Pozitívny tripple test. Poradíte?

alenka7780
26. aug 2011

Dobrý deň,
vyšiel mi poz.skríning na DS 1 v 130 (poz.riziko DS je vyššie ako je očakávané len podľa veku matky 1 v 810).
nameraná hodnota NT v 11tt bola 1,4mm
výsleky TT:
vek matky 31
vek pri 2vzorke 15t5d(podla UZV)
AFP 1,47MoM
uE3 0,64MoM
hCG total 1,28MoM
PAPP-A 0,15Mom
momentálne som v 17tt. Mám sa objednať na veľké UZV. V 11tt som bola hospitalizovaná kvôli krvácaniu-hematóm 10x4mm. Užívala som Duphaston, Ascorutin a naďalej pokračujem s Magne B6. Myslít,e že to krvácanie mohlo ovplyvniť výsledky testu? Aké by mali byť normo hodnoty? Viete mi poradiť? Na čo sa mám pripraviť ak sa to vôbec dá? Momentálne som zúfalá... Na bábo sme čakali dlhých 5rokov a teraz toto....

januska191
26. aug 2011

alenka7780 vobec sa kvoli tomu nestresuj, pozitivne vysledky nemusia este nic znamenat, ja som sa skoro utrapila kvoli tomu a nakoniec bolo vsetko v poriadku. vselico moze ovplyvnit vysledky. z mojho okolia co poznam, 80% vysli pozitivne vysledky a vsetko vzdy v poriadku. Ja som tiez absolvovala velke sono, ale tam mi v podstate nic konkretne nepovedal a potom som bola objdednana na amniocentezu, ktoru som si nakoniec rozmyslela, moze dojst k poskodeniu plodu. Po tomto zakroku by mala byt zena min. tyzden v klude a ja mam doma maleho certa, pri ktorom som si to nevedela absolutne predstavit. Ale je to kazdej zeny osobna vec, moja sestra si to dala urobit a povedala, ze to bolo uplne v pohode a hlavne si bola ista, ze je dietatko v poriadku. Ja som uz potom na to nemyslela a verila, ze bude vsetko v poriadku, co aj bolo. Amniocentezu viem, ze robia v Martine, vysledky su za tri tyzdne, ale aj v Bratislave, kde za priplatok su testy uz na druhy den. Uvidis, bude vsetko v poriadku... netrap sa. vela stastia a zdravia prajem

lejlla
26. aug 2011

ja som mala tiez tieto vysledky zle,na velkom sone mi povedali ze je vsetko ok...ale aj tak som sa do konca tehu nevedela ukludnit a tie preplakane noci ☹ .nakoniec sa nam narodil zdravy chlapcek 🙂.ja viem tazko sa to hovori,ked nikto nevie co prezivas.ale uvidis vsetko bude dobre.moc vam drzim palce 🙂

bubina1
26. aug 2011

ja som mala vysledok 1:5 .... absolvovala som aj amniocentezu v železniciarskej nemocnici (odporúčam, velmi milý team lekárov) ... výsledky som mala na druhý den a teraz mám doma zdravu 14 mes. dceru... ja som si radsej priplatila aby bol výsledok na druhý den, lebo 3 týždne by som urcite nezvládla cakat.... tiež sme čakali na babo dlho, a podarilo sa až za pomoci asistovanej reprodukcie...

maria30
26. aug 2011

Ahoj.. ja som mala tiež zlé tieto testy.. a tiež som krvácala.. dr. mi povedala, že to môže byť zvýšené aj z toho krvácania.. mala som pomer na DS tak nejak ako ty.. tuším ešte o niečo nižší.. ja som amnio odmietla, nakoľko výsledok by moje rozhodnutie novplyvnil... a dnes mám krásneho a zdravého synčeka... veeeeeľa a dovolím si povedať, že skoro všetky ženy, s ktorými som sa o týchto testoch rozprávala, mali tiež zlé výsledky, niektoré aj také ako píše bubina1 a všetky majú zdravé bábätká.. podľa mňa je to len strašiak pre mamičky.. a ak by som bola ešte niekedy tehotná, tak tieto testy určite odmietnem... hlavne treba pozitívne myslieť a nestresovať sa... držím palce, určite to bude dobré 😉

