Preťahovanie predkožky synovi. Ako správne na to?

drahusa1
4. nov 2010

prosim vas uz si neviem rady v utorok sme boli na chyrurgii kde malemu synovi zostrihol predkoku pan doktor tam mu to on pretiahol malicky mi strčasne plakal ked sme prisli domou kazal mi aby som mu to pretahovala ale vobe sa mu to nedalo len trosku nechcem mu to robit nasilu aj tak je dost vymordovany prvy den stale len plakal ani necikal na druhy den bolo lepsie ale neda sa mu to pretiahnut bojim s ist s nim aj k lekarke aby ho zas neposlala este raz pretahnem mu len vrch a dalej sa neda ma take trhlinky co mu to nasilu pretiahol zatial nema problemy s mocom ale za zaludom mataku modrinu poradte mi niekto dakujem

alias313
4. nov 2010

ahoj aj nas caka chirurgia v decembri. Mne doktorka povedala, že je to zakázane sťahovať predkožku nasilu-lebo potom maju chalani v dospelosti s tym nejake zdravotne komplikacie. Ked sa to robi na silu-tak tam vznikaju trhlinky, z ktorych su potom jazvy....nam vraveli, ze tiez sa to bud nastrihne, alebo sa spravi obriezka. maly nema problemy, len ma taku malu dierku, ze ked cika tak sa mu robi aj ten balonik...ja neviem ale ako si to napisala-pride mi to take dost drasticke, ze tam ma tie trhlinky a este aj tu modrinu 😕 uz teraz sa bojim decembra...

orgovanka
4. nov 2010

No,aj ja som mala taky problem so synom,teraz uz ma desat rokov.Vzdy ked sa kupal,tak opatrne som mu stiahla predkozku a ten maz vycistila vatovou tycinkou,ale fakt netreba na silu,pomalicky,dobre vymocit v kupeli,a len tolko stiahnut,kolko sa da,aby to dieta nemalo z toho stres. 🙂

katecameron
4. nov 2010

pane boze to si kde bola u akeho psychosa vies co sa teraz stane tvojeme synovI? az sa ti to neda pretiahnut tak sa mu tie trhlinky zahoja v podobe zrastov a ziska krasnu fimozu a pri fimoze uz jedine operacne riesenie a to bud nadstrihnutie alebo obriezka my toto mame uz za sebou ak ti mozem poradit urob mu repikovy kupel a az to fakt nejde pretiahnut vstrekuj mu so striekackou pod predkozku ten repik nech je silny koncentrat potom mu to natiahni ako najviac vies a daj tam framikoinovu mast alebo mi sme po operacii pouzivali skorocelovu mast framikoin.je antibioticka mast cize nemal by dotohto dostat zapal no neviem ci som to zrozumitelne napisala ak niecomu nerozumies napis popripade ti dovysvetlujem AZ MU TO NECHAs TAK A NEBUDES TO STAHOVAT ZRASTIE MU TO SPAT ZIALBOHU az mate dobru detsku lekarku chod za nou nech mu tom pretiahne lebo on to ma teraz opuchnute a ty mozes mat pocit ze sa mu to neda pretiahnut ale v skutocnosti doktorka to vie uz to viem aj ja ale asi ti nepomozem aj ked by rada 😒 chudak maly viem co prezivate

kibuk
4. nov 2010

taak ako piše katecameron nenechaj to tak mi sme tiež tym prešli a pravidelne pretahujeme pri kupeli a použivali sme tiež harmančekovy-repikovy kupel ten pomohol ale ja by sla na tvojom mieste za lekarkou a tiež nam zacali problemy s predkožkou vo vašom veku,tiež mu to nasilu stiahli,vyčistili,vyplakali sme sa a potom už bolo fajn ale nezabudem to rano ked sa zobudil sadol na nočik a chcl sa vycikat a vreštal ako o život..... ☹

anjelicek26
4. nov 2010

To mu robili takemu malinkemu? U nas sa to do troch rokov vobec neriesi a ani by sa nemalo, este sa to moze uvolnit same. Pomozu fakt len kupele v repiku a pretahovat to musis, ked to raz spravili, lebo bude mat zrasty a to je este horsie :(

