od vody vypnút. Ale ja ho nemám naozaj z čoho vyplatit. Mesačne platím elektrinu, úvery a ked vyplatím ąeky ostáva mi nejakých 70 eur na celý mesiac. Z toho mám eąte náklady detom do ąkoly / dochádzajú do Detvy/, na stravu, hygienu a drogeriu.
Posielam vám aj číslo p. Cíbikovej na UP v Detve na sociálnom oddelení , a číslo mojej jasmamky Adinky, z OZ Mamimamam, ktoré mi pomohlo s oblečením pre deti, pani bola u mna osobne overit našu situaciu

maggie2
9. nov 2011

@sisaha no ale to veľmi málo zobral. To môžu byť ešte spokojní. Myslím to vážne 😅

anjelicek26
9. nov 2011

@olifcek - toto je kruta pravda, ked bude treba, uz nikto nebude mat chut pomoct. A tu veru nemam chut pomoct dvom zdravym ludom schopnym pracovat, preco by som mala? Nam tiez nikto nic zadarmo neda 😠 Zijeme ako zijeme vdaka nasej vlastnej praci. Nic sme nezdedili, nevyhrali. Tvrdo sme makali v skolach, makame v zamestnani... ale to nikto nevidi...vidia sa len - peniaze. Oni maju peniaze. A preco my nie? Maju dost, nech daju aj nam! Ale toto je asi boj s veternymi mlynmi :(

olifcek
9. nov 2011

jejda, ved tam mate aj jej meno a bydlisko... hmmm... musela som..

tak uz ale idem do hajan... uz mamicke neverim nic nic nic...

my tiez nemame nic podedene, co mame, tak mame vlastnym pricinenim.. ale takych je nas vela... len bohuzial, pribuda aj tych druhych...

anjelicek26
9. nov 2011

@olifcek - vdaka, prehliadla som 😵 Zajtra tasim telefon 🙂

lucia20
9. nov 2011

@anjelicek26 to nemyslis vazne..... kriste ja takychto ludi neznasam. este napise ze polka jej rodiny je invalidna, ktoru zivi a druha sa lieci na onko.....

a vies co je paradox??? odkedy mame malinku a chodime na onko, tak poznam komu zien co maju onkologicky chore deti. jedna napr je tam uz vyse 1 roka. malinky nema este 1,5 roka a niet pre neho zachrany. ale nikdy, nikdy v zivote som od nej nepocula ziadnu prozbu. doma ma dieta, ktore pomaly ani nevidi, muza ktory vsetko taha a nikdy nepovedala, ze potrebuje pomoc. nikdy neprosila a nikdy nepovedala, pomozte mi ja mam chore dieta na rakoviny. NIKDY V ZIVOTE. a takato co si to len vymysla..... juj, jak mna tato tema vie vytocit. keby mala ozaj onkodieta, tak sa preberie. ale to jej samozrejme nezelam. ale taka riadna facka od zivota by jej pomohla.
som zvedava, ci by jej ludia zasielali veci, keby nemala deti. na tych detoch ziskava. lebo kazdemu sa ulutosti. keby boli len sami dvaja, tak sa na nich vys..... a takymto ludom niet rady ani pomoci. ony musia len padnut na same dno a bud pojdu hlbsie alebo sa pozbieraju a pojdu hore. ale tie deti by nemali trpiet. a verim, ze trpia.

anjelicek26
9. nov 2011

Dobre baby idem preniest zaby k sebe, lebo nam nekuri, zima ako v psinci (nemame na uhlie 😅 😅 😅 ) resp. mame kotol co stale zhasina vecny plamen, a az zajtra to dojdu kuknut, hadam nepomrzneme 😝

Bru nocku 😉

lucia20
9. nov 2011

@anjelicek26 ak by si chcela, tak ti mozem poslat nejaku perinu alebo deku nech je vam teplejsie, alebo ti kupim v obchode za 10eur, elektricky ohrievac??? jezis, ze sa tak pytam, mas vobec elektrinu, alebo petrolejku? no ci, posli mi do IP adresu a cosi ti poslem. 😀 😀 😀 😀 😀

anjelicek26
9. nov 2011

@lucia20 - mam elektricky ohrievac v rohu izby 😀 Preto idu deti do manzelskej postele ku mne 😅

Ale pobavila som sa na dobru noc 😅 😅 😎 Sladke sny vsetkym 🙂

lucia20
9. nov 2011

@olifcek kde si to nasla???

olifcek
10. nov 2011

@lucia20
http://www.mamy.mamam.sk/banskobystricky/napoko...

ak je to jej meno, tak v poslednom prispevku ho spomina... meno, priezvisko a aj to, odkial je..

to @anjelicek26 nasla.. ja som si len precitala linky, co mi sem pastla.. a som sklamana z mamicky... zjavne nepise celu pravdu...

