Akú vodu používate na zarábanie umelého mliečka?

amatula
3. mar 2009

ahojte hladala som ale nenasla som nic o tejto téme 🙂
zaujmalo by ma aku pouzivate vodu na zarabanie UM.a detskej kase ,,ci len dojcensku:Lucka,Drobcek........alebo aj normalnu z vodovodu?????????
Ja sa snazim pouzivat len dojcensku,teda aspon pokial je drobec malí,ale stane sa ze nam dojde a pouzijem z vodovodu 😅
máme prirodny pramen,ale obcas ju chloruju tak to asi nieje zrovna vhodnee 😒 pre mimcá.....
aku pouzivate 🙂 ?

skuli
3. mar 2009

Ani u jednoho dítěte jsem nekupovala balené vody a používám jen převařenou vodu z kohoutku.Kdysi jsem četla testy na balené vody a to byl humáč.Voda z kohoutku je 100 krát lepší než balená.Bydlím ve městě,kde to je hlídané a kontrolované.Bála bych se třeba studny.

zuzanka07
3. mar 2009

Ahoj, my pouzivame z vodovodu, ale vzdy ju prevarim.

dadulka19
3. mar 2009

ja používam tiež len prevarenú vodu z vodovodu 🙂 ....a po roku som dávala aj na pitie vodu z vodovodu a už ani nie prevarenú... 🙂

amatula
autor
3. mar 2009

no ja byvam na dedine a doteraz sme mali ukazkovu vodu ale neviem co sa stalo a zacali ju chlorovat..tak neviem asi nieje vhodna pre mimco ani po prevareniiii 😕 ked pouzivam prevaram to je jasne...

danu
3. mar 2009

prevarenu z vodovodu 🙂

erikasadek
3. mar 2009

amatul ahoj.. ja osm pri patovy pouzivala len , dojcensku, evian, ale stalo ma to majetok.. 😀

a pri joshovy len , vodu cez britu.. teda cez , konvicu.. uzasna vec..; odporucam ti... 😉

ja by som ani prevarenu nemohla, keby si videla , po jednom prevareni tu kanvicu, aka je tu tvrda voda take svinstvo nikdy... svojmu , dietatu.. 😉

amatula
autor
3. mar 2009

erika ty vsetko objavis 😀 😀
len si ma nejak poplietla 😕 pises ze len cez konvicu a odporucas a potom pises aka je konvica po prevareni ze to svojmu dietatu nie.....
ako teda prevaras tu vodu ci ako??

muffinka
3. mar 2009

Ja dávam Lucku, tu pre dojcata bez bubliniek. Nemusi sa uz prevarat.

vivusika
3. mar 2009

my sme kúpili filter na doúpravu vody ešte pri staršej dcére keď mala tri mesiace, máme ho už 5,5 roka, takže iba takú tá sa nemusí ani prevárať 🙂 je super aj na pitie aj na varenie, nemenila by som.

janzi
3. mar 2009

tie co davate prevarenu vodu z vodovodu, prevarate ju iba v kanvici (aby zovrela a hotovo?) alebo varite v hrnceku cca 5 min? Inak z nazho vodneho zdroju beru vodu do Lucky, takze nam skoroLucka tecie rovno s kohutika 😝

bobulle
3. mar 2009

Přítel dělá ve farmacii. Mají tam laboratoře. A prý jen tak cvičně si nechali udělat rozbory balené vody a "žilo" to v ní že se nestačili divit.....!!!!!
Takže já používám vodu ž řádu. Provařenou 5 minut a tím se spolehlivě zabije vše co tam nemá být...(krom fekálních bakterií na které prý var neplatí, ale ty se ve vodě z řádu nevyskytují) a vyvaří se i chlor 😉 🙂

pietra
3. mar 2009

ja som do roka robila z kupovanej vody a po roku z vodovodu

habibi78
3. mar 2009

ja preváram Lucku, alebo filtrovanú vodu z vodovodu...

amatula
autor
3. mar 2009

bobulle zaujmaveee 🙂 asi sa teda dam aj ja na tu z vodovodu..u nas je cisto prirodny pramen takze sa to co tam nemá byt vyvarí........

sylvar
3. mar 2009

já používám dobrou vodu, tomu naturu, aquilu
máme hodně tvrdou vodu, nepijem ji ani my, jen z ní vaříme
bobulle, to mě teda překvapilo,ale já tu naši vodu prostě nevypiju a natož dát ji malé 😝

bobulle
3. mar 2009

Sylvar, samozřejmě záleží na místě 😉 je dobré si zavolat na Veliolu (nebo vašeho dodavatele vody) a zeptat se jestli je voda vhodná i pro kojence. Pokud by v ní bylo něco špatného, tak by vám o tom měli informovat 😉
Každopádně bych určitě převařovala i tu balenou vodu 😉

erikasadek
3. mar 2009

amatula este nie som v poriadku.. takze , je to , ta brita, filtracna konvica; copouzivam, meni tvrdu vodu na makku, a odstranuje chlor a ine, svinstvo co ostava vo vode..

