Zázrak príde v apríli 2013

magimary
29. júl 2012

Vitajte čerstvé tehuľky a pridajte sa! 😵
Nech môžeme čakať spoločne 🙂 😉 .
/ja už som sa v očakávaní a túžbe pridávala aj k januárovkám, aj k februárovkám, aj k marcovkám (a nič) a nakoniec skončím v "bláznivom", ale šťastnom apríli 😵 /
Kto ešte? 😉

chmurkaxy
1. aug 2012

@tynamartina no ved prave pozeram, ci maju na lodi lekara :D a pre istotu si asi urobim aj zoznam nemocnic po ceste, keby sa cokolvek stalo.. hadam to nejak zvladneme. ale tesim sa tak strasne na drobca, ze pokojne aj dlho planovanu dovolenku obetujem 🙂 uz ti zacali aj nejake ine priznaky? mne uz je teraz lepsie, uz ma podbrusko boli len obcas (asi preto, ze dnes by mi koncila MS), tak uvidim, ake to bude potom..

adka12
1. aug 2012

Ahojte baby, aj ja sa k vám pridávam, pozitívny testík som si našla včera ráno 😵

tynamartina
1. aug 2012

@chmurkaxy No nič iné len únava, bolesť pŕs a tá občasná nevolnosť. Inak nič nové 🙂

tynamartina
1. aug 2012

@adka12 vitaj 🙂 , ako sa cítiš?

chmurkaxy
1. aug 2012

@tynamartina no mna uz teraz zacala prave palit aj zaha.. ale zatial je to znesitelne, ak to neprestane, dam si na to Helicid (manzel ma so zahou problemy, tak ho mame doma a citala som, ze ho tehotnym predpisuju lekari).

chmurkaxy
1. aug 2012

@adka12 ahoj Adi, gratulujeme 🙂 a kedy mas cca termin?

tynamartina
1. aug 2012

@chmurkaxy No našťastie s týmto som nejaké veľké problémy nemala v tehotenstve, ale čo nebolo môže byť však?

adka12
1. aug 2012

@tynamartina
@chmurkaxy
dakujem baby, citim sa úplne normálne, vôbec nič zvláštne, trošku viac ma bolia prsia inak nič.
Termín vychádza cca 9.4.
A vy sa ako cítite? Boli ste už aj u lekára?

tynamartina
1. aug 2012

@adka12 no u mňa únava hrozná, bolesť pŕs a začínajú aj ranné nevoľnosti. 😒 Ja s k doktorovi chystám až o dva týždne a ty?

adka12
1. aug 2012

@tynamartina neviem kedy ísť, lebo o týžden v sobotu odchádzam a ked sa vrátim, budem už 9 týzden, takže rada by som dovtedy len neviem, či už bude niečo vidieť.

chmurkaxy
1. aug 2012

@adka12 ja sa asi dostanem az v 12.tom 🙂

adka12
1. aug 2012

@chmurkaxy rečo tak neskoro?

tynamartina
1. aug 2012

@adka12 no takto skoro bude len dutinku videť 😉 a nebudeš o nič múdrejšia

chmurkaxy
1. aug 2012

prave som si robila posledny posledny test, co som nasla v kufri odlozeny na horsie casy a hadajte co! je obed, cize z ranneho mocu to nie je a ta testovacia ciarocka vybehla ako prva a ta kontrolna po nej asi 5 sekund az 🙂)))) a su uuuuuuplne rovnako sfarbene, mozno je este ta testovacia o kusocek silnejsia! juchuchuuuuuuu!

chmurkaxy
1. aug 2012

@adka12 lebo sme s manzelom v Amerike a vratime sa domov az koncom septembra.. zistovala som si aj prenatalnu starostlivost tu v USA, ale jednak je to sialene drahe, no a podruhe to maju take divne 🙂

magimary
autor
1. aug 2012

ahojte, babulky
(opäť s RADOSŤOU 😵 vítam nové mamuľky-tehuľky 😵)
a akurát tiež riešim ťažkú hlavu z prvej návštevy u gynďoša...
práve totiž prišiel mužík s výmenným lístkom od toho nového lekára, ktorému ešte len budem chodiť, že aby som ho odniesla starej gynďoške a aby ona poslala kartu k tomu novému...
to by ešte bolo OK, ale tá sestrička od nového lekára zároveň povedala, že prvé poisťovňou hradené vyšetrenie u nového lekára môže byť až o MESIAC (!!!) po zaregistrovaní 😲 😲 😲
to akože mám ešte čakať (do cca 9-10tt), kým ma lekár pozrie prvýkrát?!?
čo si o tom myslíte?
bude to stačiť? nie je to nejako neskoro 😕 😨

a ja som sa už tak tešila na testy krvi a USG ☹ 😔

chmurkaxy
1. aug 2012

@magimary ahoj mojko, skusila si volat aj do poistovne, ci sa to vztahuje aj pocas tehotenstva? to je podla mna strasna somarina, lebo ved vtedy musis chodit najmenej kazdy mesiac, cize keby si bola v posledny den u starej doktorky na vysetreni a potom o mesiac to hradia, tak ok.. aj ked, v tehu moze byt vela dovodov pre istotu ist k lekarovi.. skus im zavolat, podla mna na tehu musi byt nejaka vynimka.

chmurkaxy
1. aug 2012

aj s manzelovym vlasom (geneticky material 🙂))

chmurkaxy
1. aug 2012

inak, vymyslela som, ako to oznamime rodine 🙂 myslite si, ze moze byt? alebo je to trapne?

magimary
autor
1. aug 2012

@chmurkaxy nie, vôbec som ešte nič neskúšala,
len si zatiaľ robím "ťažkú hlavu" 😅
keďže mužík s tým len teraz prišiel domov 😉

mne to totiž nejde do hlavy z rovnakého dôvodu, ako píšeš,
a potom-veď si vezmi, že by to bolo nejaké MMT a ja by som to zistila až v septembri?!? 😨 😒
ja sa tuším na to skúsim spýtať priamo toho lekára (mám jeho mail) 😕
len som chcela vedieť, čo si o tom myslíte vy 😕
a že či ja som šiši, keď sa mi to zdá dlho 😝

magimary
autor
1. aug 2012

@chmurkaxy kráááásne!!! aj ja tu práve nad niečim takým dumám,
lebo mužík je stále proti, aby sme to našim (aj jeho rodičom, pričom jeho mama tu akurát je) už povedali 😖
ale najmä kvôli tomu, že oni obe (mamy) sa zase budú strašne báť a budú nás odhovárať od dlhej cesty do Chorv. na konci augusta 😖 😒
len mne je to už trapné sa tu (pred mužíkovou mamou) pretvarovať, že ako mi je super a ako všetko zvládam, keď som niekedy úplne kaput... 😖 a do toho mi tu ešte dnes moja mamina vykladala, že sestrenica tiež čaká babatko, ale že ešte to taja, ak by sa niečo stalo a že to sa nemá tajiť atd, atd...
a ten môj Drahý je neoblomný... 😝
tak špekulujem, ako im to špeciálne oznámiť a...tak všeobecne 😅

to sú "starosti" 😀

chmurkaxy
1. aug 2012

@magimary ja som videla niekde aj Poukaz na babatko 🙂 a tam bolo, ze tento poukaz opravnuje starych rodicov k odberu 1 ks vnucatka. a potom take ze vyrobca: XXX kontrola kvality: XXX, datum dorucenia: XXX a tak 🙂 s bolo to pisane na fotke so strasne zlatym babatinkom 🙂)
tak im to nejak naznac, aby uhadli sami, cize budes aj ty spokojna, ze vedia, aj manzel, ze si akoze nepovedala :D a s tou cestou do Chorvatska, pokial ti lekar nepovie, ze nemozes, tak je to v pohode, mozu si doma hovorit, co chcu.. aj mna caka strasne dlhy let domov a nic s tym nenarobim, dokonca, aj keby mi to neodporucali, maximalne by som este vedela zostat tyzden-dva u maminho bratranca tu v USA a aj tak by som musela kvoli vizam odletiet domov..
pekne sa tes na dovolenku, bratrancova manzelka caka stvrte babo a je v deviatom mesiaci a boli teraz v Chorvatsku a nic jej nie je.. a pritom vsetkych drobcov porodila do polhodiny az hodiny po prichode do nemocnice :D

magimary
autor
1. aug 2012

@chmurkaxy múdro hovoríš 😅
len ak by som ozaj mala prvé vyšetrenie až v septembri, tak to už by bolo dávno po dovolenke 😝
(aj preto by som veľmi chcela skôr 😒 )...
a, priznám sa, trošku sa aj bojím, že čo keď mi to neschváli ani lekár 😖
už nás takto raz (ešte ten minulý) "nepustil" do Grécka 😢 😝
mala to byť naša prvá dovolenka (a svadobná cesta zároveň) v zahraničí...
ale napokon sme ju teda zrušili
a odvtedy sme (10rokov!!!) ešte nikde neboli...
až teraz -konečne...
a ak by to zase padlo..., tak... ☹
(lebo teraz sú v hre už aj naše deti, ktoré po tom už dlho túúúúžia-vidieť more...)

inak, aj tak si myslím, že mužíkova mama už niečo tuší...,
ale asi sa bojí spýtať 😅 , keďže u nás už nikto nepredpokladal ďalšie biologické rozrastanie 😅
(ale aj tak najväčší šok zažije asi moja mama, ktorá sa o mňa bojí len keď idem k zubárovi na trhanie zubu s lokálnou anestézou... ale teda-oprávnene 😝 , boja sa i lekári, čo potom mamina 😔 )

chmurkaxy
1. aug 2012

@magimary cesta autom je specificka, mozete zastat kolko krat chcete a na ako dlho chcete.. takze mozete pokojne cestovat dve hodiny, potom si hodku postat.. beztak mate aj malych, tak si myslim, ze to bude taka cesta prisposobena detom vseobecne, tak je to ine ako letiet lietadlom.. a aj na to mi napisal ten nas znamy gynekolog, ze v tomto stadiu nie je takmer ziadne riziko ani pri dlhych letoch. tes sa na dovolenku, ved budes pit vela vodicky a budes radsej viac v tieni, nech si drobca neuvaris a vsetko bude ok. a keby nieco, dobre nemocnice maju aj v Chorvatsku, behnes sa tam spytat. vobec v tom nevidim problem.

gladiola
1. aug 2012

Ja mam tiez takeho muza, ze nikomu ani muk, tak sa drzim, ale buduci tyzden po navsteve lekarky a bude vsetko ok, to povieme rodicom a dvom najkamoskam. Lebo ak by sa nieco stalo, potrebovala by som ich pomoc a podporu aj tak, takze by som im to povedala tak ci tak.

chmurkaxy
1. aug 2012

@gladiola aj mne moj muz zakazal :D ze az ked prideme na Slovensko.. som zvedava, ci rata moj prichod alebo jeho :D (pride o 4 alebo 5 dni po mne).. mna uz strasne svrbi jazyk 🙂

gladiola
1. aug 2012

@chmurkaxy presne, Vsak to nechceme hodit na FB, len sa pochvalit najblizsim 😉

jesienka22
1. aug 2012

@magimary S tym preplacanim poistovnou je to ozaj na hlavu postavene podla mna, ale obavam sa, ze je to mozne. Tiez riesim podobny problem - prechod od jedneho lekara k druhemu. Suvisi to s niektorym zakonom o zdravotnej starostlivosti. podla zakona, ak sa odhlasis od jedneho lekara, plati to vlastne az od zaciatku dalsieho mesiaca. Preto novy lekar si ta moze prihlasit do poistovne na seba az od zaciatku buduceho mesiaca.

Takze je možné, že nový lekár bude od teba chcieť prehliadku zaplatiť ako od samoplatcu. Mozno by pomohlo, ak by starý lekár súhlasil s vypovedaním zmluvného vzťahu s ním ku koncu júla, tým síce príde o kapitáciu za jeden mesiac, ale človek nikdy nevie 🙂

Prosim neber to na 100%, nie som na to odbornik.

magimary
autor
1. aug 2012

@jesienka22 ak mám byť úprimná, vôbec si ma nepotešila,
ale i tak ti veľmi ďakujem 😉 keďže to, čo píšeš, ozaj vyznieva dosť relevantne a reálne (žiaľ 😝)...
no, každopádne som skúsila napísať tomu budúcemu lekárovi, ako to je teda v praxi... 😒
a či sa mi podarí dohodnúť s býv. lekárkou, netuším,
ale logicky mi z toho vyplýva (ak sú na to takéto zákony), že asi ťažko... 😖

jesienka22
1. aug 2012

my sme zatial povedali len mojej najblizsej rodine. povedali by sme aj svokre, ale asi by to dlho nevydrzalo v tajnosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre