Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
22. jan 2012

@radlinka uz som z toho chora cele dva dni hladam patram po cenach,videa ale naj sa mi vidi Ergo a Manduka ten bjorn asi a tu cenu nie
tieto dva maju praktikus zapnutie co ja naj potrebujem. Prave teraz pozeram tato sa mi velice luuubi Manduka ale ta cena ma brzdi kuk amazon
http://www.amazon.co.uk/Manduca-Limited-NEW-Bam...
a na ebay maju ergo super cena ale farba cierna
http://www.ebay.co.uk/itm/ERGO-Black-Baby-Carri...
bola som velmi naklonena na ergo ale teraz mi pise kamoska maju so segrou aj ergo aj manduku (su velmi spokojne - chodia stym na hory) a vraj podla jej skusenosti odporuca mi manduku tak uz fakt som domotana 🙄

kvietocek7
22. jan 2012

@eva_londyn tak vitaj na horucej linke medzi nami 😅 no vy ste tiez septembrove -zari narodene 🙂 ako sa vam dari? mala sa rada vozi v kociku?

etuska
22. jan 2012

@kvietocek7
aj mne skor kamosky odporucali Manduku,ale nakolko mam 2 satky,tak sme kupili uz iba nosis pre Simona lebo ten je s kovovou konstrukciou a strieskou-skor vhodny do hor na tury a je tusim do 22kg.

Pre babo mam na zaciatok lanovo-bavlneny ring sling a mam aj jednu pevnu satku.Manduca by sa tiez zisla,ale to by som musela nadabit na dobru cenu a aj tu v UK stoja minimalne od tych 80 libier vyssie.
Ta na kt. si hodila link je limitka preto je taka draha

etuska
22. jan 2012
kvietocek7
22. jan 2012

@etuska ved to,ze ja teraz nosim v satke kuk sem web

https://www.youtube.com/watch?v=t-0eCD0zEp4


very praktikus ale maly zacina byt tazsi a tazsi a satka sa poddava no a ako spominam tak nechce ani za nic kocik 🙄 🙄 tak pozeram tie manduky, aj tato je pekna aj cena oproti ostatny no budis....
http://www.amazon.co.uk/Manduca-Wickelkinder-Ba...
tie s konstrukciou a strieskou su fajn,ale potrebujem na bezne denne pouzivanie a tiez su trochen tazsie asi....
kuknem tu foto knihu

a inac ako sa mas?babenku je asi fajn

etuska
22. jan 2012

@kvietocek7
presne,
satka je fajn,ale najviac mi teda vadilo jej zavazovanie vonku,napr. ked som sla pre Misku do skoly autom a potom vyberat Simona z auta a davat do satky.Vo vajicku uz bol velmi tazky,tak som to nakoniec riesila tak ,ze som si ring sling zaviazala na sebe doma,odsoferovala do skoly a potom ho tam uz len supla 🙂))

kvietocek7
22. jan 2012

@etuska no prekraaaasne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dala som hlas
veronika akoze kto presnejsie?trochen som zvedava 😀

etuska
22. jan 2012

@kvietocek7
lacnejsiu Manducu som tu ani nevidela,takze cena fajn

etuska
22. jan 2012

@kvietocek7
chodi tu na MK,tusim do temy o noseni a zaroven je tusim aj laktacna poradkyna

kvietocek7
22. jan 2012

@etuska ja som tiez satku kupila lebo tato je maximalne super ze sa nemotas do nej len oblecies ako tricko - neomotavas sa
na tom videu to pekne ukazuje

etuska
22. jan 2012

@kvietocek7
mrknem neskor.Idem do vane.Babatku sa fakt nechce a ja by som to uz mala najradsej za sebou 🙂))
bru nocku

kvietocek7
22. jan 2012

@etuska dobru 😉 mozno pride v paatek na moje narodky 😀 😀 😀 😀

radlinka
22. jan 2012

@kvietocek7 moj osobny nazor MANDUCA. Ja ti neviem, tie Ergo nosice mi pridu ako klokanky, to si mozem kupit aj Bjorn. Monika tu minule davala link, tiez ma klokanku z mothercare za celkom fajn cenu. Ten comfort Bjorn je velmi podobny na Manducu, ako sme spominali ma ten extra zips navysse a lahko sa to aj pripevnuje na telo, to je dolezite pre mna tiez. 🙂
Inak tie linky su paradne, ta fialova a cervena manduca su super wow. 😉

