Pri akých rozprávkach ste ako deti trávili najviac času?

radka_malypan
27. apr 2015

Pri vytvorení tejto diskuzie som musela použiť priatela na telefóne a to moju maminku,keďže moja pamäť siahala len na možno 1-2rozprávky. Ako dieťa som mala rada Snehulienku a sedem trpaslíkov, pozerávali sme so sestrou skoro každý večer večerníček a mali sme na VHS kazetách rôzne rozprávky. No naše obľúbené boli Tom & Jerry /trochu brutálna rozprávka, ale nás to bavilo/, Počkaj zajac!, Strýko držgroš. Takisto nám rodičia premietali rozprávky cez premietačku na stenu a to napríklad Dlhý, Široký a Bystrozraký. A aké rozprávky bavili vás, keď ste boli deti?

mojaniku
27. apr 2015

ja som počúvala gramofónové platne... kráľ drozdia brada, popoluška, snehová kráľovná

mawka
27. apr 2015

@mojaniku aj ja a bolo to super. ale tak citala som klasiky, dobsinskeho, atd.

@radka_malypan ked ja som bola mala, VHS mal mozno jeden clovek z celej ulice 😀 ale kedze sme byvali v pohranicnom pasme, chytali sme ORF rakuske a tam sme pozeravali rozpravky.
no kedze som echt dieta socializmu, vela vela sa citalo a pocuvalo na gramofone.
tom a jerry vobec nie su brutalni. treba citat dobsinskeho horory 😀 ten vedel urobit rozpravku brutalnou... 😅

matafen
27. apr 2015

Ja som tiez vyrastala na rozpravkach z gramofonovych platni a magnetaku a vela mi citali, dodnes na to rada spominam 🙂 Za mojho detstva islo v TV pre deti len Podte s nami v nedelu a 10-minutovy Vecernicek, sem-tam Filmarik a Filmuska. A bola som happy aj za to 🙂 Teraz len Vecernicek na STV trva tolko, co jedno Podte s nami 🙂 A kreslene rozpravky boli len nase, ruske, polske, prip. madarske... ale niektore boli naozaj skvele 😀 Odporucam www.rozpravky.tv, kazdy si najde to svoje naj z detstva 😉 Inak Tom a Jerry je oproti Dobsinskeho rozpravkam fakt len slaby odvar 😀

tenerifka
27. apr 2015

@mojaniku aj ja 🙂

radka_malypan
autor
27. apr 2015

Tak to bola iná doba, ja sa teraz k počúvaniu platní veľmi rada vraciam a počúvam hovorené slovo a najmä detektvíky. VHSky máme dodnes a občas si nejakú rozprávku a film rada pustím, no teraz už to je retro ako VHS tak aj gramofón.

tenerifka
27. apr 2015

Byvali sme blizko hranic s CR a Rakuskom, STV sme chytali zle, preto sme cez vikendy ficali na ceskom Studio kamarad a Ju+Hele, a rozpravky co tam davali....

mawka
27. apr 2015

@tenerifka presne presne. Ju a Hele, som ich milovala. ale neviem si za svet spomenut na toho maleho zeleneho exota, co im tam robil vzdy zle 😀 tiez som stade a vyrastala som na ceskych a rakuskych.. hlavne na orf vzdy ze eins, zwei oder drei 😀 tam skakali decka po takej blikajucej podlahe a behali a sutazili 😀

erinkamaminka
27. apr 2015

ja som mala najradsej rozpravku Cvrček a mravce. aj teraz ju čítavam svojmu synovi. On má ešte rád rozprávku O cínovom vojačikovi. Tú krásnu baletku volá ňanka podľa našej serśternice a pajác na pružine je Bobo. Ja si ešte aj vo svojom veku veľmi rada pozriem Popolušku...

kim_rossi_stuard
27. apr 2015

ja si pamatam na Lolka a Bolka, Tom&Jerry, Kremienka a Chocholusika, Supolcek a supolienka, Jurosik, Vtak Gabo, Maxipes Fik, Matko a Kubko....aaach byt dietatom je uzasne 😀 😀 😀

betunka39
27. apr 2015

No u mna najviac Macko uško,Lolek a Bolek, Pat a Mat, O troch kozliatkach, Červena čiapočka,Jurošik, Maťko a Kubko, Mxipes Fik, Bob a Bobek, a množstvo iných.

fra
27. apr 2015

ked som bola malá, milovala som hrané filmy pre deti, kreslené ma nikdy nebavili (až na Miazgovcov, tí boli až kultoví ) ... z hlbín pamati som vylovila, že najviac ma fascinoval seriál Leto s Katkou ... ale mala som rada aj Majku z Gurunu, Pana Tau a Návštevníkov 🙂

mawka
27. apr 2015

a este káťa a škubánek 🙂 jaaaj alebo o Psickovi a macicke.
@fra pan tau a navstevnici - tych som si minule kupila na DVD 😀 z nostalgie. decka nechapali, ale ja som sa az kochala. a samozrejme Arabela, na tom som ficala riadne 🙂 a obcas natajnasa s bratom Fantomasa cez pootvorene dvere. lebo to bolo s hviezdickou a my sme uz o smej museli byt v postaliach a zhansute 😀

tenerifka
27. apr 2015

@mawka volal sa tusim Muff 🙂

fra
27. apr 2015

@mawka ano ano, ako som len mohla zabudnuť na Arabelu? 😀

radka_malypan
autor
27. apr 2015

A čo bábkové rozprávky, ktoré ste mali najradšej?

mawka
27. apr 2015

@fra fakt ze barrandov robil uzasne rozpravky, serialy pre decka, filmy. viem sa na to pozerat este teraz a stale dokola a nikdy ma to neomrzi 🙂
@tenerifka aaaano, muff, mrcha zelena zakerna 😀

mawka
27. apr 2015

@radka_malypan no ved hurvínek 🙂 a to je asi tak vsetko. este pekni boli broučci, ale to neviem, ci sa da nazvat babkovym, aj ked ten hmyz boli babky na silone, sa to dalo vidiet.

libela
27. apr 2015

všetko čo mi prišlo pod ruku...

bubinko1506
27. apr 2015

babkove rozpravky si nepamatam, asi len macka uska, ale strasne som mala rada toma a jerryho, zajaca bugsa, scooby doo, smolkovia, flintstonovci, klasicke rozpravky od walta disneyho,, miazgovcov, kacerovo

fra
27. apr 2015

@mawka dodnes spomínam, ako som ku každému jazvečikovi v okolí pristupovala s veľkou uctou, že čo ak by to bol nahodou Menšík 😀

mawka
27. apr 2015

@fra 😀 😀 😀 my sme sa s kamoskou zase bali kanalov, ze co ak tam je fantomas 😀 pohoda. vies co som si teraz pustila? Krakonoša 😀

bubelko
27. apr 2015

kedze sme vela casu po skole travili u starkeho a on chytal orf tak sme so sestrou ficali na biene maja a tom a jerry, sem tam mickey mouse. no a zo slovenskych macko usko, matko a kubko, slimak mato a skriatok klincek, bambulka. neskor arabela, safari, majka z gurunu🙂
babkove rozpravky nemam rada dodnes...

dankaa78
27. apr 2015

Ja som si kazdu nedelu privstala a sledovala relaciu od Kuka do Kuka,Filmarik a Filmuska,Matelko aj Ratafak plachta.Zlata brana.Bambulka a babkove napr. Pat a Mat,Macko Usko,Danka a Janka,Pa a Pi,Jajo a Pajo,Cin Cin 🙂

betunka39
27. apr 2015

@fra jaj si mi oživila pamať.

kitu
27. apr 2015

tak my sme frcali na platniach a moja naj bola tri prasiatka ruzove a o veternom kralovi.... braskove zas hop sa hor sa zem otvor sa a lomidrevo... bolo mi luto ze uz si tie platne nemam na com pustit ale v dnesnej dobe sa da vsetko a uz ich mame ako mp3 a starsi syn na nich frci tak isto ako my kedysi ... a naj su opat tri prasiatka. kozicky a ako islo vajce na vandrovku... niet nad tieto krasne rozpravky plne veselych piesni obrovska vdaka vsetkym tym umelcom ktori ich nahovorili...

mawka
27. apr 2015

baby, ale najlepsie bolo, ze rozpravky v telke neboli rusene reklamami 😀 to bolo asi najlepsie na tom..fakt

221girl
27. apr 2015

ocka bobra si pamätate niekto? 🙂 moja srdcovka,nikde ju nemozem najst

libka1
27. apr 2015

Okrem spomenutych este Maxipes Fik, Mach a Sebestova, Bob a Bobek 😵

bluerose
27. apr 2015

Na gramofonovych platniach som milovala Pinocchia, v knizkach Macka Puf, Pinocchia, Snehulienku, rozpravky od H.CH.Andersena.
Od maminky som pred spanim najradsej pocuvala Cervenu ciapocku, Ako islo vajce na Vandrovku, O Jankovi a Marienke, Sipkova Ruzenka, VHS sme nemali, a v TV najradsej Od Kuka do Kuka a potom rozpravky Cartoon Network, ci tak dako sa to volalo (tam fical Tom a Jerry, Scooby Doo, Flinstonovci...) a samozrejme rozpravky z Vecernicka 🙂

libka1
27. apr 2015

Z babkovych ma napadli Pa a Pi 😀