Zrušia príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa?

emmka3
4. aug 2010

Mamicky, buduce mamicky a snazilky ... co poviete na toto?
http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-...

a este v rychlosti prepocet, ako sa budeme mat "dobre" 😖
Takže maminy ja som si dala tú robotu a prerátala tú Mihálovu spravodlivosť v praxi:
Pracujúca mamina za tri roky na materskej príde o 878,64 € prípadne 1 178,64 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 alebo 190 €). A nepracujúca mamina na tom zarobí 773,40 € prípadne 473,40 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 albo 190 €). A to sa ešte bavíme za predpokladu, že prípatok k príspevku na dieťa zostane len bude rozrátaný. To je logika takže tá ktorá neplatí dane ani odvody dostane viac a tá ktorá poctivo pracuje príde o výhody, ktoré v súčasnosti má. Ale základ je, že budeme mať jednotný rodičovský príspevok.

Asi by stalo zato sa do toho nejak opriet (kedze Unia matiek sa vyjadrila v style, ze je to v podstate OK 😔 , nech to neprejde, lebo aj ked nase zlaticka nerodime pre peniaze, ale v dnesnej dobe sa bez nich neda zit ... zial ...

maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria85
22. dec 2011

@tanyja ahoj, takže čo si písala naposledy už neviem bo to zrušili, bo sme odbočili od témy zrušia príplatok pri narodení dieťaťa tak...

hav
25. jan 2012

@petusko rodicovsky prispevok by Ti mal ostat do 3 rokov veku dietata, nakolko, ako sa pise tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/sta..., "sa pre nárok na rodičovský príspevok od rodiča už nevyžaduje len osobná starostlivosť odieťa, a to bez rozdielu, či je dieťa zdravé alebo či má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. "

bobicek5
1. feb 2012

dievcata, poradte mi prosim akym sposobom mi budu vyplacat rodicak. V lete maju moje dvojicky (na ktore teraz poberam rodicak) 3 roky, takze nasledne chcem poberat rodicak na tretiu dcerku. V lete chcem nastupit do prace, dvojky idu do skolky a mala do jasli - a tu je ten problem. Este stale plati, ze ak zena nastupi do prace pred skoncenim 3 roku veku dietata, ze dostane prispevok na jasle + rodicovsky prispevok az do 3 roku veku dietata? Mame narok este na nejaky iny prispevok? Vdaka

gapa
1. feb 2012

@bobicek5
bud príspevok na jasle do sumy preukázaných nákladov no max. 230eur na mesiac ALEBO rodič.príspevok. Oboje súčasne sa poberať nedá, aj ked ide o iné dieťa
Tj. v čase, kdey už budeš vykonávať prácu a pred dovršením 3 roko dvojičiek
-bud RP ako doteraz (vo výške cca 194eur+25% ked máš dvojičky a požiadaš na dvojičky o RP, nie na mladšie dieťa, to by bolo len tých 194eur)
-alebo vo výške preukázaných nákladov za škôlku a jasle na všetky 3deti, na každé max. vo výške 230eur (dajmetomu škôlka jedlo+poplatok 28eur/1z dvojčiat +28eur/2z dvojčiat + 200eurúna tretie na jasle).
- Ak by do škôlky ešte nechodili, ale sa o ne starala napr. babka ... tak 40+40+ 200eur na jasle

bobicek5
1. feb 2012

takze oboje sucasne nejde? A bolo to tak v minulosti? Mne sa cosi mari, ze takto mi to pred rokom vysvetlila pani na socialke...
Dvojky budu mat v juli 3 roky (vtedy uz rodicak na dvojky zanika)a od jula do septembra (kym pojdu vsetky deti do socialnych zariadeni) si musim vybavit rodicak na dceru, ten nizsi. A prispevky na socialne zariadenia sa tykaju iba deti umiestnenych do 3.roku alebo aj starsie?

dafe03
10. apr 2013

ahojte žienky 🙂 neviete mi poradit?...odvolala som sa proti rozhodnutiu UPsvaR o nepriznaní RP na dieťaťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom....ústredie UPSvaR v BA zrušilo rozhodnutie o nepriznaní RP a na konci rozhodnutia sa píše,že je konečné a nemožno proti nemu použiť riadny opravný prostriedok. Právoplatné rozhodnutie možno preskúmať súdom.....volala som na UPSvaR a povedali mi ,že trvajú na pôvodnom rozhodnutí,lebo také majú tabuľky 😢 ......prešlo už 50 dní a nedostala som ešte písomné vyjadrenie...dokedy majú vlastne lehotu?...myslela som,že 30 dní......

molniak
10. apr 2013

@dafe03 ahoj ked podas ziadost na predlzenie mareskej maju na odpoved leho tu 30 dni ale ked sa odvolas tak uz potom na odpoved maju lehotu 60-90 dni
a podaj ziadost znovu a vybehaj si riadne doktorov cim viac odbornikov tym lepsie

dafe03
12. apr 2013

No dnes mi prišlo nové rozhodnutie a je také isté ako prvé t.j.žiadosti sa nevyhovuje,čo na tom ,že ústredie v BA to prvé zrušila . Aj na toto rozhodnutie sa môžem odvolať,ale nebude to kolotoč ked okresný UPSvaR má svoje vlastné pravidlá a rozhodnutie jednoducho nerešpektuje? Prvú žiadosť som podala ešte 9.11.2012 so spätnou polročnou platnosťou. Ked podám žiadosť znovu,tak neprídem o predošlé mesiace? Nemôžem len dačo doložiť?

molniak
12. apr 2013

@dafe03 no mne povedali tak ze ked mi ju schvalia doplatia mi aj mesiace dozadu

marcyhurt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz