Čo si myslíte o tehotenstve po 20-ke?

mishel33
30. máj 2011

Takze o5 otvaram novu diskusiu, baby co si myslite o tehotenstve kratko po 20-ke? 🙂

gubcikova
31. máj 2011

u nás je v rodine taký prípad,že teta ma 3 deti.syn sa osamostatnil má 2 chlapcov(34ročný),dcéra (29) má 3 deti+muž a žijú u tetky v 4 izbovom byte,bývala snimi aj najmladšia 21ročná kým neotehotnela,takže v jednom byte bývali 8 😲 😲 a tá najmladšia sa musela z bytu odsťahovať,a tá stredná nikdy nepracovala najdlhšie ako 4mes.my sme bývali u svokry 3roky,ale tak že rok svokra nebola snami ale u priateľa,býval snami švagor.čo nerobilo dobrotu,lebo svokra nadovšetko miluje svojho prvorodeného,takže ked ja som mu povedala nech uprace niečo doma,že ja som neni slúžka aby som upratovala ešte po 24ročnom bolo peklo.našli sme si podnájom a je super.a svokra ked som bola tehu to boli reči budem kočíkovať, prebaľovať atd.ha ha ha.mala mala koliky a svokra v tom najväčšom plači,ked už som si trhala vlasy otvorila dvere a zadrela ,,Zase plače chudátko moje?"a zavrela.no nezabi ju

gubcikova
31. máj 2011

@adriana1712 krásne si to napísala.mne 4mes.pred pôrodom zomrel otec a 2roky predtým mamina.nezávidela som rovesníčka,že chodia po diskotékach ja som si to užila do 20tich až až.a nikdo nepovedal,že my si to nemôžeme užívať po 30tke 😉

monca1991
31. máj 2011

ahojte rada by som sa pridala ak to nevadi.ja som otehotnela ked som mala 18 a porod v 19tich.milujem svojho syna nadovsetko takze sa tiez pripajam k tomu ze zodpovednost nieje o veku.nas malinky bol sice naplanovany(vynechala som len jednu tabletku antiky a hned sa nam zadarilo 😀 ).nad potratom sme ani len neuvazovali a ked sme sa spamatali z toho prveho soku velmi sme sa tesili.a teraz si neviem predstavit zivot bez syna.tento rok sme uspesne zvladlli moju maturitu tak to bolo trosku o hubu.

monca1991
31. máj 2011

@adriana1712 ahoj no myslim ze sme na tom odobne.moji rodicia sa o maleho vobec nezaujmaju mozno raz za mesiac pride k nam na navstevu ale to je tak cele.neznasaju mojho priatela a vsetko co je s nim spojene takze sa ani moc nezaujmaju o vnuka.ale zase priatelovy rodicia su uplne super ale nemaju cas.dodova (dodo je moj priatel) sestra sa vykaslala na svoju 3 rocnu dceru tak sa o nu staraju oni su v pokrocilom veku takze im dava zabrat svokra si v zime zlomila nohu takze je uplne nehybna este ju cakaju operacie (proste nestastna zlomenina kolena) takze oni mi tiez maleho neberu von ani nevaruju ani nic takze sme tiez nato uplne sami.ale teraz ked je uz maturu tabu to zvladame super

hoota
31. máj 2011

ahojte ja budem mat onedlho 20, pred necelym mesiacom sa nam narodil syncek, takze som tak isto ako @monca1991 rodila v 19tich. malinky tiez nebol planovany, ale neznamena to, ze by bol nechceny. chcela by som si ho nechat aj keby mi vtedy priatel, dnes uz manzel, povedal ze on nechce. na potrat by som nesla, povedala som si, ze uz predsa len nemam 15, mam aspon maturitu. najprv to bol sok, hlavne pre moju rodinu, no po par tyzdnoch uz sa vsetci tesili, s priatelom sme sa vzali ked som bola na prelome 5. a 6. mesiaca.
je pravda, ze sme mozno trocha zbrkli ako tu niekto napisal, ale o synceka sa dokazeme postarat a mame aj stastie na super starych rodicov. moja mama aj svokra velmi pomahaju, ale nemyslim, ze ich zneuzivame, oni sa sami ponukaju a u oboch je to prve vnucatko takze sa velmi radi angazuju 🙂
tesim sa ako bude syncek rast, bude mat mladych rodicov , ktori s nim budu zvladat pobehovat, bravat ho na vylety atd 🙂

