Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

vitezova
1. júl 2010

@traktor -ahojky,vidim ze si z ke ako ja a ze si mala v tehu podobny problem ako mam ja teraz, mam podozrenie na downa 1:250 na moj vek by mal byt 1:1500 , neviem ci mam ist na tu amnio alebo nie. k akym si chodila gynekologom na vysetrenia ?

traktor
1. júl 2010

@vitezova ja mam otras gynekologa../na severe/, ten mi surovo do telefonu povedal vysledky...mate dawna co s tym budete robit? 😠 ..takze krasne..som sa zosypala...ale isla som za dankovcikom /toho poznam este z nemocnice na mojzesovej, tam som rodila prve 3 deticky/, tak ten urobil ultrazvuk, a ze vsetko vyzera dobre...no a na odporucanie mnohych maminiek tu z kona som sa objednala do sace k dosedlovi...taky pristup som este nezazila...urobil nam taky ultrazvuk , ze som bola hotova, doslovne kazdu kosticku, vsetko na babatku pozrel, ..bol uzasny tak hned som sa ho opytala ci k nemu nemozem chodit, suhlasil...tak som chodila k mojmu na sever...na poradne a este do sace, k dosedlovi na ultrazvuky, a aj ine vysetrenia...potom dosedla povedal, ze uz nemusim chodit k svojmu, ze staci ked budem chodit k nemu.. 😉 inak ked robil ten ultrazvuk povedal, ze je presvedceny , ze je babo uplne v poriadku...ale ze ked chcem mozem ist na amnio...najprv som chcela aj sme sa objednali, vsetko bolo pripravene a den pred som cuvla...vsak drobec ma v brusku kopal, a skratka som nechcela podstupit to riziko, ze sa nieco stane..a co budem hovorit aj som sa velmi bala...vsetko som zvladala super..kazdy ultrazvuk nas presviedcal o tom , ze sme urobili dobre /maju aj 4 D ultrazvuk a tam vidis babo ako naozaj/..az v den porodu som zblbla, vsetko to na mna padlo, ..ze jezis co ked bude postihnuty, takze porod som absolutne nezvladla..stres urobil svoje..ale doktor bol uzasny..pochopil ma, aj mi velmi pomohol, za co mu velka vdaka..po porode mi uz mohli robit co chceli, aj ma ovalit 😀 ked som videla matka a videla som , ze je uplne v poriadku, bol to uzasny pocit 😵 😵 😵 ..a len taky dodatok...doktor odo mna nezobral ani korunu ..ani za ultrazvuk...priznam , len taku pozornost ako kavu, dezert..cize, som bola aj prekvapena ale aj stastna, ze este su taky ludia co svoju pracu robia srdcom 😉 / nie ako moj gynekolog..ku ktoremu by som neposlala ani svojho nepriatela..

maggie2
1. júl 2010

Ja som mala výsledok Combined testu 1:350 (Combined test robia v Rakúsku, Triple test môžte rovno zahodiť, je nepresný). Výsledky neboli povzbudivé, ale ako povedal vtedy môj lekár, ani nie najhoršie. Nerváky to boli, áno, nešla som na amnio, ale dcéra sa narodila absolútne zdravá.

janzurka
1. júl 2010

Vitezova, ked Ti vysli vysledky 1:250, neurobili Ti opakovane krvne testy? Mne prve vysli 1:223, urobili mi opakovane testy a tie mi boli OK. Tie prve neboli robene v spravny tyzden 😒 , takze ma pekne vystresovali... 😠

traktor
1. júl 2010

@janzurka ...mne tiez robili opakovane krvne testy a stale vysli zle...takze podla toho sa riadit asi neda...tie testy by mali zakazat, su totalne nepresne a len vystresuju.. 😠

pia22
2. júl 2010

Kolegyni vysli tiez zle testy, mala znamu gyn., ta jej ich zopakovala 5x!!! a vysli jej ok na ten posledny raz. Ja som mala AFP pozitivne na Down 1:9!!! a sme zdravucky, ale tie nervy nezelam nikomu. A takych prikladov mam okolo seba dost, kamaratke vysiel dokonca zle aj morfologicky UTZ a malinka je zdrava😉 Tie testy su nepresne a skreslujuce, vo väcsine krajin okolo sa uz nerobia. Nedajte sa znepokojit, verte svojmu dietatku🙂