A pripajam sa ku @katecameron, urcite ist k detskej lekarke, nech sa na to pozrie.

ani3012
5. nov 2010

@drahusa1 synovi to tiež tak spravili nasilu,to bol des ! A predkožka mu aj tak neišla stiahnuť a mal ho zapálený. Raz sme do "vyliečili" doma ale na druhý krát sme sa dostali na detskú urológiu a tam odporučili chir. zákrok.vtedy mal 1,5 roka.
Robil sa v narkóze a odvtedy nemá žiadne problémy a aj predkožka mu ide pekne stiahnuť

miracko
5. nov 2010

Drahusa,
nasim chalanom to robili nedavno, v septembri a obom naraz, mali sme doma malý poľný urevaný lazaret ☹
Ale čo sa týky toho sťahovania, prvý týždeň po zákroku som im aj 3x denne napustila vaňu do ktorej som dala odvar z vylúhovaných kamiliek a nechala som ich v tom sedieť, dala som im do vane hračky a v pohode, ked sa vymáčali až potom som im to sťahovala, jasné že ten prvý týždeň sa mi bránili a bez pomoci manžela by som to nezvládla...
Ale po čase ich to prestalo bolieť a teraz sťahujeme pri každom kúpaní...preventívne..
Ale už zabudli na tú bolesť, ja som plakala s nimi ☹ a odkedy im to robili nechce sa mi starší vycikať vonku, tak že by si ho chytil ale musím ho dávať ako dievča... ☹ ☹ ☹

zuzu.ve
5. nov 2010

Som zhrozená! takéme malému chlapcovi?! no čo ja viem, tak do troch rokov sa s tým nemá nič robiť. Môj malý mal vo februári 3 rôčky, a nešlo mu to celkom stiahnuť, len trocha. Nato mi povedal doktor aby sme stále sťahovali, že to postupne povolí a tak aj je. Teraz to pekne ide dolu a robí si to malý sám.

dusanab
11. nov 2010

To bol nejaký sadista ten doktor, nie? 😠 Ja som bola akurát dnes s drobcom na urológii, bola tam veľmi príjemná mladá doktorka, pozrela či mu ide stiahnuť alebo nie, povedala že jedna možnosť je obriezka a druhá lepšia je krém ktorý treba natierať na penis aby sa to postupne uvoľnilo. Vraj tak na 90% sa to uvoľní a tomu zbytku budú musieť trošku pomôcť. Niekomu pomôže na 100%. Krém je iba na predpis. O tri mesiace máme ísť na kontrolu. Už keď sa raz začne sťahovať treba pokračovať lebo to môže zas zrásť a môže mať potom problémy....dievčatá už napísali....môžeš ísť k inému lekárovi?

luckam77
12. nov 2010

no baby...zacinam mat strach z toho co pisete...my ideme dnes s malym do nemocnici uz na zakrok,ale ani neviem ci mu to len nastrihnu alebo spravia uplne obriezku pretoze nikto nam nic nepovedal kedze vsetko nam sestricka davala pred dverami vonku...aspon co som citala na nete po zakroku by sa nemal maly kupat ale iba sprchovat tak uvidime co povedia po zakroku...môj je take zive striebro takze z jednej stranky bude tazke ho udrzat aby sedel na mieste, lebo nesmie v podstate ani bicyklovat, behat atd..to aspon co sme citali na nete...teraz cakame druheho drobceka a dufam ze s druhym taky problem nebudeme mat..tak uvidime ...drzte sa s vasimi drobcami a nech im uz nerobia zle tí doktori... 😝 😔