Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

dugyna
25. jan 2021

dakujem vsetkym nakoniec sme nasli lacnejsiu samsung, sice o 100 drahsiu ako chceli kupit, ale ma aj motor aj vlnu aj outdoor a kedze ja som samsung odporucala tak radsej si priplatila

nikaaaaa
25. jan 2021

Tak po mojej Skúsenosti ako som nechcela sušičku tak po dvoch týždňoch užívania Musím pridať recenziu. Predsa som si vybrala Bosch wtx87eh0eu a neľutujem ako som prvú dávku dala tak krásne suché vyžehlené a načochrene som ešte nikdy prádlo nevidela. Bála som sa nakoľko rezencie mamičky niektoré vraveli že aj ponožky majú pokrçene no ponožky máme také vyžehlené že ani žehlička tak nevyzehli . neverila som vlastným očiam čo dokáže táto Sušička je jedno aká ale ja som mala šťastie asi na výber nakoľko fakt Krčíve veci ktoré som mala problém vyžehliť naparovacou žehličku tak so sušičky som vybrala krásne rovné o posteľnom prádle a uterákoch ani nehovorím nádhera take jemne to sa neda ani porovnat ani po litre avivazi netreba prať s avivazou susicka si poradi hravo s pradlom 😀😇 leginy su ovela lepsie odchlpene bez zmeny na materiali ! Takže môžem odporučiť posielam nejaké Fotky pred a po susicke.konečne uz netreba žehliť iba poskladat rovno do skrine

jasadaresa
27. jan 2021

@nikaaaaa to je super. To je asi aj odpoved pre tie, co sa pytaju, ci susicka nahradi zehlenie. Jedine asi taka, co ma funkciu pary, ako tvoja...
Kopirujem: Iron Assit vám pomôže extra ošetrením parou, ktorá pomáha vyhladiť suchú bielizeň a v niektorých prípadoch dokáže úplne nahradiť klasické žehlenie.👍

nikaaaaa
27. jan 2021

@jasadaresa neviem ja mam naparovaciu ale to je program na košele ale použivam najviac program mix a uloženie do skrine a krasne prádlo ešte stále žasnem a neviem uveriť čo ta vecička dokáže. Takéto sú aj trička ktoré som mala problem vyžehliť 😇 a samozrejme davam vela veci co maju nalepky a neprevracim a už boli v sušičke aspon 6x a stale bez zmeny takže som spokojná. Zatial nikto nedal takuto rezenciu tak ja davam nakoľko to myslim že dosť pomôže

alessandra69
23. mar 2021

@livi a na akom programe? Neznicili sa?

saxana000
12. jan 2022

Baby mam novu susicku zatial idem na nu opatrne davala som mix sport a syntetiku ze radsej dosusim este na 10 minut tej bavlne nejak zatial neverim mozno skusim na uteraky alebo navliecky casom.ale k mojej otazke.susicka si sama skrati cas ked vyhodnoti ze uz je pradlo suche davam extra suche vzdy ale ked vyberam pradlo zda sa mi akoby bolo stale vlhke.neviem mozno taky blby zvyk v rukach ze zo susiaku to bolo uz presusene ja si pripadam jak debil stale to prehmatavam otacam onuchavam a rozmyslam ci to este pustim alebo to take ma byt..je to normalne?mam si na to iba zvyknut?akoze nie je to vyslovene mokre len neviem ako to opisat jak keby som zobrala do ruky tricko co lezalo na pracke kym som sa sprchovala v horucej vode 🙈

kacenocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kala713
13. jan 2022

@saxana000 ja používam len program bavlna. Prádlo je úplne suche keď ho vyberám zo sušičky. Pri žiadnom inom programe prádlo nevysusi úplne.

saxana000
13. jan 2022

@kala713 ja sa tej bavlny trosku bojim isla som na to radsej opatrnejsie ze dam na mix a ked nieco ostane vlhke supnem na 10-20 minut dosusit.vacsinou si program z 2:10 skrati aj 0 hodinu.bavlnu by som dala asi len na uteraky a postelne pradlo..

mariamakarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria102
14. jan 2022

Zdravím, chcela by som sa poradiť ohľadom novej sušičky Samsung, ktorá je ešte v záruke, nedávno zakúpená. Pri zapnutí mi moja sušička hlási, citujem: "najskôr očistite filter", aj keď som filter vlákien už predtým očistila asi 5x po sebe aj pomocou vysávača, taktiež som očistila aj druhý dolný filter - tepelný výmenník, no stále mi hlási toto upozornenie na displeji. Neviem, čo mám robiť a či ju môžem používať ďalej. Napriek tomuto hláseniu sušička riadne funguje, teda normálne suší podľa zvoleného programu. Sušičku som použila asi 8 krát, keďže je nová a po každom sušení som doteraz vždy očistila filter vlákien, okrem tepelného výmenníka. Už si nespomínam, či to hlásilo už hneď po prvom použití, ale až teraz som si to všimla. Už som ju aj reštartovala a obnovila továrenské nastavenia a stále to hlási na displeji po zapnutí zariadenia. Myslím si, že to nie je chybové hlásenie, ale iba upozornenie na vyčistenie filtra, len neviem, či to má štandardne stále upozorňovať po každom zapnutí pri tomto type sušičiek (čítala som, že je to normálny upozorňujúci ukazovateľ pri tejto značke) , alebo to nemá signalizovať. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za radu.

kacenocka2
14. jan 2022

@maria102 len moj nazor, ze môže tam byt senzor ktory zachyti aj malu spinu,a preto to hlasi a neje to chyba, aby sa nemohla pouzivat

maria102
14. jan 2022

@kacenocka2 len na margo, dočítala som že, tieto výstražné indikátory filtra u Samsungov NEPRESTÁVAJÚ svietiť – to je NORMÁLNE, že aj po vyčistení budú výstražné indikátory naďalej svietiť . Je to normálne – spotrebič je naprogramovaný tak, aby vám neustále a pravidelne pripomínal, že je potrebné vyčistiť filter na vlákna a výmenník tepla. Toto NIE sú chybové kódy,tak naozaj neviem...

sima.p
15. jan 2022

@maria102 mne toto robi Bosch. Mám ju 6ty rok a raz sa mi ju podarilo vycistit tak, ze na par cyklov to prestalo svietit s teraz znova a nie a nie to tak vycistit, aby ma to neupozornovalo.

maria102
19. jan 2022

čaute, máte niekto skúsenosti s bavlnenými loptičkami do sušičky, resp. do práčky? je pravda, že v sušičke skrátia dobu sušenia alebo je to blud?

saxana000
19. jan 2022

@maria102 ja som ich raz vyskusala ale tie klasicke co vypadaju ako tenisove a teda aj som ich velmi rychlo vytiahla strasne to rachotalo.do kosa som ich nehodila iba preto ze mam perovu bundu ktoru sa chystam prat tak ich na nu pouzijem ale kazdy den by som ten buchot urcite nepocuvala..mozno tie latkove su maksie ale vnutro maju tak isto tvrde aby splnili ucel teda aj to rezonovanie bude podobne.

maria102
19. jan 2022

....a ja som si myslela, že tie vlnené sú odľahčené, teda logicky nebúchacie 🙂

saxana000
19. jan 2022

@maria102 tak podla mna tam musi byt nejake tazke jadro aby to splnilo ucel toho nasuchorenia.inac by tam stacilo pridat aj zmochlane ponozky...

saxana000
19. jan 2022

Dievcata este jedna otazocka mozno blba je normalne ze mam mokre chlpy prachu na tom spodnom filtri?dnes som vysavala okolo susicky tak reku trosku to tam vypucujem.otvorila som spodny kryt medzi lamelami od hora aj v strede to bolo suche v pohode ale uplne dolu boli chuchvalce toho prachu este normalne mokre susicka isla naposledy pred 3 dnami..mate to tak aj vy?