a ta varna konvica , je stale cista, po nij ziaden vodny kamen...

ale ked pouzijes vodu normalnu tak je to svinstvo naozaj... len biely povlak plave aj v hrncoch... 😉

je tu velmi tvrda voda... 😉

erikasadek
3. mar 2009

amatula , este neprevaram, nikdy som neprevarala.. tu sa ani neodporuca.. 😉 kedze kazdy dava evian.. 😀

uz ani sa nema dezinfikovat , flase to plati uz 2 roky.. 😉

ale vodu s vodovodu nedava nikto s mojho okolia co ja viem, tu snad ani nikto nepije vodu s vodovodu...
tu kazdy kupuje vodu na pitie a nieto aby davali detom... 😉

bobulle
3. mar 2009

Erikasadek, odkud jsi že se ani nedoporučuje sterilizovat lahve 😕

erikasadek
3. mar 2009

francuzsko...; 😉 slubujem tak to je... a ja som toi tak aj robila, a funguje to , pokial dieta je zdrave tak netreba, pokial su , narodene skor tak samozrejme.. sa sterilizuje...

prilisna cistota tiez nie je dobra staci dobre umyt , flasu a to staci..potvrdzujem, deti som ako babatka nemala.. 😉 teda az na nadchu... az teraz niekedy zarezu, ale to je tym ze starsi je v skolke..al emladsi tiez n=hned sa neoberie...

sylvar
3. mar 2009

já malé vyvařuju flašky i teď, teda jednou týdně nebo v miltonu máčím
a převařuju i kupovanou, odjakživa, je to pro malou, tak mi to přijde normální

kebulka
3. mar 2009

My jsme u Marti používali kojeneckou vodu Toma Natura. Pokud vím, tak z vodovodu se nemá používat kvůli množství dusičnanů, které může obsahovat. Převařením je odstranit nelze, tím se zabíjejí jen choroboplodné zárodky.

bobulle
3. mar 2009

Erikasadek, tak asi platí, jiný kraj, jiný mrav.... 😉
Já teda vyvyřuju, ale zase dávám tu vodu z kohoutku 😉 A dávat dítěti Evian... to asi opravdu není nic levného 😀

hankky
3. mar 2009

Ahojte, v novej Mamine je presne o tomto clanok...tak ma dnes napadlo ze skusim tu nieco najst o vode a aha, nasla som 😀 Ja pouzivam prevarenu vodu z vodovodu ale napadlo ma zeby sme mohli kupit taku tu filtracnu konvicu pre istotu...
Sterilizovala som flase a cumle len prvy mesiac, teraz len poriadne poumyvam po kazdom papani 🙂

stankatt
3. mar 2009

ahojte, tak ja som do pol roka prevarala kupovanu Lucku alebo Drobceka a od pol roka vodovodnu... Ak mate mestky vodovod, je to bezpecne, ta voda je viac kontrolovana ako dejcenske kupovane 😒 a musi vyhovovat najprisnejsim normam. A flase sam prevarila pred prvym pouziti a potom len velmi zriedka. Sestricka v porodnici my povedala, ze flase staci prevarit pred prvym pouzitim a potom len poriadne poumyvat so saponatom. Prilisna sterilita nie je dobra.... deti si musia predsa vybudovat imunitu.

beruska2x
3. mar 2009

nekdy koupim primo kojeneckou v lekarne a kdyz tam nemam cestu tak Dobrou vodu nebo Aquilu , ty obe jsou i na pripravu koj, stravy a oc pul roku uz prikrmy varim v normal z verejneho radu...

bobulle
3. mar 2009

Hankky, a co je v tom článku v Mamince??? 😉

erikasadek
3. mar 2009

bobulle jasne.. 😉
ja som si prave spomenula pri tej vode na jednu reportaz, trochu odbocim snad mi prepacite...

v afrike viete ze nie je , dobra voda a hlavne deti , na to doplacaju.. takze zeny aj ked je hneda ta voda tak ju prevaraju, ale , ma vraj hnustnu chut a tak preferuju takto pit tak dostali niktori vdeci napad...
staci ak tu vodu , aj neprevarenu davaju do klasickych , plastovych flias; a daju na slnko;; za hodinu ten 1,5 litrova flasa za pomoci UV; ziarenia, ktore vlastne znici bakterei ktore sposobuju , htie n=hnacky u deti..

takze len taky maly trik... 😉
staci len slniecko a svetlo a ziadna bakteria.. 😉

bobulle
3. mar 2009

No jo Erika, ale právě ta teplota kolem 40 st. je nejideálnější na množení mikroorganismů.... tak nevím... ale samo tomu nerozumím... jen reprodukuju rozumy co pochytím od partnera 😉 😅

erikasadek
3. mar 2009

myslis ti eflase?

tak tam zabija UV.... staci jedna hodina...
teda je to vedecky vyskum a takto to aj robia v tychto oblastiach.. nakoniec sa to tak uchytilo , ze zacinaju uvazovat stavat nove cisticky , vody na tento sposob.. menej nakladny a lepsi pre cloveka... 😉