Môže dieťa zvracať od dlhšie otvoreného Sunaru?

janka196
6. nov 2011

ahojte baby. potrebovala by som poradit. moj 4mesacny syncek je plne dojceny. bola som pred dvoma mesiacmi s malou v nemocnici ostal s nim manzel a daval mu na noc sunar. nemal s tym ziadny problem. posledne noci bol maly dost nervozny a hladny budil sa na jedenie kazde 2 hodiny. aj dnesnu noc tomu bolo tak. o piatej ako vstal zase som mu dala prsnik ale neslo mu uz, sa mi nejako ani mlieko nestiha tvorit. odtrhoval sa a plakal. zarobili sme mu ten otvoreny sunar. vypil asi len 30ml nechutil mu. odgrol si. skusala som ho dat spinkat ale sa zlostil mrncal tak nakoniec v kociariku zaspal. pospal asi hodinku. potom bol hodinku hore a zase zacal mrncat akkeby bol hladny. dala som mu prsnik napil sa. odrgol a trosku vyzvrackal. dala som ho do kociara lahnut ci nezaspi ale sa zlostil. naraz ho naplo a vyzvracal prudom vsetko co zjedol. isla som ho prezliect nato este raz zvracal mlieko. a potom asi trikrat ale to uz bolo ako sopliky take zlto=-zelene teraz pospal je kludny. myslite ze mohol zvracat z toho sunaru? ja som si az potom vsimla ze na krabici pise ze spotrebovat do 4 tyzdnov od otvorenia a to uz je 8 tyzdnov coje otvorene. mala som ho sice v doze uzavretej ale aj tak ☹ teraz ho este sem tam zatiahne ale nevracia uz

ikke
6. nov 2011

@tinki raz? ak dobre citam, zvracal prakticky cele doobedie... myslela som predovsetkym, ak by to pokracovalo dalej a vracal by aj po dalsom piti.

janka196
autor
6. nov 2011

@benne no uz som sa trosku ukludnila. naprv papal z jedneho a teraz zase pytal tak som mu dala aj z druheho. napapal sa a spinka. hadam uz bude dobre

vdaka este raz 🙂

janinah
6. nov 2011

@benne vychádzam z toho,že mne primárka z novorod.odd.odporučila iné mlieko ako sunar a z počutia v okolí nik Sunar nedáva,ale nemám dôkaz,že by bol horší,je to len môj "pocit", je pravda,že dcére som sunarom "vyrobila" anémiu ,ale to bolo pred 17rokmi a viem,že odvtedy ho mohli vylepšiť...tiež sa mi stalo,že jedno mlieko nesadlo,nebolo staré ani nčť také ,dcéra zvracala,mala podráždený žalúdok so zvýšenou teplotou a musela som použiť iné mlieko...

benne
6. nov 2011

@janinah Sunar má úplne iného výrobcu, než vtedy (ja mám 15 ročného brata 😉). To že každému bábu sadne iné mlieko, to je pravda, dcéra naopak mávala koliky z beby, takže sunar bol preňu vykúpením, po ktorom v deň, keď ho prvý raz pila,zaspala naozaj ako bábo 😅 😉 Na novorodeneckom oddelení vždy odporúčajú také mlieko, ktoré bábätku začnú dávať ako prvé, preto vlastne aj dcéra bola na tej bebe spočiatku, a k dispozícii mávajú také mlieko, ku ktorému majú najľahší a najlacnejší prístup, čo je samozrejme logické, a myslím, že všetky vieme, o ktoré najreklamovanejšie mlieko sa jedná. ďakujem za odpoveď

janka196
autor
6. nov 2011

prave malemu sunar predtym chutil ako bol snim manzel sam. vypil celu flasu len tak lusklo. ale teraz ledva 30ml takze bud bol fakt pokazeny alebo uz bol maly prejedeny a toto mu len dopomohlo k zvracaniu. ale skorej sa priklanam k tomu ze to bolo tym sunarom.no uvidime ako bude dalej.

mandragora22
6. nov 2011

@janka196 ahoj, otvorena krabica nebude na pricine. my sice pijeme nutrilon, ale bol otvoreny uz aj viac ako 3 mesiace (zabudnuty v komore), dopila ho a nic jej nebolo. bud to ma podrazdeny zaludok tvoj maly, ako uvadzaju tuto baby, alebo mozno oneskoreny reflux? ale skor mi to pripada na ten zaludok. asi by som zvolila trosku diety, nejaky ten horky caj trosicku, mozno odvar z ryze - scedeny a jemny, kedze je este malicky. alebo najlepsie je cistej vodicky, ked zvracia. hlavne, nech sa nedehydruje 😉

anjelicek26
6. nov 2011

@janka196 - Maly moze mat kludne anginu - bolave hrdielko - preto mu nejde prehltat a sople drazdia zaludok - preto mohol vyvrackat, zo sunarom to nemalo nic. Ked ho boli hrdielko, chce byt stale na prsniku, je to normalne, nemusi to byt hlad - skor bol fakt prejedeny. Zbehla by som k lekarovi s malym.

janka196
autor
6. nov 2011

@mandragora22 vodicku som mu dala trosku odpil ale vela nechcel. ale uz pil z oboch prsnikov a spokojne spi tak myslim ze uz to preslo. asi to bol fakt ten zaludok. aj ked som den predtym nic nove nejedla ☹

mandragora22
6. nov 2011

@janka196 no tak to chvalabohu 🙂 len nech uz mu je dobre 😉

janka196
autor
6. nov 2011

@anjelicek26 ach jaj dufam ze to choroba nebude len pred tyzdnom sa mi z jednej vystrabil :( ale nekasle ani teplotu nema. ale preistotu s nim zbehnem nech ho pozrie dr

anjelicek26
6. nov 2011

@janka196 - ved do hrdielka mu mozes pozriet aj sama, malu baterku, otvorit pusinku, ak by to bolo cervene, tak to uvidis. Ono sopliky deticky nevedia stravit a vrackaju z nich. Teplotu ak je to v zaciatkoch este mat nemusi a kasel pri angine neni vobec :(

Nas mal anginu pred dvoma tyzdnami a zacalo to prave povrackanim, stalym pitim, potom hnacka, teplota... antibiotikam sme sa nevyhli :(

janka196
autor
6. nov 2011

@anjelicek26 no skusim ked vstane.

janka196
autor
6. nov 2011

inak mala doniesla zase nejaky soplik zo skolky tak hadam to zas od nej neobral ☹