traktor
26. aug 2011

pozri tu https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/triple-testy-afp-testy-pozitivny-nalez-downov-syndrom-narodilo-sa-vam-zdrave-dietatko/ .. inak ja som mala vysledky 1 ku 30 na DS , amnio som nepodstupila a matko je zdrave dieta..tieto testy nie su presne, mali by ich uz zrusit, len zbytocne zenu vystresuju..staci , ze si bola chora, mas posunuty termin pôrodu atd atd...a vysledky to potom skresli..ja som absolvaovala potom 2 x morfologicky ultrazvuk u 2 lekarov, dietatko premerali, popozerali a vyslo , ze je v poriadku..tak som na amnio nesla..drz sa

adetka
26. aug 2011

1 v 130... znamena, ze jedna zo 130 zien s vysledkami by malo dieta z DS - co je nizka pravdepodobnost .... ja som mala 1 v 25... co moj manzel prakticky spocital na stvorpercentnu sancu DS... absolvovala som morfologicky ultrazvuk u Dr. Cunderlika... 40 minut prehliadal srdiecko, mozog, vylucovacie organy... vsetko bolo v poriadku... amniocentezu som odmietla pre riziko poskodenia plodu... aj ked vraj iba dvojpercentne (pre mna viac ako dost) ... po morfologickom ultrazvuku mi ostalo odporucenie na amnio uz iba kvoli veku (37 rokov)... a na to kaslem...

tinki
26. aug 2011

ahoj, nič sa neboj, v prvom rade, krvácanie resp. hematom nezapríčinil výsledok. Mala som to aj ja a triple test bol negatívny. a v druhom rade, mám 4 kamarátky, ktoré nekrvácali a mali pozitívny triple test s väčšou pravdepodobnosťou a detičky sú krásne a zdravé. Neboj sa nič, ber to tak, že aspoň uvidíš dieťatko na 3D. Mysli pozitívne. Máš veľkú ale ozaj veľkú šancu, že tvoje bábätko bude ok..

evala777
26. aug 2011

ahoj, aj ja som mala pozitívne výsledky, amniocentezu som odmietla...a malému nič nechýba, je úplne v poriadku

veve39
26. aug 2011

nebud vobec zufala, ten vysledok o nicom este nehovori, je to len urcita mierne zvysena pravdepodobnost , falosna pozitivita tychto testov je fakt vysoka, preto od nich mnohe staty uz upustili...a vysledok 1v130 vobec nie je nejaky vyrazne zhorseny....
urcite ti odporucam co najskor si vybavit kvalitny morfologicky UZV u odbornika - nepoznam lekarov v tvojom okoli, v BA sa da objednat u Dr.Čunderlika, Dr.Holana - to su skutocne kapacity v tejto oblasti. Skus zistit, aki su odbornici v blizkosti tvojho bydliska.
Na zaklade zaverov z tohto UZV sa potom mozes rozhodnut, ci podstupis amniocentezu, alebo nie - tam su rizika, ktore si ty sama musis zvazit.
Ja som mala vysledok skriningu 1v110, taktiez mi to zobralo pokoj a klud, avsak len do morfolog.UZV, ktory ukazal ze babo je v poriadku. O amniocenteze som ja osobne mala vopred jasno, ze ju absolvovat nebudem - pre niekoho je riziko mozneho nasledneho potratu percentualne zanedbatelne, pre mna osobne bolo neprijatelne.
Drzim palce a skutocne hlavu hore! Toto este VOBEC NIC neznamena. Zavcni konat vo vybavovani morfol.UZV a snaz sa upokojit. Dieta vsetko vnima s tebou, aj tvoj strach a obavy...

tanyja
30. aug 2011

vyššie hodnoty ešte nič neznamenajú, pokiaľ chceš mať istotu, daj si urobiť amniocentézu, nie je to nič strašné, ja som to absolvovala a dokonca 4x a bábätku sa nikdy nič nestalo, je to bezpečné a najistejšie, ako sa dozvedieť, či je dieťatko v poriadku alebo nie
v BB je jedna odborníčka doktorka, ku ktorej som chodievala a veľmi mi pomohla čo sa týka aj psychickej stránky , takže hlavu hore a mysli hlavne pozitívne !!!

