Ako a čím zahustiť Sunar Complex?

radusanight
21. máj 2014

Cím a ako mám zahustovať sunar complex osem týždnovému bábetku mám pocit ze jej je riedke mliecko nevidrzí mi uz len necelé tri hodky spat a má uz riedku stolicu

darina1952
21. máj 2014

@radusanight ahoj, nemyslím si že by si mala UM niečím "zahusťovať". Umelé mlieko má nahradiť pri neúspešnom dojčení predsa dojčenie a dojčenie sa robí pravidelne v intervaloch podľa potrieb bábätka - a tá je v každej fáze a vývinu bábätka odlišná - môžu to byť odstupy 2och hodín ale aj 4roch, takže aj kŕmenie UM má mať svoju pravidelnosť.
Pokiaľ si ale chceš v noci viac oddýchnuť, existuje počiatočné UM od Nutrilonu a volá sa Good sleep (pred pár rokmi sa volalo Good night), tu je: http://www.nutriklub.sk/products/view/nutrilon-... po jeho vypití večer, by malo bábo viac zasýtiť a malo by prespať väčšinu noci. Možno aj iný výrobcovia UM ponúkajú podobný produkt -tak sa poobzeraj v lekárni alebo na nete.
Čo sa týka stolice, tú majú bábätká zväčša riedku - je to v poriadku, mala by mať konzistenciu riedkej praženice a farbou ju má taktiež pripomínať - zafarbenie žlté, zelené, zeleno-hnedé je tiež OK.
🙂

stanislavao
21. máj 2014

@radusanight urcite netreba UM zahustovat. neviem si predstavit, cim by ste ho akoze chceli zahustit. ak ma problemy s bruskom, ci stolicou, treba mliecko vymenit, ale urcite ho nicim "nezlepsovat". dieta cim je starsie, tym menej spi, cize sa necudujte, ze spi menej, ako pred mesiacom. a ked je hladny, tak mu dajte mlieko skor, ako o 3 hodiny. ja som davala Nutrilon kazde 2 hodiny, lebo tak mal rezim a tak sa dozadoval jedenia.

linda20111
22. máj 2014

To ta ako napadlo ze zahustovat UM??? 8tyzdnove babako a ani mladsie ci starsi nieje stroj aby bolo naprogramovane na krmenie kazde 3hodiny. Ked je hladne tak daj mlieko hoci aj po hodine, ked spi 5hodin tak nechaj spat. Netreba robit veci na silu podla nejakej normy ale sa prisposobit potrebam konkretneho babatka. Ked mas pocit ze Sunar vam nevyhovuje, skus ine mlieko je ich dost ktore mozes vyskusat.

nufficek
22. máj 2014

Ahoj mne mala pije bebu, ma 9tyz. A pije kazdu hod a tristvrte az kadze dve hodiny, v noci prespi 5 hodin a potom zase funguje a 2hod. Zo zaciatku som bola z toho na nervy lebo starsia fungovala ako svajciarske hodiny a 3 hod. No teras to uz neriesim, proste tak jej to travi, vypije iba 90ml, ale zase casto. No a co. 🙂

lucy7773
29. jún 2014

Moj maly bol velky hladoš od narodenia. Doktorka mi poradila uvariť vo vode redšiu krupičku a do nej zamiešat potom UM. A doteraz tak fungujeme. Už nechce UM len vo vode,je to pre neho riedke a nenapapa sa z toho. Krupička neuškodi

sense
29. jún 2014

a ake mu davas mnozstvo ked nevydrzi, skus zvysit davku.....a co sa tyka stolica mozno by si mala skusit vymenit mlieko....osemtyzdnovemu dietatu urcite nezahustovat...

78lenka
29. jún 2014

moje deti pili každu 1,5 hod,každe dieta nemusi spat po najedeni 3 hodiny,ked si pita treba dat