Priberanie po pôrode. Ako schudnúť

lilithka26
11. aug 2010

Ahojte maminky 🙂 nenašla som diskusiu kde by bola rozoberaná táto konkrétna téma. Meriam 164cm a v keď som otehotnela mala som 73kg. V tehu som pribrala 10 kg čiže na 83. Po pôrode som sa nejako popri všetkom nestihla vážiť ale bola som ok, ešte som hovorila s mamou ako som pekne splasla, že ak ešte niečo pôjde dole, budem lepšia než pred tým. Ale nič nešlo dole, naopak keď mala malinka 6 mesiacov vaha bola86kg, teda ešte o 3kg viac ako na konci tehu. Že som si dopriala uznávam, nesnažila som sa nejako extra, sústredila som sa na malú. Ale tak som sa stravovala aj pred tým a nepriberala som takto. Teraz malinka ťahá 10 mesiac ja som sa len tak postavila na váhu a ukazuje 82, tj. -4 kg. Myslíte že to ešte pôjde dole? Máte podobné skúsenosti? Ako to že miesto chudnutia priberám a ako ste zhodili vy? Budem vďačná za každú odpoveď

nanika
10. jan 2011

@katkav dakujem, ja ze som zostala na ocot
co treba, zaciatocna vaha 89,8 moja dnesna 86,2

yennn
10. jan 2011

@katkav paradna tabulecka, mas to jednoduchsie, neriesis kvartaly a pod. (ja mam 4 stlpce - 3.q.2010 / 1.q.2011 / tento tyzden / a TOTAL ) . A dobry napad s tym vyfarbenym stlpcom na miery, inspirujem sa 🙂

vikykis
10. jan 2011

ja ani neviem co stoji dvd strasne davno som kupovala to cele balenie v metre

vikykis
10. jan 2011

mne poradte co veceriate my totiz velmi polievkovy nie sme kazdy den veceru polievku nezvladnem

katkav
10. jan 2011

@yennn tak ale ty si vacsi profik, ty na tom ficis uz dlhsie, ja som musela v tej mojej hlave deravej pospominat ako sa to s tym excelom vobec robi 😉
@nanika posles mi aj vysku, neviem, ci si sa predtym aj merala 😉

vikykis
10. jan 2011

@jojina11 zumba a fitnes s cvicitelom super sa da podla toho
kolko ma netusim ja si to na pocitaci pustam na dvd som si nevsimla kolko min maly vecne na rozpravkach nedovoloi mi dvd vymenit
aj fitnes je tam

nanika
10. jan 2011

@katkav 178 cm
miery k 1. (teda k 26.12, potom som este pribrala skoro dve kg, ale uz som sa nemerala)
paza 32, prsia 106, pas 95, zadok 115, stehno 61
este cosi?

yennn
10. jan 2011

@macekovam ja som si ratala KJ tak necele dva tyzdne, bola to zaujimava skusenost, pretoze ma dost vela veci prekvapilo (napr. moj cestovinkovy salat s tuniakom som myslela ako neni zdravy a dietny, a zistila som ze po obede polka celodenneho prijmu fuč) a teraz mam tak zhruba predstavu nie o tom kolko co ma KJ, ale cca mam predstavu co je tucnejsie, ked si vyberam medzi jednotlivymi potravinami. Nesmies sa pytat druhych ludi kolko KJ jedia, pretoze kazdy potrebuje iny prijem na to aby schudol (alebo udrzal vahu). Mne vyslo ze mam na to aby som schudla 7000 KJ denne, prijala som vacsinou nieco malo cez 6tis. Svoj prijem si vypocitas na www-chudnutie-ako.sk v casti BMI , ratanie KJ odporucam aspon na cas, aby si si vytvorila orientacny rozhlad co je ako tucne / chude.
Moj jedalnicek cca:
R: celozrnny chlebik, flora light, sunka, zelenina
D: ovocie alebo jogurt
O: polievka (takmer vzdy) + druhe (maso + zelenina + nieco malo prilohy)
OL: vid ranajky
V: polievka (alebo) zelenina so syrom alebo vajickom, ci tuniak (SKRATKA BIELKOVINA + ZELENINA)

moze byt?

yennn
10. jan 2011

@katkav no musim uznat ze nie som v exceli uplny zaciatocnik, ale doma mi to bolo prd platne, pretoze nemame typicky excel, nemame windows ale LINUX a tam su tie veci trosku ine, preto aj ten graf je tak stupidny, ze musim nahodit kazdu vahu (az do konca obdobia) - aby bola akoze stagnacia, inac vsetky ciary spadnu dole. A to sa ti v exceli nestane...