blanblan
30. aug 2011

ako tu uz niektore pisali, ak by som bola este raz tehotna (co po predchadzajucej skusenosti dufam ze uz nebudem) tak si tieto testy robit nedam, je to fakt zbytocny stres, dokonca ma to natolko vydesilo ze dalsie dieta nechcem, aspon v blizkej dobe nie a to uz presli 4roky(a manzel by uz aj rad). Uz by som to nikdy nechcela prezit a nikomu to ani neprajem. Ale mala som taky silny citak ze mala je ok, a aj je.Zelam ti vsetko dobre a zdrave krasne babenko

ironka
26. aug 2012

Mám zlé výsledky tripple testu. Skazilo mi to radosť z tehu. Pritom môže byť všetko OK. Už mám jedno dieťatko, ale keby som mala mať ďalšie, už nikdy tento strašiak tehotných žien nepodstúpim. Vyčítam si, že som tento odber podstúpila. Presne ako píš blanblan ja mám tušák že všetko je OK, ale ten výsledok z mozgu úplne nevymažete. Tento test by mali zrušiť, alebo spraviť ho dobrovoľným, lepšie informovať maminky, spýtať sa ich či to chcú!!!!

kejty95
10. okt 2012

Aj ja mam zle vysledky z toho testu. 1 k 25. V utorok som objednana na geneticke vysetrenie. Dufam, ze bude vsetko v poriadku.. drzte palce

jahody11
10. okt 2012

@kejty95 drzim palce, mysli pozitivne!! urcite bude vsetko OK, aj ja som mala velmi zle vysledky pri prvom babatku a pozri, uz mam doma 3-rocnu zdravucku bambulku 🙂 a dokonca cakam druhe babo, ono staci, ze si mala posunutu ovulku a test nebol robeny v 16tt a uz to nebude sediet....

janaalzbeta
10. okt 2012

no moja kamarátka nemala dobré výsledy................mala tam toho viac. No malinkú si nechala a je úplne zdravá len menšie problémy s kĺbikmi. Ale je ok....Takže mamky len dúfať a nebáť sa. No a potom je to už na Vás....Držím palčoky
Ja som mala Triple t OK malý sa narodil v 24/25tt a diagnóza DMO. Takže to je dané osudom asi tak nejak.......... 😉

dadkahc
14. nov 2012

Ahojte dnes som bola na odber krvi v piatok mam mat vysledky ktorých sa bojim nakolko mam reumu a trošku zmenšene pluca ,stravujem sa zdravo aj žiaden alkohol kofola a nič čo by malo dietatku uškodit .Kedže je to moje prve vytužene dietatko tak sa bojím 😨
Ma niekto skusenost s reumou v tehotenstve?

natalialia4
17. dec 2012

Ahojte mamicky som jedna z tych co sa dnes dozvedela tu najhorsiu spravu ktoru som necakala.Volala som si dnes na vysledky ohladom tripple testu a vysli mi pozitivne na podozrenie z down.syndromu, nikdy by ma nenapadlo ani len dnes ked som volala sestricke ze mi oznami nieco take,automaticky som utekala k doktorke na dalsi odber krvy pretoze v sprave bolo napisane podozrenie na down.syndrom kde mi aj doktorka sama povedala ze uz vela krat riesila tento isty pripad na podozrenie z pozitvnych vysledkou a nebola to pravdaa.. Nasla som si toto forum a ako tak citam nie som ani prva ani posledna ktorej nieco taketo oznamili a ktora preziva tie neskonatelne obavy o to najkrajsie co mohlo zenu v zivote stretnut.Velmi mi pohladili po psychickej stranke vase prispevky ktore dokazuju o falosnosti tohto testu a tiez moj nazor dnesnym dnom je aby sa nieco taketo radsej zrusilo..Zbytocne to u buducich mamiciek vyvolava velke obavy, strach a stres..Zajtra si mam volat na vysledky ci opet vysli pozitivne a potom budem dalej rozmyslat nad navstevou dalsieho lekara a hned nad 3D ultrazvukom..Kde sa bud potvrdi tiez alebo vyvrati, moja viera v zdravie mojho babetka je tak silna ze uz len preto tak bude,tieto slova si dnes cely den opakujem znamena to najviac ako co kolvek v mojom zivote sa do teraz udialo. Tak isto chcela by som sa spytat ci je mozne aby vysledky vysli pozitivne kedze som bola po sebe 2x chora a nedokazala som sa riadne doliecit a bola som chora aj pri odoberani krvy na tento test ? A taktiez pri pociatkovom zisteni tehotnosti ked som sla po prvy krat k doktorke som nevedela udat doktorke poslednu menstruaciu ci moze aj to nejak zavazit pri tomto teste.Termin porodu mam 27.5.2013 ale ked som bola v nemocnici na vysetreni v 7 tyzdni pretoze som mala jemne sfarbeny vytok tak doktor pozeral do knizky ze by som mala byt v 9 tyzdni ale podla ultrazvuku som bola v 7 tyzdni.. Prosim prosim ak mi viete niekto z Vas odpovedat ci aj to moze zavazit v tripple teste prosim poradte.Dakujem velmi pekne a vsetkym prajem vela zdravicka kludu a krasne zdrave deticky ved co ine si moze zena matka priat. 😉

