Zmenilo sa správanie dieťaťa pri opatrovatelke?

monikapalo
26. júl 2011

Zvazujem , ze ku malemu raz za cas zavolam opatrovatelku, tak na hodinu -dve do dna. Len neviem, ci spravim dobre, ci sa nahodou nezmeni jeho spravanie, resp. ci z toho nebude mat syn traumu. Je stalo so mnou, ocko vela pracuje, tak by mi to dost pomohlo. Mate aj negativne skusenosti?

maryanna
26. júl 2011

osobne, by som opatrovatelku neriesila pokial by nebola nevyhnutna, a tak ze na dve hodky, tri , kedy tedy, tiez nie..........ale zalezi ci opatrovatelku musis (teda potrebujes ist do prace alebo co) alebo chces (len tak aby si si oddychla) ak ta druha moznost tak v ziadnom pripade...........a ak prva moznost tak 1,5rocnemu sa uz da aj vysvetlit, ze mamka ide tam a tam a preto pride teta a podobne, pochopi to, a pochopi aj to ze to nieje na stale, len na chvilky kym mamka nemoze......je to ale dlhsi proces, a nie kazde dieta to takto zvladne, zavisi ci je na teba veli naviazany (separacna uzkost napr) alebo vie v pohode byt aj s niekym inym (ci uz z rodiny a pod)
ale moj nazor je taky ze radsej nie, nikdy nevies co bude prezivat, ako ho to ovplyvni........ak ale nemas na vyber budes to musiet nejako zvladnut, vysvetlit mu to a podobne..

koniarova
26. júl 2011

Ja by som skúsila. 😉 Veď budeš zo začiatku s nimi a synove rekcie poznáš, myslím, že by si hneď vycítila, že niečo nie je v poriadku. 😉

kathynka
26. júl 2011

ja ti mozem napisat z pohladu opatrovatelky...opatrujem sukromne na zivnost, chodim do rodin...s detmi problemy vobec nemam, najmensie som mala 4-mesacne, ale aj deti az po skolsky vek...momentalne mam aj dievcatko vo veku tvojho syna 2x do tyzdna na 3-4 hodiny...mala 13 mesiacov, ked som k nim zacala chodit a jej mama sa tiez spociatku bala ako to zvladne, kedze rovnako ako u teba, stale bola len s nou a mala sa dost bala...zvykla si na mna prakticky okamzite, vela zalezi aj na opatrovatelke (fakt si daj zalezat pri vybere, ak mas prave taketo obavy)...a inak vies, kedy maju deti najvacsiu traumu? a mne samotnej to pracu tiez stazuje? a ber to odo mna ako radu, prosim - ked samotne matky robia z odchodu strasnu tragediu...ked uz si raz rozhodnuta, ze tie 2-3 hodinky stravi s opatrovatelkou, tak mu v klude povedz, ze ides prec, ale urcite sa vratis...ked uvidi po par razoch, ze zakazdym to bola pravda, tak bude v pohode...ale ked sa budes s nim srdcervuco lucit pri dverach a pri kazdej slzicke si ho brat hned na ruky a lutovat ho, ze od chudacika odchadzas, tak to bude naozaj zle...ak spravis rychly odchod a kludne aj cez slzy (neverila by si ako dokaze dieta prepnut, ked sa za mamou zavru dvere a odputa pozornost hrackou alebo pohladom z okna), tak ver tomu, ze po par razoch a mozno uz na druhykrat odides s kludom, bo tvoj syn nevypusti ani slzu, este ti aj zakyve a posle pusu 🙂

mamabiba
27. júl 2011

Ja som za aj pokiaľ je to iba v rámci toho, že si chceš oddýchnuť. ja som síce opatrovateľku nemala, ale mala som kamošky, ktoré radi chodili s malou von a podobne. Treba si správne vybrať, aby si v nej mala dôveru. je to presne ako to písala kathynka. Aj s tým odchodom 😉 . Ak to nebude prežívať teraz, tak to bude musieť zvládnuť v troch rokoch keď pôjde do škôlky. A ver, že väčšina detí robí plač a cirkus iba naoko u maminky...to mám skúsenosti od svojich znamich, čo robia v škôlkach a v jasliach. Neboj, zvládne to a aj ty si trošku oddýchneš a tvoj synček bude mať tú najusmievavejšiu a najoddýchnutejšiu maminu na svete 🙂 🙂

angua27
28. júl 2011

ahoj,
úplne chápem Tvoje pohnútky, prečo k malému zavolať opatrovateľku. a podporujem to.
ja som na malého sama a zhruba, keď mal toľko, čo Tvoj syn som začala pracovať z domu, čo však vyžadovalo, aby som sa pár hodín denne práci venovala úplne. tak sme si našli jednu milú pani, dokonca zo susedstva, ku ktorej malý chodil.
veľmi som sa toho bála - malý bol voči cudzím ľuďom dosť uzavretý, ešte k tomu cudzie prostredie, ale inak sa nedalo. pri prvom stretnutí s opatrovateľkou mi ona predložila referencie, telefónne čísla (aj som na jedno zavolala) a vysvetlila mi ako a čo robí s dieťaťom. veľmi sa mi to páčilo. ale čo ma presvedčilo úplne, bolo, že môj syn, ktorý sa s cudzími ľuďmi ťažko zbližoval v tom veku, sa po 20 minútach u nej, pustil maminej sukne a išiel sa hrať s tetou opatrovateľkou. bolo vidieť, že to s deťmi vie. malý k nej chodil asi rok. spokojnosť na oboch stranách. malý sa k tete tešil, oni ho prijali do rodiny ako vlastné dieťa. doteraz sa stretávame a navštevujeme. a úžasne sa malý rozvinul, rozkecal - možno by to tak bolo aj keby k nej nechodil.
takže ja opatrovateľku odporúčam, treba si ju preveriť, pár stretnutí absolvovať v trojici, aby si si bola istá a potom šup do toho.
súhlasím veľmi s vyjadrením kathynky, hlavne žiadne veľké lúčenia pri odchode.
držím palce, pre správne rozhodnutie a výber super opatrovateľky.

anjelicek26
28. júl 2011

Saska sla k opatrovatelke az ako - teda alebo uz? - vsetko vec pohladu - ako takmer 2,5 rocna a hned na cely den.

Konecne zacala rozravat
Jest poriadne priborom
Hrat sa s ostatnymi detmi bez toho, aby ich sacala, hadzala im piesok do vlasov a podobne veci
Stala sa samostatnejsou
Naucila sa lepsie sama obliekat

My sme mali uzasnu opatrovatelku co ju milovala, rozmaznavala, bola tam clen rodiny... len prinos, uzasny prinos pre nu v tom veku. Urcite lepsie ako vrazit ju vtedy do jasli.