Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

bajana
12. mar 2008

Alami, mam znamych, ti `paria` casto, a pouzivaju na to obycajny hrniec s takym skladacim plechovym `stojancekom`s dierkami (moja starka na takom parievala buchty, netusim, ci to ma nejaky spacialny nazov), takze pred kupou by som si najprv vyskusala toto, ci vam budu takto pripravene jedla chutit...

Ale taka mrkva, karfiol, brokolica, stonkovy zeler, zelena fazulka, paprika, to je fajna pochutka....rovnako aj ryba alebo kuracie prsia...hotove za 5-15 min...Nejake specialne recepty nepoznam, skor je to o zdravej a chutnej priprave zeleniny.

A tiez si myslim, ze priprava jedal v pare je v podstate velmi jednoducha, netreba na to ziadne specialne drahe veci, skor by som uprednostnila sadu hrncov...do spodneho voda, dva vrchne s dierkami, poskladane na sebe...tak sa naraz robi priloha aj maso...Uz som videla aj take nieco na sposob rychlovarnej konvice...teda na elektriku, ale tam ak `odide` vyhrevne teleso, tak je po vareni.....a vodny kamen je tiez nevyhodou....

alami
autor
15. mar 2008

🤐

dominica
15. mar 2008

alami, ja som kúpila parný hrniec v Ikea, keď som sa chystala variť drobcovi. Je to celý hrniec a v ňom dierkový s pokrievkou a nebol ani drahý a je fajn. Malému som zeleninu teda parila, ale jak sme začali s masom, tak všetko varím, lebo som nevedela, či sa môže maso pariť. Chystala som sa zeleninu pariť aj nám, ako prílohu k jedlám, ale ešte som to nevyužila, iba 1 - 2x, lebo ja málo varím, nie je pre koho.
Ale určite odporúčam, je to super vecička a spodný hrniec sa dá využiť aj normálne a dierkový ako sitko 😉

julia225
15. mar 2008

ali my mame zepter...je naj ale drahy bol a je to najzdravsie varenie....ale aj tak som kupovala do roka iba hipp-ky 😅 a zas by som to urobila... 😝

lienockaa
15. mar 2008

aj my máme zepter, dostali sme ako svadobný dar od rodičov..ja milujem zeleninu v pare..🙂ale dá sa na tom variť asi úplne všetko..hoci môj manžel veľmi na zdravú stravu nie je, on radšej na tuku..😀

julia225
15. mar 2008

lienka...ktori chlap nie 😀 😝

lienockaa
15. mar 2008

julia225-však?..aj ja to hovorím..😀 ale kompromis sa dá docieliť.. 😵

lindulak
13. máj 2008

Ahojte! Aj ja uvazujem nad kupou parneho hrnca - aj kvoli malej ale aj kvoli tomu, aby som casom mohla varit spolu pre celu rodinu. Teda, ked nechcem solit, parene jedlo je skor jedle. Zatial malej varim /parim v normalnom hrnci s tou kovovou vlozkou ale uvazujem nad kupou takeho elektrickeho - to by malo byt rychlejsie a asi aj lacnejsie... Alami, taky si myslela? Mate niekto takyto elektricky parak? Napr. Tefal? Diky za tipy 😉

sestri
13. máj 2008

ahojte...ja mám TEFAL Vitamin+ a som s ním spokojná 😉

dadus
13. máj 2008

ahojte, mama ma parak od tuuperware...je to sice drahe ale ide si to vynachvalit....robi sa v nom v mikre a je navarene..teda naparene mate za par minut...je na to dozivotna zaruka a je to vyrobene z nezavadneho plastu...uz to ma polka rodiny....

alenik
13. máj 2008

my tiez mame tefal.Vitamin+.Je to super vecicka.Zelenina nema chybu a aj maso je velmi chutne.Mne najviac chutia kuracie prsia,take su stavnate,mnam.Aj vajicka tam varim...

sestri
13. máj 2008

alenik...kuracie najprv dám do pácu...to je mňamko 🙂

alenik
13. máj 2008

aj ja ho napacujem a potom nemozem odolat.takisto mam velmi rada zemiaky.Nedaju sa porovnat,ked ich naparim s tym,ako "chutia",ked su uvarene vo vode.Na to konkretnom hrnci sa mi pacilo,ze je vecsi(oproti inym) a da sa tam uvarit komplet obedik. 🙂

sestri
13. máj 2008

presne to aj mňa zaujalo,že je veľký.
...skús tie zamiaky pariť 10 minút a potom ich upeč s trochou masla...je to paráda.manžel vravel,že lepšie ešte neboli.