moncikyta
31. máj 2011

podla mna je jedno kolko mas rokov pokial si dobra a zodpovedna matka, mam kamaratku ktora v 18porodila a je lepsia matka ako druha kamaratka ktora porodila ako 26rocna zalezi to od zeny. ked sa mne v auguste narodi abatko tak budem mat 21r myslim ze akurat aspon ja sa na to citim a strasne sa tesim pre drobceka by som spravila vsetko! 🙂

irriss
31. máj 2011

@moncikyta Necetla jsem ostatni prispevky, proto budu reagovat na ten Tvuj 😉
Ja jsem porodila sve prvni dite v 18ti letech, druhe ve 28 letech a dvojcatka ve 31letech.

Myslim si, z vlastni zkusenosti, ze se neda tak jednoznacne shrnout vek spolecne se zodpovednosti ....
Velkou a definitivni roli hraje stav a moznosti, postoj druheho partnera, ktery nas ovlivni at uz chceme nebo ne...
Dite je velka zmena, velky zasah...jsou zeny,ktere "utecou a nebo se se svoji roli nikdy nesmiri" a jsou muzi, kterym to trva dele ne-li dlouho, nez pochopi, co obnasi sluvko "otec, tata, tatinek"...Nekdy je to dlouhy proces pro oba, pokud jeden selze, ten druhy musi stat sakra pevne na zemi, aby to uhral...a vek jde opravdu stranou...Zalezi, kdy se v jake situace ocitneme...samozrejme, ze zkusenosti nas jen posili, o to vice ty negativni 😉
Muzeme byt sebevice zodpovedni a pokud nam chybi zakladni potreby nase neschopnost neni vazana na nasi vuli, ale "vuli druhych - ne-li tretich"

"Byt matkou je DAR, stat se maminku je STESTI"

monca1991
31. máj 2011

@hoota aj pre moju rodinu to bol sok asi tak 2 tyzdne sa so mnou nikto nerozpraval a odmietali nas.skoro som sa odstahovala ku svokrovcom ale potom sa to nejako vylepsilo a ked sa k nam nastahoval moj priatel potom este len nastali problemyy.moja mama ho neznasa tak mu robila zle a tak isto aj moj bral.napriklad ked sa mi mali pokakal sla som ho umyt do umyvadla a bolo tam napriklad naplute slesne povedane.ked sa sliel dodo sprchovat bolo tam nacikane samozrejme od mojho brata a takto to slo.tak som si povedala dost a odstahovali sme sa ku svokrovcom ktori su uzasni ludia.moja mama bola preto taka lebo sme mali uzasny vztah ako matka a dcera no a ked som otehotnela mala pocit ze dodo ma jej ukradol a bolo vsetkemu konec.tak sa k tomu postavila svojsky az si nas od seba odohnala

moncikyta
31. máj 2011

@irriss ja suhlasim ze to tiez zavisi od partnera, len som porovnala dve rodiny ktore partneri su vzorni rodicia ale matky sa spravaju uplne inac takze si nemyslim ze to je o veku.

irriss
31. máj 2011

@moncikyta
Moje matka se nikdy nestala "maminkou" (pres 60let), nehlede na to, ze ji zivot obdaroval 2x... ☹

Kdyz vidim,slysim a ctu, co ostatni zeny delaji proto, aby se staly maminkou, rikam si, jak je ten zivot nespravedlivy...a pro deti smutny...

