Ako dlho by malo dieťa piť Sunar?

julka1979
9. jún 2013

ahojte chcela by som sa spitat do kolkych mesiecou alebo rokov pilo vase dita sunar mam kamosku ktorej dcerka ma 4,5 a este stale ho pije moj mali ma 22 mesiacov a zatial ho pije tiez.vdaka

libertine
9. jún 2013

moja ma 2 roky a pije ho stale, este aj bude, tusim do 3 rokov je vhodny.

zivika
9. jún 2013

nas drobec mal UM do 2r3m 🙂 jedneho dna som mu dala kravske mlieko, lebo som den pred tym zabudla kupit UM a vypil ho bez problemov, tak som uz umele ani nekupila 🙂 ja som uz pocula aj o tom, ze sa umele mlieko moze davat aj do 6 rokov, ale osobne v tom zmysel nevidim...

zapka21
9. jún 2013

UM je fakt dobry biznis, ked matka koji dlhsie ako 1 rok, tak ju uz takmer kazdy odhovara, nech s tym prestane, ale UM davat do 3rokov to ano.... Prepac, nie je to odpoved na tvoju otazku 🙂 Podla mna nech pije mlieko ked mu chuti. Ale vo veku deti, ktore spominas, by uz mohli pit aj ine mliecka - kravske, ovcie, sojove...

bublina83
9. jún 2013

Kazdy ma na to iny nazor. Moj syn pil Sunar od 4 do 8 mesiacov, potom uz kravske mlieko.

sampo
9. jún 2013

moja bude mat v sept. 4 a tiez pije UM..nie sunar, ale hami 😉 asi raz za mesiac vypije 1dc obyc. kravskeho. A ma rada aj pohankove. Sojove davam minimalne.

dionyzka
9. jún 2013

do 3 rokov.

zuzub
9. jún 2013

môj malý nepije mlieko vôbec žiadne cca od 24mes., sú aj iné alternatívy a mlieko nie je nevyhnutné pre život ;)
dcéru som kojila 9 mes a teraz pije UM babylove, max 4deco na den.

anicka2611
9. jún 2013

moj maly pil umele mlieko do 5 mesiaca. potom ochutnal riedku krupicku s kravskym mliekom a umele mlieko mi uz nevipil. teraz meme 9 mesiacov, cez den sa prestravujeme polievocka ,jablcko, zem.kasa a pred spanim vypijeme riedku krupicu a v pohode mu toto staci. A je zdravucky ako buk, nic mu nechyba. Ale to je po uvazeni od mamicky.

ninusinka
9. jún 2013

Moja dcérka má 2,5 roka a tiež ešte pije sunar🙂

ssiska
9. jún 2013

moj maly(4,5rocny) pije stale nutrilon 2xdenne, odmieta kravske mlieko dokonca aj UM inej znacky, od 2.rokoch mozes dat kravske ak ti vypije 🙂

danadany
9. jún 2013

my pijeme od 10 mesiacov kravské mlieko, jeden mesiac som to proste zrátala a malý vypil 6 krabíc nutrilonu teda 90 eur za mesiac za mlieko ... ďakujem ale tento biznis nebudem ďalej podporovať, kupovať prášok vyrobený z kravského mlieka a dať za neho toľko prachov

baby6410
29. jún 2013

my pijeme tiež kravské mliečko, malý nemal ani rok, a vpohode, chutí mu a tieež som nebola ochotná platiť nehorázne prachy za UM. a reklamy toho typu, že kravské mlieko nemá to všetko potrebné ... je to reklama, na niečo, čo o pol roka zase nebude vhodné a nájde sa niečo vhodnejšie.

pimpulienka
29. jún 2013

Mala ma 3 rôčky a stale rano pije Nutrilon 😉

talula
29. jún 2013

od 1roku kludne moze kravske mlieko, aj moja tak pila a je ziva a zdrava 🙂 netreba prehanat s tym UM, je to predrazene a po roku uz fakt zbytocne...

petula8
6. júl 2013

moja malá pila sunar od 2 do 4 mesiaca a potom prešla na kravské 😉

hrevuska
6. júl 2013

Moja mala ma 2,5 roka a uz asi 2 mesiace odmieta akekolvek mlieko (rano a vecer), ale rano zje jogurt a vecer krupicovu kasu z normalneho mlieka. Je zdrava, takze nic neriesim...

maja2039
6. júl 2013

nasa pila 3 a pol r. Bebu 🙂 🙂 🙂 🙂

evko1
6. júl 2013

Ahoj.Naša malá má 22 mesiacov a s jedením to moc nepreháňa (((Mäso iba zriedkavo aj to v tych najskrytejších podobach))) tak preto jej dávam BEBA, nakoľko si myslím m, že UM je zložením pre dieťa vhodnejšie a dopĺňame ním tie látky, ktkré v potrave odmieta.Máme aj kožné prejavy po bárz čom; tak to určite nebudem pokúšať, aj keď test na mlieko bol negat.Čakala som na dieťa 32 rokov, tak ho z fin.dôvodov určite nemienim a možno našťastie ani nemusím k niečomu takému nútiť.