no a padam, lebo mi to oliv spocita, az vstane, a ja este budem chciet spat 😵

lucia20
10. nov 2011

@anjelicek26 no este ze mate ten ohrievac.... chvalabohu

baby, neda mi. tu pise, ze ma popri materskej celkom pekne vreckove.. 😖 😖 😖 😖 som v pomykove

Ponúkam možnost spolupráce, Ziadne poplatky, ziadne povinne odbery! Velmi jednoduche. Info zaslem na poziadanie mailom, v pripade zaujmu aj katalog. Je to EKOLOGICKA DROGERIA! Poradim, zaregistrujem, pomozem pri objednavani. Su to veci dennej potreby, ziadne sperky a
draha
kozemtika..velmi prijatelne ceny Dedru si zamilujete 🙂 Popri materskej celkom pekne vreckove. Staci ponuknut mamickam, ktore poznate a uz to ide

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
10. nov 2011

@maggie2 ja Ti verim.. ale idem kuk...

anjelicek26
10. nov 2011

No nic baby citam dalej, mam k sebe prilepene dve male ropuchy, ale spia, tak pssst musim ticho klepkat 😉 😉

@maggie2 - tak to je sila fakt, tusila som kadeco, ale toto je moc aj na mna. Ziadna bieda, len ciste zobranie u ludi, co sa nechaju takto oklamat :(

maggie2
10. nov 2011

@olifcek Sú to 99 percent oni, A keď ešte vidím inde potvrdené, že sa volá naozaj Klincová, tak je to asi aj na 100 percent isté. Nehovorí pravdu.

maznacik007
10. nov 2011

baby nerieste.... cele to moze byt uplne lahko zdovodnitelne...

nechce ist pracovat lebo jednak ak by aj sla tak jej exekutor okamzite siahne na plat... manzel je pravdepodobne nasilnicky /spominala v tej druhej teme/ a co proti nemu zmoze ako slaba zena.... zjavne nema kam inam ist nevie situaciu riesit... citi sa v pasci... toto cele moze byt len ako vykrik do tmy volanie o pomoc... a tu sa jej dostava len odsudenia...
ano uznavam ze tie veci /pozicky a tak boli od nich nezodpovedne ale uz teraz neskoro plakat/
v takejto situacii treba skusit asi len ten azylovy dom co nie je jednoduche plati sa tam aj ked minimum ale plati osobne by som skusila v tejto situacii
http://www.facebook.com/group.php?gid=310576597725

je to uzasny clovek a je to miesto kde sa pani martina moze dat dokopy a potom zacat riesit svoju situaciu,
druha moznost volby je ano pre zivot v rajci...
ak citate pani martina a rozhodli by ste sa to vyuzit a budete mat problemy s prijatim tak napiste poriesi sa

olifcek
10. nov 2011

@maggie2 takze nie martina ale alzbeta? ci zle vidim?

maggie2
10. nov 2011

@anjelicek26 veď si to pozri na katasterportali dala som link, neboj, budeš si to vedieť ľahko i Ty vyhľadať. Ale exekútorov nmajú na krku už štyroch to je pravda. Ale čo, to im je jedno, veď starí tam majú doživotné užívanie a čo s takým majetkom spravia veritelia, navyše....napíšem Ti do IP dodatok vety

anjelicek26
10. nov 2011

@maggie2 - a 26.01.1973 je uz moc stary? Ja zle odhadujem vek 🤐

maggie2
10. nov 2011

@olifcek pozeraj sa na dátumy narodení, ona nefiguruje na žiadnom LV, vlastníkom toho rodinného domu a parcely je len jej manžel

maggie2
10. nov 2011

@anjelicek26 Klinec Ján nar. 20.5.1987

lucia20
10. nov 2011

@maggie2 fuha, tak ty si aky sherlok holmes. 😀 😀 😀 😀 😀

olifcek
10. nov 2011

@maznacik007 ma 4 deti, muz nepracuje, z platu by jej nemohli vziat viac ako zakon povoluje, stale by mali viac ako maju teraz... a raz tym exekutorom zaplatit musia

anjelicek26
10. nov 2011

@maggie2 - toho som videla, ja pozeram Vojtecha Klinca, mne sa nezda podla fotky, ze by mal len 25rokov ak ma 14 rocne dieta hadam 🙂

lucia20
10. nov 2011

@maggie2 inac ten rok narodenia muza je nejaky maly nie? 1987. ja som 86-tka a to som v case narodenia ich prvej dcery tahala kacera po dvore. 😀 😀 😀 😀 😀

olifcek
10. nov 2011

@lucia20 😀

lucia20
10. nov 2011

@olifcek tak ale nie??? sak to je moc mlade.