magg
13. máj 2008

my mame parny hrniec a je to sqela vec, najprv som mame na vianoce kupila tefal, ale ona je leniva ho pouzivat, tak jej stoji v skrini. No a potom sme dostali aj my taky obycajny (neznama znacka)ale je dobry.Ja v nom pripravujem hlavne zeleninu a zemiaky , ale uz som robila aj masko a rybu, potom to len prelejem roztopenym maslom s bylinkami a ideme sa pozabijat. Je to uzasne najma v tom, ze nic neprihori, ani nevykypi a je presne take ako ma byt.

magg
13. máj 2008

a este v tom parime buchty a knedlu, alebo ich v nom len zohrejem, pokial su kupene . Trva to sice dlhsie ako v mikrovlnke ale su chutnejsie

alenik
13. máj 2008

sestri,tak to musim vyskusat. 😉 Rybu som robila,ale bola ako papier.Neviem,kde som spravila chybuTiez sa mi obcas nechce vytahovat ho,ale dam si tu namahu,lebo papanicko potom fakt stoji za to.Mate este niekto nejake receptiky,vychytavky?Ked si chcem oddychnut,dam vsetko do paraku,viem,ze jedlo je v bezpeci a zvoncek ma upozorni,ze je to hotove 😉

lindulak
14. máj 2008

Juj, ste ma navnadili baby 😉 Ja som tiez uvazovala o tom Tefal Vitamin +. Kupim si ho! Vobec som netusila, ze sa moze maso aj pacovat, ked sa ide parit? A ked si spravite nieco suchsie, k comu sa ziada stava, ako to riesite? Okrem toho bylin. masielka... A tie nadobky sa nezafarbia napr. od mrkvy? Nemate tip, cim to ide dole? Ja mam vsetky misky od mrkvy 😠

emjee
14. máj 2008

my "parime" v mikrovlnke 🙂

alenik
14. máj 2008

Lindulak,misky sa nefarbia.Su z priehladneho plastu.Su to vlastne take 3 kose.Dvom sa da vybrat dno,tak sa to dobre cisti.Ja to supnem do umyvacky a je to.Je tam aj taka nadobka,kde sa zbiera stava z jedla,ktora sa odpari.Mozes pozuzit aj to,alebo uz spominane maslo.Ide vlastne o to,ze to jedlo nieje suche,ale ma vybornu chut.nepotrebujes ani tak velmi solit 😉

kika25
16. máj 2008

Aj my rozmyslame nad parnym hrncom, zda sa mi to ako dobra investicia,teda ked to budem pouzivat dennodenne.
Ten tefal viatmin to je ten zeleny? Teda taky som od tefalu videla 😅
a ma niekto moulinex?

lindulak
16. máj 2008

Baby a kolko taky parak zozerie elekt. energie, kym uvari obed? Napr. ten od Tefalu? Teda ci je to zhruba rovnake ako ked varim na sklokeramickom elekt. sporaku alebo drahsie?

sestri
18. máj 2008

tefal vitamin + je ten zelený

🙂

neviem koľko to žerie,ale keby sa to neoplatilo,manžel by protestoval 😀

lindulak
2. aug 2008

Baby mam otazku... Keby som robila v parnom hrnci napr. pacovane masko a zemiaky a zeleninku pre malu naraz, napachlo by to od toho masa? Teda keby v tom paci bol napr. cesnak, horcica a podobne? Ci radsej urobit maso zvlast? Este stale ten parak nemam, rozhodla som sa, ze najprv investujem do pekarne na chlieb, ale parak bude hned dalsi v poradi 😀

lindulak
14. aug 2008

Nikto mi neporadi? Neviem, ci ten parak dostatocne vyuzijem... 😕

bezaz
14. aug 2008

lindu no hlavne masko by si mala robit dlhsie ako zemiacky a zeleninku, takze ked uz je masko polouvarene a pridas zbytok "zeleniny", tak si myslim, ze to nebude nejak pachnut
baby inak taka parena kukurica, nmam.. normalne ma ovela lepsiu chut, ako vymachana vo vode 😉

erikasadek
14. aug 2008

ten tefal zerie 700 W takze ovela menej ako elektricka platnicka;
vyborne su v tom ryby a hlavne kuracina, kuracie nozky nad parou maju chut ako vyprazane.
ja to uz pouzivam roky a som velmi spokojna

lindulak
14. aug 2008

Diky baby 😉 Uz sa nan tesim!

alami
autor
11. okt 2008

Ahojte. Chcem si konečne kúpiť ten parný hrniec, poraďte...záleží na značke, či je to jedno. A ak záleží, ktorú odporúčate? aké máte skúsenosti???? ďakujem.

julia225
13. okt 2008

ali ja osobne zepter, ale nasi maju tefal vitamin a je super...a nebol daky drahy...asi 1700sk v metre...
a baby nechcete prihodit aj dake receptiky??? mna by potesili najma tie maskove... 🙂 dakujem