Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
27. júl 2010

takže, síce prepadol a nevyzerá bohvieako, ale chuťovo veeeľmi dobrý, odporúčam 😵
neviem, kde sa stala chyba s tým prepadnutím, lebo cesto bolo pekné, nelepilo sa, nemyslím, žeby bolo veľa vody, jedine ak to, že z tej 1/2 droždia, ako malo byť som odkrojila od oka, aby som teda zmenšila dávku, tak možno som ho dala viac ako malo byť

erikasadek
27. júl 2010

na beton vela drozdia a vody 😉

erikasadek
27. júl 2010

ak chcete dobry zemiakovy tak skuste tento.. 😉
a normalne v pekarnicke;<;; 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19552

dusanab
27. júl 2010

@alami ja uz nepeciem podla receptov (si dovolujem, co? 😀 ) uz len pozmenim v recepte nieco a je novy chlebik 😀 😀 viem ze na pol kila muky mi treba 240 ml vody, oleja od oka (nalejem na oba haky a ked je spravne velka mlaka tak je akurat 😉 ), 2,5 cl morskej soli, 1 cl cukru, 1/3 kocky drozdia a nejaku tu rascu a semienka....vzdy si navazim aby som mala pol kila muky, dnes som dala 50 g vlociek, 150 g raznej muky, 300 g hladkej a jeden maly zemiak ( odhadom 70 g a prvy raz vareny v mikrovlnke). Este som ten chlieb nejedla ale dufam a verim ze bude dobry lebo je krasne nadychany a lahucky 😀 😀 😀 😀 V tom recepte je nejak vela vody napisanej, na to mnozstvo muky by som ja dala do mojej pekarne asi 370ml a nie 500....
proti problemom so zapchou ja pouzivam dzus 😉 kase uz jest nechce takze vlocky nehrozia a proti dzusu este nikdy neprotestoval....dufam ze ti maly nema moc velke problemy s tym

alami
28. júl 2010

@dusanab mal vážnejší problém a od vtedy som v strese 😢 písala som to na ...rady od a po z...ak chceš pozri. Dík za džús, to mi enjak nenapadlo, to je celkom dobré

pečiem bábovku 😎 som zvedaváááá...recept mám svoj, postup som si urobila tiež po svojom, v podstate ako ke´d som piekla bábovku v rúre, akurát, že okrem šlahania snehu sa to celé dialo v jednej nádobe 🙂
práve sa pečie, ešte možno nejakých 15min a hotovo 😵

alami
28. júl 2010

tak sama sebe dávam klobúk dolu 😀 😀 😀 😀 😀

alami
28. júl 2010

je ľahučká ako pierko, presne taká, ako keď som ju doteraz miešala mixérom a piekla v rúre 😵

dusanab
28. júl 2010

@alami tak to sa ti krasne podarilo, vyzera lakavo, mnam 😀 rady od a po z som uz davno necitala, pojdem omrknut 😉 mne sa podaril vcera taky dobry chlebik ako uz davno nie 🙂 tiez som sama so sebou spokojna 😀 😀

reruna
28. júl 2010

@alami super to vypadá, dej recept a jak jsi dělala to mramorování? na jaký program jsi to dělala?

alami
28. júl 2010

@reruna nahodila som si ju na MMB, tak kuk sem http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=14670
to mramorovanie mi moc nevyšlo, nevedela som sa zorientovať ako to mám, keďže je to v inej nádobe a inak sa teda aj bude krájať, to musím ešte domyslieť 😀 ale keď si to tam naleješ, trochu to pomiešaj špilkou a mala by byť pekná 😉

reruna
28. júl 2010

@alami dík, to je skoro stejný recept, jak omám já, jen dávám 25 dkg cukru a 25 dkg mouky, jinak je to myslím stejné.

vinka
29. júl 2010

@dusanab ako si varila zemiak v mikre? 😕

erikasadek
29. júl 2010

@vinka pichnes do zemiaka vidlickou a das na 5 AZ 10 min do mikrovlnky 😉 v supke 😉

vinka
29. júl 2010

A nebuchne mikra?tak toto som edšte neskúšala. 😕

erikasadek
29. júl 2010

vinka to ma naucili v kuchyni v anglicku.. 😀
stare zname nebuchne preto prepichni vydlickou raz do zemaika;. 😉

dusanab
29. júl 2010

@vinka ja som dala taky mensi zemiak na dve minuty, otocila, dve minuty a mohlo byt veru aj menej....vari sa na plnom vykone. Povodne sa pisalo ze na tri minuty, otocit, dve minuty a mensie menej tak som si to skratila a ocividne este malo.... ani ja som to este neskusala ale niekde som citala ze niekto vari zemiak do chleba takto tak som vyskusala a chlebik je dobry 😉 zemiak vonal pekne, ako normalne uvareny v supke, ale na jedenie by som asi radsej takto nevarila, to nemoze byt take dobre ako vo vode varene (nechutnala som ho 😉 )

alami
30. júl 2010

nič nepečiete?

zucha
1. aug 2010

ja som dnes piekla chlieb z piva. Jednoznacne je jeden z najlepsich. A vyskusala som prvy krat piect z nealkoholickeho a tiez super 😉

alami
1. aug 2010

ja dnes špaldový s vločkami, práve ho pučím do seba teplučký, super je 😵
@zucha a to pivo tam je cítiť či nie?

zucha
1. aug 2010

@alami vobec. Len to vdaka tym pivnym kvasinkam uplne krasne nakysne a je fakticky dobry.

ozi
2. aug 2010

baby, robili ste niekto posúchy, deti by chceli cesnakové, hoďte dáky overený receptík 😉

zanna
2. aug 2010

ja som tiez robila ten pivny chlieb a bol super,taktiez som robila prvy krat knedlu,no predstavte si ,ze sa mi podarila 🙂

zucha
2. aug 2010

u nas odkedy som knedlu robila prvy krat, tak uz kupovanu nechcu. Tak mi treba 😅

ozi
2. aug 2010

posúchy baby 😠 , nič????

alami
2. aug 2010

ozi - ja som to ešte nerobila, ale keď zoženieš a overíš recept, tak vyskúšam aj ja 😀 😀 😀

alami
2. aug 2010
alami
2. aug 2010

moje dnešné vydarené a fantastickééééé
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3542

ozi
2. aug 2010

@alami , dík, mohlo by byť, skúsim, dám Ti vedieť 😉 😵 😵 😵

a lúpačky vyzerajú super, podarili sa 😉, skúsim nabudúce tiež 🙂

ozi
2. aug 2010

moje deti totiž zbožňujú posúchy z Lopeja, keď tade ideme, vždy musíme kúpiť, ale sú fakt mňam 😵

alami
2. aug 2010

@ozi teraz pozerám, že je to z 1kg múky, tak si urob len polovičnú dávku, ak máš malú pekáreň 😉