p.s. August/srpen je za dvermi..hodne stesti a preji Ti, at se Ti vyplni Tve plany a at jsi stastnou maminkou 🙂
Pekny den!

moncikyta
31. máj 2011

@irriss dakujem 🙂

kormelia11
31. máj 2011

@1katkas 🙂 takze nie som sama 🙂 tebe sa blizi uz ja termin porodu 🙂 ja si este pocakaaam 🙂

titkovamiriam
31. máj 2011

Tiež vám sem vhupnem 😉 ja som nemala ani 20ked sa mi Milan narodil a za 7 dní som maturovala 😉 za ,,par ,,mam 40 a už mam veľké dospelé samostatné dieťa 😉 .Ked mam porovnavat mat dieta v 19 a v 35 rozdiel bol len v tom ze pri Marekovi som bola na vsetko niak opatrnejsia,viac som sa bala ked sa buchol,zaspinil a podobne. 😉 a čiste teoreticky možem byť už aj babička 🙂 -na to sa veľmi teším 🙂

lenka311
31. máj 2011

Ja osobne keď som rodila, som mala 28 a bola som v pôrodnici najmladšia... Ale je to individuálne, ako sa na to cítiš a hlavne je to podľa mňa lepšie, lebo si viac dieťa s matkou rozumie. Akože poznám jednu známu, tá mala deti v 39 a 42 a akosi si momentále s teraz už pubertálnymi deťmi vôbec nemá čo povedať.
Okrem toho ešte jedna výhoda, matka má na svoju ratolesť viac energie ako mladá...
To je len môj názor samozrejme. Hlavne každý ako sa cíti...

tea333
31. máj 2011

ahojte,
ja som rodila v 21, planovane a chcene, snazili sme sa 7 mesiacov, uz sme boli zasnubeni 😉
vobec nesuhlasim s nazorom, ze mlade rodicky su nezodpovednejsie.Videla som mnoho mamiciek ktore maju po 30TKE deti asi len preto, ze sa to tak ma, alebo ich partner chce, lebo su to take ufrflane mamy co stale nadavaju ako musia vstavat, ako ich dieta neposlucha a pod.poznam babu po 30 ktora chce uz druhe, a pritom 2 rocnu dceru neustale zveruje na pol dna do ruk cudzich ludi, uplne hocikoho, a pritom je na materskej.este to dieta vodi na zurky kde su opiti ludia a chuda dieta nema ziaden rezim.doma nemaju sporak, mala je mcdonalda a pod.inak moderna rodinka 😠 😠 .mlade baby tento tlak spolocnosti mat deti este necitia, a preto si vacsinou mamickovstvo vyberaju preto, ze sa na to naozaj citia a aj si to uzivaju.
Ja som velmi rada ze som mlada mama..mam vela energie a zaroven som prisposobiva, urcite viac ako 40 rocne prvorodicky, ktore maju jednoducho uz svoj zivot a dieta je taky obrovsky sok v ich dlho kludnom zabehanom zivote.

tea333
31. máj 2011

a inak, moje dieta nikto nevaruje, nie zeby som nemala rodinu, ale preto, ze len s tazkym srdcom ho niekomu zverujem aj na par minut.takze u mna neplati, zeby som dieta niekomu vesala na krk.

monca1991
31. máj 2011

@tea333 hovoris mi z duse tiez az by som maleho nerada niekomu zverovala lebo som si tak proste zvykla.a aj ked som pocula nazory ludi okolo mna ze co by mu dali papat a co uz moze no veru asi by som si dva krat rozmyslela ci mi to stoji zato dat ho niekomu varovat.akoze smejem sa nad niektorimi ludmi

