Ako odučiť dieťa, aby nepilo za noc 3 fľaše mlieka?

kristinka1234
14. jún 2013

mamicky poradte ako mam odnaucit svoju 6 mesacnu dcerku aby nenapapavala za noc tri flasky mlieka niekedy len dve ale myslim ze na polrocne mimi je to dost....potrebujem radu suurne 🙂 dakujem za odpovede 🙂

cukor
14. jún 2013

...no nedať a vydržať..

danjelca
14. jún 2013

ak nepije tak vela cez den tak ja by som jej dala ved čo hladná má spať?

janabanana
14. jún 2013

neskušala si kašu pred spaním?

moniciak
14. jún 2013

Je to úplne normálne, že sa budí, myslím, že "nedať" nie je riešenie, to len keď by sa ti absolútne nechce spať 🙂 Podľa mňa jej sprav menej, napr 180ml, mala by to vypiť a zaspať 🙂 Je ešte veľmi malinká na to, aby sme ti tu radili urobiť sýtejšiu večeru... 🙂

mirabella27
14. jún 2013

aj náš tak papá -večer okolo deviatej ,potom po polnoci a okolo štvrtej.Skúšala som mu dať do fľašky kašičku a vydržal úplne rovnako.Možno majú taký zvyk,alebo menej papajú cez deň. A prikrmuješ? My papáme aj výživky,kaše,zeleninku,no ale asi v noci najlepšie chutí 😉

winka99
14. jún 2013

kolko to je tri flase? lebo je rozdiel ak je flasa plna a ak je v nej nejakych 100ml
kazde dieta je ine a len zato, ze kamoskina prespi celu noc bez jedenia neda sa aby si dietatu nedala mlieko ak je hladne, casom bude pit menej, jedine mozes skusit dat cumlik ak sa preberie, mozno zaspi aj bez mlieka ale ak je fakt hladne tak cumlik nepomoze

molka
14. jún 2013

Skúšaj klamať dudlíkom. Ja si myslím, že to nie je správne, naša pediatrička tvrdí, že v noci má žalúdok odpočívať a 6-mesačné dieťa by už malo vydržať. My sme pomaličky nenásilne odúčali deti od nočného kŕmenia, klamali sme dudlíkom alebo vodou a dieťa sa odučilo, potom aj lepšie spalo - ale nikdy sme to nerobili nasilu, neuznávam metódu "nechať vyplakať"! Najmladšia má len 4 mesiace a prespí celú noc, večer pýta síce viac, niekedy jej večer musíme dať fľašu v priebehu hodiny aj 2x (pýta si plačom), až potom sa upokojí a spí aj 12 hodín. Ráno sa zobudí veselá, spokojná, vôbec jej nočné jedenie nechýba. Je možné, že sa ti dieťa budí od smädu, ja by som na tvojom mieste skúšala ponúknuť vodičku.

zmrzlinka
14. jún 2013

moj tiez tak pil a ja som to neriesila....od deviatich mesiacoch som zacala snizovat davky mlieka a postupne som namiesto mlieka davala caj a neskor vodu a teraz uz v noci nepapa ani nepije 🙂

althejka
14. jún 2013

Ja som povodne davala malemu v noci 2x mlieko, tak cca150 ml,ale potom som si vsimla,ze on je skor smadny ako hladny a tu jednu davku som nahradila cajom,alebo vodou. napil sa,zaspal a bolo. teraz ma 8 mesiacov, na veceru ma kasu,alebo mlieko Hajaja od Hami a to ho zasyti, tak vydrzi od tej 20:00 az do 04:00.

simca06022011
14. jún 2013

no ja neviem, ma len 6 mesiacov... dala by som jej kasu vecer a uvidela by som, alebo najskor mlieko na dobru noc (neviem ake pijete, ja som davala nutrilon good night, potom hami kasicky na dobru noc), aspon by som to zredukovala na mensiu davku to nocne krmenie a postupne jej nedala ak to nepojde inak... zvykne si... pripadne mozete skusit dudel, ale to je taka pomoc... o dva roky sa budes trapit ako ju od neho oducit...

