Ako dlho vydržia prvé topánočky?

didididka
4. aug 2012

Ahojte, ako dlho mi vydrzia topanocky najmensich velkosti (19, 20, 21, 22)? Chcem si nakupit do zasoby, ale neviem kolko bude dcerka nosit jedny, tak sa bojim, ze kupim na nevhodne rocne obdobie. Napiste svoje skusenosti, ako rychlo rastu nozicky.

carodejnica
4. aug 2012

@didididka Topánočky určite nekupuj do zásoby, ale vtedy, keď ich budeš potrebovať. 😵 A ešte jedna rada priamo od fyzioterapeutky (kde som chodila cvičiť s dcérou), radšej na každú sezónu - jar, leto, jeseň, zima - jedny, dvojo topánok ale poriadne - kvalitné, ako desať harabúrd od číňana... navyše, naozaj nožička rýchlo rastie a potom sa stane, že niektoré topánočky, nebude mať na nohe ani raz. 🙂

cicimon
4. aug 2012

naco chces kupovat topanky do zasoby? ved ked jej ich bude treba, vezmes ju do obchodu s skusis a kupis... nema zmysel nakupit 4 cisla botasiek alebo sandalok a v zime ti budu stat, topanky treba kupovat priebezne

tilly24
4. aug 2012

tiez si myslim, urcite nekupuj do zasoby, prve kupis spolu s tietatkom, v obuve mu odmeraju nozicku a je to, u nas boli prve velkost 18, to bolo hned po zime, tie vydrzali do jari, a to sme hned presli na velkost 20, v lete 21, a pred zimou uz sme boli na 23, a tu velkost mame az do teraz, takze zalezi od toho ako bude dietatku rast nozicka. zhrnula by som to ze za 1 rok sme vystriedali asi tak 3 velkosti topanok.

soldi
4. aug 2012

@didididka ha, kedysi som bola podobne naivna a kupovala topanocky do zasoby 😀 stalo sa vsak to, ze moj maly zacal chodit v roku a mal hned velkost 21. a ja som mala nakupene velkosti, ze 18, 19, 20 😅
a to same converse, ralph lauren a pod.

takze som sa poucila a kupujem topanocky, ked treba. a nie dizajnovky, ale kvalitne- spevneny clenok, ohybna podrazka, to je zaklad. zo znaciek mozem doporucit: superfit, ecco, naturino, elefanten (maju v deichmane) 🙂 v detskych obchodoch aj presne odmeraju nozicku a poradia velkost 🙂
a kazdemu dietatku rastie noha inak rychlo. velkost 21 mal 3 mesiace a velkost 22 len mesiac 🙂

luciferkax
4. aug 2012

Do zásoby určite nekupuj, môj od marca do júla mal jedno číslo a teraz preskočil o dva a pol čísla hore ani neviem ako :D :D

nibiru
4. aug 2012

take male topanočky su do zasoby zbytočne napr. moja mala 20 preskocila a hned 21 to bolo minuli rok september odvtedy nam narastla noha 2x prvy raz v januari a druhy teraz v juli už ma 24.vždy naraz o 1cm čiže 2 velkosti mi sme do zasoby mali tak aby boli vždy min. o 1cm vatsie podla sezony zasadne sa neriadim čislovanim ale vnutornou dlzkou topanky teraz ma dcerka 15cm.

zuj
4. aug 2012

urcite nekupuj do zasoby, mojej dcere v prvom roku rastla nozicka velmi rychlo a urcite by som dopredu neodhadla ake cislo bude kedy potrebovat, navyse nevies ani kedy zacne chodit...

ikke
4. aug 2012

19 a 20 nemal nikdy, 21 mal asi mesiac, 22 mal jedny sandalky, asi 2 mesiace...
ako radia ostatne, je blbost kupovat do zasoby, jednak nozicka moze rast skokom a niektore z tychto malych cisiel uplne preskocit, jednak hlavne pri tychto cislach su aj obrovske rozdiely medzi jednotlivymi znackami.
zatial jedine do zasoby som kupila jedny poltopanky c. 27, kedze u nas su poltopanky potrebne v kazdom rocnom obdobi, a zacal ich nosit teraz, po 3/4 roku od kupy 😉

evickapooh
4. aug 2012

2 max.3 mesiace-podla mojich skusenosti

buuba
4. aug 2012

Ahoj, prikláňam sa k názoru, aby si nekupovala do zásoby. V zimnom období nerastie nožička tak veľmi ako na jar/leto, ale potom môžete jednu veľkosť nosiť len 1-2 mesiace. Napr. naša nosila 17 od 10 mesiaca, potom sme hned isli na 19. Veľkosť 20 sme nosili mesiac, potom hneď 21, ale na 5 mesiacov, 22jku sme nosili 1,5 mesiaca, teraz máme 23 a dúfam, že zas na dlhšie 🙂 Do zásoby sa ti oplatí kupovať, keď sú deťúrence väčšie, takéto malé číselká (a nielen na topánkach, ale všeobecne aj na oblečení) rýchlo prerastiete 🙂

mahmulienka
4. aug 2012

juuuj, prve topanocky nam boli male raz dva, cisla, ktore spominas, nam vydrzali tak mesiac (tie mensie) az tri (tie vacsie) toto leto sme zacali na sandalkoch 24 a uz sme museli kupit aj 25 a aj tie su jej uz male. na porazenie, s touto detskou nozkou 🙂

pallacinka
4. aug 2012

Ja budem asi znova za divnu, topanocky kupujem rada do zasoby, najblizsie cisla znaciek, ktorym som verna, uz viem odhadnut a vsetko objednavam cez internet. A nozka nam rastie velmi pomaly, jedno cislo (20) sme mali skoro pol roka, tak sa uz celkom aj tesim, ze pomaly prechadzame na dalsie 🙂

dejnas
4. aug 2012

dopredu by som topánočky určite nekupovala... ako už kočky spomínali, aj u nás sa stalo, že niektorú veľkosť drobci "preskočili"... posledné vianoce som riešila podobný problém s dcérkou.... kúpila som jej v októbri snehulky (čo zas až tak dopredu nebolo), boli jej aj s vložkou voľné.... v decembri jej boli total malé, ledva do nich (bez vložky) napchala nôžku 😒 (museli sme kúpiť ďalšie, ten istý model väčší o 1,5 čísla)... a tiež sa nespoliehaj na to že napr. dieťatku "noha rastie pomaly"... možno celý rok rastie pomaly a zrazu počas jednej sezóny "narastie" o 2 veľkosti 😅

huxy
5. aug 2012

z vlastnej skúsenosti nedoporučujem kupovať topánočky do zásoby.ja som kúpila sandálky na leto č.18,keďže dcérka mala na jar veľmi malinkú nôžku - 17.no keď prišlo teplo,tak jej tie sandálky boli už malé.takže sme nosili hneď 19-tky.a aj to maximálne mesiac.a od vtedy nám narástla tak veľmi nôžka,že teraz už nosí č.22.len dúfam,že jej už nebude tak veľmi rásť,aby sme nemali plutvy 😀

tea333
5. aug 2012

vobec nekupuj dopredu, my sme cisla do 20 ani nevyuzili, maly mal hned 21 ked zacal chodit, a navyse je to velky rozdiel ci ma rocne babo 17 alebo 21, nebudu ti vychadzat jesenne zimne a jarne modely potom..jedine co mozes kupovat su nejake univerzalne topanky uz vacsich velkosti, u ktorych je istota ze budu dobre.
my sme tiez niektore cisla nosili dlho, niektore preskocili. momentalne ma nas drobcek 2r a velkost 26

stanislavao
5. aug 2012

prve topanocky do zasoby urcite nekupujte. ked zacne chodit, stavat sa na nohy a robit kroky, tak potom kupite presne podla nohy. velmi dobre su kozene topanocky od firky R.A.K. Banovce nad Bebravou. kvalitne, kozene, vhodne na male nozicky. noha je v nich pevna a detom sa v nich dobre chodi. A ako dlho vydrzia? mozno mesiac. detom dost rychlo rastie noha. topanka nesmie byt velmi velka a nesmie ani trosku tlacit. cize my sme kupovali aj kazdy mesiac nove cislo.

lucia2207
5. aug 2012

Ahoj, tak do zásoby to vôbec neradím nakupovať ,ale vtedy keď topánočky potrebuje. Syn dostal od známej krásne botasky no žiaľ nemôžeme ich nosiť, sú mu ešte veľké a v zime budeme nosiť zimné topánky. Ak ti môžem poradiť zameraj sa hlavne na ohybnú podrážku a spevnený členok.Nám najviac vyhovujú superfit 🙂

lenka311
5. aug 2012

toto nerob... najlepšie je vziať dieťa do obchodu, vyskúšať a kúpiť a po jedných a ešte pasujúce k ročnému obdobiu samozrejme... 😉
A jedny úplne že stačia... o dva mesiace budeš potrebovať väčšie...

klincek
6. aug 2012

nam vydrzali 2 mesiace. do zasoby by som kupila maximalne o jedno cislo vacsie, aj to az vtedy, ked by sa mi zdalo, ze v najblizsom case ich bude treba /zistis to tak, ze sucasne topanocky sa uz menej pohodlne obuvaju🙂/.
vacsie by som urcite vopred nekupovala, moze sa ti totiz stat, ze aj ked bude sediet velkost, nebude sediet strih. ja mam dvojicky a uz na prvych topanockach som si vsimla, ze jedna ma vyssi nart, takze casom jej zrejme bude treba sirsie topanky (iny model) ako tej druhej..

anjelicek26
6. aug 2012

Topanocky do zasoby ma zmysel kupovat tak od 3 rokov veku (ak myslis sezonne vypredaje), ked uz nozicka tak velmi nerastie. Ale tie prve, to je fakt tipos bingo, niekedy moze stat pol roka na rovnakom cisle, potom potiahne a jedno cislo uplne preskoci, pozname take... takze bohuzial, do zasoby to nema vyznam :( Jedine, ze by si nasla nejaku super akciu, kupila a ak by ste nevyuzili, tak predas.

pikha
6. aug 2012

naozaj nema zmysel kupovat do zasoby.. aj ja som si takto iniciativne kupila vopred a vsetky som musela predat, lebo ked sme ich potrebovali, boli uz dcerke male.