Toxoplazmóza

lukihomamina
24. okt 2013

Baby, mali ste už toto ochorenie alebo ste sa s ním stretli nepriamo? Na nete som sa o tom už dosť dočítala, ale aj tak mám obavy. Ako sa Vám to prejavilo a čo s tým ďalej? spôsobuje to nejaké komplikácie do života? Mne ešte len robia vyšetrenia, lekár má podozrenie. Síce sa to nepotvrdilo ale mám obavy. Dakujem za každé info.

simonkazga
24. okt 2013

Pri odbere v prvom trimestri lekár zistil, že som pár mesiacov dozadu prekonala toxoplazmózu (vôbec som o tom nevedela). Len sledovali protilátky a hotovo. Ani predtým, ani potom nikto nič neriešil. Do dnes neviem ako a kde som ju mohla chytiť a kedy som ju mohla prekonať 😀

0604katka
24. okt 2013

U mna uplne rovnako ako u simonkazga

01fialka01
24. okt 2013

@lukihomamina Aj mne sa zistilo, ze som prekonala toxoplazmozu z krvi.... Nic som nepocitovala ani nic.... je to zvlastne, lebo som ani neprisla do styku s mackou.... No poslali ma na ocne, lebo sa moze nieco stat s ocami....ale vsetko dopadlo OK

trish31
25. okt 2013

@lukihomamina ja som ju prekonala,ked som bola dieta.Bola som casto chora,na rukach sa mi vyhodili take pupienky zvlastne a hlavne som mala zvacsene uzliny po krku.Treba to dobre preliecit.V podstate teraz uz s tym problemy nemam len uzliny mi zostali na krku zvacsene a asi uz na cely zivot.Raz za rok idem na sono aby mi ich prezreli.