Zvýšený prolaktín. Vie prosím niekto poradiť?

lea101
12. okt 2010

Dnes som si bola po vysledky u gynekologa . Velmi som sa tesila ze mi konecne nasadi liecbu na otehotnenie. Zial poslal ma na endokrinologiu s tym, ze mam velmi vysoky prolaktin 1436.38 . Nechcel sa ale vyjadrit co dalej. Neviem sa nejako zmierit s tou neistotou. Ze vraj to musi nechat na endokrinologa, ktoreho co najskor navstivim- hned ako ma prijme. Ja uz od 10rokov trpim na znizenu connost stitnej zlazy cca 25 rokov uz- a beriem 125 miktogramov El tyroxinu. Zvysovali mi davku v auguste lebo som bola poriadne poddvavkovana. Nevedeli si vysvetlit preco. A teraz zase moje cesty vedu len na endokrinologiu a mam z toho velke obavy i ked sa snazim nemat.☹ Vsetko je opat na bode mrazu a potrebovala by som pocut ze sa to da.. ze to pojde ze toto neznamena este ze nebudeme moct otehotniet . Dakujem vopred za akukolvek radu 🙂

bamarama82
14. okt 2010

ja som mala vysoky prolaktin ale neviem hodnoty, so stit.zlazou problemy nemam... s otehotnenim problem bol, ale ten prolaktin bol vraj zo stresu, aspon tak dr. povedal. po par mesiacoch klesol

valaquenta
19. nov 2010

ahoj aj ja som mala vysoky prolaktin.liecil ma gynekolog pol roka a hodnoty stale vysoke tak ma poslal na endokrinologiu a tam mi to dali do poriadku uz rok mam prolaktin v poriadku ale aj tak som neotehotnela.neboj endokrinolog to da do poriadku len nechapem preco ku nemu nechodis ked mas znizenu cinnost stitnej zlazy.drzim palce

kikus77
19. nov 2010

Ahoj,
ja som trpela na zvyseny prolaktin, uz dva roky beriem Parlodel, hodnoty klesli, boli v norme a pred tyzdnom dokonca pod priemerom taktze mi znizili davku. Na endokrinologiu ma nikdy neposlali, robili mi MR hypofyzi ci nemam nador co nastastie nemam, hormony na stitnu zlazu mi brali az teraz ked sa pripravujeme na druhe IVF a tiez su v poriadku. Dovod vysokeho prolaktinu u mna bol vraj z antikoncepcie- po jej vysadeni mi hned vyletel a nedostala som menzes 7 mesiacov pokial mi teda nedali lieky....jo, a lekar mi povedal, vraj ich musim brat stale, lebo ak prestanem, prolaktin vyleti zase hore, da sa len regulovat ☹

renabr
20. nov 2010

Aj ja mám vysoký prolaktín, beriem dlhodobo udržiavaciu dávku norprolacu, brali my vždy len krv, ct a mr hypofýzy, ja som mala hodnoty cez 5000, z krvi mi robili aj test na štítnu žlazu, všetko je ok, len ho mám proste vysoky (hyperprolaktinémia). Ked sme chceli druhé bábo, tak som lieky vysadila, a hned som otehotnela, nemala som problém...čo sa teda doktor dosť čudoval...
Neviem ale poradiť ako sa postupuje ked su problémy aj so štítnou žlazou...Ja som mala len s prolaktínom, čo sa vyriešilo norprolakom...teraz som dokojila neberiem nič, o mesiac idem zasa na testy( hormonálny profil) čo je s tým mojím nepodareným prolaktínom...a potom sa uvidí, ako sa bude postupovať dalej...podla mna ho mám ale asi zvýšený, lebo menzes som ešte od porodu nedostala a už nekojím takže som zvedavá...

matax
19. dec 2010

ahoj, ja som mala tiez parkrat zvyseny prolaktin a aj okolo 4000, vzdy sa mi dal sam do normalu:DD . u mna to suvisi s ochorenim nadobliciek a stitnej zlazy.. mali podozrenie na prolaktinom, no po MR sa to nepotvrdilo.. Drzim ti palce, nech sa ti podari otehotniet a prolaktin, nech sa ti tvori len, ked bude treba...hlavne ked budes dojcit :DDDD A este : odporucujem ti ist na vysetrenie do Lubochne, su tam odbornici na endokrinologiu, ktori su aj vo svete uznavani... kontakt najdes na www.nedu.sk . ja sa liecim uz skoro 20 rokov, bola som u viacerych lekarov, no v lubochni sa mozem spolahnut na rychly a odborny pristup a hlavne maju vela skusenosti . tak drzim palce :DD

lenok
19. dec 2010

Nemohla som otehotniet cele 3 roky po MA, vseobecna mi urobila krvny obraz a vysiel mi vysoky prolaktin. Endokrinologicka mi dala Medocriptine, ale velmi zle som ho znasala, tak mi ho vymenila za Norprolac, ktory tiez nebol o nic znesitelnejsi, ale p 2 mesiacoch uzivania som ostala tehu 😉 Presne hodnoty zvyseneho prolaktinu ti ale nepoviem... netusim. Drzim palce a tiez by som ti odporucala Lubochnu. Keby to u nas nebolo vyslo, urcite by som to skusila prave tam 🙂

babika0
24. dec 2010

na vysoky prolaktin je dobra jedna rastlina - vitex jahnaci. pozrite si temu bylinkarka anka kopacova, prip. jej zavolajte a chodte k nej, ona vam poradi.

katarina104
2. máj 2011

na to je dobré papať B6 po celý cyklus+ magnezium 🙂

kacicqa
2. máj 2011

jo, suhlasim B6 napr. pyridoxin a agnucaston... ale na take vysoke hodnoty to aj tak nebude stacit... ja beriem na udrzanie nizsej paldiny navysse medocriptine, iba pol tabletky, ale za dva tyzdne som mala hodnoty prolaktinu v norme... (len pre info, pred tabletkami som mala hodnoty okolo 19)

jania023
2. máj 2011

ahoj ak mas vysoky prolaktin tak tam neotehotnies ☹ ja som tym presla tiez a dali mi Parlodel bra som ho hadam aj 2 roky a poviem ti ze to bolo nieco hrozne aspon prvy den..myslela som ze umieram take 3 hod bo zobrani prvej tabletky...bolo to uz davno tak m ozno uz existuje nieco jemnejsie..nieje to nezvladnutelna situacia,neboj pojde dole a potom sup sup na babo

michaela80
2. máj 2011

Ja som mala prolaktin okolo 1750 , bola som aj na magneticku ci nahodou nemam nador na mozgu... 😝 😝 😝 na endokrinologiu ma naposlal, nasadil mi lieky bolo mi z nich strasne zle , uplne som bola mimo z nich (mzslim ye sa volali Medocriptine a brala som ked sa dobre pametam 4 denne .)ale pomohli a dnes sa mi tu batoli nase krasne 9 - mesacne dievcatko...

mishhel
23. jan 2012

ja mam prolaktin 21 ,znova mi meska menstruacia asi 10 dni tehotna niesom,prala som duphason,parlodel a bolo mi znich strasne zle skoncila som na pohotovosti,teraz mi predpisala reparil-dragees,neviem co to je za liek skusim ci to pomoze .nema niekto skusenost s takymto zvysenim prolaktinom,co vam pomohlo?dakujem

ali76
23. jan 2012

ja som brala na zvyseny prolaktin Mysalfon, ale to bolo pred 10 rokmi

micak
19. mar 2012

Zistuje sa z krvi branej endokrinologickou pocas prvych 10 dni cyklu aj hladina prolaktinu ? Alebo na to treba ine vysetrenie?
Ake su prejavy zvysenej tvorby prolaktinu mimo obdobia tehotenstva a dojcenia?

zarabono
19. mar 2012

ja som mala prolaktin cez 500,brala som parlodel.ale mne zvykol lietat ten prolaktin hore dole.kamaratka otehotnela aj s vysokym prolaktinom.inak lieky na jeho znizovanie a udrzanie v norme su sice svinstvo,ale pomahaju 😉 prajem vela stastia

maryla3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nibiru
23. aug 2012

ja som ho mala zvyseny ale nie velmi vraj zo stresu že sa nam nedari otehotniet mam sa viacej tesit lieky ziadne len pyridoxin hodnoty stitnej zlazy na hrane a mala som drzat dietu koli nadvahe ked som nase znazenie vzdala podarilo sa teraz sa snazime zase ale kojim takze urcite je zviseny aj teraz tka preventívne uzivam b6.ten ho znižuje.