kvietocek7
22. jan 2012

@radlinka uz som rozhodnuta pre Manduku lebo ten new style ma fajne vyvysene pre dietatko aby trochu viac drzalo hlavicku.To je tiez pre mna podstatne kedze maly este nedrzi hlavku. Nasla som tu nie som si ista ci je to ten new style kuk web http://www.naturalbabyshower.co.uk/manduca/mand...
ale tiez na kiddycare maju cervenu dobra cena ale ten starsi styl kuk
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...
no ale mne sa naj vidi ta fialova je super super uz ju mam aj v kosiku tak uvidim ci este teraz ci ked sa rano vyspim 😀 😀 😀 🙂 tak dobru noc idem spat rano ideme pozriet do playgroup
... z mothercare mam aj ja ale tolko zapinania je tam ze az. a maly tam nechce byt je to nosic a myslim ze ho vsetka vaha medzi nozkami v tom sede tlaci a otravuje
tak ho niekam predam....

radlinka
23. jan 2012

@kvietocek7 moja, vsak su obe rovnake 😅 😅 😅 ci kiddi alebo naturalbabyshower, je to ta ista manduca 😉 asi jeden rozdiel je ze je organicka. Lebo v kiddi neuvadzaju ci je organic, tak som to narychlo mrkla.
Ale podla mna musi mat kazda manduca este tu vypln pre newborn babies, ze si to tam dolozis a mozes nosit od narodenia, no neviem. Niekde je to included, niekde sa asi dokupuje. 😕
Ja by som to objednala z kiddi, aspon by som to mohla vratit, keby sa mi to jednoducho nepacilo. 😉

Mrkla som ten Amazon, tak som si stiahla co predavajuci ponuka..tu mas celu zostavu 😉
http://www.amazon.co.uk/s?ie=UTF8&search-type=s...

Ja to musim odskusat LIVE, lebo takto mi to pride vsetko uplne podobne... ta fialova je super 😉 no takze rozhodnutie btw. 😉 inak dobry feedback 😉

mamculka
23. jan 2012

@cutce ahoj a kde byvas? Rada by som pokecala o nejakých uzitocnych info popripade by sme mohli dat stretko a dik,že si sa ozvala 🙂

radlinka
23. jan 2012

@kvietocek7 este tu jedna info, mozno pomoze v rozhodovani : http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97

eva_londyn
23. jan 2012

@kvietocek7 jo jo Max by mohl byt v kocarku cely den🙂

cutce
23. jan 2012

@kvietocek7 ahojky, mi se mame dobre, az na to, ze maly chytil virozu tak prez vikend nam vsechno zvracel ☹ a jak ty to zvladas se tremi? 🙂. Chustate se nekdy do Cech ukazat Patricka a nebo uz jste byli?
@mamculka jasne, ze se muzeme sejit, klidne nekde v TW 🙂. mi bydlime na vesnicce Chiddingstone Causeway 😀

kvietocek7
23. jan 2012

@radlinka no ved som vcera bola pozerat ci naaaahodou nemaju nieco podobne ze skusime ale obchody very poor na to takze sanca mala povedala by som ziadna 😖 tak kupim a je. Som za tu manduku 🙂

kvietocek7
23. jan 2012

@eva_londyn tak to je supeeer, mozes si vychutnavat aspon kocikovanie,zatial co ja musim kupovat nosic v hodnote nejakej novej buggy ale co narobim,len nech sa chce aspon nosit onac ani von nepojdeme 😖

kvietocek7
23. jan 2012

@cutce tak fajn, no je obdobie viroz tak sa im len tazko da vyhnut 😖 , nie este sme doma neboli lebo teraz sa uz neda len tak -dcerka je v skolke a nechceme absentovat,no a prave dnes rano som dala Adamka do Playgroup -skusime co a ako,lebo doma sa len povaluje a pozera tv,tak snad sa mu bude pacit medzi detmi viac> to len 2x do tyzdna iba rano na 3hodky. O chvilu idem pre neho tak uvidim co a ako
S detmi sa da len ked zacnu byt chlapci grampi to je uz 😠 ale ako deti 🙂

cutce
23. jan 2012

@kvietocek7 te obdivuju tri deti a byt na vsechno sama, ja mam jedno a nekdy mam z toho nervy 😀

radlinka
23. jan 2012

@kvietocek7 no skus objednat z kiddicare, tam sa to lahko vracia spat, keby ti nevyhovoval. Odkusas, ponosis tyzden a potom sa rozhodnes, to je asi najlepsie riesenie 😉

eva_londyn
23. jan 2012

@kvietocek7 jeej a proc se nejmensi musi jen noxit? Kocar je uz zabrany obema starsima detma? 😵

janina82
24. jan 2012

@kvietocek7 ano to kresielko mame, je to super vec, teraz sme to zacali dost vyuzivat..len Tominko je este malicky, hlavicka mu tam pada ale tak vydrzi tam. a co sa tyka grckania, tak som si vsimla ze nesmiem po krmeni ho velmi natahovat lebo potom sa mu vracia..inak je to uz fajn, aj tie kvapky colief su super. myslim ze mu pomahaju. este obcas sa puci ale uz nie tak ako predtym. dakujem za rady 🙂
a vy sa mate ako??????