veronika89
2. júl 2010

aj ja som si Bohuzial prezila pozitivny vysledok triple testu,moj doktor mi povedal,ze je tam pravdepodobnost Downa a poslal ma na amnio,no tam mi pani doktorka odporucila ist na ultrazvuk a genetiku s tym,ze sa skor jedna o razstep nervovej trubice 1:130... nakoniec mi pani doktorka na ultrazvuku povedala,ze vsetko je ok... a tiez mi povedala,ze tripletest mohol byt pozitivny koli tomu, ze som v 1.trimestri trocha krvacala... no ten tyzden co som cakala na to vysetrenie neprajem nikomu...

gabriela4
2. júl 2010

ahojte baby...mne vyšli tiež pozitívne triple testy. riziko na DS 1:250. môj doktor ma hneď poslal na genetiku a od tial som išla hneď na amnio, žiadne opakujúce krvné testy nič...ja si osobne myslím že zle vyšli preto, lebo mne zakaždým povedia iný týždeň v koľkatom som. Teraz nás čaka ešte nekonečne dlhých 6 dní čakania na výsledky...veríme že to bude v poriadku ale tá psychika je tým stresom tak poznačená že ma veľakrát napadajú aj myšlienky čo ak náhodou.....mali by tie triple testy fakt zakázať, k čomu je to dobré keď každej druhej žene vídu pozitívne a majú pri tom krásne zdravé detičky....toto je moje prvé a vytužené bábätko tak mám dosť starostí aj s tým či všetko prebieha tak ako má, nakoľko to nemám s čím porovnať a takto nás ešte strašia zbytočnými testami.... ☹

fattamorgana
17. júl 2010

ahojte
tak túto tému som prečítala celkom od začiatku a poviem vám, že mi to pomáha. Mne brali odbery na triple testy 7.7., to som bola 15 +0. Výsledok mám podozrenie na DS 1 v 85, nie je to podľa veku, mám 26 rokov. Hneď ako som sa dozvedela výsledky, doktorka ma poslala ku kolegovi, ktorý má kvalitnejší ultrazvuk a ten mi všetko pozeral a meral, niektoré údaje mu vychádzali 16 +0, 16 + 4, 17 + 0, dokonca 17 + 4. Podľa poslednej menštruácie som v ten deň mala byť16 +1. Zatiaľ mi vždy UTZ súhlasil s PM. Do lekárskej správy napísal: plod bez zjavnej VVCH. Poslaná na genet. vyšetrenie pre pozit. AFP.
Tak v pondelok idem na genetiku a verím, že na stredu ma objednajú na amniocentézu. Chcela by som sa dostať do Železničnej nemocnice, dúfam, že s tým nebudú robiť problémy, keďže odtiaľ, ako ja idem na genetiku, posielajú buď na Antolskú alebo do Ružinova.
Veľmi sa bojím, verím, že výsledok bude v poriadku.

traktor
17. júl 2010

@fattamorgana neboj budu 😉 ..pri triple testoch staci, odchylka v tt, zle vypocitany termin, choroba..tak hlavu hore, cakas krasne zdrave babo, nic nie je dolezitejsie, vychutnavaj si jeho klopkanie v brusku 😉 , vsetko dobre

fattamorgana
22. júl 2010

ahojte. chcela som len povzbudiť každú mamičku, ktorá v zúfalstve ako ja hľadá akékoľvek info ohľadom tých strašidelných výsledkov zo skríningu a narazí na túto diskusiu. Ako som písala pred pár dňami, bola som úplne v šoku - prečo práve ja. Doktorka ma objednala na genetiku na Americké námestie (z môjho pohľadu strata času, keďže sme v rodine žiadnu chorobu nemali, nepovedali mi nič nové). Objednala som sa do Železničnej nemocnice, kde pracujú skutoční priekopníci amniocentézy na Slovensku s 30ročnými skúsenosťami, pán primár je neuveriteľne milý a sympatický človek. Tam som bola v pondelok. Prezrel ma, skontroloval, či mám dosť plodovej vody a na stredu ma objednal na zákrok. Bolo nás tam 12 žien rôzneho veku. Rozdelili nás na izby, mala som šťastie, že v tej mojej sme celý čas kecali a smiali sme sa, takže mi ani neprišlo, že čakám na niečo nepríjemné. Dokonca aj na sálu som išla s doznievajúcim úsmevom 🙂 Tam to trvalo pár minút, úplne bezbolestne. Potom sme 2 hodinky oddychovali na izbe, pán doktor nás pozrel aj na ultrazvuku, či je všetko OK, či sa bábo hýbe a má akciu srdiečka. Dal nám prepúšťaciu správu a na druhý deň o 11 nám už on sám volal výsledky. Niet šťastnejšieho človeka ako som dnes ja!

gabriela4
23. júl 2010

@fattamorgana ahoj, úplne viem aká si šťastná...ja som bola na amniocentéze asi cca pred mesiacom....nemala som zaplatené tie zrýchlené testy vzhľadom k tomu že na genetike mi povedali že pre mňa je to nepodstatné, pretože som diabetička a pre mňa boli dôležitejšie tie výsledky, ktoré vedia povedať až po tých 3 týždňoch, takže sme mali hrozné muky celé tri týždne a preto viem aký je to pocit šťastia keď ti oznámia, že všetko je v poriadku, ja som sa pred tou genetičkou rozplakala keď nám oznámila pre mňa tú najkrajšiu vetu v živote, nakoľko náš drobček je naše vytúžené dieťatko a bolo pre mňa veľmi ťažké pomyslieť na to, že keď sa mi po roku podarilo konečne otehotnieť a zistili by DS ja neviem čo by som urobila...najskôr som si hovorila že ak sa to potvrdí, nenehám si to...ale drobček začal 2 dni po amnio tak hrozne kopkať že ked som si predstavila dať to preč, zakaždým som sa rozplakala. ale som hrozne šťastná že je všetko v poriadku a dúfam že už do konca tehotenstva sa budeme iba tešiť a radovať z rastúceho bruška...strašne si prajem aby všetky maminky mali dobré výsledky a zdravé detičky...

bambulka814
23. júl 2010

ja som mala riziko 1:170 pri prvom, amnio som som odmietla a mam doma nadherneho zdraveho a velmi inteligentneho simonka. teraz mi vysli tripple negativne, chvala Bohu, ale som tiez za to, aby ich konecne zrusili.

abbey1
31. júl 2010

Ahojte Chceme sa pochváliť a povzbudiť ostatné mamičky.Pred časom som tu vypisovala i ja zúfalá.Riziko DS 1:20.Po morfologických UZV u Holáňa v Medifere sme amnio odmietli a v pondelok sa nám narodila krásna zdravá Zaruška.Prajem vám všetkým rovnako šťastný koniec tehotenstva.

mircalla
31. júl 2010

@abbey1 gratulujem

aj ja som bola na morfo u holana, je uzasny

adinam
31. júl 2010

Mudr.Holáň je možno úžasný v súkromnom centre...Ja mám bohužiaľ s ním dve negatívne skúsenosti ☹ .Informáciu,že prichádzam o vytúžené dieťa mi povedal veľmi neetickým sposobom,priamo v čakárni pred ostatnými pacientkami. 😢 Toto sa však odohralo v detskej nemocnici na Kramároch...Tam sa totiž za vyšetrenie neplatí.Chvíľami mám pocit,že píšete o inom lekárovi.Odborník je na úrovni,ale na jeho prístup nezabudnem do smrti.

abbey1
1. aug 2010

@adinam Som v šoku.My sme z neho boli unesení i z ako človeka.Choval sa k nám úžasné,s maličkou v brušku sa krásne rozprával,hovoril o nej ako o dieťatku-maličkej.Mrzí ma,že máš takúto skúsenosť a takú strašnú vec za sebou.A v Medifere som tiež neplatila.

pluto33
1. aug 2010

Ahojte ja mám dve deti ja som mala o niečo viac a narodily sa my obe deti zdrave,každu chvilku som chodila niekam na kontrolu a chvala bohu všetko je ok.

pluto33
1. aug 2010

@adinam Ahoj môžeš my napísat viac?

adka1311
3. aug 2010

aj ja chcem pridat par slov na povzbudenie....
mala som dva krat robeny triple test a oba vysledky vysli zle...riziko Downa 1ku 90...na amnio som nesla a dufala, ze maly bude OK...ale obcas som mala neprijemne pocity, ze co ak bude postihnuty a tak...ale morfologicke UTZ dopadli dobre - nasli nam len selest na srdiecku, co ma vraj kazde tretie dieta, tak sme sa to snazili neriesit a verili sme, ze bude maly OK...
dalsiou komplikaciou bolo, ked mi v 30tom tyzdni zistili POLYHYDRAMNION, cize nadbytok plodovej vody /pricinou casto byva postihnutie plodu - napriklad Downov syndrom/....takze opat nervozita a pochybnosti...

Nas poklad sa narodil 16teho jula a ja som ho hned po narodeni prezerala, ci nema nejake znaky DOWNa, pytala som sa stale dokola pediatricky, ci je urcite OK...vysledok - je perfektny, dokonaly a zdravy....
takze hlavu hore a nedajte sa niktm zneistit, urcite mate v brusku zdrave babatka... 😀

abbey1
3. aug 2010

@adka1311 Blahoželám veľmi vám to prajem.Ja viem aké sú tie pochyby hrozné.tiež som maličkú po pôrode obkúkala a snažila sa nenájsť žiadne Ds črty.Sme spolu s vami šťastní,že to tak dopadlo a rovnaké šťastie prajeme i ostatným.

adka1311
3. aug 2010

@abbey1 dakujem - je to uzasne, ked je male na svete a neistotu vystrieda radost...
My sme sa az po porode dokazali konecne naplno tesit z maleho....dovtedy nam stale hlodal kdesi v hlave maly cervicek obav, ci naozaj nebude postihnuty.....

abbey1
3. aug 2010

@adka1311 O tom mi hovor.Manžel to pustil z hlavy a veril doktorovi,ale mňa to vo vnútri hryzkalo.

slovakia13
4. aug 2010

ahoj
baby tieto triple testy vobec nie su spolahlive.mne vysiel risk 1:7 DS a mam zdrave dievcatko 😉 to iba na povzbudenie 😵

katka910
4. aug 2010

Tak to potom blahozelam, a bola si aj na odbere plodovej vody?

slovakia13
4. aug 2010

@katka910 bola,inak by som az do konca tehu bola v strasnom strese.babo by som si nechala tak,ci tak.chcela som byt iba pripravena 😉
prajem zdrave deticky 😵

katka910
4. aug 2010

@slovakia13 Velmi dakujem a prajem to iste do buducnosti so zdravimi detickami, tak to verim s tym stresom... ja mam uz 2 tehu a pravdupovediac neviem si predstavit mat-poviem to narovinu-postihnute dietatko, asi by som to nezvladla....ked vidim aku mam doma krasnu zdravu slecnu...Uz nech je to za nami....ja idem zajtra na odber....a nervy mam riadne

cicus32
9. aug 2010

Ahojte, som tu v podstate nová. Chcela by som sa spýtať, aj mne vyšli výsledky AFP zle 1: 190, pričom je tam poznámka, že riziko DS je vyššie ako je očakávané len podľa veku matky (1:720). V stredu mám ísť na genetické vyštrenie do BA. Odber mi robili v 14tt. Mali sme aj hraničnú hodnotu NT 2,5mm, ale meranie mi robil Dr. Čunderlík a napísal že je to v norme. Neviete mi niekto poradiť, mali ste niektorá také výsledky? A aké vyšetrenia robia na genetike v BA?

abbey1
9. aug 2010

@cicus32 Ahoj.My sme mali DS 1:20 a máme úplne zdravú 2týždňovú dcérku.Na genetike robia len pohovor a djú odporúčanie na amniocentézu.Skús tu popozerať príspevky do zadu.Určite ti poradia a pomôžu.Hlavne kľud a treba sa poradiť s odborníkom a aj urobiť nové triple testy.Niekde to robia automaticky pre kontrolu.

cicus32
9. aug 2010

@abbey1 ďakujem abbey1. Čítala som že niektorí lekári robia automaticky nové triple testy. Môj ma hneď poslal na genetiku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre