Ako naučiť 10 mesačné dieťa na nočník?

natalka767
5. apr 2015

ahojte mamičky, mam 10 mesačnú dcéru a skúšam ju druhý deň dávať na nočník a stále mi z neho uteká. Dokonca už sa mi aj rozplakala akoby mala z nočníka panický strach. Viete mi nejako poradiť aby som ju nejako naučila na nočník? teda v prvom rade aby z neho nemala strach 🙂

domak2
5. apr 2015

Ja by som ju najprv naucila ukazovat mame uzitocne clanky o vyvine deti - su aj o nocnikovani. 😅

prasiatko30
5. apr 2015

A naco potrebujes aby dieta v 10m chodilo na nocnik ked este ani poriadne chodit nevie??? Nechaj serbel v kupelke alebo pri vasom velkom zachode a vobec ju nenut chodit nan, bud prejavi zaujem sama - bude si sadat aj oblecena vtedy ked ste vy na zachode alebo ju to vobec nebude zaujimat a tiez to bude v pohode. To dieta ani nebude inteligentnejsie ani sikovnejsie ako susedovie charlotte (jasne zuzka sa uz nenosi) a ked na nu pride jej cas tak sa to nauci za par dni zatial len dosiahnes to aby sa ti zatla a nedas jej dole plienky ani do 3r

xevulax
5. apr 2015

10 mesacne? Tak moja starsia sa naucila az teraz v 2,5 roku a 16 mesacne dvojicky na nocnuk ani nedavam. Tak male dieta to este nechape. Sk chces silou mocou tak nenut a iba v ramci hry.

siska53
5. apr 2015

Ak s ju chcela mat silou-mocou skoro odplienkovanu,mala si od narodenia skusat BKM..
Ja som o odchyt mocu nemala zaujem.. Vzdy som skusala v urcitych intervaloch.. Tie deti prosto musia dozriet.. Suhlasim s maminami, co tu napisali.
Syn sa odplienkoval so 4dni v 2,5r.,dovtedy to neslo. Dcedka sa javila ako sikovnejsia,sama si zrusila plienky v 2r.,ale 3,5m. Sme sa nevedeli pohnut dalej..uraz zubkov to zastavil a nasledne sa zatala,neponohol ani pobyt pri mori. Kaslala mi na akykolvek pokus o odplienkovanie.cca 2m.pred 3.r. Som to skusila opat a uz uspesne. Zlepsovala sa kazdym dnom. Teraz oslavila 3rocky pred par dnami a dostava plienku len na vecerne spanie,aj to je castokrat rano sucha.

Takze skusar mozes,ale dietatko moze byt pripravene sa odplienkovat omnoho neskor,ako je tvoja predstava.

lucianakoniku
5. apr 2015

nasilim ju nedonutis, prave naopak. ak na nom nechce sediet, radsej to nesil, dajte si par tyzdnov pauzu a potom skusaj znova. ak bude plakat a utekat aj potom, znamena to ze na nocnik stale nie je pripravena.

erechteion
5. apr 2015

Ja by som teraz na nejaký čas nočník odložila, dcérka má z neho strach - ako píšeš. Skúsila by som o 2 - 3 týždne, ale nenásilne, aj firmou hry. Ja som našu dcérku začala dávať na nočník hneď ako už pevne sedela sama, no cca od 8. mes. Po spinkaní, a cez deň sme na to mali presný režim.....pravidelné posadenie na nočník ccc. každých 45 min.....postupne po hodinke. Posadila som sa k nej na zem, okolo nás plno hračiek, knižiek.....po vypiškaní ooooobrovská pochvala. Naučila sa a v 16 tich mes. už nemala plienočku ani na noc. Jasné, že bola občas nehoda. Nevedala rozprávať, pýtala sa..."ee". A keď sme niekam šli, nočník bol povinnou výbavou auta. Takto som odúčala aj syna pred 21 rokmi. Ale každé dieťatko je iné. Potrebná je troezlivosť, a hlavne, nič nerobiť nátlakom.

zabina27
5. apr 2015

ja som nasho 10mesacneho dala na nocnik 2x, len v ramci toho, aby videl, ze nieco take existuje a nebal sa toho, chcela som ho aj skor dat, kym este nevedel z neho utiect, ale nemal kto doniest nocnik z pivnice 😀 teraz uz vie utiect, najlepsie z plneho tak, aby ho prevrhol 😀 takze ja ani nejako nemam naladu snazit sa ho tam udrzat, proste len aby vedel, ze sa na tom sedka a netreba sa toho bat, ale zase sa mi nechce strazit si, ze ci uz dnes povinne sedel, ci nie, ked mi to napadne, napr. pred kupanim, tak ho dam, ked nie, tak nie, ved maju na to este cas, ja to necham zatial tak na ociach, obcas dam sadnut, obcas nech sa s nim hra...

olivka26
5. apr 2015

teraz ma tu niektore asi ukamenuju,,,aaaale ja som dcerku dala 1x na nocnik ako 6.mesacnu,trosku sa pomrvila a vycikala,2x uz donho kakala..no takze asi zavisi ad toho aky bude mat dieta prvy dojem a ci sa z nocnikom skamarati 😀 pokilal sa nocnika boji,nenute,odlozte a vytiahnite ho o par dni,zapnite mu rozpravku,dajte hracky,knizky okolo,u nas to fungovala
Som zastancom toho ze na nocnik je dobre PRIUCAT skor,preto aby si dieta zvyklo,ked sa nevycika,tak len podrzat nad nocnikom,ukazat tam sa cika,kaka...nasa ma 18mes a ked chce pisat donesie nocnik,a od toho 6mes,co sme nocnik zacali pouzivat tak sa do plienky pokalala asi 5x,v noci ked mala hnacky
Cize napr,2,5rocne dieta nechcat SR...do plienky,,fuuuu ha no neviem...
kazdopadne ucte,ukazujte,pomaly,nenutte

janickacrazy
6. apr 2015

No toto má každý iný názor. Podľa mna záleží od dieťaťa, niektoré to pochopí aj v 6mes. a vyciká sa, zažila som to pri sestriných dcérkach, hned prvý den sa vycikali, vôbec sa nebáli, pohoda. Lenže odplienkovali sa úplne až ako 2ročné. Takže mne osobne sa to zdá zbytočné dávať dieťa na nočník od 6mes. miliónkrát za rok vyzliekať obliekať, dávať tam, vylievať a aj tak sa odplienkuje až okolo 2 rokov. Ja som synov skúšala dať aj ako 6mes. ale iba vrieskali a báli sa. Skúšala som aj neskor, stále vrieskali. Starší sa odplienkoval ako 2ročný, mladší ako 3ročný, skúšala som všeličo, skor to proste nešlo, kým to nechcel on sám a poriadne to nepochopil. Nočník všeobecne nemal rád, potom ked dočiahol na záchod, tak začal pekne cikať tam.

miminka327
6. apr 2015

Deti vedia svoj moč regulovať vtedy,keď samé vedia chodiť po schodoch hore aj dole 😋

daniela242
6. apr 2015

Nijako, dieťa sa to naučí samé keď bude na to pripravené. Moje deti som na nočník neučila a už vôbec som ich nenútila sedieť na nočníku pred 1. rokom života a odplienkovali sa sami..

lulux83
6. apr 2015

Tiez som toho nazoru ze treba skusat od kedy vie sediet. Nie silou mocou. Ak plače dat chvilu pauzu a skusit zase o par dni, tyzdnov. Ja som malinku sadala na serbel od 7 mesiacov. Odvtedy sa mi do plienky nepokakala. A dnes ma 19 mesiacov a uz mesiac a pol je bez plienky. Takze podla mna skorsie sadanie ma zmysek aspon v tom, že sa dieta nauci tolerovat ho a skor pochopi ze v suchej plienke je lepšie a bez plienky najlepsie. Nikdy som dcerku nenutila na nom sediet, ak nechcela jednoducho som serbel odlozila. Nakoniec z "tronovania" si spravila vlastny ranny ritual krd na nom "cita" casopisy 🙂. Takze moj nazor skusat skusat skusat. A kludne ma aj ukamenujte....

jerry23
14. júl 2015

Moje 10 m dieta sa pyta uz mesiac do nocnika kakat. Este ani raz sa odvtedy nevykakal do plienky. Sem tam sa aj vycika iba, no ked da vediet,ze chce eee, tak kaka tam.