chryse
19. jan 2022

@saxana000
@maria102 tie vlnene sú aj vo vnútri vlnene a nebuchocu, mala som aj tie plastové ale vyhodila som, ale či skracujú sušenie netusim

kala713
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ramzesa
26. jan 2022

@maria102 ja čas veľmi nesledujem, ale môže byť, že sa skracuje. Mám 6 kilovú práčku vždy plnú do prasknutia a takto to aj ide do sušičky a vysuší sa. Mám tie vlnené a som s nimi spokojná. Ale neviem, či o chvíľu nebudem kupovať nové, lebo tieto sú už také všelijaké 🙈. Ale aj prádlo je také vzdušnejšie ako bez tých loptičiek.

kuboza
1. júl 2022

Dámy ja som budúci otecko na bábätko sa moc tešíme. Nakoľko som chcel svojej žene uľahčiť prácu kúpil som sušičku umývačku a robotický vysávač. A teraz k tej sušičke.

Je to pomocník ako žiaden iný. Prádlo máme voňavé a krásne mäkké a hlavne vyžehlené. Aj ked som ani ja tomu neveril ale je to tak. A to pracujem v Elektro obchode.
Aby vám prádlo voňalo treba použiť olej da sa kúpiť v obchode poprípade v drogérii. Ja nakupujem olej u nás na predajni. Prádlo krasne vonia aj po vybratí zo sušičky. Nakoľko sa jedná o olej a nie o aviváž je vhodný aj do sušičky neznečistuje filter. Olej stoji cca 8€ a je na 40 praní jedna sa o malú fľaštičku koncentrovaného oleja nalejete do práčky namiesto aviváže. Výsledok krasne voňavé prádlo aj zo sušičky.
Ďalej by som chcel dať do pozornosti aj guličky do sušičky. Veľa ľudí používa gumené guličky. Za mna škoda peňazí. Guličky su vo farbách nakoľko pracujem na reklamačnom oddelení uz som sa stretol zo zničeným prádlom nakoľko tieto guličky su farebne a časom môže farba pustiť na prádlo. Nehovoriac o ich hlučnosti. Guličky su z tvrdej gumy a so naozaj hlučné. Určite používajte guličky z vlny su drahšie ale nemusíte sa obávať znehodnoteného oblečenia ani nadpriemerného hluku. Netreba sa obávať guličky nepúšťajú tkaninu su zlepené respektíve zlisované. Taktiež sa dajú kúpiť v elektro predajniach a aj v drogérii.
O strastlivosti o sušičku tu už písané bolo tak k tomu sa asi netreba vyjadrovať.
Za mna bolo potrebné aspoň toto povedať nakoľko sa do sušičky nesmie dávať prádlo s avivážou. A ak pridáte guličky spoznáte ten rozdiel.
Aspoň taká malá rada. Ak ste vedeli dakujem za čas ze ste si prečítali článok a ak ste nevedeli nemáte zač 😊

Ak by ste mali otázky ohľadom spotrebičov poprípade radu neváhajte ma kontaktovať rád pomôžem s výberom.

E-mail - wajlo1992@gmail.com

Želám pekný deň.

kajusa83
15. dec 2022

Sušička Beko

bibinka
16. dec 2022

@kuboza ahoj, prosím ťa, aký olej (presný názov) používaš do práčky ? ak dám prádlo potom do sušičky, je krásne mäkké ale vonia tak neutrálne.chela by som ho mať voňavé, nakoľko aviváž nepoužívam. Dakujem.

mmaattuuss
4. jan 2023

Ahojte, prosim vás, robili niekomu servis sušičky aj keď bola na práčke? Nemá mi ju kto dať dole.

dadika111
11. nov 2023

Ahojte. Prosím Vás, potrebujem poradiť. Mám sušičku Bosch a úplne dolu za spodné filtre mi ide voda namiesto hore do nádoby. Vedeli by ste mi poradiť čo robiť, aby som nemusela kupovať novú? Ďakujem.