Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

macek28
16. únor 2007

Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝

martinadt
31. srp 2007

karla síce neviem žiadny takýto receptík, ale môžeš si postaviť pultík niekde v meste, a môžeš ich predávať 🙂

fenrirka
1. zář 2007

😀 😀 😀 tak to mas do zasox aj na par rockov

karla6
2. zář 2007

Tak to vám teda pěkně děkuju. 😠 😀 😀

certica
2. zář 2007

no vidis karlo, a ja som si nedavno asi po sto rokoch kupila 1 balicek gumacov, co som ich zbadala pri pokladni (v drogerii mimochodom) 😅 , si mi mohla poslat 😀

lindda
10. zář 2007

cafte nemate nahodou niektora recept na coockies s ovsenych vlociek s cokoladovymi kockami a orieskami ja som ho mala ,ale niekde sa nam pri stahovani zapatrosil 😠 😀

susul
10. zář 2007

ahoj lindda, nema sice recept na cookies, ale na racio keksy z ovsenych vlociek a kludne si tam mozes pridat aj kusky cokolady 🙂 tak ak sa ti bude pozdavat tak tu je : 1/4 kg ovsenych vlociek, 1/4 kg cukru, 1/4 kg tuku, 30dg hl. múky, 3 vajícka, 1 prášok do pečiva, 15 dg horzienok a 10 dg posekanych orechov. Vymiešas tuk s cukrom, pridas vajicka a to ostane a pecies v rure na 150 supnov

raduska00
10. zář 2007

karla6 kamarádka dělá takový ten nepečený salámek z piškotů a plní ho gumovými medvídky, vždycky je drobek nakrájí 😉

lindda
10. zář 2007

susul veeelmi pekne ti dakujem 🙂

nikka.vo
10. zář 2007

Karla6 : já používám želé bombony nebo medvídky do pudingu...

dávám to do takové kulaté zapékací mísy...

nejdřív pokladeš piškotem dno, na to dáš puding podle chuti - já dávám spodní malinový nebo jahodový, pak medvídky, nebo ty bombony, ještě nasekanou čokošku na vaření, zase piškoty (můžeš dát nejdřív piškot, pak bombony) naliješ zase puding (nahoru dávám čokoládovej... do chladničky zchladit a je to...

Neni to žádnej závratnej recept, ale já se potom můžu utlouct! 😀

těch pater si uděláš kolik chceš a je to lahodááááá 😵 😉

veronika

nikka.vo
10. zář 2007

jo a ty bombony nakrájet na třetinky nebo alespoň na půlky...menší kouky jsou lepší... 😉

grmitko
10. zář 2007

tak aj ja pridavam svoj oblubeny recept na kokosovy zakusok
300 g praskoveho cukru, 2 vajcia, 5 dkg palmarinu, 30 dkg hladkej muky, 1 prasok do peciva, 2 dcl mlieka
Poleva: 20 dkg cukru, 10 PL mlieka, 25 dkg masla (hery), 5 dkg kakaa
300 g kokosu na obalovanie

Postup:
Cukor, vajcia a palmarin vymiešame, priadame muku, prasok do pecia a mlieko. Plech vymastime a vysypeme mukou. Pecieme v stredny vyhriatej rure.
Poleva:
Vsetko spolu vymiesame nad parou, nechame roztopit. Mozeme pridat 1 PL rumu.

Vychladntuy kolac nakrajame a jednotlive kusky obalujeme v poleve a namacame do kokosu. Je taky dobry, ze nikdy z neho nezostane na druhy den, aspon u nas nie 😉 dobru chut

lindda
11. zář 2007

susul kolace su super uz peciem druhu davku ta prava sa zozrala na posedenie 😀 este raz dik 🙂 🙂

zirafka105
11. zář 2007

Co je to ten palmarin? Dik za vysvetleni 🙂

certica
11. zář 2007

zirafka normalny rast.tuk na pecenie, existuje pod tymto nazvom, ale kludne mozes pouzit aj heru, heliu a pod. 😉

certica
11. zář 2007

lindda, tie ovs. vlocky si aj trochu oprazila?
grmitko, taketo mam rada aj ja 😎

makelka
2. říj 2007

Holky neměly byste pro mě nějakou jednoduchou buchtu s ovocem, mám zamražený broskve a ráda bych něco upekla, ale jen mňamky 😀

herminka
9. říj 2007

Makelko, nevím, zda tu už někdo psal drobenkový koláč:
ze 125 g tuku (Hera, máslo apod.), 2 hrnků polohrubé mouky, půl hrnku cukru (či více, pokud máte rádi hodně sladké) a 1 vanikového cukru uděláš drobenku. Hrst si odložíš stranou na posypání a do zbytku (tj. té větší části) vmícháš 1 hrnek mléka, prášek do pečiva a 2 vajíčka. Vyliješ na plech, pokladeš ovocem a posypeš drobenkou. Peče se ve vyhřáté trouvě na 180°C cca 15 minut (to odhadni podle sebe).

kattum
9. říj 2007

Kocky prosim vas jednu otazku ohladne kolacika z margotky.
Akym sposobom mam nakrajat? alebo nastruhat? tu margotku do cesta? Na ake velke kusky? A este ako dalho sa to asi pecie v elektrickej trube? Dakujem.

kapka
9. říj 2007

kattum margotku nastrouhej na struhadle (na té straně jako se strouhají jablka)A peče se asi 40 minut

4a
10. říj 2007

holky,
neměly byste recept na desert Marlenka/y?

cat
10. říj 2007

Svorka mi dala recept na babovku bez muky, krpec sa nou siel udusit takze to sem napisem aj pre ostatne mamule:

Pudingova trojfarebna babovka:

5 vajec
20 dkg krystal. cukru
1 dcl oleja
pol balicka prasku do peciva
3 pudingy: cokoladovy, vanilkovy, malinovy (al. aj jahodovy, hlavne ze ruzovej farby)

Z bielkov a cukru vyslahame tuhy sneh. Pridame zltky, olej a prasok do peciva. Hmotu rozdelime na 3 casti a do kazdej vmiesame iny farebny pudingovy prasok. Vylejeme do formy a dame piect.

(Do formy na babovku ale dajte najprv tu s cokoladovym pudingom, az potom vanilku a malinovu lebo inak sa ta cokoladova rozleje po celej sirke babovky a nevyzera to tak pekne ako ma).

herminka
11. říj 2007

4a, Marlenka je medovník, na něj mám jeden osvědčený recept od kamarádky (sama jsem ho ale ještě nezkoušela):
Medovník
Medové pláty: 100g másla, 150g krupicového cukru, 5 lžic medu, 2 lžíce polotučného mléka, 1 vejce, 1 lžička jedlé sody, 450g hladké mouky
Krém: 150g smetany na šlehaní, 150g zakysané smetany, 150g cukr moučka, 100g strouhaných ořechů (nejlépe vlašských)
Těsto: Všechny přísady kromě mouky smícháme v míse. Tu posadíme na hrnec, ve kterém se vaří voda a šleháme metličkou ve vodní páře. Směs by měla být malinko řidší než majonéza. Pak vsypeme mouku a vypracujeme těsto. Rozdělíme na 4 díly, zabalíme do potravinové folie a necháme uležet a trochu ztuhnout. Troubu předehřejeme na 180°C (horkovzdušná 160). Na pečícím papíru vyválíme tenké pláty v průměru asi 20 cm. Je lepší to válet nebo tvarovat rukou přes folii, těsto se trošku lepí. Pečeme asi 3 min (já asi tak 5 min) do růžovozlaté barvy. Po vychladnutí spojíme pláty krémem. Krému bude trošku víc, můžete pomazat i po obvodu a shora
Krém: Smetanu ke šlehaní uvedeme do varu, přidáme strouhané ořechy, povaříme a necháme vychladnout. Vyšleháme, přidáme cukr a zakysanou smetanu.