cucuc
14. jún 2013

My mame ten isty problem. Maly do 11 mes.cez den malicko papal a v noci vstaval 4-6x na mlieko. Nic sa s tym nedalo robit mal to vymenene a basta. Po roku konecne papa cez den a v noci uz "len" 2-3x urcite sa nam to este upravi. Je rozdiel ci ti papa cez den alebo nie. Ak je ozaj hladna a ma otoceny den noc tak ju nenechaj hladnu

alena0305
14. jún 2013

Každé bábo je iné. Ak nemá priveľkú hmotnosť v porovnaní s pôrodnou a na svoj vek - vôbec by som neriešila zmenšovanie dávok na noc. A záleží aj od toho - aký bude jedák na ostatné. Kamarátke málo jedávala cez deň a v noci pila 2 fľaše mlieka do 2 rokov a bola rada, že aspoň niečo chce. Ja umelé mlieko nepoznám. Syna som kojila do 16m - a od 12 mesiacov prespal celú noc z jedného dňa na druhý sám od seba. A malá má teraz 13 m a budí sa na kojenie aj 3krát v noci a cumeľ nehrozí - to spustí riadny vreskot.

katarina822
14. jún 2013

kristinka1234 kazde dieta je ine vydrz aspon teraz cez leto a davaj jej pit 3krat mliecko za noc ak chce cim viac bude papat prikrmy cez den ponukaj aj cez den viac tekutin malo by sa to cez noc znizit. a odnaucit dieta cez noc pit je nato aj kniha kazde dieta sa vie naucit spat a rada postupne znizovat mnozstvo mlieka v jednej davke

zuzkanik
14. jún 2013

Moje deti tiež pili v noci veľa mlieka a veľmi dlhý čas. Staršia do štyroch rokov, mladšia do troch. Tým však nechcem povedať, že to je zdravé. To v žiadnom prípade. Bola to moja pohodlnosť a fakt, že som nechcela týrať susedovcov nočným detským revom. Hovorí sa, že 6-mesačné dieťa má prespať celú noc, žiaľ, prax je často diametrálne odlišná od teórie. Skúste množstvo nočného mliečka aspoň obmedziť na jednu fľašu za noc a neskôr znižujte dávku a potom už nedávajte vôbec. Podľa mňa máte do roka čas, ale čím skôr začnete, tým to bude menej "bolestivé" pre všetkých zúčastnených.

gerci90
14. jún 2013

Fu ha to už 6 mesacnu odučas.ako ja ti verim že nocne vstavanie 3 x za noc je otravne ale 6 mesacne dieta byva zvečsa este kojene a vermi take matky niekedy stavaju aj častejšie a pri 6 mesacnom je to bežné...,. Mliecko je samo o sebe zdrave, moja bola tak naučena do 3r,. vnoci a nad ranom pila bolo to už za tolke roky otravne vstat a zohriat dat, pokym ona hned zaspala ja som bola hore este dalsiu hod, koli tomu...ale poviem ti stopla som ju v 3 r ,.povedala že flasa neni že tak ako zobrala p, doktorka cumlík tak vzala aj flasu...a OD vtedy mi dieta mlieko nepije ale že vobec..je to hrozné so salky ho nechce ani s krabicky so slamkou,ani s grankom ničim... teraz si vycitam že som jej ho este mohla dopriat ved mliecko dietatu neuškodí.... 😔

wewe22
14. jún 2013

daj vecer kasu
uplne chapem preco chces pocet flasi znizit a radsej teraz ako neskor tou kasou by sa to malo zlepsit mozes dat riedku do flase ak ma mala zaspavaci ritual s flasou ale kludne mozes dat aj lyzickou ja som davala lyzickou a deti potom krasne spavali do 6 rana

aliza
14. jún 2013

ja tiez zdielam nazor, ze zaludok ma v noci oddychovat a nie travit...ved skuste vypit 3 flase mlieka za noc a uvidite, ci sa vam bude dobre spat 😕, silno pochybujem. U oboch detoch som postupne oducala od nocneho krmenia, ci uz dojcenia alebo UM a v pohode, zvladli sme to takmer bez placu. Pomalicky som predlzovala intervaly a snazila ich ukludnit, ako sa len dalo 😎 a fungovalo to. Ja by som vsak nenahradazala mlieko vodou, ani cajmi a pod. Podla mna je to ta ista zavislost. Moje deti v noci vodu nikdy nepili, ani ja ju nepijem...v noci sa ma spat a bodka. Potom je problem s cikanim pri oducani od plienok a zaroven sa kazia zubky z cumla. U nas voda len z poharika, nikdy nie z flase.

eliska07
14. jún 2013

Neviem, či sa to dá odučiť... Náš malý pijával do dvoch rokov 2 fľaše za noc, do roka aj 3-4 fľaše, od dvoch rokov 1 fľašu a teraz má 4 roky a stále pije jednu fľašku - síce až nadránom, ale nie je to ešte v čase vstávania...

nina88
14. jún 2013

Ja som malému dala vodu do tej flaše. Tá mu nechutila piť v takom množstve, trocha pomrnkal,ale bola som dôsledná, pochopil,že v noci iné nebude a mali sme pokoj 🙂 Je to len na tvojej vôli vydržať prvotný protest. Držím palce...

melesmeles
14. jún 2013

ja si myslim, ze by si ju to nemala odnaucat. je este velmi malicka na to aby prespala bez papania celu noc.

kattrin5
14. jún 2013

Moja ma 8 mesiscov je kojena a niekedy papa aj 5 krat ale to len tak ze par krat cucne a zaspi..je to tazke ale nerozmyzlala by som ju nasilne oducat..treba len vydrzat

andrejka1974
14. jún 2013

ja si myslim, ze to vela nie je, v jej veku je to uplne normalne, moja najmensia ma teraz 14 mesiacov a to si vypyta mliecko o 23.00 a 3.00 v noci a to vecer o 19.00 ma kasu a o 20.30 vypije mliecko 🙂 🙂 🙂 🙂

sante81
14. jún 2013

zalezí , či ti ide o to, ze 3x v noci vstavas, 6 mes ma právo ešte vypit v noci 3 flase mlieka. počkaj ked je pôjdu zubky, budes hore celu noc. čo ti neprajem 😉

misulka47
14. jún 2013

ja sice kojim, ale maly sa mi budi dva tri krat za noc tiez...ma 5 mesiacov...

veronicka1901
14. jún 2013

Postupne znizuj davku prveho mlieka. Tri noci zniz o 30 ml, dalsie tri o 60 ml, atd, az to prve mlieko uplne vynechas. To iste urob potom aj s druhym mliekom. Uvidis, oduci sa. Tretie by som nechala, predsa len je este malinka. Nasa mala tiez pila 3x mlieko a teraz pije uz len jedno. Podla mna to nebol hlad, ale len zvyk. Je sice dost velka uz, ale ked jej chuti mliecko, tak ju este nechcem oducit uplne.

anetkaadamko
14. jún 2013

môj má 18 mes. a pije v noci 180ml MM..............a som rada, lebo cez deň velmi málo papá......skôr je iba na mliečných výrobkoch a trocha polievky na obed..........aj ked sa mi vnoci nechce vstávať......

katka1981
14. jún 2013

Je uplne normalne ze pol rocne dieta v noci papa a tvoje este ani pol roka nema. Papala pred 19., okolo polnoci a 4.30 a to uz aj mala rano. Ved je normalne ked si do pol roka dieta pyta kazde 3 hodiny, normalne je aj kazde 2,5 hodiny. U nas kase nikdy interval nepredlzili, ked sa to skratilo na menej ako 2,5 hodiny, vedela som, ze treba zvysit davku mlieka. A este jedna vec, nepises aku velku flasu jej davas. Ked chces napis mi do spravy. Ale uprimne, neviem si predstavit do roka dietatu v noci odopierat jest, jedine ze by bolo morbidne obezne, inak nie. A tiez neviem za aky cas vypije tie 2-3 flase. Od 20. do 6.hodiny alebo kedy? Tazko takto radit. Ale na poradni sa spytaj, alebo blizsie napis. Moze mat aj rastovy spurt, vtedy babatko vela rastie a prechodne viac papa.

ustrachana
14. jún 2013

Mam 19 mesacne dieta a mlieko pije v noci kazde 2 hodky - pravidelne 🙂 dokonca teraz v tom ma aj kasu a je to bez zmeny 🙂))

zuzanockamt
14. jún 2013

pre take male dieta to je uplne normalne, netreba oducat

tortelinka
14. jún 2013

deti piju v noci ak malo papaju cez den...postupne znizovat, aby si odvykli a potom budu viac papat cez den...moj syn ma 18 mesiacov a od pol roka nepapa v noci, este je rozdiel ci kojene alebo UM, kojene potrebuju castejsie