Čo na ranku po nástrihu?

pindula
9. máj 2008

Ahojte...prosim, nevie mi niekto poradit, ako by sa mi mohla rychlo zahojit ranka, ktora sa mi urobila po styroch tyzdnoch po porode na hradzi na nastrihu? Aj mi ta ranka krvaca... Prosim, dajte nejaky napad...masticky, obklady...atd...som z toho zufala, zase si neviem totiz sadnut ☹

manefan
10. máj 2008

Mne na sitie velmi pomohol aloe 100% gel, zapal ustupil, ale aj tak mi akoby jeden steh krvacal ( a to som sa ocistkov zbavila hadam po tyzdni). Nakoniec som 6 tydnov po porode skoncila aj tak u gynekologa s tzv. granulaciou - nevypadol mi jeden steh a okolo neho sa mi vytvorilo ludovo povedane #zive maso#, gynekolog to nastastie vyriesil lokalnym umrtvenim a vypalil mi to tekutym dusikom. iac mi to nekrvacalo a pekne sa cela jazva zahojila.

mirka8429
10. máj 2008

manefan no aj mne nevypadol 1 steh ale tam pod posvou co ho skoro ani nevidno..len ked poriadne rozkrocim nohy..no a na to si davam ten sprey dermo chlorofyl tak dufam ze to pomoze ..ale mam tu jazvu akoby zacervenanu ale chvalabohu zrasta sa a na konci ako koncia stehy mam tiez take cervene..neviem co to je ☹

pindula
autor
20. máj 2008

Tak baby...dakujem vsetkym za rady....zial...nic nepomahalo, tak som vcera skoncila u lekara ☹ ...
manefan... mozeme si podat ruky...tiez som bola pripad graanulacie....aj mi to vypalil...no bez umrtvenia 😖 ...nastastie to bolo rychle a ja dufam, ze uz bude len dobre....ty si si po zakroku nieco nna to dooma este davala? ja som dostala taku ciernu mast...zial neviem ako sa vola, lebo je namiesavana....

ilijanka
20. máj 2008

pindula, tak držím palce, nech už je to dobré 😉

pindula
autor
20. máj 2008

Ili, dakujem ti 🙂 vsak dam aj vediet, ci sa mi to konecne hoji... Som z toho celehoo uz na prasky...mam 5 tyzdnov po porode a stale som chroma...tusim, ze cisarak je asi lepsia volba 😖

pindula
autor
20. máj 2008

Manefan...prosim ta, tebe to uz vobec po vypaleni nezakrvacalo? Alebo si to este nejaky cas mala zakrvacane a ked sa ti to ukludnilo, tak sa ti to zacalo hojit?

manefan
20. máj 2008

Pindula, cisarak vobec nie je lepsia volba 😉 Mne to krvacalo tesne po zakroku, ale stacila jedna vlozka a viac ani kvapka, j ked ma gyndos upozornoval, ze to bude, ze aj dva tyzdne to moze. Treba to len udrziavat v maximalnej cistote. Takze to, ze ti to krvaca, je normalne, neboj. Nemazala som si to nicim, len som sa castejsie cez den sprchovala.

sakura77
20. máj 2008

no,ja sa fit necitim ani 15 mesiacov po porode a asi uz nikdy ani nebudem ☹ proste uz to nie je ono a este k tomu vsetko co preleti okolo sa na mna nalepi,aj dnes som skoncila u gyndy zas zapal 😒

pindula
autor
20. máj 2008

Manefan, dakujem za povzbudive slova..uz som zase chytala paniku, lebo mi to znova krvaca 😢 ...ale ked vravis, ze to tak ma asi byt, tak som kludnejsia... budem si poctivo davat tu masticku a hadam to rychlo prejde... uz som fakt nestastna... ☹

Sakura...chuda...a ty mas aky problem? preco to uz nie je ono? 😕

mimakro
20. máj 2008

Mne po druhom pôrode šili iba dve trhlinky (každá po jednom stehu a ešte sa mi spravil hematóm na labiu, tak ten mi nastrihli, vyčistili a zašili) a cítim ich aj teraz. Po prvom pôrode mi šili nástrih a natrhnutý konečník a to sa mi zhojilo oveľa lepšie.

hellosona
20. máj 2008

ja tam ten granulom mam furt 😠 mne moja dokina povedala, ze mi to samo odpadne, ze ma s tym nebude trapit 😕 tak neviem, co je dobre 😖
pindula: mne pomohol repik, davala som si obklady a na zadok som si nesadla min.6tyzdnov po porode, teraz som uz fit... 🙂

pindula
autor
20. máj 2008

Heli, a tiez ti ten granulom krvacal?

hellosona
21. máj 2008

no nie, ale ma to bolelo, ale teraz mi to semtam zvykne krvacat, mozno mi to uz xce odpadnut 😅 ja neviem, ale viem, ze takmer vsetkym to bud vypaluju, alebo odstikavaju a moja dr. nic... tak snad mi to bezbolestne a samo odpadne...

mirka8429
21. máj 2008

pindi ahooj...ja mam ten isty problem ako ty..uz som mala zahojene tie stehy a teraz mam dojem ze akoby 2 stehy tesne pod posvou praskli a su cervene a stipe to...a tie ostatne mi nejak sfialoveli...dufam ze to tak ma byt... ☹ ja si teraz zlievam z hypermanganom tak uvidime...tebe sa to uz lepsi??

pindula
autor
21. máj 2008

Mirka, chuda 😖 ...ja som tu granulaciu tiez mala tesne pod posvou...take blbe miesto 😒 drzim ti paste, aby ti ten hypermangan pomohol.... 😔
ci sa mi to lepsi? neviem 😒 ...davam si tam tu mast a snazim sa tolko nekontrolovat...hadam sa mi to zahoji 😔
bojim sa, ze ked nie, tak budem musiet postupit dalsi nejaky bolestivy zakrok 😅

sakura77
23. máj 2008

ja som bola desne,ale desne dotrhana vnutri aj vonku takze sitie nazivo vyse hodiny,vsetkych svatych som videla,jazvu citim doteraz,aj ked moja dokina mi povedala ze na to ake to bolo sa mi to vnutri velmi dobre zregenerovalo,ale ja stale citim ten nastrih kde bol,aj ked sa manzelik zabudne a "schmatne " ma cestou okolo za zadok,tak to pocitim,a odvtedy v kuse nejake infrkcie a zapaly a co ja viem co vsetko,no proste predtym to tak nebolo 😖

mirka8429
23. máj 2008

pindi moja..no toto pod posvou sa to klop klop hoji ale este to citim..ale ten posledny steh je fialovy a ked ho chytim tak taky mierny kopcek citim..tiez sa bojim aby to nebolo nieco co sa potom musi rezat a znovu sit...sa az bojiim...fnuuk...mate to aj vy take??

sakura moja..to je hrozne...ja to tiez este citim..a ktovie ako to bude neskôr...no a sa bojim aj vysetrenia ako to bude lebo este stale citim take tlaky s bolestou v posve a tak...no neviem ci to je normalne...

manefan
23. máj 2008

Mirka,aj ja som to mala take - presne posledny "svik" a hrbolcek...a naozaj, ako mi to dr. "vypalil", maximalne pohoda, po granulacii ani stopy, hladka jazvicka

geegee
23. máj 2008

mne dr. povedal, ze ten hrbolcek treba vydriet 😝 😕 Hned som od neho zdrhla...a hrbolcek, teda zive maso z roztvorenej rany po roztrhnutom stichu sa zahojil

mirka8429
23. máj 2008

manefan ma nestras panecky a bolelo to?? 😅 😅 mam strach...

geegee ako vydriet co to znamena...panecky bolelo to?? 😅 😅 ja sa bojiim

manefan
23. máj 2008

Mirka, trochu to pichalo pri zakroku, ale nie velmi 😉 Nic hrozneho to nebolo.

geegee
23. máj 2008

mirka...to vydriet, myslel moj doktor ako pracu pre manzela 😝 Ja som si nemohla este 3 tyzdne po porode poriadne kvoli tomu sadnut a on mi povie toto 😠

mirka8429
23. máj 2008

manefan a ten hrbolcek si mala velky alebo len taky mierny..lebo ja ho mam len taky mierny ale ked chytim tak citim.. 😒

geegee takze tebe s tym hrbolcekom nerobil nic len ze mas sexovat??a nebolelo to??inak aj ja som si po pôrode 3 tyzdne sadnut..teraz som 4 tyzdne po pôrode a uz je to v pohode ale citim to este..lebo tie 2 stehy pri posve sa hoja este len teraz...

geegee
23. máj 2008

mirka...ani ma nenapadlo s tym sexovat...sak by som videla vsetkych svatych...cakala som, kym sa to zahoji - take 2 mesiace asi to bolo 😲

mirka8429
23. máj 2008

geegee bozeee...ja by som uz aj chcela ale sa bojim ci sa uz tie stehy v posve zahojili..lebo neviem..to aj ty si citila take tlaky a bolest spolu v posve?? ked lezim a vstanem alebo aj na wc ked som pri cikani... 😲 a potom to ake bolo..nebolelo to?

horallka
9. jún 2008

Ja som pri prvom pôrode vôbec nebola nastrihnutá ani zošitá, a už dve hodiny po pôrode som normálne chodila aj sedela, len som si ju cítila, že ju mám nenormálne roztiahnutú. Teraz pri druhom pôrode ma aj nadstrihli aj zošili, asi 5 dní som si nemohla riadne sadnúť na zadok a jeden steh som si cítila až kdesi pri zadku. Teraz si dávam repíkové obklady a už je to neporovnateľne lepšie. Už aj sedieť môžem, ale ten steh si ešte trošku cítim. Zatiaw som neskúmala, ako to tam dole vyzerá, ale mám pocit, že ju mám takú malú, akoby mi ju celú zošili🙂. Takže tie pocity sú úplne iné ako pri prvom.

mesiac666
10. jún 2008

baby ako ste si davali tie repikove obklady?

titkovamiriam
10. jún 2008

najlepsie namocit gazu a prikladat a neskor sedacie kupele v niakom lavoriku.mala som tri porody a aj tri nastrihy no nie niak velke ale aj tak ich bolo citit.a ten repik naozaj zaberal najlepsie.

mesiac666
10. jún 2008

titkovamiriam: dakujem krasne za radu

titkovamiriam
10. jún 2008

nieje zaco a pekny porod 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre