Vznik uzlín po očkovaní TBC. Čím to môže byť?

rubista
13. mar 2009

Prajem všetkým pekný deň. Rada by som Vás poprosila o Vaše skúsenosti po očkovaní TBC a s ním spojené komplikácie. O očkovaní tu už bolo veľa diskusijí, avšak môj problém som tam nenašla. Môjmu synovi (4mes). sa po očkovaní TBC (aspoň tak nám povedala lekárka) vytvorili vzadu na krku,resp. na šiji malé uzlinky.Na každej strane jedna.Sú to malé hrčky, na pomak voľné-neprirástli ku koži. Dnes som si všimla, že pribudla ďalšia, tak začínam mať vážne obavy. Neviem, či to môže mať súvis s tým, že už dostal aj ďalšie očkovanie na Hexa. Prosím Vás, poraďte! Ďakujem

janajanajana
14. mar 2009

Rubista, ja si presne nespominam, ale laicky som tych lekarov chapala tak, ze ta uzlinka je vlastne urcita forma TBC, pokial sa uzlinka nemeni a nepribudaju ine, tak to nijako to dietatko neohrozuje, aspon myslim, napriek tomu sa ma stale vypytovali, ci je mala cula, ci nema teploty a pod., brali viackrat krv a v smokovci odporucali jednoznacne cim skor vybrat. O tom ake by mohlo mat nasledky, ak by sa nevybrala, k tomu sa nevyjadrili.
Vies nam boli poskytnute dve moznosti, jedna brat antituberkulotika na dlhu dobu, pokial uzlina nezmizne, aj to nebola zaruka, ze ta uzlina vobec zmizne a preto som sa rozhodla pre tu druhu moznost, dat to vonku, aj tak dcera musela brat tie lieky ale brala ich 2 tyzdne, v prvom pripade hovorili az o mesiacoch. Mozno ak by mi odporucili s tym nerobit nic, nepchali by do nej lieky, tak by som to mozno neriesila. ale brat lieky na neurcito, ktore mozno zaberu mozno nie, to nie je urcite normalny pristup.

kamanka
14. mar 2009

No, určitě mi to řekl, ale už si na to nevzpomínám, mám hroznou paměť! Vím, že říkal, že by se do toho muselo říznout a udělat nějaké testy, ale víc už fakt nevím. Asi jsem na to chtěla rychle zapomenout! Ta představa, že mi budou operovat dvouměsíčního prcka...pokaždé jsem pomalu brečela. Porod strašnej, kojení nám nešlo, pak do toho žloutenka, takže se pobyt v porodnici protáhl, já psychicky v p.....! Doma se to zlepšilo, ale zase začli další problémy..., někdy mám pocit, že u nás už ani nemůže být nic normální☹ Ještě k tomu doktorovi, je to úžasnej chlap, měl k nám super přístup, nechtěl nic uspěchat nebo udělat něco zbytečně, proto nás poslal tam a tam...! Je to dr. Hrabal, dřív působil ve Šternberku, teď v Uničově, ale mám pocit, že ve Št. ještě operuje. Je to, mám za to, primář mamologie! On snad umí všechno!!!

janajanajana
14. mar 2009

Kamanka, u vas ta uzlinka mozno ani nebola dosledok ockovania proti TBC, tie sa objavuju az v 3. - 4. mesiaci.

kamanka
14. mar 2009

Všichni říkali, že je to po očkování, ale jistí si nebyli, to je pravda, proto nás posílali na různá místa!

vanish1
19. mar 2009

dievčatá, ak je niektorá z Vás z BA a ak malo vaše dieťa vážnu reakciu po očkovaní, nemala by niektorá záujem povedať o tom pred kamerami ?(nemusí byť uvedené meno ani tvár), súrne
ak by sa našla ochotná mamička, píšte kontakt@rizikaockovania.sk

wiktoria
23. mar 2009

nám sa tiež spravila uzlinka pod pazuškou ako reakcia na očkovanie. Mala berie antituberkulotiká tak sa tá uzlinka scvrkla ale zas stvrdla, boli sme na USG kde zistili že je to súbor uzliniek a zobrali z toho vzorku - vytlačili z toho krv bolo to hrozne. Vôbec sa mi nepáči prístup Dr. na pľúcnom oddelení, robí niečo bez toho žeby povedala čo ide robiť a až keď sa jej spýtame tak odpovie dosť neochotne.
janajanajana - písala si že si bola v KE, myslím že asi u tej istej Dr. nemáš prosím kontakt na tých ľudí do Smokovca? Ja by som rada tiež skúsila niečo iné, lebo brať lieky na neurčito a bez zaručeného výsledku by som nechcela.

wiktoria
4. apr 2009

milé mamičky rada by som sa s Vami podelila o informácie čo robiť v prípade ak nám vznikne uzlinka - najradšej by som bola aby viac mamičiek nemuselo riešiť tento problém, no ale ak už vznikne aby sme vedeli čo robiť.
ako som písala v prechádzajúcom príspevku mali sme tiež uzlinku. Potom ako nám to dr. v KE podľa nás neliečila a iba malú týrala vybavili sme si vyšetrenie v BA na detskej pľúcnej klinike v Pov. Biskupiciach - tam nás hneď hospitalizovali, zistili totiž je tam súbor uzlín. Hneď vysadili lieky, ktoré dala KE dr. lebo to boli lieky keď človek niekde chytí TBC a nie ako reakcia na vakcínu - takže nám lieky zmenili, boli sme tam 4 dni malú vyšetrovali, ale nakoniec nás previezli na Kramáre na detskú chirurgiu - bolo to totiž už príliš veľké nato aby to preliečili oni. Na kramároch sme sa podrobili operácií (neprajem žiadnej mamičke aby musela niečo také zažívať). Teraz musí malá brať 3 týždne antibiotiká a potom ideme znova na kontrou do Biskupíc. Keď bude potom všetko OK, dúfam že bude, až potom môžeme pokračovať v ďalšom očkovaní ako to má byť.
Dúfam, že som niekomu poskytla dostatočné info a v prípade že sa niečo takéto stane viete hneď čo robiť - hlavne to riešte čim skôr.

cora73
4. apr 2009

ahojte,nam sa tiez po ockovani zacal tvorit hrbolcek,ktory sa neustale zvacsoval,az mal vysku 1 cm,bol tmavocerveny,a asi pred 2 tyzdnami sa zacal menit na zeleno-zltu farbu,maly 3 dni bez dovodu bol uplakany,a predvcerom pri kupani mu to prasklo a vytieklo odtial mnozstvo hnisu,no hroza,a maly strasne asi polhodinu vrieskal od bolesti,prelepila som mu to leukoplastom a dnes to vyzera byt ok...Buduci tyzden ideme k dr,a ukazem jej to,ale uz predtym hovorila,ze je to v poriadku.. 😒

janajanajana
4. apr 2009

Wiktoria, som rada, ze ste nakoniec nasli tiez normalne riesenie a nie to nezmyselne dopovanie antituberkulotikami. Neboj, to najhorsie je za vami a hlavne nenalet na vseljake reci o slabej imunite, problem je vo vakcine a sposobe zaockovania, moja mala nemala pri inych ockovaniach najmensie komplikacie, teraz ma 3 a pol a je uplne v pohode a zdrava.

vikinka27
4. apr 2009

wiktoria, mozem sa opytat, ako sa vola plucna dr. v KE, ku ktorej ste chodili (mozes do IP, ak nechces verejne)? sestra so synovcom chodili ku jednej vyse roka (kvoli dlhodobemu kaslu - a asi ich vela tu v KE nebude), velmi z nej bola stale vystresovana. nakoniec ani nepomohla (zabrali homeopatika)
zaujima ma to, aby clovek vedel s opatrnostou obratit...
adkujem.

wiktoria
5. apr 2009

vikinka27, napíšem Ti do IP

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enrikad
6. apr 2009

ahojte maminky.... Keď som si prečítala vaše príspevky, dosť ma to vyľakalo. Môj malý má 19 mesiacov a tiež sa mu spravili uzlinky po oboch stranách hlavy pri uškách po očkovaní TBC... Dr. nás ubezpečila, že to nič nie je a že je to reakcia na očkovaciu látku. A prestala som to ďalej riešiť. Ešte stále ich má, ale nebadám žiadnu zmenu, malý je zdravý. Tak len dúfam, že sme nepochybili.

wiktoria
6. apr 2009

enrikad a bol malý očkovaný ďalšími vakcínami? mne totiž chirurg po operácií povedal že keby to tam ostalo dlhšie a nevybralo sa to von tak by sa to cievami dostalo do celého tela a spôsobilo by galibu. ☹
ale každé dieťa reaguje ináč a možno Tvoj malý je z tých šťastnejších. držím palce

enrikad
7. apr 2009

wiktoria - áno, bol očkovaný aj ďalšími povinnými vakcínami - hexa a prevenar... mal na vakcíny reakcie (opuchnutie a začervenanie miesta vpichu), tak dostal spolu s očkovacou látkou aj dithiaden, ktorý zabral... O akú galibu myslel tvoj dr. ? Začínam mať teraz obavy, či som niečo nezanedbala. Malý je zdravý, ale je veľmi planý, zlostný a veľmi zle spáva (ale to je od narodenia)...

wiktoria
7. apr 2009

enrikad nechcela som ťa strašiť to v žiadnom prípade - tvoj malý je pravdepodobne ten šťastnejší prípad - ak ho už očkovali tak znamená že má všetko v poriadku.
tú galibu myslel dr. tým, že v tej uzlinke boli vlastne tbc baktérie ktoré zahnisali a ten hnis by sa dostal do celého tela a tam robil zle na orgány, cievy a čo ja viem čo ešte.
ak by si chcela môžeš stále vyskúšať navštíviť odborníkov v BA-Podunajské Biskupice - tu je link http://www.zzz.sk/?zariadenie=fnspba_pracovisko_pb na ich tel.čísla možno Ti poradia aj telefonicky a nebudeš tam musieť ísť

janulka.
7. apr 2009

ahoj wiktoria.
prosim ta ake ste to brali tabletky pred tym ako ste sli do P. Biskupic kde ich vysadili? my sme dnes boli v B.B na vysetreni a tiez nam dali dost vela liekov .. a ake ste mali velke uzlinky pred operaciou?
mohli by to zacat riesit.... ved dnes sme do obeda boli na vysetreni traja s takymto problemom ☹

amik
7. apr 2009

ahhojte mamičky.maly ma 3 mesiace a asi mesiac a pol po narodeni mojho anjelika som mu nahmatala pri masteni olejčekom po kupani malu hrčku na krčku.tiež ma to vystrašilo a hned som šla k detskej no ona mi vravela že nikto mi nepovie čo to je,že mám čakat a ak sa to zvačši tak mam okamžite prist,ak nie tak na kontrolu o 2 tyž.tak som na kontrole bola a zase nevedeli že čo to a že to budeme pozorovat a počkame.no date mi za pravdu ze hned vas hocičo napadne a hlavne to najhoršie.ja nechcem čakat a neviem kam ist.ta vyražka po očkovani z porodnice na pliecku mu ešte nezmizla a stale to ma červene a tvori sa mu tam stale nova biela chrastička.prosim poradte.

janulka.
8. apr 2009

ahoj amik.
Rastie vam ta hrcka? lebo ak ano radsej sa obrat na nejakeho odbornika. je lepsie ked ti povie ze je vsetko v poriadku ako naopak. nam to za tyzden velmi narastlo a sme na hrane pred operaciou vcera sme zacali brat silne ant. vraj ak nam to zcervena musime rychlo bezat na vybratie tych uzlin ☹

wiktoria
8. apr 2009

janulka - my sme brali nitralid-atb a pirodoxin-to su dake vitaminy pri atb. ten nitralid nam vysadili v pov.biskupiciach a nasadili beninicin. co sa tyka velkosti uzlinky podla mna bola dost velka, bola vlastne v celej lavej pazuske a jazvu ma dost velku vycnieva aj z pazusky lebo vo vnutri to bolo ovela vacsie ako sa na povrchu zdalo.
vies, co sa tyka toho problemu - mne dr. v KE povedala ze takyto pripad byva 3-4x do roka na cele vychodne slovensko, ale v BA ma troska upokojili ze je to bezne, ze maju vela deti s takymito uzlinkami a podla toho ako rychlo sa to podchyti to riesia bud biskupice alebo kramare-ak je to uz take velke ako sme mali my ze to museli vybrat. ale aj na kramaroch mi sestricky vraveli ze taketo operacie mavaju dost casto.ak to ale ako matka mas prezivat pri svojom dietati a vidis ako zle znasa predoperacne obdobie a pooperacne tak ti je jedno ci take nieco ma 1 dieta alebo 10. najlepsie by bolo aby sa taketo komplikacie nevyskytovali vobec.

amik-ak je to na krku nemusi to byt z ockovania, ale ked dr. nevie co to je preco ta neposle na sono? urcite sa pytaj na usg lebo ved tam uvidia ci je to plne tekutiny, co sme mali my lebo tam bol ten hnis alebo je to nieco ine. co sa tyka tej chrasticky tu mame este aj my je uz sice hneda nie biela ale este ju stale ma, davas na to framikoinovy prasok? ten dost pomaha lieceniu

janulka.
9. apr 2009

wiktoria - aj my mame tie hrčky velke jedna ma 14x9 mm a druha 9x6 mm a narastli za tyzden ☹ no aj tak nam dali lieky... mne u obvodnej povedala dr. ze je to jej druhy prípad za celú jej prax tak som sa vylakala este viac ....

wiktoria
10. apr 2009

janulka, skus sa cim skor pytat na to sono a ked ti ho nebude chciet urobit tvoja dr. chod hoc aj do ineho mesta, maly ti za to urcite stoji. cim skor to vyriesite tym skor budes mat kludny spanok - viem o com hovorim z vlastnej skusenosti

tina_
10. apr 2009

a toto su dovody, prečo sa už NIKDE okrem Ciech (kde zrusili preockovanie v 11 rokoch a uvazuju aj o zruseni ockvoanie na 4. den...) a Slovenska NEOCKUJE proti TBC - vakcina je neucinna, su pripady -ak ste boli v Tatrach tak to dosvedcite - ochoreni na tuberu aj u zaockovanych ludi, a vakcina sposobuje ovela viac komplikacii nez uzitku, resp. uzitok nie je ziaden - to zistila uz aj Svetova zdrav. organizacia WHO, preto na jej odporucanie sa inde neockuje...
Len my Slovaci musime nechat trpiet nase deti, kvoli byrokracii a ziskuchtivosti zainteresovanych...
Okrem toho:
http://veda.sme.sk/c/4374988/pri-objave-lieku-n...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
25. máj 2009

BCG vakcína sa už v EÚ NEPOUŽÍVA, pretože je NEÚČINNÁ A NEBEZPEČNÁ. V niektorých krajinách ju úplne zakázali, v iných očkujú len "rizikové skupiny" alebo imigrantov, svojich nie. Hnisavé vredy sú to najmenšie. Horšie je hnisanie lymfatických uzlín, meningitída, tuberkulóza očí, kostí, vnútorných orgánov, ktoré môžu nastať aj po rokoch od očkovania, zvyčajne v súvislosti s oslabením organizmu, napríklad iným očkovaním. Vyskytli sa aj úmrtia. ☹

Dokonca ani WHO nám ju neodporúča (a to je čo povedať, lebo oni veľmi radi tlačia vakcíny kde to len ide). Prevalenciu TBC máme veľmi nízku. Prečo sa používa práve u nás, v Bulharsku a Čechách? Odpoveď asi musíme hľadať v spoločnej komunistickej minulosti. Ťažko vstrebať šokujúcu pravdu, že sme deťom 50 rokov možno viac škodili než pomáhali... Tuberkulínové testy a preočkovanie v 11r je vo svete už kuriozitou, lebo je to obyčajná povera bez vedeckého základu. 😒

Proti tuberkulóznym mykobaktériám zvyšuje odolnosť vitamín C, D a vápnik. Takže, miminko vytŕčať na slniečko, dojčiaca maminka musí papať mliečne výrobky alebo výživový doplnok s vápnikom, a obidvaja veľa vitamínu C. Maminka, ak má v poriadku obličky a netrpí hemochromatózou, kľudne aj 1000mg denne (rozdelené do viacerých dávok, veľa piť), a dieťatku aspoň tých odporúčaných 60mg denne, tiež rozdelené do aspoň 3 dávok, s kŕmením (svojmu dieťaťu by som dal ešte podstatne viac). Želám skoré zahojenie. Vitamín C je vynikajúcou ochranou pre pečeň, takže pri ATB by som ho dával veľa, veľa, veľa.

Môj syn (3r) má dodnes uzlinu na krku. U mladšieho sme naposledy už vakcínu odmietli. Ale to je na iné vlákno.

petronelie
26. máj 2009

ahojky,my máme též uzlinky a na plicním říkali, že nejsou z tbc...může to být z čehokoliv jiného...imunitní systém miminek tím bojuje proti infekcím...je třeba další vyšetření...výtěry, krev...nám zjistili stafylokoka 😖

roman6666
4. feb 2010

Dobrý deň ,aj my máme problém po očkovaní na TBC ,naša dcérka má 5 mesiacov a má zdúrenú uzlinu pod pazuškov. Boli sme v Pod. Bisk. a idú nám to odsať.Tu nieje problém v doktoroch ale vo VAKCINE ,naše deti očkujú látkov ktorú nik na svete nechce !!!!Len Slovensko,Polsko,Bulharsko.Výrobca v Dánsku očkuje touto vakcínov len cudzincov nie svojich ludí.Je to len o peniazoch a o ludoch ktorý presadili túto vakcínu u nás v 1993.Všade vo svete odškodnujú deti len u nás nieje na to vôla.Treba s tým niečo robiť ,a sme to my rodičia ktorý sa musíme o to postarať a nenechať robiť z našich detí pokusné králiky

januarova
5. feb 2010

aj mojej malej sa urobili uzliny pod pazuskou z tohto ockovania. teraz chodime kazde 3 tyzdne na sono, kde to sleduju. zatial sa to chvalabohu zmensuje, ale tiez mi dokina spominala v pripade komplokacii Podun. Biskupice.

lilili2
7. feb 2010

Zdravím vás taky jsem u svého 3 měsíčního chlapečka našla uzlinky na šíji. Napsala jsem dotaz do poradny k doktorovi Honzíkovi a toto mi odpověděl. Jen poupravím, že ty uzlinky jsou 3 - sdělila jsem to i tomu lékaři.
Vážený pane doktore, prosím Vás o radu. Včera jsem si všimla u svého 3 měsíčního syna (nar. 1.11.2009) 2 naběhlých uzlinek vzadu na hlavičce (na šíji - na každé straně 1, uzlinky jsou volně pohyblivé kuličky).Syn byl povinně očkován v porodnici proti tuberkulóze a aniž by to má dětská lékařka zkontrolovala tak jej v úterý tj. 2.2.2010 naočkovala proti pneumokokovi (nejsem si jistá zda tam ty uzlinky už nebyly). Chtěla jsem se Vás zeptat jak máme s těmito uzlinkami nadále postupovat. Má dětská lékařka jej chce za 14 dni znovu očkovat ne hexavakcínu. Zda se to s mí a zda je s těmito uzlinkami spojeno nějaké další vyšetření. Moc Vám děkuji za radu. Naschledanou
Pokud jsou uzliny malé velikosti (pod 1cm), není přítomno postupné zhoršování (ve smyslu zvětšování, bolestivosti), není přítomna teplota u dítěte a zhoršení celkového stavu (zvracení, odmítání pití, neklid či naopak apatie, zvětšení sleziny) , jen bych nález sledoval a další očkování povolil. Váš popis mi zatím nepříjde alarmující a byl bych t.č klidný.
Snad to holky někomu pomůže. Každopádně zítra ještě budu volat své dětské lékařce. Mějte se