tortilianik
25. júl 2013

petula8 tak tomuto hovorim absoultna lahostajnost a nezodpovednost.je smutne,ze niektore matky aj ked mozu neinvestuju ani do mlieka pre svoje babatka.neviem,ako si situovana ale teda na co ti bolo dieta?ak od dvoch mesiacov si davala sunar predpokladam ,ze len 2 mesiace si kojila,ci ani to nie? Nekojene dieta by malo dostavat susene mlieko minimalne jeden cely rok a to hovorim minimalne.!moja dcera ma za tyzden 2 roky a pije sunar.do 18m pila bebu.este jedno ti poviem:teraz si nadsena,lebo si usetrila a mala je ok ale to sa prejavi bud si ista.chudiatko mala,nedala si jej ziadny zaklad plnohodnotnej vyzivy.s pozdravom Livia

lauricka
25. júl 2013

pozri, v UM mas obsah vitaminov, mineralov, mastnych kyselin atd. prisposobeny dietatu. V kravskom mlieku je niecoho prilis vela, niecoho prilis malo, nieco chyba a tak. Odporuca sa pit UM do troch rokov dietata a ja si myslim, ze to ma opodstatnenie. Ak to nevzladas financne, tak do roka urcite a potom davat co najbohatsiu stravu, kyslomliecne produkty, a tak. Take, ze do 4. mesiaca, ako tu niekto spominal, tak to je cista katastrofa! Nemusis kupovat zrovna drahy Nutrilon, kup pri detskej akcii na zlavy a kupony Babylove v Dmke, nevyjde ta az tak vela.

tomikejt
25. júl 2013

moj maly pije sunar 2 krat denne, pred poobednym a vecernym spankom, a planujem mu ho davat do 3 rokov. raz som mu skusila dat kravske, ale ochutnal, kukol na mna ze co mu to davam, a odsunul flasu prec :D

turistka
25. júl 2013

dcerka bude mat uz 3 roky, a UM jej stale davam, a planujem aj po 3 rokoch, ked nastupi do skolky, nepijem, nefajcim, odopierame si veci ale dcerke na mlieko dam, pretoze je pravda, ze je to biznis, ale su tam aj vyvazene latky, ktore v kravskom, alebo inom mlieku nie su, je pravda, ze nas to mesacne nieco stoji, ale jej mliecko velmi chuti... 🙂

weja
25. júl 2013

všetky čo sa tu vytešujete, ako veľmi ste ušetrili, keď ste začali od malička dávať kravské mlieko - ja len dúfam, že vaše deti na tú vašu "sporovlivosť" nedoplatia zdravotnými problémami 😝 iste, že je to drahá záležitosť, ale ušetriť sa dá aj inde, nie akurát na zdraví dieťaťa.... okrem iného, v tej bielej vode z obchodu, ktorá sa tvári ako mlieko, nič výživné ozaj nenájdete.... To už radšej zaraďte do jedálnička kvalitné mliečne výrobky (či aj tie sú drahé...??? 🙄)
ale teda odpoveď na otázku - môj malý má 2r. 4m. a pije sunar večer pred spaním a ráno.... do 3 rokov to ani nemienim riešiť, potom to možno začnem trochu obmedzovať, lebo myslím, že po 3.roku života to už z výživového hľadiska nebude preňho veľa znamenať.... 😉

winni
10. jan 2015

Moja Bábika bude mať dva roky bud.mesiac a pije Bebu. Skusala som davat kravské mlieko na noc, ale to bola katastrofa, brusko ju bolelo, spala nekludne, zapekalo jej. Tak som sa vratila k UM. Spinka pokojne, aj ju zasýti a aj uhasi smäd. Aj ja som rozhodnuta jej ho davat, co najdlhšie. Ma rada jogurty, syry, obyc.maslo atd.. takze nie je to len o UM.

autumn11
25. jún 2017

môj malý má vyše dvoch rokov a stále pije mliečko amilk bifido. Pije ho ráno a aj večer. Kravské som skúšala po dvoch rokoch, ale vôbec mu nechutí. Ja mu ho budem zatiaľ v pohode dávať.

adriannasvk
25. jún 2017

Moj syn ma 2,5 roka a stale pije nutrilon,skusala som mu dat aj kravske,vypil ho sice ale asi po mesiaci zacali u neho traviace tazkosti,hnacky takze sne sa vratili k nutrilonu,mladsi ma 16 mes a stale pije nutrilon ale bola by som rada ak by maly pil UM tak max do 3 rokov,snad uz kravske bude potom lepsie znasat. Ale piju ho obaja 2x denne cca 500 ml za den vypiju.