majush
17. dec 2012

natalialia4 ahoj, ja ti napíšem môj príbeh. aj mne odoberali vzorky na triple test práve v období, ked som bola chorá (teploty). vyšlo mi riziko 1 ku 125 na downov syndrom. vacsí stres som doteraz v živote nezažila....gynekolog ma ihned objednal na amniocentezu, testy mi neopakoval. predtým však musíš konzultovať amniocentézu s genetikom. genetičke som hovorila o mojom stave pri odbere vzorky. ta mi však povedala, že choroba na to vplyv nemá. vplýva na to krvácanie počas tehotenstva alebo neliečená alergia-astma. po amniocentéze sa ukázalo, že babatko DS nebude mať. vyšli mi však zvýšené výsledky z amniocentézy, ktoré poukazujú na rázštepy. tie sa však na sone nepotvrdili (môže to vraj vyvolať umelá ihla pichnutá do maternice pri amnio). dnes ma nasa dcéra 1,5 roka a je absolutne zdravá. presne viem, čo prežívaš a nepriala by som to nikomu. ale máš správny prístup, musíš myslieť pozitívne. tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo

stansn
10. apr 2013

Ahojte, chcem povzbudit vsetky maminky, ktorym vysli zle vysledky na Tripple teste. Nam robili TT a vyslo nam vysoke riziko na Downov syndrom 1:25 :( Boli sme smutni z toho asi tak dva dni, ale povedali sme si, ze je to nase dietatko a ziadne vysledky to nezmenia. S manzelom sme sa dohodli, ze nepodstupime amniocentezu, do ktorej nas lekari tlacili, aj na genetike. Na potrat by sme urcite nesli, tak toto vysetrenie pre nas nemalo vyznam. Velmi sme sa modlili az prisiel den "D" a nasa Julinka prisla na svet pred dvoma tyzdnami. To bolo placu, ked sa narodila 🙂 Moja prva otazka na porodnicku bola, ci nema babatko Downov syndrom... Pozrela sa na mna nechapavo a povedala NIEEEE!!!! Sme velmi stastni rodicia, osud nam doprial zdrave babatko, klop-klop 🙂 Prajem vsetkym mamickam, aby neverili tymto testom, nestresovali sa a neboli smutne, ked im vyjdu zle vysledky. A VSETKYM ZDRAVE BABATKA!!!!!

mayusik
10. apr 2013

Ahojky, aj mne vyšli zle výsledky pri druhej dcérke. Koľko som sa naplakala, raz som verila, že všetko bude v poriadku, inokedy ma prepadla beznadej. Veľa som sa modlila,aj mnoho ľudí okolo mňa a vďaka Bohu máme krásnu zdravú dcerku. Moja gyna aj sestrička tomu nepripisovali žiadny vyznam,ale aj tak predsa pochybností človek má. Je to veľmi ťažke pre tehotnú ženu, ale človek musí veriť, že bude dobre a hlavne stale sa obraciať na Boha.Boh pomôže. Strašne veľa ženám vychadzajú zle výsledky a detičky sú zdravé. Podľa mna radsej keby ani tie testy nerobili,iba sa zbytočne stresujeme a stresujeme aj babätko pod srdiečkom. všetkým prajem zdravé detičky-to je najväčšie šťastie.

macik166
27. aug 2015

Robili mi tripple testy v 14tt+3 dni. Je to OK? Normálne sa berú v 16 tt pokiaľ viem.

