Trikrát som potratila. Už to musí výjsť

lulu10
15. dec 2010

mám za sebou 3 potraty a zhanam vsetky mozne aj nemozne infosky skusenosti a rady aby som konecne na nieco prisla. Ak je tu niekto s podobnym osudom budem rada ak sa pridate a podelite so svojimi bojovymi plnami do noveho roku 🙂

eviq
4. jún 2013

@janah469 ahoj 🙂 My sme boli na imuno v Prahe u Madara. Takze neviem, co robia v Brne, ale ja myslim, ze Brno to asi nerobi kompletne...kazdopadne, ak sa nieco zisti, tak to liecia vacsinou Prednison om a niekedy aj ked sa nezisti nic, tak sa dava preventivne...rovnako ako aj Fraxiparine (ak ti aj nezistili nic na hematke, tak sa skus opytat lekarov, ci ti ho nedaju preventivne, poznam pripady, kde to pomohlo). Tusim, ze v reprofite v brne davaju pri opakovanych potratoch vsetky tieto lieky preventivne. Pocula som aj ja o tej teorii, ze zeny nevedia donosit urcite pohlavie, ktovie, mozno to moze byt pravda. Moj pripad to nebol, lebo treti potrat to bol chlapcek (predtym neviem, lebo to nezistovali) a teraz sa nam narodil chlapcek. Kazdopadne, ak by to tak bolo, tak to nevies ovplzvnit, mozes len skusat....
Mas vysetreny aj hormonalny profil? Vysoky, prolaktin moze sposobovat este taketo skore potraty, ze sa plodik neudrzi....alebo nizka sliznica.
Ked ta este nioeco zaujima, kludne sa pytaj. 🙂

janah469
5. jún 2013

@eviq dakujem eviq, lekar mi dnes povedal, ze reprodukcnu imunologiu uz vysetruje aj v BA Medirex, tak som zvedava...kazdopadne mam aj termin do Brna, tak pojdem sa spytat do Medirexu, ale najradsej by som sla aj do toho Brna, pa a dakujem
J.

alenapavlinska
7. jún 2013

eviq...prečo si mala bezmliečnu diétu?..aj mne to odporučala hematologička,-intolerancia na kr.mlieko a kazeín-môže to mať niečo spoločné s potratom?lebo zražanlivosť vylúčila ako príčinu...som po potrate-2007,2011,2013 ale dcérku mám v r.2009-je zdravučká 🙂 stretli ste sa s tým? ala

nikus20
21. nov 2013

@lulu10 mne vyslo vzdy kvoli otmuto ze mam tu stenu v maternici v 8mes.tehu potrate:(

nikus20
21. nov 2013

@alenapavlinska mas tiez tu stenu ze si tolko krat potratila? mne sa dietatko krasne vyvjalo zrazu prestlao jej bit srdiecko tera z sa objim troska lebo osm asi teraz tehotna nechcem znvoa porodit mrtve dieta :( mam zrazanlkivost krvi ale povedala ze toa si neni kvoli tom u ze umrelo babo tak ja neviem:(

zuzimalinka
21. nov 2013

@nikus20 ahoj...pises ze mas stenu v maternici? Myslis prepazku?.. ja som potratila uz treti krat...naposledy terazv auguste v 21tt.. vyzera to ze stale koli prepazke :(

nikus20
21. nov 2013

@zuzimalinka anoano ja mesiac pred pôrodom ale výsledkymi dali že som btqkom štádiu že stačí mi dávať inekciu kazdy mesiac tqk dúfam už nepotratim :((tomi jeluto po tommuwiw ísť na operáciu aby tí to dali preč

zuzimalinka
21. nov 2013

@nikus20 to mi je hrozne luto :( viem ake je to strasne..prec mi to nedaju uz mi to skusali..a na metroplastiku odmietam ist. Raz sa to musi oodarit.myslis injekcie na fraxip.? Aj ja som si pichala...povedali Tipreco si to budes pichat?

zuzimalinka
21. nov 2013

@nikus20 drzim prsty..mam kamosku ktorej babatko tiez zomrelo v takom termine ako ty poto pri dalsom tehu bola velmi sledovana a ma krasnu dcerku.. mne sa prestalo babo vyvijat..zrejme bola placenta nedostatoc.vyzivovana a este aj mala malo miesta :(

nikus20
21. nov 2013

@zuzimalinka no povedali len toľko že kvôli tej stene prečo.načo to vlastne je ? Np ka tiež dufsm se raz sa to podarí a budem mať krásnu dcérku znova 🙂)

zuzimalinka
21. nov 2013

@nikus20 verimze budeme raz stastne obe... ;) musimeverit..fraxip.na riedenie krvi..aby bola lepsia vyziva..ak budes hciet mozme popisat..od januara by sme mali zacat planovat..bolo mi vysvetlene ze velmi zalezi kde sa ulozidieta a placenta... ale je to stasna skoda...mozno keby si bolaviac sledovana a malinku vybrali skor :( asi vsetkomusi pre nieco byt ..len jeby to taknebolelo..

nikus20
21. nov 2013

@zuzimalinka áno ? Lebomne zistili že man nozku zrazanlivost krvi jasné môžme tam to bude lepšie 🙂

zuzananina
10. jan 2014

ahojte.vcera som prekonala treti potrat som uplne stoho na dne..... bola som v 12tt neviem preco sa to deje tri krat po sebe

alenapavlinska
13. jan 2014

Zuzi ahoj...aj ja mám za sebou 3 x potrat a jednu zdravu dcerku, máš za sebou nejaké vyšetrenia?
dlho som nepísala,ale mám vyšetrenia za sebou...hematologia-OK,genetika-OK,gynda-OK,ale štítna žľaza asi robí problémy...autoimunitný zápal,tak beriem tabletočky a uvidíme...ala

janaochi
16. jan 2014

ahojte žienky,aj ja som po 3 missede,teraz v utorok som počula zase ten strašný verdikt na sone.Ja mám dve zdravé deti,ale mám druhého muža a on deti nemá,veľmi si ešte jedno želáme,ale už som s tých neúspechov vyčerpaná,ja mám akurát hematku vyšetrenú,mám mierne zvýšený homocysteín a znížený proteín s,tak som si posledné tehu pichala clexane, gyndoš mi dal preventívne duphaston a kys.listovu beriem už mesiace.Tak chceme ísť s partnerom na spg do KE,aj na genetiku.Keďže som sa pri missedoch nikdy nedočkala akcie srdca,tak to asi o dačom svedčí,chcela by som vyselektovať možné príčiny,ak máte niektorá skúsenosti,prosím poraďte.

matuska111
20. jan 2014

Ahojte, tiez sa pripajam do diskusie.....nakolko potrebujem nabrat odvahu na dalsie tehu. Moje prve tehotenstvo bolo rizikove, nakolko som bola na IVF.....a aj po predcasnom porode v 32 tt mam krasnu uz skoro 4-rocnu slecnu. No nechceli sme zostat iba pri jednom a co nik necakal 6 mes. po porode(kde musela byt sekcia) som prirodzene otehotnela. velka radost az do 20 tt kde som o babo prisla. velky smutok, no stale som sa nevzdavala a chcela som to este skusit.....za dalsich 6 mes. dalsie prirodzene tehu...zase velka radost, ale len do 17 tt....a zase som o babo prisla - zase ten isty dovod - uplne mi odisla placenta. Tu musel by zakrok - sekcia, lebo nastali komplikácie. rana po dvoch sekciach sa mi zle zhojila a po hysteroskopii mi bolo prisne zakazane otehotniet. medzi tym mi diagnostikovali celiakiu-kde mi bolo povedane ze tie potraty s tym mohli suvisiet. teraz mam ist na kontrolu ako sa ta rana zhojila a ak bude problem tak ma caka nejaka plastika ci co . a urcite mi verite moj strach znovu otehotniet - aj ked velmi tuzim mat este babo. ..ak tu najdem spriaznenu dusu...budem rada

zuzimalinka
9. apr 2014

@matuska111 ahoj ..teraz somnsla Tvojj prispevok...drzim palce..ako di nakoniec dopadla? ja som potratila 3krat naosledy v augusye v 21tt tak sama vies aky smutok folshne..jlavne ked vsetci naookolo su tehotny tehotneju..maju deticky..a ja stale nic..ale neberiem to tragicky verim ze razdonosime obe a vlastne vsetky kyore maju tazsiu cestu kym ndeme drzat babatka ;) momenralne sa snazime ..zatial sa nedari..ak neotwhotniem fo 3mesiacv idem na lapato zas mam nuevo na vajecniku 😠 takze dufam. ako sa mas? vsetko v poriadku? co celiakia? dzim palceky ;)

ixi
5. máj 2014

@matuska111 ano moze byt pricina celiakia ked som bola v prahe na reprodukcnej imunologii tak mi tam doporucili dat spravit aj protilatky na kravske mlieko a lepok ze vela mali takych pripadov kedy zeny ani nevedeli ze maju celiakiu a pod a ked sa zacali stravovat bez lepku tak donosili babatko 😉

snehulienka82
7. máj 2015

@lulu10
@cecil36
ahojte, citala som vase prispevky este z roku 2011, ohladom fragmentacie DNA spermii a hematologii. my mame pred sebou tieto vysetrenia, tiez nechceme velmi ist do IVF. Tehotna som bola uz 3-krat, ale nedopadlo to dobre, prvy krat neplanovane tehotentvo skoncilo v 8tt. spontannym potratom, po rokoch po planovani sa podarilo biochemicke tehotenstvo a zhruba pol roka na to som otehotnela, ale nas malinky mal vazny vyvojove chyby a skoncilo to MA v 12tt. Teraz sa snazim najst pricinu, co by to mohlo sposobit. Urobia mi na novo vsetky vysetrenia, lebo z doterajsich zakladnych bolo vsetko OK. Keby nam nieco zistili, ze je chyba v integrite spermii, tak asi potom nic ine, len IVF? ci ako to bolo u vas? a ked teda tak, tak tu fragmentaciu robili opat pri IVF, alebo to uz pri procese sa vyberie spermie, asi ta metoda PICSI, a opat sa plati za to vysetrenie, ci ako to je? prosim, poradte mi, dakujem!!!

cecil36
8. máj 2015

@snehulienka82 vzhladom na velmi negativnu skusenost s konikom sa nebudem vyjadrovat k ziadnym medicinskym temam. Ďakujem za pochopenie.

pietrula
27. aug 2022

@cecil36
@lulu10 Ahojte, ako ste vtedy dopadli s tou DNA fragmentaciou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre