Vigantol - kŕče a bolesť bruška. Stretli ste sa s tým?

renatka100
29. jan 2011

Ahojte, doktorka nám naordinovala vitamin D - vigantol a po každom užiti je cca po pol hodine malá v kŕčoch a bolestiach bruška, stretli ste sa s tým aj Vy?

latvia
29. jan 2011

nie, nikdy sme nemali krce a bolest bruska po vigantole

titkovamiriam
29. jan 2011

nie nikdy ved toho sa dava velmi malicko ,to nebude z neho,je to olej takze by skor pomohol

ivett1
29. jan 2011

ahoj... priveľké dávky vitamínu D (užívané dlhodobejšie) sú schopné vyprovokovať žalúdočnú nevoľnosť, vracanie a bolesti hlavy...ale detičky majú predpísané dávkovanie len 1-2 kvapky denne, takže podľa mňa, bude príčina bolestí bruška asi v niečom inom...

lublana1
29. jan 2011

...po vigantole nie, podla mna to bude skor kolika a ta s vigantolom nema nic spolocne...

e37
29. jan 2011

moj to mal po Kanavite

koniarova
30. jan 2011

Určite to nie je po 1-2 kvapkách Vigantolu. Hľadaj inú príčinu.

dzeni
30. jan 2011

Ani my sme sa s nicim takym nestretli.
Neskodil nam ani Vigantol, ani Kanavit.

ju11i
30. jan 2011

môjho malinkého tiež asi tak polhodinku po užití vigantolu bolievalo bruško. Vždy mi hrozne plakal, pravdepodobne to boli koliky. Aj ja som si myslela, že je to z tých kvapiek, ale teraz to už vôbec nemáva. Tak neviem, či to bola iba náhoda, že kolika prišla vždy v čase, keď som mu dala vigantol alebo si naň jeho bruško muselo zvyknúť 😒
Pre istotu dávaj iba jednu kvapku, malo by to stačiť.

00matula
30. jan 2011

..my tiez nemame ziadne problemy. Asi sa tiez priklonim na stranu mamiciek co myslia ze to je kolika.. 😉

moncicka77
30. jan 2011

prave čitam ,o vigantole!!!prečitaj si niečo o tychto kvapkach na inter.ked som čitala ihned som prestala davať malemu,už asi 9.mes.nedavame ,a aj dets.lekarka už nam neodporučala,tak že nechapem ,že ešte lekari predpisuju stale ten hnusni vigantollll!!!,a pritom aj druhy syn to bral,a nič nam nebolo ale niečo vtom našli kto vieee.!!!eradšej viacej mlieč.vyrobky ,ryby ako nejake škodlive kvapky...

fide
30. jan 2011

Mozem len potvrdit .. my sme vigantol bravali a raz nam na poradni lekarka povedala ze sa zistilo nieco skodlive v tychto kvapkach. ale ze je na mne ako matke ci chcem alebo nechcem davat dalej... nestrasila ma ale realne upozornila .. prestala som tieto kvapky davat aj ked sme s nimi nemali ziadne problemy. A tato pani doktorka bola naozaj velmi dobra odbornicka tiez nam hned povedala cim tie kvapky aspon s casti mozeme nahradit v strave...hovorim bola lebo so stahovanim sme museli lekarku zmenit....:(

pia22
30. jan 2011

Nam Vigantol robi velmi zle, uzivame preto rakusky Oleovit.

kazdovci
30. jan 2011

skodlive sa nezistilo nic v samotnych kvapkach, len v tom novom kvapkatku ktore tam dali, vraj nejako zle reaguje so samotnymi kvapkami....ale ja som skor citala ake nedozierne nasledky moze mat nedostatok vitaminu D. a ako mam inac davat vitamin D kojenemu babatku, ktore este nic ine ako MM nepapa....