radlinka
24. jan 2012

Babenky, ma niekto skusenosti s Vojtovou metodou alebo inym praktikami ? 😅

kvietocek7
24. jan 2012

@janina82 tak sa tesim,ze sa Vam dari a ze Vam polepsilo 🙂 🙂 v tom kresielku ak sa da tak mi sme to mali len na pozicii newborn az postupne z casu na cas sme mu to vyvysili.Ale na reflux je to vyborna pomocka lebo dietatko je pekne vyvysene.. No nas maly s tym kresielkom rastie.Pridam foto ked bol este newbornik 🙂
A davate aj ten gaviscon? A este odsavas mliecko alebo uz aj prikladas?

My sme ok, malinky uz s celej sily dviha hlavicku a posiluje bruskove svaly a aj na brusku sa mu paci.

Inac som ti este chcela pisat,ze ked je malinky v pohode,ze nema plne brusko tak ho skus aspon na chvilku davat na brusko aspon kym sa nezacne hnevat. Pomaha to hlavne neskor deticky neodmietaju tak byt na brusku ked sa cim skor zvykaju Ale co chcem povedat odporuca sa pretoze deticky s refluxom si postupne cvicia dvihanie hlavicky cim sa postupne postupne riesi fyziologicky problem refluxu.

Uz mi prave dnes prisiel nosic,ooooch bozinkuuu, najdrahsi v mojom zivote 🙄 tak sa ho chystam vyskusat aj s malym kym sa mi vidi v pohode a nezacne protestovat. Na satku sme dost tazky,ale myslim,ze ju hadam este z casu na cas vyuzijeme. Je to super vecicka,skoda ze som ju nemala aj pri dcerke tolko by som ju bola vynosilaaa 😅

@eva_londyn och nie, prave naopak kocik je znacne zachovaly - to len moje deticky sa velmi nekamaratia s kocikovanim 😀 😀 😎 tak vidim ze su deti a deti. Jedny rady a ine zas bleee nechcu ani za svet.. 🙄

monikac
25. jan 2012

@1lin1 cauky, no tak uz sme na rodenj zemi a let a aj vsetko prebehlo v poho. Malu sme si dali do vaku a tak sme ju niesli az k lietadli takze fajne. Ako sme vzlietali, tak sme jej dali mliecko a ani raz nezaplakala a potom hned zaspinkala a zobudila sa az 15min predtym ako sme pristavali, takze prvy let prezila uspesne....ja som sa dost bala, ze bude celu cestu plackat,ako jedno dietatko ktore bolo par radov pred nami, preplakalo celucku cestu.... 😒 ,tak sme mali s malou stastie teda, snad to tak bude aj na spiatocnej ceste. C sa tyka jedla, tak som zarobila mliecko do jednej flasky a do dalsej cajik a dala som si to do termo tasky a tak som to mala teple. Na security mi kazal odpit si z mliecka, z caju som si nemusela. V taske som mala plechovku s umelym mliekom a koli tomu som musela vylozit prirucnu,ale ked videli ze je to umele mliecko, tak v poho. Potom v lietadle som poprosila letusku nech mi do flasky malej naleje horucu prevarenu vodu, ktoru som si nechala trosku ochladit a ked sme pristavali som malej dala mliecko zase pit...takze aj s jedlom to dopadlo dobre. Vy kedy idete domov?

monikac
25. jan 2012

@radlinka cauky pozdravujem z rodnej zeme, mame tu poriadnu zimu a snehu az az...krasne biele je tu vsetko a dnes v noci hlasia az -10 brrr.... 🙂 ale nech len snezi a mrzne lebo v piatok ideme na vikend do Tatier, tak nech je tam krasne bielo.... 🙂 uz sa citis lepsie? nadcha ti uz presla? Co sa tyka vojtovej metody, moja svagrina cvici s malym a pomaha to zevraj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre