Beba AR - skúsenosti

galaxy
2. dec 2013

Aké máte skúsenosti s týmto mliečkom pri refluxe? Nám dnes pediatrička povedala,že asi pôjde o reflux. V stredu ideme na sono bruška. Tak pýtam sa tak do budúcna.
Doposiaľ plne kojím. Viem,že Nutriton je na zahusťovanie MM. Lekárka povedala,že mám si odstriekať, zmiešať s nutritonom a tak dať. Že v prípade,že sa potvrdí, odporučí mi ten. Len problém je v tom,že ja si nič neodsajem. Moja malá papá každú hodinu a dovtedy sa mi tak prsia nenaplnia. Skúšala som,ale ani po 2hod. neodsajem. Ledva 10ml.

lydka99
2. dec 2013

My papáme Bebu AR. Reflux máme ale nemáme ho potvrdený sonom tak neviem isto.. ale odkedy ju papáme tak skoro vôbec negrcká... občas sa stane.. občas sa mi to zhrčká a nejde to cez fľašu dobre.. inak aj ja by som sa rada dozvedela nejaké skúsenosti s týmto mliekom.. hlavne do akej fľaše to zarábate a s akým cumľom to ide najlepšie.. naozaj nemôžem vyskúšať všetky fľaše a veľkosti cumľov

zlatusik1203
2. dec 2013

lydka99 moja malá má 3 mesiace a tiež som jej začala dávať Bebu AR predpísala nám ju detská doktorka na recept víde 5,60 eur poisťovna prepláca okolo 4,40 eura lebo predtým sme dávali Bebu PRO Comfort a z tej dosť vrackala. Teraz je to už lepšie a vracia mi aj z čaju. Na sono sme neboli nieje to až také strašné a priberá celkom pekne okolo 600 g mesačne. Ja jej tú Bebu AR zarábam do fľaše MAM z DM drogerie a dávam jej to cez cumeľ 2 treba to dať do troška teplejšej vody a dobre pretrepať lebo fakt tam potom zostanú hrudky a netečie to...

lydka99
2. dec 2013

@zlatusik1203 no presne aj ja mám tie fľaše aj ten cumeľ.. ja to dávam do cca 38 stupňovej vody lebo tak mi hreje ohrievačka na fľaše.. inak na obale píšu že sa nemá prekročiť 45 stupňov lebo sa zabíjajú tie baktérie.. a veľa pretrepávam.. ale stačí jedna maličká hrudka a už jej to nejde a nerváči hladoška moja

galaxy
autor
3. dec 2013

@lydka99
@zlatusik1203 baby ja to potvrdene teda este nemam.ale len sa opytzm, myslite ze aj pre 2,5mesacne babo je vhodna flaska s 2dierkami ? Ozaj a predtym ste kojili ci ste od zaciatku na um? Nutriton ste neskusali? A nemate pri bebe problem so zapekanim?

lydka99
3. dec 2013

@galaxy no moja Adelka nemá ešte ani mesiac, a ten cumeľ je veľkosť 2 a má len jednu dierku. ja som nekojila iba pokusy boli o kojenie, tak sme od začiatku na UM a v pôrodnici nám dávali Bebu 1 tak sme potom prešli na Bebu AR aby sme nemiešali značky.. a našťastie zatiaľ nemáme so zapekaním problém

zlatusik1203
9. dec 2013

@lydka99 @galaxy ja som sa vás ešte chcela spýtať akú majú z toho mliečka malinké stolicu? moja tmavo zelenú riedku a dosť zapáchajúcu že či to je v poriadku....

lydka99
9. dec 2013

@zlatusik1203 asi to bude v poriadku lebo aj na obale to píšu... a aj moja malá má tmavozelenú niekedy redšiu niekedy zas konzistencie ako nejaká pasta a tiež dosť zapácha.. občas býva aj žltozelená a tiež smrdí 🙂 chudiatka naše

ada510
9. dec 2013

@galaxy ja,som vyskúšala vsetky AR mlieka a zo všetkých mal malý hovienka ako kamene nakoniec som skúsila Bebu Ar lebo je so skrobom nie s karubinom a je hypoalergenna takže sme sa dokazaly vykakat aspoň s teplomerom ale malý mi grcal aj tak a mala som pocit že mu je to ťažké na žalúdok nechcel mi poobede späť vôbec tak som si povedala že nech grca ale nech sam kaka a neboli Ho bruško a prešla som na Sunar nutrasence HA malý je spokojný dobre spi aj kaka a napriek tomu že občas este riadne grcne keďže je to besnos 🙂 pribera poriadne takže počkám kým to vymizne racej samé...viem že je to des stale prať ale tak žiadne dieťa nieje bezstarostne niekto má koliky a niekto zase reflux..:/

zlatusik1203
16. dec 2013

No tak my sme už aj s Bebou AR skončili malá mi začala po treťom balení zasa dosť vracať tak sme ho museli zasa zmeniť.... :( už som nevedela čo tak som vyskúšala Bebu Comfort 1 a zahusťujem to Nitritonom a je to oveľa oveľa lepšie aj stolicu má z toho lepšiu a myslím že jej to aj viac vyhovuje... a hlavne aj mne keď nemusím stále behať s podbradníčkami a malú stále prezliekať a prať.... 🙂 tak uvidím dúfam že táto kombinácia nám už vydrží nastálo a nie zasa len na chvíľku.... 🙂

janamacalova
26. sep 2014

ako dlho trva kym beba AR zaberie?

dominika39
18. jan 2015

Ahojte,chcem sa opýtať či máte skusenosť s týmto balením je tam rozdiel aj v niečom inom či len obal je iný ?

divana
19. jan 2015

@dominika39 rozdiel by mal byt len v baleni my ho mame na predpis a minule mi v lekarni dali uzten novy obal,zenine sa uz nevyraba.

dominika39
19. jan 2015

@divana mne raz daju jeden raz druhý tak preto som nevedela . Aj ja ho mám na predpis . Ako ste spokojná s mliekom pomáha vám ?

divana
19. jan 2015

@dominika39 ak mam povedat pravdu tak je to tak pol na pol na reflux nam pomaha, ale zasa je nam asi tazke na zaludok lebo mame problemy s prdikmi a kakame zelene ale to je podla doktorky v poriadku kedze beba obsahuje viacej zeleza. Inak ja som aj chcela zmenit len sa bojim kvoli tomu brusku. A vy ako? Spokojnejsie ako my?

dominika39
19. jan 2015

@divana aj nám pomáha tak pol na pol neodgrckáva tolko ako pred tým a zatial kaká dobre ale bereme železo aj osobitne tak to s toho uvidíme ked ho dobere ako bude potom .Prdíky tiež zatial dobre no my už máme toto mliečko tretie tak by som už nerada menila dufam, že nebudeme musiet 🙂

divana
19. jan 2015

@dominika39 tak to mate super nas tie prdiky trapis kakat kakame dobre ale my menit tiez nebudeme uz to dobojujeme na tomto vsak mame 4m tak zaciname s prikrmami tak snad to bude lepsie, aspon vsetci tvrdia. A vy ste ako stare? A ake mliecka ste uz mali?

dominika39
19. jan 2015

@divana my máme 3 mesiace aj 1 týžden a dáko za dva týždne by som aj ja chcela začat s príkrmamy tak uvidíme .. my sme mali najskor nutrilon s toho mi stále plakala a bola nepokojna potom sunar ten bol fajn len vela grckala tak potom tuto bebu a papáme každe 3 hodiny tak 120 niekedy necha trošku ... mojej Miriam ked sa nedalo prdkat tak som použila rektalnu rurku aj ked to vela ludí neodporuča ale nenechala som ju predsa trapit a bolo dobre

divana
19. jan 2015

@dominika39 aj nam odporucili rektalnu rurku ale len v stavoch nudze ze by mi vela plakala ale take ona nema ona sa len puci a nakonjec prdne aj sama takze tak ja sa bojim striedat mkieka aj ked sa mi zda ze toto jej moc nesedi. Tak uvidime po prikrmoch ako nam bude.

dominika39
20. jan 2015

@divana a aký cumlík na flašu dávate ? ja mam niekedy problem že sa mi urobia hrčky v mlieku tak musím preciedzať

divana
20. jan 2015

@dominika39 my mame MAM flase z dmky a cumel c.2 a mne sa hrcky nerobia treba dat troska do teplejsej vody a dobre trepat vtedy sa nerobia.

dominika39
22. jan 2015

@divana ja mam cumliky od aventu a uz c. 3 a este stale sa mi niekedy stane že sa zapcha tak radsej vzdy predsedím a som si ista ze niesu hrcky

divana
22. jan 2015

@dominika39 tak my sme mali predtym avent flase a tam sommusela dierkubvzdy zvacsovat horucou ihlou tak som sa na tonvykaslala a kupila MAM lebo tam sa zvacsuje dierka a nie pocet dierok ako pri avente.