dadka212
30. jan 2011

aj moja danielka mala po vigantole bolesti bruška...Maťko bol zas nepokojný...ale asi si na neho zvykli po čase to zmizlo...
...vigantol stiahli z predaja kvôli tomu klobúčikovému kvapkadlu z toho sa tam niečo uvolňovalo...ja už nedávam od roka a dovtedy len sporadicky musím sa priznať že som často zabúdala 😅

tosomja
30. jan 2011

Ani my nemáme problém s Vigantolom, tiež, keď sa zistilo, že niečo je s tou gumou na kvapadle 🙂 tak nám lekárka predpísala druhé a v lekárni nám už dali nové neškodné 🙂
A musím sa priznať, aj ja často zabúdam dávať, snáď to nevadí až tak 🙂

katrin31
30. jan 2011

aj moj mal vzdy po podani vigantolu krce..

nuca
8. mar 2011

ahojte. Po ktorom týzdni sa má zacat brat vitamin D? Lebo môj malý už má 5 týzdnov, a doktorka mu ešte ich nevypísala, tak sa už oňho bojím, aby nemal dačo s kostičkami? Takže teraz neviem, či doktorka zabudla ich predpísať alebo je všetko v poriadku, a doktorka vie že odkedy začať s užívaním vitamínu d. Vy ste od ktorého týždňa začali užívať vitamín D?

nani7278
9. mar 2011

Kŕče a bolesti môžu byť po Vigantole, na koliku je to príliš pravidelné. Takých maminiek je viac... žiaľ. Predsa len sa do tých kvapiek pridáva kopa chémie. Ja by som radila na pár dní ho vysadiť, určite sa nič zlé nestane, aj v materskom mliečku je dosť D vitamínu, len v inej forme, a slniečko tiež začína pekne svietiť, tak sa dá dopĺňať aj inak. Ak sa bolesti nebudú opakovať, môžete skúsiť po čase 1 kvapku a počkať na reakciu. Ak sa bolesť zopakuje, bude treba hľadať iné cesty na doplnenie D- čka. Ak to bude v pohode, dajú sa dávky opäť zvýšiť na odporúčané.

evagoc
1. apr 2011

PRE VŠETKY MAMINY : Zaujímam sa o liečbu rôznych civilizačných chorôb vysokými dávkami vitamínu D a pritom som zistila, že vitamín D sa bezpodmienečne musí brať s magnéziom, inak vznikajú kŕče svalstva a že je to naozaj tak mám odskúšané sama na sebe. K teórii si vyhľadajte na googli preložené cudzojazyčné stránky (ak neviete anglicky), konkr. wwww.vitamindcouncil.org a www.easy-immune-health.com. Môžem potvrdiť, že tie kŕče vedia byť hodne nepríjemné a že vždy spoľahlivo prejdú po podaní magnézia. Zdôrazňujem, že to nie sú kŕče zažívacieho traktu, teda Vaše deti nemajú koliku, sú to kŕče svalstva. Bohužiaľ, neviem, aké množstvo magnézia by malo byť vašim drobcom podané. Predpokladám, že keď o tomto budete informovať Vašich detských lekárov - vysmejú vás, ale ja viem svoje ... 😀

batomi
19. apr 2012

Chcela by som sa vas opytt mamicky,ze co to moze byt u mojho malinkeho,ked je nepokojny,sam nemoze sa vykakat,pritom stolicu ma riedku.Kupila som taku hadicku,co sa dava do konecnika,tak sa vykaka,ale sam nemoze.Aj vetry ma,takze ja neviem co s tym.Aj by spinkal,ale sa zobudza,asi ma krce,poradte mi prosim.Dakujem

euka210
19. apr 2012

my nič také nemáme. Ak si si istá, že je to od toho, ked pravidelne sa to po podaní opakuje...lebo pol hodina je práve dobrý čas že to môže byť od toho. Neviem či je to pre tú ročnú Grétku, čí máte malé bábo. Lebo doteraz ho nedostavala? Ak je to pre staršiu, tak by som to riešila s detskou, či je nutné aj po roku dávať, keďže dieťa po roku toho papá dosť aj iného. Ak je to malé mimi, tak odsledovať a potom riešiť s detskou.

livka299
19. apr 2012

Ja malej vigantol dávam fakt sem tam keď si spomeniem. Možno raz za týždeň. Ale varím veľa rýb a dávam im veľa mliečnych výrobkov. Najstaršiemu dávam zvlásť vit. D a magnézium ako píše EVAGOC ale to kvôli tomu, že máva v noci kŕče...

dusika11
19. apr 2012

ahojte velmi pekne vam vsetkym dakujem za tuto otazku..ja som si myslela ze som asi divna..mam dvojicky a tiez ked sme prisli z nemocnice som sa s tym stretla..najprv som si myslela ze je to z mliecka..ale..pri vysadeni vigantolu mi deti neplakali..a tak som to povedala lekarke ta ma vysmiala..tak som to nedavala..potom som obcas dala a dodnes dam ked si spomeniem..tie krce uz nemaju ale..do pol roka mi deti reagovali velmi zle..a bolo to na vigantol..tja som dako intuitivne neverila tym kvapkam..neviem preco..

mysiatko
19. apr 2012

ano aj my sme mali po vigantole krce a zhorsoval nam riadne koliky, takze nam ho lekarka do 5 mesiacov vysadila a teraz uz pokracujeme a sme bez problemov

janulik8888
16. nov 2012

Zdravim. Pisem na starsiu temu co sa tyka Vigantolu. Mam mesacneho syna a najradsej by som tie kvapky hodila dakomu do hlavy. S partnerom sme to uz skusali a testovali. Ked sme mu ich dali vecer po kupani tak po hodine zacal byt zly ,nervozny ,kopal,plakal a ziadny naznak zaspat . Dva dni sme ho nedali malemu a bolo dobre . Mysleli sme ze to mohlo byt aj pocasim tak znova sme mu ich dali a opat ten problem . Riesili sme aj ten problem ze mozna to treba dat rano ze telo inak pracuje ako vecer co sme aj skusili a bez zmeny . Neskutocne daco co to dokaze narobit s malym . Proste ak sa mu nedaju tak je vsetko ok ,smeje sa ,neplace ,buva .

katkabac
21. apr 2013

Som normalne vdacna za tuto temu.My tiez mame neskutocne problemy s vigantolom.Mala ma strasne krce,v brusku pocut neskutocne zblnkotanie akoby sa voda v nej prelievala.Strasne vela grca(mi to pripada skor ako zvracanie-som si vedoma toho ze deti grcaju).Od polnoci nenormalne zle spi do 5rana.Vkuse sa puci,mrnci.Uz som skusila ho nedavat a bolo super.Aj ked si grcla ale tak normalne a nie v takom mnozstve a tak casto.Brusko je kludne.Tak pri najblizsej poradni to oznamujem nasej dr.je velmi zlata a chapava.Dufam,ze ma nevysmeje a nieco spolu vyriesime.Nenecham Alzbetku trapit sa.A ja som z toho tiez nervozna.

ercsikek
22. apr 2013

Ahojte,to ste ma prekvapili,teraz počujem o takýchto problémoch s Vigantolom prvý krát.Môj synček má už 4 roky a ešte stále mu musím dávať Vigantol,v zime som mu dávala až 4 kvapky.Pravidelne s ním chodím na odber krvy a dr. na gastre nám ho predpisuje,lebo mal nejaký výsledok zlý.Žiadny problém sme s Vigantolom nemali.

petra141181
22. apr 2013

Ano nie len pocula a le mame s tym osobnu skusenost my sme ho brali mesiac a maly po podani vigantolu doslova vrieskal od bolesti tak som ho vysadila nedavala som ani strasiemu synovi ani tomuto ked som prestala davat vsetko sa upravilo

simaha
22. apr 2013

Aj moj maly mal krce po vigantole.Dr. nam povedala ze aj ine deti mavaju ale ze stym nic neuribime lebo na slovensku nic podobne nieje.Tak len pretrpiet alebo si kupit inu nahradu.Baby tu pisali ze si dali kupit v Rakusku Oleovit.

sviezost
22. apr 2013

Mojim detickom som davala vygantol a nemala som stim problem aj teraz davam mojej malej cerke.toby ma ani nenapadlo ze by mohli byt stoho krce.