kukucg
1. jún 2011

@tea333 suhlasim s tebou a ani moje nikto nevaruje, ked sa narodil nebola tu ani moja ani nikto, lebo sme to nechceli, a pri tom moja kamoska co ma cez 30 sa k mame nastahovala ked sa jej naordilo babo... takze tak, moj syn ma 4 roky a z toho okrem skolky 95% casu stravil so mnou, nepotrebujem a ani nechcem ho nikomu davat, je to nase dieta tak nevidim dovod pchat ho niekam, ku starym rodicom chodievame spolu a max s nim idu von, ale len velmi malo, so svokrovcami sa stretavame tak raz 3 mesiace s nasimi raz za 2 cca... a svokra ma stale strasila ze aky bude pricucok ked bude stale len so mnou a opak je pravdou, aj ked bol stale so mnou, ked mal tri a pol siel do skolky a adaptoval sa perfektne a prilezitoste ked ho niekto strazi nema s tym problem 😉

1katkas
1. jún 2011

@kormelia11 nie si 🙂 a neboj sa, tak ti to rychlo ubehne, ze ani sa nenazdas a bude sa to aj tebe blizit🙂

kormelia11
2. jún 2011

@1katkas mas pravdu 🙂 cas letii 🙂

monca1991
3. jún 2011

baby ten cas je neuprostny!!!este len teraz sme zistili ze som tehotna a zrazu je predomnou 8 mesacny syn!!

domca1511
5. jún 2011

Ahojte prispejem aj ja.Som s teraz už manželom od 16 a jeho20.Ked som mala 19rozhodli sme sa že sa vezmeme.No tak už som si kupila šaty vo februari a v maji 2009bola svadba.Dlho sme chceli babo ale robila som ale aj tak som nič nebrala nechala som to len tak.V marci 2mesiace pred svadbou zavreli nas podnik a aj som zistila ze som tehotna.No svadba bola normalne v maji a uz som bola aj tehotna:DRodina moja aj jeho sa tesili a v aprili mesiac pred svadbou som mala20.V novebri sa narodila mala a uz su 2roky co sme svoli a mala ma rok a pol.Nikdy neolutujem a som strašne stastna ze ju mame a podla mna je to super mlada mamička snažim sa aby bola slušna,dobre vychovana a podla mna nič jej nechyba uz sme aj dom kupili uz sa len nastahovať🙂

li_la
5. jún 2011

My sme s manželom spolu rok a pol, z toho pol roka sme manželia a máme 3 a pol mesačného syna. 🙂 V októbri som mala 20, v novembri sme sa brali, manžel má 23 a bábo sme chceli a plánovali. 🙂

monca1991
7. jún 2011

tusim vsetky mlade mamicky uz mali aj svadbu...my sme neni zobraty a zatial ja osobne ju ani nechem.svokra a vsetci ostatny ma do toho strasne nutia a stale len spominaju kedy uz konecne...strasne mi to lezie na nervy.ja budem mat este len v auguste 20 a na svadbu sa necitim.a myslim ze keby uz aj bola svadba tak by to bolo z donutenia a nie z lasky ☹ ☹

hanuska09
21. júl 2011

Ahojte.ja som otehotnela v 18-tich a v 19ke som porodila.bolo to uplne normalne.s tym rozdielom,ze budes brat zivot uplne inak ako rovesnicky ktore nemaju deti.moj problem bol len jediny......ze s kym som otehotnela!!!!! 😖 ale ten muz je uz nastasie minulost!!!!!

melly88
21. júl 2011

@gubcikova Aj ja som tak plánovala,ako vidím,človek mieni život mení 🙂 Chcela som o 5r najskôr tiež,ako ty,ale ked´ sa podarilo 🙂 Gratulujem 🙂

lucia19
21. júl 2011

Ahojte ja som otehotnela v 18 tich a v 19 sa mi narodil moj krasny syncek Alex tiez toho nelutujem aj ked nebol planovany ako vacsine z vas chcela by som aby pribudol aj dalsi drobec lenze Alex stiha robit sarapatu aj za 3 tak bude musiet dalsie mimi istu dobu pockat 😉

kacickah
21. júl 2011

ahojte.ja som rodila v 18 tich.mala nebola planovana ale nelutujem naucila som sa vela veci a hlavne byt zodpovedna