yennn
10. jan 2011

ja som tento tyzden schudla rovne -2kg a este mi ostalo schudnut 0.4 a budem tam kde pred vianocami (lenze ja som priberala 3 tyzdne ☹ ) tak dufam ze to za tento tyzden zvladnem 🙂 @katkav

yennn
10. jan 2011

@nanika vitaj späť 🙂

macekovam
10. jan 2011

@yennn o.k. dakujem idem kuknut ten moj prisun🙂 🙂

akika722
10. jan 2011

@jojina11 ved maš doma chlapv nech sa o sestričku postaraju 😀
@nanika aky priemer?vrrrrr nehovor tak
no padam pre maleho do školky o chvilku..a určite vas večer budem dočitavať ako roman pol hodku 😀 😀 😀

elina313
10. jan 2011

@katkav katuli ja som Ti predtým IP zasielala aj miery moje úžasné a môj cieľ je 54 kg 😀

akika722
10. jan 2011

@vikykis zeleninka tuniak šalatiky acidko biele 😀

ivana82
10. jan 2011

@yennn to je uzasne 🙂 ani sa nenazdas a budes na predvianocnej vahe... 😉

nanika
10. jan 2011

@akika722 ha? nerozumiem ti, na co sa to certis? 🙂

akika722
10. jan 2011

@nanika aj ja mam taku vyšku 😀 stehno 61?ja mam viac 😀

akika722
10. jan 2011

@nanika pisala si niečo o kazeni priemeru 😕 😅 😀

akika722
10. jan 2011

@nanika nanika @akika722 podla mna uz nie, som pred casom pisala jennn, nech nekazim priemer :(

nanika
10. jan 2011

@akika722 no moja, ale ja som pred skoro troma mesiacmi mala asi 82 kg a potom som to za dva mesiace dobehla na 90 kg, preto som poziadala o vyradenie z tabulky

katkav
10. jan 2011

@elina313 prepac, aj si pamatam, ze som to nahadzovala, opravim, polepsim sa, nevsimla som si, prepac 😉 som sa jedovala s grafom a nakoniec mi to neulozilo nic, ma porazi, prerobim to, ked sa vratime z vonka 😉 a poslem to yennn 😉 aj s grafom.

akika722
10. jan 2011

@nanika to bolo...už nie je,..ok?ved už ide dole 😉

ok babulky padaaaam

macekovam
10. jan 2011

@yennn takze dakujem za info...som si to pozrela ze 7000 kj...tak zajtra si tak orientacne odsledujem ten moj prijem ze kam sa zmestim...a potom zacnem s tymto 7000..uvidime...pekny den papa a prepac ze otravujem🙂

ada001
10. jan 2011

Ahojte kocky 🙂
Ja som tu bola rano nahlasit katkav vahu a reku mala zaspala,tak si vas idem docitat a vy pisete o 106,tak mam co ciat 😝
Gratulujem vsetkym k ubytkom 🙂 Ten novy rok nas nastartoval pekne,niektorych vynikajuco 😀
Nech nam to aj dalej vydrzi 🙂
Ja mam dnes den blbec,boli sme s malou vonku a ked som ju dala von z koca tak behala za bezdomovcami,no pekne kamosov si hlada 🙂 ani domov nechcela ist.Prisli sme domov,ohriala som jej obed a kym som sla do kocika na chodbu po caj,svihla ten tanier na zem,tanier rozbity a jedlo som sa jej uz neodvazila dat,vsak ked tam bude dake sklo,co s tym, ☹ ☹
Davam dole z nadstavca parny hrniec,reku rychlo nieco spravim a d.bol mi na tvar,rozbila som si peru(ale hrniec zachranila 😒 )
Takze teraz vypadam akoby mi niekto po hube dal 😒 😒
Vecer sa idem dat ostrihat,tak dufam,ze to uz vypali lepsie 🙂 🙂

ivana82
10. jan 2011

@ada001 tak tomu sa naozaj hovori den blbec 😒 dufam, ze aspon u kadernicky sa zadari a budes spokojna 🙂

nanika
10. jan 2011

@ada001 chudatenko 🙂 Mala si mu bachnut tiez 🙂 A co tam po tanieri, este si mohla mala ublizit, ked padol, takto sa zas taka skoda nestala. A ostrihaju ta urcite super perfektne 🙂

ada001
10. jan 2011

@nanika Mala bola v sedacke a pozerala sa na to z vysky a ked som dobehla,,tak pozera na mna a mumle ze HAM HAM..bolo po ham.
Ja mam teraz dlhe vlasy co mi vyhovuje,lebo to dam do stipca a je po probleme,takze len sa idem dat podstrihnut a ofinu lebo tu uz zapnem do vrkoca,takze ziaden prevratny strih sa nekona 🙂

@yennn dnes som konecne v obchode nezabudla na melonove zuvacky o ktorych si pisala,tak konecne zujem,len nech sa s tym aj moje blomby stotoznia a nevyskacu 🙂
Babule mam dotaz,kasa z ovsenych vlociek moze byt ako ranajky?Samozrejme s nizkotucnym mliekom a bez cukru.

@vikykis daj si nejaku pribliznu cenu,ja to naozaj nechcem zadarmo,mala by som z toho zly pocit

betty21
10. jan 2011

@sanym pomaly pridávam odpor 😀 😀 😀 , všetkého moc škodí

filipal
10. jan 2011

@katkav dakujeme, ze si sa toho ujala 🙂 krasna tabulka!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
a este krajsie vysledky. tak tomuto hovorim ZDRAVA sutazivost! 😅 je to naozaj zmysluplne, lebo s kilami (gramami) odchadzaju aj rozne choroby, problemy....

@macekovam netrap sa, ja som na tom podobne. chce to trosku popracovat na jedalnicku....alebo len pockat, kym sa nastartuje metabolizmus.