Všetko o kočíkoch. Pridajte svoje tipy a názory

miskinadamko
21. jan 2011

Ako byvala "kocikova maniacka" (ak bude druhe dietatko tak aj buduca 🙂 otvaram tuto temu.nakolko tu uz v minulosti bola pod nazvom kocikove maniacky ale presla do sukromných tem. zaujem a otazky ohladne kocikov bol velky a na zaklade istých udalosti ktore e nechcem a v podstate ani neviem komentovat som sa rozhodla pre znovu spristupnenie vsetkým maminam nielen par "vyvoleným".
Dufam ze sa tato diskusia bude niest v pokojnom duchu a hlavne pomoze vsetkým ktorí potrebuju prave poradit...
ja sama mam odskusaných pomerne vela kocikov, takze kludne sa pýtajte ,ak budem vediet pomozem, poradim, doporucim 😉 🙂

mishelik
21. jan 2011

ahoj potrebujem radu chcem objednat tento kocik ale mam obavy lebo som ho nevidela na zivo 😖 http://www.kifik.cz/katalog/zbozi/kocarky/kocar...
Co si myslite o nom?

miskinadamko
autor
21. jan 2011

@mishelik moj cisto osobný nazor ak pripocitas k cene este postovne a nejake poplatky za platbu do zahranicia(pokial teda planujes objednavat odtial) je to prislis vela penazi za nizku kvalitu. resp. za taku cenu si vies kupit aj lepsi a kvalitnejsi kocik

juliakocka
21. jan 2011

ahoj, my chceme kupit nejaky lahky na leto, buginu, asi golfovy, neviem, ci je lepsi,ako ten co ma spojenu rucku, chcela by som maximalne do 100 E, a aby sa opierka dala polohovat, kedze mam 11 mesacne babo, kolesa nech su mensie, velke mame teraz, ale na leto netreba, porad nieco...diky 😉

tara2
21. jan 2011

ahojte, ja by som tiez potrebovala radu...hladam sportovy kombinovany kocik ktory ma vacsie otocne kolieska (aby sa s nim dobre chodilo aj v snehu), kde sa da prehodit sedacia cast aj do protismeru a ktory sa da polohovat aj do uplneho lahu...nejake tipy? Dik 🙂

anjelicek26
21. jan 2011

@mishelik - quinny freestyle by sa ti nepacil viac?

miskinadamko
autor
21. jan 2011

@juliakocka golface su vacsinou lepsie skladne a lahsie, vyhodou je ze mas aj priamy pristup k dietatu a napr. zvladas aj "zajazdy" podavat dietatku dudlik. pri spojenej rucke musis ist zvacsa okolo kocika alebo sa naklanat pod ci nad rucku. vacsina sportakov sa zase ale lepsie ovlada. ak chces kocik vyslovene len na leto taky lahky skladný tak odporucam napr. mark Q tusim od babypoint alebo co ja mam odsusany a nie je len na leto chicco liteway ten je uplne perfektný alebo na inzerat kedze hladas nieco do 100E peg perego sí
@tara a kolko si ochotna investovat cca?
@anjelicek26 quinny freestyle sa tusim uz nevyraba je to starsi tip kocika ale stale lepsie ako ten hauck 😉 🙂

anjelicek26
21. jan 2011

@miskinadamko - ja som ho cez vianoce este normalne videla v predajni a aj ho este predavaju v DE... to by som sa divila, keby ho uz nevyrabali 😕 Isteze ma aj nejake muchy, ale spojena rucka, krasne polohovanie, siroka a dlha sedanka, odpruzenie, rucna brzda, velky kosik, dobra clona... jedine, co cloveka totalne odradi je ta vaha...

miskinadamko
autor
21. jan 2011

u nas sa uz nepredava(novy) v zahranici neviem, ale podla mna ak sa aj niekde predava tak len dopredaj, lebo kol.2010 uz nebola a teraz co quinny predstavili kol.2011 tak bol len nový buzz3 a 4 , speedi, zapp a zapp xtra.
ale kazdopadne je to skoda

anjelicek26
21. jan 2011

@miskinadamko - do terenu je to urcite fajn kocik... no pozeram na quinny stranke a fakt ho vyradili...skoda... idem ja s Maxom von radsej trosku potestovat nasu novu MC muru 😅 😅 😅

zajo79
21. jan 2011

no ja by som netvrdila, ze chicco liteway je pre 11 mesacne dieta vhodny kocik. tak na chvilu do auta a rychle nakupy mozno... to radsej pp pliko. da sa najst za dobru cenu na inzerat. a by som radsej pockala a nasetrila a kupila nieco lepsejsie. ale ked si ho omrknu v obchode a bude sa im pacit, preco nie.

@tara2 gesslein si nepozerala? na nich si mozes menit kolecka predne - male alebo velke. do mesta alebo do snehu.
hartany?

miskinadamko
autor
21. jan 2011

zajo mala si uz niekedy liteway ze to mozes objektivne posudit? a pisala ze jej mala ma 11mesiacov teraz a kocik potrebuju na leto tak logicky v lete uz 11mesiacov mat nebude a pliko letný kocik nie je vobec , na leto je zbytocne velky a tazky.
@anjelicek muru som straaasne chcela ale nedostala som sa k nej ako si spokojna?

zajo79
21. jan 2011

skusala som ho v obchode a stacilo mi. a napisala som jej, nech si ho ide skusit do obchodu.

tak svoj nazor mozem napisat nie? ved to patrilo dotycnej..
tak stacilo napisat, ze tu budes radit len ty, a len kociky ktore si mala bolo by mi jasne, ze prispievat nemam. 😔

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
21. jan 2011

@miskinadamko - je uzasny, pohodlny, mäkkucka sedanka, to madlo vpredu sa da vyberat, takze maleho tam pekne posadim, s fusakom v zime je tam uzasne 🙂 Velike kolecka, krasne sa manevruje, aj tlaci, tu vahu kocika vobec neni poznat, a navyse je faakt pekny 🙂 Sklada sa fajn, ja mam teraz skodu roomster, tak mi neprekaza, ze tu sedanku skladam osobitne von, je to jednym pohybom... bala som sa toho skladania ale je to hlupost, do minuty je to v kufri.... len je trochu tazky na nakladanie a vykladanie z auta... mam este quinny buzz, ale ten ma zas defekt, porazit ma z tej veci ide, na zapp je este zima + krpec moc maly, tak ten je v garazi zatial a na leto chcem concord fusion 😵 😵 😵

Maxik v mure 🙂

miskinadamko
autor
21. jan 2011

@anjelicek26 malinky aj mura su uplne uzasní 😵 . nový concord vymysleli velmi dobre, konecne normalne kolesa ktore po jednom pouziti nevyzeraju ako pol roka jazdene,teda aspon na obrazku to tak vyzera ze su gumenne nie plastove??? 😕

jarunka111
21. jan 2011

@tara2 myslím, že cam cortina by spĺňala tvoje požiadavky 😉 Ja ju mám, som spokojná, malý tiež 😉 Aj keď asi na každom kočíku sa niečo nájde...

tara2
21. jan 2011

@miskinadamko - cenu nemam urcenu, hladam nejaky kocik (kludne aj z druhej ruky) tak do 1 1/2 roka a potom prejdeme do golfaca co mame doma
@zajo79 - pozerala som (na nete) gesslein, mc mura a bertini ale tam sa mi zda strasne mala vanicka a aj ta sportova cast. Gesslein a muru som nazivo este nevidela, chcem si urobit maly prieskum a potom obehnem obchody... preto by som bola rada keby mi baby poradili co maju taky kocik doma a su s nim spokojne. A hartany idem pozriet, dik za tip 😉
@anjelicek26 - MC mura je aj moj favorit... mas doma aj vanicku? Chcela by som vediet rozmery 😉

tara2
21. jan 2011

@anjelicek26 - maxik je v mure nadherny 😉
@jarunka111 - dakujem za tip, idem kuknut 🙂

tara2
21. jan 2011

@jarunka111 - cam je asi trojkolka, vsak? Ja by som uprednostnila radsej 4 kolesa, to som zabudla napisat...

jarunka111
21. jan 2011

@tara2 aha 😉 , tak to asi nebude pre teba, lebo áno, je to 3kolka. Ja som si tiež zvykala a ak bude nejaké "nabudúce", tak by som skúsila nájsť 4kolku 😉

lencita
21. jan 2011

mate skusenost s kocikom v-travel? paci sa nam...ale uz som nanho pocula aj zle recenzie..budeme potrebovat velku vanicku,lebo sa moze stat, ze budeme mat maleho obrika 🙂 priatel meria cez dva metre..a chceme trojkombinaciu.. dakujem 😉

anjelicek26
21. jan 2011

@miskinadamko - no ja dufam, ze su gumene na concorde, ved uvidim, pojdem checknut do obchodu, len posledne mali len neo a nie fusion, tak som bola sklamana...

@tara2 - ja mam muru len par dni, mali sme jane slalom a quinny buzz s vanickou, muru nemam s vanickou... ale co som citala, tak je jedna z najväcsich, ake vobec su. Len sa neda poskladat na uplne malo a neviem, ako by som to narvala s vanickou do kufra auta. A to mam teraz roomster a ten ma teda velky kufor 😕 A aj sportak no - je toho pomaly plny kufor. Mne to nevadi vravim, no ale ked si tam predstavim rvat vanicku 😕 Ake mate auto? Nebude to problem? Inak je fakt perfektny, ja lutujem, ze som kupovala jane, pouzivali sme ho nakoniec len mesiac..., s murou by som bola byvala spokojnejsia...

anjelicek26
21. jan 2011

@lencita - videli ste ho uz nazivo? Ak ma drahy dva metre, tak si myslim, ze mu ta rucka bude moc nizko a neda sa zvysit 😝

lencita
21. jan 2011

videli sme ho a da sa dat vysoko tak, ze mu to vyhovuje 🙂

anjelicek26
21. jan 2011

@lencita - ja som co sa tyka velkych kocikov velky fanusik hartanu VIP XL. Nad neho neni. Len je otazka, kolko chcete investovat. Inak ma ten v-travel velmi pekne farby 😵

http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?m...

lencita
21. jan 2011

@anjelicek26 🙂 mne sa paci bledomodry alebo cierny ..a chceme dat takych 400€...kolko stoji ten co si nan dala link? nevidela som tam cenu 🙂 ale je velmi pekny.. 😉

anjelicek26
21. jan 2011

@lencita - ten stoji 490-550€ ako kde... hartan je cisto nemecka vyroba, ziadna chemia, tym si mozes byt ista, ma milion skvelych "blbosti", sedanka sa da otocit do a proti smeru jazdy, krasne ho na malinko zlozis, lahunko sa s nim ide, na tak velky kocar je 12kg vahy fakt malinko... a proste obrovska vanicka... my sme ho mali pri dcerke a lezala tam v pohodeee do 9 mesiacov, teda do jari xixi 🙂

lencita
21. jan 2011

@anjelicek26 no bohuzial ta cena je uz nad nas limit..ja som len zvedava do kedy sa nas maly da do vanicky... 🙂 priatel mal 56cm ked sa narodil 😕

anjelicek26
21. jan 2011

@lencita - no babo moze byt aj po tebe 😉

duracelko
21. jan 2011

@anjelicek26 ten hartan je bohovský 🙂 🙂