dankabambi
8. okt 2016

AHOJTE MAMICKY,potrebujem poradit.Mala(5tyzdnova) ma podozrenie na reflux.v utorok ideme na gastro.zo zaciatku bola kojena,neskor uz prikrnovana z BEBOU A.R. naokolko vracala x krat denne.Po mojom pozorovani som zistila ze z bebi a.r. nevracia skoro vobec,tak som jej moje uz prestala davat.kym pila moje a bebu pekne kakala.ale od kedy je len na bebe tak jej velni zhustla stoliaca a ma problem ju zo seba dostat.nate niektora s rym skusenoat preco je to tak?snazim sa jej pomoct masirujem jej brusko,cvicims nou,pije au feniklovy cajik,bere probiotika,sem tam aj espumisan a niekedy musime pouzit aj rektalnu rurku,po pravde v posledne dni dost casto.ona ma vetri aj ked este ma v sebe aj ked jej davam rektu.a priserne smrdia(zrazu).Aj stolicu ma zelenu ako spenat a zapacha.Sem tam z nej vyjde kusok aj zltej riedkej stolice ale ta zelena je velmi zapachajuca,taka az lepkava a husta.Skusali sme aj glicerinove cipky na zriedenie.Prvy krat ja jej roztopila cca polovicka ale nevykakal vsetko co mala v sebe,druhy krat som jej dala len pol cipky,mala ju v sebe dve hodiny nakoniec sa aj tak nevykakala az potom pomocou rekty a cipka vysla spolu s tym z nej v takon stave ako som ju tam jej dala,ani kusok sa nerozpustil.NEVIEM UZ AKO JEJ MAM POMOCT.Casto sa budi,napina sa velmi a puci.Urcite ju z toho bolia aj svaly na brusku.Ak ste sa nejaka s tym uz stretli ,PROSIM poradte.Dakujem

divana
9. okt 2016

Zelenu stolicu ma z beby, ona obsahuje viacej zeleza a vacsina deti z nej ma zelenu stolicu, to ze sa nevie vykakat moze byt ze jej nesedi toto mliecko, grcat ti nebude ani po inych a.r. pockaj do kontroky na gastro a tam sa dohodni, ale ja mzslim ze ti poradia vymenit mliecko, dobre ohlasy su na humanu ar, len sa tahsie zhana.

dankabambi
9. okt 2016

Takze dnes uz sa stoliaca zmenila a nieje husta ale riedka a zlta.ale stale chudatko sa nevie sama vykakat.nechapem preco.puci sa a tlaci ale akoby nemala dostatok sily.neviem uz ako jej to upravit.keby jej nepomaham rektou tak sa ani nevykaka.tuto bebu pije 12dni.viem ze je aj nutrilon ar.to nieje dobre?

prelud22
5. nov 2016

Moja dcéra bola kojena a mala bolesti bruška od 1. mesiaca, vyskúšali sme všetko -masaze bruška,pupik, cvičenie.,teplú vodu,na bruško, lieky - coliprev, espumisan kvp, infacol, nič nám nepomohlo. Jedine rektalna rurka ktoru sme museli používať asi 2m každý deň. Teraz má 4,5m a odkedy som musela prikrmovat bebou (čo je asi 2t) pekne kaká sama aj sem tam si poprdka.Treba len počkať, tiez som tomu neverila že to niekedy prejde. Stolicu má tiež zelenu. Tiež máme problém s grckanim tak som kúpila bebu ar. Dnes vypila len 50ml lebo jej to vôbec nechcelo tiect. Máme fľašku avent a 3 cumlík,ktory som musela prerezat aby vôbec niečo odtiaľ vyšlo. A keď sa začala rozčuľovať vybrala som jej fľašku z úst a hrdlo celé zapchate. Mne ani teplejšia voda a riadne pretrepanie nepomáha :(

sona178
2. nov 2017

Mam na predaj Beba AR 1 . Vyskusala som dietatu dat 120ml to je 4 odmerky ale zvracala z nej.takze mam na predaj za 7 e. Tel: 0944 69 29 89

prelud22
2. nov 2017

Moja dcérka bola na MM do 4m potom sme prechádzali na bebu ha ale dosť grckala,skúsila som AR ale ešte horšie grckala ešte viac a ani poriadne to nechcela a vždy sa mu to zgrclo.pitom sme prešli na Dm babylove a super žiadne bolesti bruška ani hrozne prdiky

janca992
18. sep 2023

@prelud22 Dobrý deň, prosím aké mlieko babylove piužívate? Malý má 5,5mes. Používali sme Hipp HA, no zmenili receptúru a malý stále plakal. Presli sme na Bebu HA, malý krásne spinká aj 7h v kusi, no vypije len 60ml a keď sa otočí, hneď to prúdom vygrcká. Doktorka teraz zmenila mlieko Bebu AR, no bojim sa, aby ho to nezapekalo, keď je husté. Prosím poraďte mi l, už som zúfalá, aké mlieko skúsiť