Dokedy má dieťa piť mlieko?

da_n_ka
12. feb 2013

Do kedy vam dietatko pilo mliecko???

brumka
12. feb 2013

nasa pila do 2r doky nezacala odmietat, do 15m materske potom UM

pimpulienka
12. feb 2013

Materské? Do 2 rokov som kojila a pokračovala som a pokračujem s Nutrilonom do 3 rokov a potom prejdem na kravské postupne

maxa77
12. feb 2013

moj nechcel uz ako 10 mesacny, je zdravy a nic mu nechyba 😉

vanilka_4
12. feb 2013

moja bola kojena do roka a pol a potom som jej davala krvske plnotucne, lebo UM nechcela vobec

koralinka
12. feb 2013

ani moja nechce mlieko, má rok a sedem mesiacov, do osmich mesiacov som kojila potom sa sama odstavila a dodnes ked jej spravim kakao normálne ju trasie 😕 tak jej nanoc spravim krupicu z UM inak papa jogurty syry maslo tak sa utešujem že aspon ale mlieko ani do ust

gabrielkaa
12. feb 2013

Malú som kojila cca 2,5 roka, a odvtedy žiadne mlieko nepije. nechutí jej. To má asi po mne, lebo mama vravievala, že ani ja ako malá som nemala rada mlieko. Ani ju nenútim. Skúsila som tie detské formule, ale ani to jej nechutilo takže som to nechala tak. Má rada syry a jogurty tiež papá, takže podľa mňa mlieko už nepotrebuje.

ritusuk
12. feb 2013

moje dvojky maju 17m.a stale vyzaduju rannu davku 180ml,poobednu 150 a 120 a vecernu 150 a 120,je to ich ritual a myslim,ze ich to svojim sposobom ukludnuje,presne vedia co a kedy nasleduje.

stanislavao
12. feb 2013

dokedy ho bude chciet. simonko ma 3,5 roka a stale pije pred spanim mlieko.

natasjajane
12. feb 2013

Môj malý má čoskoro rok a 5 mesiacov, postupne prešiel len na nočné kojenie a aj o to má už čoraz menší záujem. Tak ráno dostane po zobudení jednu fľašu UM a cez deň už len čistú kojeneckú vodu resp. čaj. Rada by som ho ešte nechala na UM aspoň do 2 rokov. A potom skúsime plnotučné kravské mlieko. Nechcem začínať skôr, malý ma atopický ekzém, tak budem opatrnejšia. Ale určite kým bude chcieť budem mu mlieko ponúkať.

alexis13
12. feb 2013

kojena vyše roka, teraz pijeme sunar a kravske a mame 2 roky,,,dokedy bude chciet jej budem davat

lucina7
12. feb 2013

naša má rok a pije stále UM. hami. ešte si ho vyžaduje. a skôr ako v 2-3 rokoch jej ho neprestanem dávať 🙂

ekinkala
12. feb 2013

to zalezi iba na tebe do tych 2 r urcite ja som kojila rok a potom umele sunar teraz ma 2a pol a stale na ranajky papa mliecko kravske mu nechuti to by som mu ani nedavala a budem mu davat umele az dokym bude chciet

rora
12. feb 2013

materske do 6.mesiaca, umele do 15.mesiacov, od 16.mesiacov kravske

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
12. feb 2013

Moji obaja do 2,5 roka a odvtedy im neponukam. Dcerka pila len materske a maly na striedacku s umelym. Odkedy nepili mlieko, spali celu noc a zvysil sa im celkovo apetit, takze to malo pozitivny efekt.

To, ze treba pit mlieko cely zivot je prezitok z davnejsich dob, kedy nebol pristup k vyvazenej strave, zivocisnym bielkovinam, ked bola strava velmi fadna, chybali vitaminy, cerstve potraviny, dnes to uz potrebne nie je, prevazia tie nedostatky, ktore mlieko zo sebou prinasa. Ale to nech si kazdy zvazi sam.

euka210
12. feb 2013

dojceny bol 16m, teraz kravske rano a vecer a urcite chcem aby pil mlieko este aj na ZS 🙂

lussy666
12. feb 2013

do 2, 5 roka som kojila, po tomto veku podla mna stacia mliecne vyrobky. ale dcerka si sem tam vypyta mlieko, ja jej neponukam. 🙂

luciaalex
12. feb 2013

Ja mam 35 a mlieko(ladove z chladnicky) musim mat kazdy den 🙂

puskaruka
12. feb 2013

Do dvoch rokov urcite dojcenske. Do siestich plnotucne. Dalej je vhodne do dospelosti a v dospelosti pit polotucne.

milka1978
12. feb 2013

@da_n_ka Ahoj ... ja mám doma 3 ročného syna a dodnes pije mliečko ..... do pol roka sme boli na UM a odvtedy sme na krabičkovom kravskom mliečku a pije ho dodnes .... ráno a večer musí mať mliečko inak ráno neideme do škôlky a večer nezaspíme 😀

01kvapka
12. feb 2013

ja mám tiež 3 ročneho - ráno 250ml,večer tak 200ml. musi byť🙂

zuzanockamt
12. feb 2013

syn ma 2 roky a 5 mesiacov a denne vypije cca 600 - 800 ml mlieka 🙂 ... davam mu momentalne kozie mlieko 🙂

ivuska027
12. feb 2013

mlieko pijem cely zivot a v blizkej buducnosti nejdem na tom nic menit 😀

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keischa
12. feb 2013

ja mám 3 súrodencov a bez mlieka si neviem svoj život ani predstaviť u nás doma keď sme ešte bývali u rodičov tak keby išlo mlieko z vodovodu tak by bolo málo 😀 my ako deti sme z domu ani neodišli kým sme nevypili mlieko tak sme ho milovali a dodnes ho zbožňujeme

adkasmolka
30. sep 2013

syn po 2 rokoch uz nechce pit Nutrilon. Ani ho nenutim, naco? Mliecne veci papava, takze ja vtom nevidim zmysel. Sem tam si odpije z kravskeho mliecko ale minimum.