lucinocka1987
15. nov 2015

Ahojte vsetky mamicky v ocakavani, ktore akurat prezivaju stresy kvoli zlym vysledkom tripple testov. Takisto som tieto testy absolvovala pocas tehotenstva. Ani som nevedela o co sa jedna, ked mi brali krv kvoli tymto testom. Keby som to bola vedela, co ma caka, tak ich odmietnem. Par dni po vykonani tychto testov ma volali na ambulanciu, ze mi vysli tripple testy s rizikom 1:17 na DS. Bola som na ceste do prace, bol to taky sok, ze som do prace musela s plavom volat, ze nepridem. Sla som trda na druhy den k lekarovi, kde som sa dozvedela vsetky podrobnosti. Odoslali ma do genetickej poradne, tam odporucali amniocentezu. Po velkom vahani a zvazeni rizik, sme sa rozhodli pre tento zakrok... Zakrok prebehol v poriadku. Ale tie vsetky stresy a prebdene a prepkane noci a dni od zialu a strachu o babatko, to bolo naozaj hrozne. Neprajem to zazit ani svojmu najvacsiemu nepriatelovi. Mojou psychikou to naozaj velmi pohlo... Vydledky amniocentezy sme sa dozvedeli cca do tyzdna. Vydychli sme si, pretoze nam oznamili, ze je vsetko v poriadku a povedali aj pohlavie... 😊 Ale co z toho, ked som aj tak do konca tehotenstva zila v pochybnostiach a strachu. A nakoniec to dorazil MUDr. Babjak na genetickom ultrazvuku, myslim, ze v 20. tyzdni, ked mi tam povedal, ze dietatko zaostava v raste o jeden mesiac, ma vpaceny hrudnik, skratene kosti dlhych koncatin a ja mam obrovske mnozstvo plodovej vody (polyhydramnion). Odporucal okamzitu hospitalizaciu za ucelom sledovania plodu. Revala som ako male decko, myslela som, ze umieram... Sok neskutocny. Sli sme s manzelom domov a po ceste autom som si prezerala pbrazky ultrazvuku, ktore mi lekar dal "na pamiatku" a tam si vsimnem pod obrazkom napisane, ze datum poslednej menstruacie bol 1.6., no do mna to koplo, ved ja som mala poslednu 1.7. Okamzite som volala MUDr. Babjakovi, ze sa musel stat omyl, ked som diktovala ten datum poslednej menstruacie a on, ze aha, tak berie spat, co mi povedal, ale tej plodovej vody je tam aj tak vela, hrudnicek je vpaceny... No aj tak som si vydychla, ale iba na kratko. Uz som sa nevedela ukludnit, moj gynekolog mi vybavil este podrobny ultrazvuk u MUDr. Cunderlika v BA. Velmi mily clovek, ktory ma velmi upokojil, ked mi povedal, ze vsetko je v norme, dokonca aj mnozstvo plodovej vody. Od dojatia som ho objala... Vysla som od tial so slzami stastia v ociach. No aj napriek tomu vo mne stale vsetky tieto rany pretrvavali a ja som bola v strese do konca tehotenstva. A prisiel den "D" a narodilo sa nam zdrave dievcatko. Hoci som stale pozerala na nu, ze ci je v poriadku a stale som sa o nu bala az ma v porodnici prepadla poporodna depresia, z ktorou som este dlho bojovala. Proste cele to tak pohlo mojou psychikou, ze sa to pdzrkadlilo aj po porode, co som sa mala tesit zo zdraveho dietatka, tak som bola stale v strese. A dnes iba lutujem, ze som nejake blbe tripple testy amniocentezu a vsetky tie ultrazvukove vysetrenia absolvovala. ci nie je lepsie nechat to na Pana Boha a verit, ze dietatko je zdrave. Ak este niekedy budem cakat babatko, tieto testy odmietnem, rovnako aj amniocentezu. Je to zbytocne pre mamicky, ktore by si dietatko nechali aj napriek jeho postihnutiu. Tehotna zena je velmi citliva a zranitelna bytost. Ma byt v klude, pohode a uzivat si toto obdobie a nie v navaloch stresu. Drzim vsetkym tehotnym mamickam prsty aby to dotiahli do uspesneho konca a nestresovali sa tak ako ja. Vidite? Bolo to zbytocne. 😊 A v mojom okoli poznam niekolko podobnych pripadov ako som zazila ja. Naozaj nechapem preco toto tehotnym robia, preco tie testy nezrusia ked maju tak vysoku falosnu pozitivitu. Asi ma niekto z toho pekne natrieskanu penazenku a nasledne aj s toho velkeho poctu vykonanych amniocentez.

alenie_
25. apr 2016

Ahojte baby, ja som mala pozitivny tripple test na downov syndrom (1:50) a teraz môžem povedať, bábätko je na svete, že downov syndróm nemá. Viem, že ja som sem tiež prišla po rady a čítať príbehy, tak preto to píšem aj ja. Nestresujte sa a verte, že bábo bude zdravé.
Inač ja som bola v strese, priznávam, a išla som sem pre opakovaný test
http://www.screening-nt.sk/
Už tu mi to vyšlo negatívne, týždeň po prvých testoch v Kochu, kde mi odporučili amniocentézu.

janask30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre