Učíme sa písmenká

didi19
6. júl 2014

Ahojte mamini ,snažím sa naučiť syna písmenka ale nejako ho to nebaví alebo nie vždy sa mi chce tomu venovať,sú nejaké knižky ako je knižka abeceda v angličtine aj v slovenčine ,že mu to písmenko povie. Hladám nejakú takú pomôcku knižku-notebook-a podobne. Mate s tým skúsenosti.
Dakujem

babulina
6. júl 2014

My mame notebook z tesca na uplny zaciatok postacoval, ale ucit pokial nema zaujem tak to by som nerobila

didi19
autor
6. júl 2014

@babulina no jeho to nebaví tak manuálne - tá anglina kde vyslovujú písmenka ho velmi baví-aký to je notebooček -vraví písmenká ked do nich ťukne?

aaalena86
6. júl 2014

Ja som kúpila pexeso,také čo na jednej karte je len písmeno a na druhej aj obrázok.Môj prvý syn sa naučil ked mal 6 rokov celú abecedu za 3 dni a potom som kúpila zasa a mladší sa naučil za 4 dni a to mal len 3 roky.No veľa záleží od detí.Ja som povedala švagrine aby kúpila ,jej mala 6,5 roka a ona sa len hrala a nedokázala vôbec naučiť.A naučila sa až v škole.takže naozaj záleží od detí.Ale skúsiť môžete.

ava11
6. júl 2014

My mame abecedu drevenu vkladacku, maly sa naucil za par dni, ma dva roky. Ale vyslovene ho to bavilo, chcel to sam, nenutili sme.

siska53
6. júl 2014

@didi19 a to musis?
inak moj sa okolo 2.roka naucil takmer vsetky pismenka vdaka malovanej abecede.
a teraz majy drevene vkladacky pismenkove.

babulina
6. júl 2014

@didi19 tesco ma velmi easy verziu, je tam viacero modov napr stlacis pismeno povie pismenko a hotovo pripadne vyhlaskuje plus je tam prehravanie predhrnych melodii, hry velmi zjednodusena strielacka, hodiny ...
Nasi zacinali s nim okolo 3 rokov a doteraz sa vyhraju aj ked to neni pre nich top hracka, mame aj croopero a to ich nechytilo skoro vobec

alex999
6. júl 2014

My sme kúpili take magnetky na chladničku, celú abecedu, a formou hry moja mala vie cca skoro celu abecedu. Má tri roky, máme to už asi pol roka. A hneď sme sa učili aj farby, sú to take farebne pismenka. Najprv som vravela aké písmenko má v ruke a potom sama doniesla a povedala ako písmenko to je.- ALe ju to veľmi bavi. Záleži asi od dieťaťa 😉

siska53
6. júl 2014

@didi19 a nasho bavilo aj tukanie do klaves pocitaca,akoze pisal a tam,sme sa ho pytali. Naucil sa tak i ine klavesy - kontrol,alt,cvicil si tak i pismenka. Ale to nie casto.

didi19
autor
7. júl 2014

@babulina no taký notebocek som malému hľadala no nevedela som zohnať-poslala by si mi foto?

didi19
autor
7. júl 2014

Nenatrafili ste aj na knižku so slovenskou abecedou?

zuzanockamt
7. júl 2014

@didi19 a preco ho to chces ucit? ... moj syn sa zacal zaujimat o pismena sam od seba, ked mal asi 2,5 roka, ani neviem presne ... ma detsky laptop, magneticke pismenka a puzzle, dokupovala som to postupne, lebo ho to zaujima ... teraz pozna uz vela pismen, niektore vie aj napisat ... vela mu citam a on m,i pritom pozera do knihy ... myslim si, ze "nasilu" pokial dieta nema zaujem, tak ziadna didakticka pomocka nepomoze

alex999
7. júl 2014

@didi19 ANo od Fiha Tralala , je tam vždy písmeno, a krátka básnička 😉 http://www.fihatralala.sk/www-dvdpredeti-sk/esh...

jalito
7. júl 2014

@didi19 Moj syn pozná písmená a aj čísla, má dobrú pamať, inak detský notebook doporučujem, zabaví ho a zaujme, dúfam, no ale nenúť ho, pokiaľ nechce. Moj zasa síce nemá problém s pamaťou, ale nechce vobec kresliť, nebaví ho to. Som z toho mierne zúfalá, lebo absolútne ho nemožem donútiť ani len vymaľovať omaľovánku, vymaľuje len to, kde je mašinka a krtko.
Nemysli si ale, že máš divné dieťa, fakt to chce len čas, a hlavne ho nenúť do takýchto činností, aby z toho nemal odpor neskor.
Ja som syna nijako nenútila do písmeniek a číslic, chcel to sám, hlavne že pozná naspať slovo vlaková stanica - to mi ukazuje všade, kde je to napísané v knižke.

skoricaxx
7. júl 2014

no mi mame 4a pol a pismenka nepozname mame aj pexeso aj knižku malovaná abeceda a ma aj notbook co hovorí a hláskuje písmenká a slová ale nie........................ ale zato čísla to vieme lebo ho baví spojovať a kreslí tie také čísielkové spojovačky ja si myslím že každé dieťa si nájde ten svoj spôsob ..............

didi19
autor
7. júl 2014

@zuzanockamt zle si to pochopila-nie nasilu učiť-jeho pismenka bavia ale ked sa tomu venuje tak som mu chcela dokúpiť takú hráčku-knižku-notebocek ktorý mu povie aké pismenko to je je predskolak tak tak či tak ho to učenie čaká.

didi19
autor
7. júl 2014

@jalito vieš ja len hľadám spôsob ako mu to spríjemniť- nejakú didakticku hráčku -na rok ide do školy tak to že ho budem učiť si plniť povinnosti bude na dennom poriadku-musí to ísť hrou

didi19
autor
7. júl 2014

@skoricaxx 🙂 to máš teda pravdu -ja mu len chcem ponúknuť vsetky možnosti

didi19
autor
7. júl 2014

@alex999 a čo myslíš aj vyslovuje pismenka

didi19
autor
7. júl 2014

@babulina ešte otazocka ono to je v češtine,alebo slovenčine?

babulina
7. júl 2014

@didi19 my mame verziu v slovencine

didi19
autor
7. júl 2014

@babulina super-ďakujem-určite pohladam-keby si vedela dať typ kde ho kúpiť,tak vopred veľmi pekne ďakujem

zunolu
7. júl 2014

ahoj tento notebook kúpiš len v Te.cu je to ich výrobok a ak dáš malému telefón / tablet dá sa stiahnuť aplikácia na abecedu aj na čísla základná verzia je zadarmo a plná sa potom dokupuje ja som to stiahla aby sa moja malá mala s čím zabávať a celkom ju to baví telefón jej dám len občas ale už čo - to pochytila

didi19
autor
7. júl 2014

@zunolu poslala by si mi link?-vyslovuje to aj písmena?

zunolu
7. júl 2014

@didi19 vyslovuje písmenká , učí slová podľa obrázkov treba si to cez google play stiahnuť priamo do mobilu alebo tabletu funguje to v tom zariadení v do ktorého to stiahneš
Abeceda https://play.google.com/store/apps/details?id=c... cez mobil si v googleplay zadaj "abeceda pre deti " a daj nainštalovať do mobilu/tabletu
Tu sú aj čísla zadarmo do desať po zakúpení plnej verzie vyššie ak ide drobec do prvej triedy mohlo by sa mu to hodiť tiež https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
možno sa ti bude páčiť a hodiť aj toto https://play.google.com/store/apps/details?id=c... všetko je to v slovenčine a hravou formou to deti učí poznávať rôzne predmety, moja dcéra sa z tohto naučila farby...

didi19
autor
7. júl 2014

@zunolu jeeeej veľmi pekne ďakujem-určite vyskúšame-malí píta tablet a dúfam že nebude len na hri

zunolu
7. júl 2014

@didi19 nemáš za čo mne sa tieto aplikácie páčia lebo malá sa hrá a pri tom sa niečo naučí

vulka
7. júl 2014

Ja som učenie abecedy moc neriešila. Keď mal malý cca 4 roky, tak sa pýtal na písmenká, tak som ho naučila akože básničku( čiže som mu ju párkrát povedala).
ABCD
EFGH
IJKL
MNO
PRST
UVZ a hotovo.

didi19
autor
7. júl 2014

@zunolu stiahla som to,ale neviem kde to je v počítači ☹ v mobile mi stale vypisuje že či kúpiť plnú verziu 😖

zunolu
8. júl 2014

@didi19 cez PC ti to nepôjde a v mobile ti po spustení bude ponúkať kúpiť plnú verziu len ťukni na displej niekde mimo a pôjde to normálne vo free verzii toho nieje tak veľa ale plná verzia nieje, nejaká drahá stojí to asi len 5,- eur to isté platí pri číslach