Ako odnaučiť dieťa chodiť po špičkách?

simbbaa
25. feb 2009

ahojte maminy chcelaby som sa opytatako docielit aby moj syncek nespickoval,neviem ci mu to ostalo po chodaku alebo cim to je....dakujem za odpovede... 😉

ilijanka
25. feb 2009

môže to byť po chodáku, skús sa opýtať svojej detskej lekárky

simbbaa
autor
25. feb 2009

ok dakujem vy uz ste mala skusenosti so spickovanim?

susik77
25. feb 2009

my cvicime preventivne aby sme nezacali spickovat, ze vraj ma mala skrat. achilovky-tusim z ma hypert. syndrom. mame chodit vela po schodoch a ma sa zohybat pre veci-aby tie achilovky natahovala.

habibi78
26. feb 2009

mne malá špičkovala, a to nebola v chodáku....boli sme u ortopeda, povedal že ma šľachy v pohode, aj achilovku, vraj je to zvyk, mám jej dávať papučky na chodenie a chodiť a chodiť, trénovať....no a už nešpičkujeme..... 😀

simbbaa
autor
26. feb 2009

habibi dakujem vies nas maly nespickuje stale v kuse to nie...sem tam chodi aj normalne ale potom zase spicky a takto to strieda...hehe napriklad ak ideme von a ma topanocky chodi normalne ale ak je bosy tak uz je na spickach... 😠

susik77
26. feb 2009

nam dnes na ortopedii povedali, ze mala musi mat celokozene topanky, hlavne pevny kotnik. a mame co najviac cvicit a chodit na trojkolke-aby pouzivala kotniky.

susik77
26. feb 2009

teda nie na ortopedii ale na rehabilitaciach 😎

simbbaa
autor
26. feb 2009

susik aha...no tak ja vlastne este neviem ci nas problem je len o zlom zvyku alebo nieco vaznejsie ...idem dnes k doktorke tak sa jej na to popytam ... 😉

susik77
26. feb 2009

jj, je lepsie sa spytat, za to nic nedas 😉

dididi30
26. feb 2009

baby aj moja dcera spickovala a zacala chodit bez pomoci v 9 mesiacoch, takze to nemusi byt vada, len to treba rozchodit 😉
syn nespickuje a uz sa rozbieha tiez 😉

habibi78
27. feb 2009

simb, moja malá je ten istý prípad, v papučkách.... ako spomínala susik.... ani tak často nešpičkuje, ale bosá áno....
práve preto musí byť stále obutá....daj vedieť ako ste dopadli u lekárky.... 😉

jarka007
27. feb 2009

nas stredny to robil tiez a chodaky doma nemame. takze to s tym nesuvisi. robil to hlavne ked bol bosy alebo v ponozkach a vsimli sme si, ze tym chcel byt akosi vyssi a vsetko vidiet 🙂 . ked som si vtedy citala fora, tak si akurat treba davat pozor, aby sa mu neskracovala vzadu slacha, ale to len v pripade, ak to robi velmi casto. a nam napr. pevna obuv nepomahala, chodil po spickach aj v nej. teraz ma vyse 2 rokoch a robi to obcas tiez.

veronikap
27. feb 2009

ahoj simbbaa, ja som už bola medzičasom s malou u lekárky, poslala nás k neurológovi.. vyšetril ju a povedal, že všetko je v poriadku, u nej to je len zlozvyk.. lebo vie chodiť po pätách, keď ju upozorním, takže šľachy vyzerajú byť v poriadku... tiež nám len odporučili chodiť doma v papučkách s pevnou podrážkou a v lete veľa naboso hlavne po kamienkoch...

tinaa
27. feb 2009

nasa mala doteraz chodi na spickach, svokra mi hovorila. ze aj môj manzel spickoval, ze sa to same napravi. Tiez ju musim upozornovat, potom chodi normalne, potom zase na spickach. Ako ju napadne.
Choditko sme pouzivali velmi velmi malo, takze si myslim, ze to nieje pricina.
Ja si myslim, ze sa to samo napravi.

simbbaa
autor
27. feb 2009

dakujem vam kocky ste zlate 🙂 tiez si myslim ze sa to napravi ako ho tak pozorujem tak to obmiena raz tak raz tak....nie je to az take hrozne ,ved kazda z nas sa hned zlakne ak nase deticky robia nieco neobvyklle vsak?hehe snad to bude dobre 😉

abetka
27. feb 2009

aj nas chodi po spickach a aj MM vraj chodil a dufam, ze sa to upravi 🙂

simbbaa
autor
2. mar 2009

ano musime verit vcera som mu kupila papucky take pevnejsie tak ich ma cely den..okrem sapnia heh...sem tam sa to lepsi..aspon som si ista ze nespickuje v jednom kuse ze to strieda to asi znaci o tom ze to nebude problem len zvyk... 😉

lucustek
2. máj 2009

ahojte..tak moj maly tiez velmi chodi po spickach..ked stoji na mieste tak stoji pekne na celom chodidle ale pri chodeni stale len po spickach...nauci sa takto chodit sam?doktorka na pediatrii mi povedala ze ked sa dospely uci lyzovat tak tiez robi smiesne pohyby takze pre dieta je chodenie nova vec ako pre dospeleho lyzovanie...

akejka
4. máj 2009

simbbaa určite je to z chodáku. Moja staršia dcérka tiež niekoľko mesiacov špičkovala - do roka behala v chodítku. Mladšia v chodítku nikdy nebola - ani nebude a nešpičkuje...teraz vidím tú súvislosť, bude to určite tým...

smisova
4. máj 2009

môj starši syn mal chodak a špičkuje, dr nas poslala na cvičenie tam nam ho vyšetrili a oznamili nam že je uplne v poriadku a časom sa to upraví. Aj mladší mal chodak a nešpičkuje tak neviem či to ma na svedomí len ten chodak

denisocka
4. máj 2009

mne syn začal chodiť po špičkách až terz aj to iba v botaskach,tak neviem-či ho netlačia,alebo to len tak z nudy robi

martao
4. máj 2009

Aj nám to robil najstarší syn. Zohnali sme úplne nemožné červené topánky. Boli až nad kotník. Nožičku mal v nich pekne rovno. Časom sa to upravilo.

zuzana17
5. máj 2009

Ahojte, aj môj mal často špičkuje 😠 niekedy chodí pekne ale niekedy aj behá po špičkách 😠 , tak dúfam, že sa to napraví čoskoro, ale určite sa opýtam Dr. 🙂

danu
7. dec 2009

moni15 • 5. dec 2009 o 22:08
Dcéra chodí po špičkách odkedy sa začala pokúšať chodiť. Špičkovala, už keď sme ju držali za ruky. Od 14. mesiacov chodí sama pekne kam chce, ale chodí po špičkách. Bála som sa, že má skrátenú achilovku, ale keďže keď ostane stáť je pekne dostupená, problém by nemal byť v tom. Ortopéd ju pozeral, že to bude zrejme o zvyku, kázal nám len vystierať chodidlo, čo ale ona odmieta. Na doma používa namiesto papučiek sandálky s otvorenou špičkou, na päte uzavreté s pevnou podrážkou, ale baletí aj v tom, aj keď práve v týchto sandálkach sa naučila chodiť. Neviem, či je to naozaj len o zvyku a z toho vyrastie, alebo je treba s tým robiť ešte niečo viac. Počula som, že v takom prípade treba mať ortopedické topánky z lekárne, čo si zaobstarám, ale ak by mi vedel niekto poradiť ešte niečo viac okrem toho, budem rada. Vopred ďakujem. Do pavúka som ju nedávala.

saska.t • 1d • 5. dec 2009 o 22:29
niekde tu uz tema o spickovani je tak skus pozriet vo vyhladavaci 😉

zuza.m • 1d • Včera o 14:19
moni a možem sa opytat?? davala si malu do chodula??lebo tomu davaju za vinu špičkovanie.

zabullka
5. jan 2010

mile maminy v spickovani moze byt aj ten problem ked sa dieta velmi skoro stava na nohy a preskoci fazu lezenia po styrok, niekto to poklada za normalne a tesi sa z toho ze dieta je sikovne ale na druhej strane by sa vo vyvoji nemali preskakovat jednotlive fazy. Ak dieta spickuje treba ho vracat do nizsich poloh, teda zo stoja na styri, kludne ich motivujte nejakou hrou...dalej by bolo vhodne ich nechat chodit po nestabilnom nejakom chodniku, napriklad okruhle kamieny, vtedy je dieta nutene sa vysporiadat so svojim taziskom a musi doslapovat na celu plosku nohy. A k tym nezmyselnym choditkam, prosim vas nepouzivat ich dieta to rychlo nuti do stoja a chodze, tym sa im dostatocne nevyvinu svaly na nohe a nemoze ich potom dalej spravne zapajat pri chodzi...

denduska
6. jan 2010

tak mne mala lozila asi polrok, co si myslim ze je dost dlho, zacala chodit az v roku a tiez ju obcas napadne spickovat..ked je bosa... nikdy nebola v chodaku, za ruky som ju nikdy nevodila pri chodzi. ortoped povedal ze ak mala bedierka v poriadku tak je to len zlozvyk...este by sme mohli ist na neuro, ale mame teraz ine vysetrenia v plane, tak neviem.... 😒

lucec
6. jan 2010

ahojte maminky ja by som sa tiež chcela pridať do tejto témy môj jakubko bude mať o týždeň jeden rôčik a tiež dosť často špičkuje hlavne keď je pri nábytku, alebo keď ho niekto drží za ruky, no ale vysvetlite svokre,že dieťa sa nemá vodiť za ručky 😖 a hlavne keď bývame spolu. už som z toho zúfalá keď ide sám, väčšinou ide dobre. Už som to vravela aj Dr. ale tá,že ešte má čas, že je ešte malý.Ale ideme plávať v utorok tak dúfam, že mu to pomôže... 🙂

marmazel
12. jan 2010

Ahojte, tak se taky přidávám, malá v chodítku nebyla, za ruce sem jí nevodila, jen párkrát a teké začala teď chodit po špičkách, lezla taky dlouho. Chodila normálně, jen občas po špičkách, až teď začala chodit jen po špičkách, občas jde normálně ale málokdy, i v zimních botách venku chodí divně jak se snaží jít po špičkách, dříve sme chodili na neurologii, že byla nhedonošená, tak sem jí tam objednala za 14 tak snad nám řekne že je to v pořádku. Možná jsem se unáhlila, tchýně povídá že takhle chodí všechny děti, ale nechci nic zanedbat.

syraell
12. jan 2010

Ahoj, špičkuje asi většina dětiček, mimojiné se snaží být vyšší a víc vidět 😉 Problém bývá asi jenom u vrozené koňské nohy, to se pak řeší operativně. Bývá to většinou spojené s dětskou mozkovou obrnou - je to zkrácení achilovky...

marmazel
26. jan 2010

Ahojky, tak sme dneska byli u dr a ta nám řekla, že je dobře ž e sme přišli, ne všechny děti chodí po špičkách, některé to přejde samo jinde se to musí řešit a jelikož mi sme "rizikové dítě", pač sme nedonošený tak je dobře že sme přišli, má nějaký svalový napětí, už nám to říkiala když byla malá, ale spravilo se to, na vojtovku sme nemuseli, ale teď rehabky ano. mám z toho docela strah.