Topánočky Liliputi. Máte skúsenosti?

standu
19. máj 2009

pri surfovani som narazila na topanocky s makkou kozenou podrazkou znacky liliputi. mate niektora s nimi skusenosti? su ozaj vhodne pre dietatko, ktore sa uci chodit? neaju klenbu, tak neviem....

bihan
19. máj 2009

Značku síce nepoznám, ale vo Fr sú odporúčania na prvé topánky iné ako na Slovensku, tak si vyber. Tu sa odporúča dieťa nechať chodiť pri prvých krokoch naboso (lepší kontakt s podlahou, rýchlejšie vyvinuté a pevnejšie členkové svaly) alebo v ponožkách s protišmykovou úpravou alebo mäkkých kožených topánkach. Pevná obuv je len na vonku, nie na doma.

standu
autor
19. máj 2009

ja som ich skor myslela na von, do kocika a niekam sa postavit...napr v restike na terase ju nechat pochodit okolo "nabytku" ale aj domov obcas...tie protismykove ponozky su na prd, musim kukunut take, co maju celu "podrazku" protismykovu. mali sme doma papucky s klenbou, ale uz su male a vadili jej pri lozeni tak doma je bosa. ale uz sa pusta a chvilu sama ustoji, tak niekde vonku som ich myslela

bihan
19. máj 2009

Vonku asi tak jedne na nejakom poriadne rovno chodníku alebo na dlažbe 😀 Ja by som sa bála, že skočí na nejakú skalku a bude ju to pichať.. podrážka je len kožená, takže žiadna extra ochrana.. pre mňa sú to skôr papučky, než topánočky 😉

titkovamiriam
19. máj 2009

obuv pre prve kroky musi byt pevna!!!

titkovamiriam
19. máj 2009

najdi si temu prve topanocky

standu
autor
19. máj 2009

miriam, na prve kroky mame sandalky od slovobuvi, ale est esu troska velke. a mala mi chodi len okolo nabytku. ako papuckovitu zalezitost do kocika a na obcasne statie na rovnych povrchoch som ich myslela. tie sandatky su take nemotorne....davala som ich jej uz aj doma, ale ked ich ma, tak ju veelice zaujimaju a chodkat v nich nesce...a pri lezeni jej zavadzaju.

standu
autor
19. máj 2009

a za elefanteny na mesiac dva 30€ nevyvalim.

aquilka
19. máj 2009

Ahoj, my mame tieto topanky zo zahranicia cca. 3 mesiace, maly v nich chodi vonku aj vnutri a je veeelmi spokojny. 🙂 Dokonca aj na ihrisku na kamienkoch, atd., este nikdy neprotestoval a ja som rada, ze sa mu pritom masiruju chodidla.

standu
autor
19. máj 2009

dakujem 🙂

bihan
19. máj 2009

Titkovamiriam, nebudem sa hádať, ale pevná obuv sa už na prvé kroky neodporúča (teda ako kde, že?) a už vôbec nie s tromi výkričníkmi ;)

standu
autor
19. máj 2009

miriam, nasla som si, citala.....uz davnejsie..ale o liliputi som sa nedocitala....ano ja viem, co hovoria ortopedi.

klaudia74
21. máj 2009

Ahojte, už aj my máme topánočky, sivé so žirafkou a sú perfektné! 😵

bezaz
21. máj 2009

titkovamiriam no to je ako s postolkovym viazanim, na SK sa doporucuju pevne topanky, a v poslednom case uz od toho upusta
v amerike nosia deticky len tieto kozene a nezda sa mi, ze by amici krivali, alebo vsetci do jedneho mali ortopedicke problemy 😉
standu tiez som ich pozerala, len sa mi zdaju dost drahe, aj ked je vyhoda, ze mozes kupit vacsie a nebude to vadit.. mne kamoska jedny nechala na skusku, ale ninka este nelozi ani nic, tak uvidim neskor.. a v amerike su o polovicu lacnejsie ako u nas 😝

emmka3
21. máj 2009

bez, a povedz mi co je u nas lacnejsie ako niekde inde v zahranici? .. nist 😝 musime si zvykat alebo nakupovat v zahranici 😉

bihan
21. máj 2009

Sú príšerne drahé, na eBay sa dajú zohnať za 7€ ;)

liliputi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aquilka
21. máj 2009

Baby a kde ste našli také isté a lacnejšie? Lebo ja som hľadala a našla som akurát takéto za dvojnásobnú cenu: http://www.robeez.co.uk/Robeez-Soft-Soles-Frog-...
alebo tieto: http://shooshoosusa.com/product_info.php?produc...
Na eBay sa predávajú aj nové veci? Myslela som si, že len použité...

aquilka
21. máj 2009

Tie naše vyzerajú byť teda, že sú z kvalitnej kože, aj podrážka celokožená, aj po 3 mesiacoch nosenia po vonku ako nové... a to v nich malý chodí stále, iné topky ani nemá... 😀

bihan
21. máj 2009

Robeezky sa na ebay dajú kúpiť aj s poštou na Slovensko za 23 eur (nepredávajú tam len ojazdené veci, na ebay sú aj normálne regulérne shopy).. nové.. zabalené.. a ja to predsalen svetovo známa značka 😉

bihan
21. máj 2009

toto som našla len náhodou - predajca z UK .. snuggle feet - topánočky za 9 libier, 3 libry pošta na slovensko...
http://www.snugglefeet.com/ a určite ich je ešte milión iných za nižšie ceny.

bezaz
21. máj 2009

bihan tie su coolove 😵
aquilka na ebay kupis uz hadam hocico.. my sme kupili fungl novy kociar 😉 o polovicu lacnejsi ako u nas vratane postovneho z nemecka {islo to kurierom}

lilly
22. máj 2009

ahojte, aj mne sa take topanocky pacia 😵
natrafila som na ebayi na taketo nieco, je to podla vas ten typ ako liliputi, alebo robeez? ale je to vyrobene v cine 😨 no dizajny maju krasne a ceny pomerne smiesne.. velkosti su aj pre velke deti, co uz davno chodia, tak je to asi take daco nie?
http://stores.shop.ebay.com/THE-RUJIS_6-12-MONT...

lilly
22. máj 2009

no neodolala som a 1 sandalkove a 2 cele som si vydrazila.. teda kedze je tam taka siroka ponuka, tak nebol ziaden boj a vlastne vyvolavacia cena bola aj ta moja 😵 no este zaplatit a cakat kym dorazia z druheho konca sveta..
prinajhorsom budu len ako capacky alebo ich predam tu u nas 🙂

eimiky
22. máj 2009

ja som po nich tiež už pokukovala,lebo sú krásne ale baby to normálne sa dajú nosiť von a behať v nich? Čo keď dieťa stupi na ostrý kameň, alebo niečo také?Lebo ak by mali byť na doma tak sú dosť drahé 😖

aquilka
22. máj 2009

eimiky ano, nas maly chodi aj vonku iba v tychto, oni su urcene normalne na chodenie. Samozrejme na to davam pozor, aby nechodil po rozbitom skle alebo tak, ale inac uplne v pohode. Boli sme aj na ihrisku, kde to bolo posypane malymi kamienkami, tiez som pozerala co na to povie, ale on ako keby nic... 🙂
Inac tu podrazku si nepredstavuj, ako keby bola tenka ako z papiera, to je z viacerych vrstiev koze, takze aj tlmi narazy. Tam na stranke maju aj taky obrazok o tom, z akeho materialu su usite.
A ked si zoberies, ze nasi rodicia este bezne behali vonku na boso (moji urcite, casto mi o tom rozpravali), to len my mame take citlive nohy co sme vyrastali v pevnych topankach. A aj reflexologia je o tom, aby sa chodidla masirovali, aj ortopedi casto radia, aby deti chodili bose, po kamienkoch...
No ale som sa rozpisala... 😀

standu
autor
22. máj 2009

kraaasa....idem preluskat ebay.. baby dik, mne sa to vidi logickejsie ako sandalky protetiky, co ani podosvu neohnes. ja si v tom neviem predstavit seba chodit, nie to este drobca, co sa uci...a v zmysle hesla vsetko s mierou, mame aj kozene sandalky s klenbou, aj taketo idem zaobstarat 🙂

aquilka
22. máj 2009

Standu ale keď z eBay, tak hľadaj podľa mňa značkové, aby boli fakt kvalitné... ja by som radšej nebrala tie najlacnejšie... Čo som písala o tej podrážke, to viem potvrdiť iba o tých Liliputi, tie máme doma. 🙂

standu
autor
22. máj 2009

🙂 dakujem

lilly
22. máj 2009

no citala som si feedback na tie cinske topanocky a velmi ich tam ludia chvalia a nasla som napr. aj toto:
These are really high quality crib shoes similar to Robeez - great price!

podla mna budu porovnatelne so znackovymi.. no uvidim potom nazivo.. akurat, ze ja ich nebudem mat ako porovnat, kedze ine som v rukach nedrzala...

eimiky
26. máj 2009

aquilka ďakujem za info, idem to pokukať 😉