certica
11. říj 2007

herminka, to znie dobre 😉

blacklucka
11. říj 2007

Nazev: Zrave rezy

Ingredience: Testo: 250 g cukru, 150 g hladke mouky, 5 vajec (zloutky), 5 lzic horke vody, 1/2 prasku do pecivaNapln: 1 slehacka, 2 kremovite zakysane smetany (cim hustejsi, tim lepsi), kompotovane ovoce dle chuti, ja pouzivam ananasZele: 2 vanilkove pudinky

Postup: Testo: zloutky, cukr, vodu uslehat, pridame mouku smichanou s praskem do peciva a nakonec opatrne vmichame snih. Peceme ve forme s vyssim okrajem, vymazane tukem, vysypane hrubou mukou. Elektricka trouba cca 180 °C. Upect a nechat vychladnout.Mezitim si pripravime napln. Uslehame slehacku do tuha, osladime dle chuti. Kysane smetany opatrne smichame se slehackou a pridame na kosticky nakrajene okapane ovoce. Smes natreme na vychladly moucnik. Nakonec udelame zele. Stavu z kompotu dolijeme vodou, aby jsme meli 3/4 litru tekutiny. Tu povarime se 2 pudinky. Prochladle zele nalijeme na napln a dame do lednicky

terkaa
13. říj 2007

LIEVANCE - fajne nadychane

225g hladka muka
prasok do peciva
kavova lyzicka krystaloveho cukru (moze byt aj viac, zalezi s cim budete podavat lievanceky)
2 vajicka
2 polievkove lyzice roztopeneho NESLANEHO masla - nemusi byt, ak chcete maslo pridajte ho(nie horuce!) az po odlezani cesta.
Vsetko zmiesame do kopy a nechame odlezat asi 20 minut, len tak volne, nemusi byt v chladnicke. lievanceky opecieme z oboch stran a mozeme ich podavat s medom, dzemom, pudingom, jahodami, slahackou...
dobru chut.

terkaa
13. říj 2007

KOLAC Z KYSLEHO MLIEKA
- POHAR POUZIJEME 2dcl

3 pohare kysleho mlieka
3 pohare polohrubej muky
3 pohare praskovy cukor
1 pohar olej
1 kavovu lyzicku soda bikarbony
2 lyzice kakaa
1 vajicko

Vsetko zmiesat, dat na plech a upiect.
ak chcete mozte poliat polevou.
dobru chut.

terkaa
13. říj 2007

BUBLANINA

28 lyzic (45dkg) polohruba muka
12 lyzic praskovy cukor
12 lyzic oleja
1 prasok do peciva
1 vanilkovy cukor
1 vajicko
3 dcl mlieka

lubovolne ovocie

Vsetko zmiesame, dame na plech ,poukladame lubovolne ovocie na vrch (mozne ho obalit v stuhanke s pr.cukrom, aby nespadlo na dno(nie je to nutne) a upecieme.
dobru chut.

terkaa
13. říj 2007

MAFINKY

TUHE PRISADY:
1 hrncek polohruba muka
1/2 hrnceka kr.cukor
1/2 cajovej lyzicky sol
2 cajove lyzicky prasok do peciva

TEKUTE PRISADY:
1/2 hrnceka mlieko
1/4 hrnceka olej
1 vajicko

tekute prisady vlejeme do suchych.
mozme do cesta primiesat kusky cokolady, oriesky, kokos, hrozienka, alebo ine susene ovocie. naporcujeme do kosickou na mafinky a pecieme 15-20 min. pri 19´C. najlepsie v originalnom pekaciku na mafinky.
dobru chut.

matula77
14. říj 2007

Ahojte. Aj ja mam super recept na muffiny. 1 vajicko vymiesat s hrncekom {2dcl} kryst. cukru a 1 sackom vanilkoveho cukru, pridat jeden hrncek hladkej a 1 hrncek polohrubej muky, 1 zlaty klas, priliat 2dcl mlieka a 1 dcl oleja. Nakoniec 1 sacok prasku do peciva a posekanu cokoladu{ alebo hrozienka, kandizovane ovocie, oriesky atd...} Peciem ich na 180stup. tych 15-20 min. Skusam sparatkom ci uz su dobre 🙂

emjee
15. říj 2007

cat po farebnej babovke sa len tak zaprasilo 😀