Zubná pasta na prvé zúbky

evi32
8. máj 2014

zacali sme pouzivat kefku na prve zubky a kupila som aj pastu, no davam z nej len malicko, len tak postrasim, lebo si nie som ista, ci sa moze takym malym detom davat pasta a odkedy sa vlastne moze pouzivat.. rocne dieta este nevie vypluvat, ale na paste je uvedene ze je vhodna od 0-10 rokov... dakujem za rady 🙂

mia501
8. máj 2014

mne zubarka odporucila pastu nedavat pokial nevie vypluvat, ale ja som davala ajtak.... a pouzivame elmex

ada510
8. máj 2014

@evi32 Ahoj som zubná sestra pasta nieje potrebná ale kľudne môžte použiť ale fakt malo odporúčam Elmex na prvé zubky tu používame aj my a kefku tiež kúpiť v lekarni Cutaprox curakid;) alebo naprstok je dobrý;)

bajana
8. máj 2014

nevidim dovod davat zubnu pastu tak malym detom....na co je to dobre? dolezitejsie je mechanicke cistenie nez samotna pasta, nie?

emma_932
8. máj 2014

pastu nieeee. kefku ano, nech si zvyka, nech je to pre babo, teda skor pre dieta samozrejmost.. ale pastu sme kupili az ked mal asi 1,5 - 2 r. a davame veeeelmi malo...

belasy_motylik
8. máj 2014

Určite nie, podstatná je technika čistenia, do 2-3 rokov by som pastu nedávala, nakoľko je to strašná chemická zmes http://zena.atlas.sk/viete-cim-si-umyvate-zuby/... a Elmex je čistá chemická zbraň, len reklamy a podplatení zubní lekári mnohé mamičky premasírovali na to, že sú naj 😉 . Naše dieťa používa od 3. rokov Weledu detský zubný gel, kupujeme v DM a veľká spokojnosť http://eshop.weleda.sk/detsky-zubny-gel-50-ml/p..., vydržíme na nej čo najdlhšie.

marthuska
8. máj 2014

Weleda gel je super🙂) ale ked dietatko vie vypluvat, elmex ok tiez

liviadanova
8. máj 2014

Weleda zubný gél jednoznačne 🙂 aj papať ju môže 😉

ada510
8. máj 2014

Či dospelý či dieťa pasty by sa nemalo dávať viac ako hraskova guľka lebo samotná pena bráni kefke poriadne vyčistiť zuby je to len doplnok dvolezite je chodiť na preventyvky 2x do roka od jedného roka kde sa zubky floriduju nepodavat deťom sladene nápoje a dzusiky...;) ráno večer umyť zuby a po sladko a ked sa nedá aspoň vyplachnut vodou...;)

evi32
autor
9. máj 2014

dakujem vam za rady, chcela som vediet nazory inych mamiciek pripadne aj odborne 🙂 ja som jej totizto davala najprv len taky gumeny naprstok, to bolo super, aj teraz jej to hocikedy dam, ked si pcha prs do pusy (idu jej dalsie zubky) a riadnu kefku sme kupili len nedavno, kedze jej uz nejake tie prve zubky vysli a kupili sme z lekarne od MAM (na prve zubky mali v ponuke momentalne len tu) ale dobra je, je makkucka a pastu som davala len toklo, ze ju nebolo skoro ani vidno na tej kefke, tak uz viem, ze vobec nemusim davat...
aj ja si myslim, ze dolezite je ucit deti cistit si zubky, aby to mali zauzivane ako stereotip a tiez technika je dolezita... a pasta... asi fakt mate pravdu, ze staci az neskor
vdaka za nazory 😉

evi32
autor
9. máj 2014

@belasy_motylik
dakujem aj za linky, to o fluoridoch som uz kedysi davno citala, ale vdaka, ze ste mi to pripomenuli 🙂 a vdaka za tip na tu weledu

anjelikdianka
22. mar 2015

@ada510 Dobry den.Vidím že ste zubná sestrička.Chcela by som sa opítat na váš názor.Malá má 13 mesiacov,má 4 zubky.Dve hore a dve dole.Je kojená aj v noc.Včera pri čistení zubkov(čistíme iba s kefkou a vodou) som jej na hornom zube zbadala malé čierné čiarky,ktoré som jej nevedela umit zo zubu.Može to byt začínajucí kaz.Sladkosti papá minimálne,pije iba čistu dojčensku vodu z poharika.Mám jej začat umývať zubky už aj s pastou?Určite pojdeme aj ku zubárovy.Dakujem.

ada510
23. mar 2015

@anjelikdianka ahoj ak pije aj caje moze to byt zubny kamen sfarbeny ale tak to vam povie zubar lebo kamen je tvrdy a kaz makky a to zistite jedine tak ze do toho pichnes ... aj v materskom mlieku je cukor a v noci je to najhorsie ked to tam ostane ak sa da tak kojit uz len pred spanim potom umyt zuby a uz len vodu ak by nahodou...no pastu mozete elmex co je od prveho zubka ja davam len tak ze kefku o pastu len otrem to uplne staci... 😉

juvi86
25. sep 2018

my pouzivame oral seven (oral7) detský gél, ktorý je bez obsahu fluoridov, takže aj prípadné prehltnutie je úplne bezpečné. Gél je len s obsahom prírodných enzýmov, ktoré sa nachádzajú aj v materskom mlieku.